Empoli – Spezia 2:2 (kon.) | Lecce – AS Rím 1:1 (kon.) | Lazio – Bergamo 0:2 (kon.)
Empoli FC
2:2 (0:2)
Spezia Calcio
cz Sobota 11.02.2023, 15:00 • Stadio Carlo Castellani, Empoli • Talianska Seria A • 22. kolo

63
    Žlutá karta pro tým Spezia Calcio (Albin Ekdal). Hostující hráč fauloval unikajícího Satriana, který vehementně žádal pro soupeře trest.

49
    Druhá žlutá a následně červená karta pro tým Spezia Calcio (Salvatore Esposito). Síly na trávníku se tedy srovnají, což by mohla být pro domácí snazší při cestě za vyrovnáním.

39
    Žlutá karta pro tým Spezia Calcio (Salvatore Esposito).

33
    Žlutá karta pro tým Spezia Calcio (Daniele Verde). Hostující hráč pyká za svlečený dres.

25
    Žlutá karta pro tým Empoli FC (Guglielmo Vicario).

Žlutá karta pro tým Spezia Calcio (Dimitris Nikolaou).

Oba kohouti dostávají žluté karty za nesportovní chování. Už teď je jasné, že bude první půle prodloužena minimálně o pět minut.

21
    Červená karta pro tým Empoli FC (Fabiano Parisi). Je to tak, hříšníkem, který zahrál rukou zcela jasně, byl Parisi, který po zásluze inkasuje červenou a navíc bude jeho tým čelit penaltě.

Petr Frömel

Góly: 71. Cambiaghi, 90+4. E. Vignato – 25. Verde (pen.), 31. Verde

Karty:   25. Vicario (EMP) – 25. Nikolaou (SPZ), 33. Verde (SPZ), 39. Esposito (SPZ), 63. Ekdal (SPZ)   49. Esposito (SPZ)   21. Parisi (EMP)

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 11:5. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 10:13.
    Empoli FC: Vicario – Ebuehi (60. Stojanović), Ismajli, Luperto, Parisi – Akpa-Akpro (60. Piccoli), Marin, Bandinelli (C) (85. E. Vignato) – Baldanzi (26. Cacace) – Cambiaghi, Caputo (85. Satriano).
    Náhradníci: Perisan, Ujkani – Walukiewicz, De Winter, Henderson, Fazzini, Haas, Pjaca.

Tréner: P. Zanetti.

Spezia Calcio: Drągowski – Wiśniewski, Nikolaou, Amian – Gyasi (C) (64. Holm), Bourabia, Esposito, Agudelo (79. Cipot), Reca – Verde (52. Ekdal), Šomurodov.
    Náhradníci: Marchetti, Zovko – Ferrer, Beck, Maldini, Krollis.

Tréner: L. Gotti.

Rozhodca: A. Giua – S. Alassio, V. Colarossi