Vigo – Villarreal 1:1 (kon.)
Celta Vigo
1:1 (0:1)
Villarreal CF
cz Piatok 13.01.2023, 21:00 • Abanca-Balaídos (Vigo) • Španielska LaLiga • 17. kolo

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 8:2. Rohy: 13:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 11:8. (22:58:52)

Domácí se po závěrečném hvizdu zlobí, když jim rozhodčí Alberola Rojas upřel další rohový kop, utkání každopádně skončí 1:1.

Celta v něm dlouho prohrávala, když v patnácté minutě otevřel skóre Gerard Moreno, v 68. minutě se ale povedlo vyrovnat Jörgenu Strandu Larsenovi, jenž se také stal nejlepším hráčem zápasu. V závěru byla výrazně lepší Celta, která Villarreal ve druhém poločase naprosto jednoznačně přehrála, dokonat obrat už ale nedokázala.

90+5

90+5
    Po Beltránově rohu se k hlavičce dostal Hugo Mallo, jeho hlavičce ale chyběla potřebná razance a Pepe Reina míč lapil do svých rukavic.

90+4
    Závěr zápasu je velmi svižný, Iaga Aspase při rozletu na pravé straně hřiště přibrzdil Jorge Cuenca jen za cenu rohového kopu.

90+3
    Po čase mohli zahrozit hosté, Mándí kolmicí vysunul po pravém křídle Yeremiho Pina, jeho centr ale byl příliš prudký a nepřesný, míč doputoval až za protější postranní čáru.

90+2
    Étienne Capoue byl podražen Núňezem ve středovém kruhu, rozehrávat mohou hosté. Na fauly je to velmi slušně hraný zápas, viděli jsme jich dohromady jen 16 (9:7).

90+1
    Rozhodčí Javier Alberola Rojas oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.

90
    Po něm se míč odrazil od klubka těl vysoko nad branku, domácí se marně dožadovali rohového kopu, bude se jen rozehrávat od branky Pepeho Reiny.

90
    Pérezově průniku do pokutového území hosté zamezili jen odražením míče na další roh.

89
    Iago Aspas tentokrát rozehrál po zemi na Beltrána, jenž mu míč vrátil a Aspasův výborný centr našel v obrovské šanci Renata Tapiu, jehož hlavičku pokryl na brankové čáře Pepe Reina!

88
    Po sražené přihrávce Aspase z levého křídla bude následovat další roh.

87
    Jubilejní desátý rohový kop Celty znovu nepřinesl žádné ohrožení pro Reinu. Ten má mnohem více práce ze hry než po standardních situacích.

87
    Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo:
    ze hřiště odchází Gabriel Veiga, přichází Renato Tapia.

86
    Další ránu aktivního Carlese Péreze vyrazil Pepe Reina do míst, kde nebyl žádný z domácích fotbalistů, nadále ale trvá vysoká aktivita Celty, která je mnohem hladovější po vítězství.

85
    Manu Morlanes byl faulován ve středu hřiště, hosté rychle rozehráli, ovšem také podobně rychle o míč zase přišli.

83
    Po centru Huga Malla se k hlavičce dostal Pau Torres a mířil jen těsně vedle hostující branky!

Podle statistiků se jednalo o pátou velkou šanci Celty, hosté měli jen dvě. Ti mají koneckonců i právě jen dva střelecké pokusy.

83
    Tento roh hosté odhlavičkovali k Pérezovi, jehož pokus z dálky si neproklestil cestu hradbou těl před Reinou.