NJ Devils – Chicago 3:0 (kon.) | Pittsburgh – Columbus 4:1 (kon.) | Tampa Bay – Detroit 2:4 (kon.)
Ottawa – LA Kings 2:5 (kon.) | NY Islanders – St. Louis 4:7 (kon.) | Winnipeg – Florida 5:2 (kon.)
Dallas – Toronto 0:4 (kon.) | Anaheim – Carolina 4:3 (po pr.) | Seattle – Montreal 2:4 (kon.)
Pittsburgh Penguins
4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
Columbus Blue Jackets
cz Streda 07.12.2022, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Utkání je u konce a Pittsburgh jej bez větších problémů dotáhl do vítězného konce. Ve třetí části byli sice hosté střelecky aktivnější, jenže Jarry byl ve svém brankovišti jistotou a nepřipustil žádné drama. Domácí tým se jinam nehnal, hrál pozorně odzadu a hlídal si náskok. Columbus pak v závěru chtěl zkusit dlouhou power-play, ta však skončila neúspěchem hned v počátku. Merzlikins vyjížděl na střídačku, jenže přišla ztráta puku a Teddy Blueger upravil na konečných 4:1. Pittsburgh je po této výhře na třetím místě Metropolitní divize se ziskem 32 bodů, Columbus je ve stejné divizi poslední s 18 body.

V dalším duelu se Pittsburgh představí v sobotu od 1:00 na ledě Buffala, Columbus nastoupí už ve čtvrtek od 1:30 doma, taktéž proti Buffalu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:09:15)

59:12
    Ještě jedno vyloučení na straně Columbusu, dvě minuty za nedovolené bránění brankáři dostal Gustav Nyquist.

58:56
    Jarry si připsal dva úspěšné zákroky proti střelám zblízka, vysloužil si za to potlesk publika.

58:32
    Laineho střela šla mimo, hosté však zůstávají v útočném pásmu.

58:20
    Pittsburgh je v pěti, převaha hostů se tak snížila na jediného hráče.

57:45
    Tlak Columbusu je hodně planý, chybí tomu větší tlak na brankoviště.

56:45
    Bayreuther je už z trestné lavice zpět na ledě a hosté navíc odvolali Merzlikinse. Je tu tak přesilovka šest na čtyři.
    56:33 Teddy BLUEGER - 4:1

56:33
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Tak tohle se hostům nepovedlo. Merzlikins už skutečně vyrazil na střídačku, když v tom přišla ztráta puku a Rustova střela z dálky. Za šla sice mimo, ale dojíždějící TEDDY BLUEGER už vracejícího se a skákajícího Merzlikinse překonal a upravil na 4:1. Asistence: Bryan Rust.

56:20
    Merzlikins je už nachystán mezi kruhy, any případně vyrazil na střídačku.

56:20
    Je po přesilovce, neboť unikajícího Robinsona, fauloval Jeff Petry a dostal dvě minuty za podrážení.

55:41
    Hostující Gavrikov sice vystihl rozehrávku Pittsburghu, poté mu ale puk odskočil od hole a bylo po možném protiútoku.

Aleš Pur

Góly a asistencie: 22. Rust (Dumoulin), 23. Crosby (Guentzel, Rakell), 31. Crosby (Guentzel, Malkin), 57. Blueger (Rust) – 1. J. Gaudreau (Laine)

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Petry, M. Pettersson, Rutta, Dumoulin (A), Ruhwedel, P. Joseph – Rakell, Crosby (C), Guentzel – Rust, Malkin (A), Zucker – Kapanen, Carter, McGinn – Archibald, Blueger, Heinen.
    Tréner: Mike Sullivan

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – M. Bjork, Gavrikov, Berni, Gudbranson, Peeke, Bayreuther – Laine, Jenner (C), J. Gaudreau – Nyquist (A), Roslovic, K. Johnson – Marčenko, Sillinger, Činachov – Olivier, Kuraly, E. Robinson.
    Tréner: Brad Larsen

Rozhodca: Dwyer, Furlatt – McNamara, Tobias

Diváci: 15 867