Minnesota – Winnipeg 6:1 (kon.) | Florida – Boston 5:2 (kon.) | Pittsburgh – Calgary 2:1 (3:2 po s.n.)
Columbus – Montreal 1:3 (kon.) | Buffalo – St. Louis 6:2 (kon.) | NJ Devils – Toronto 1:2 (kon.)
Detroit – Nashville 3:0 (kon.) | Carolina – Arizona 0:4 (kon.) | NY Islanders – Edmonton 3:0 (kon.)
Washington – Philadelphia 3:2 (po pr.) | Dallas – Chicago 6:4 (kon.) | Anaheim – NY Rangers 3:2 (kon.)
Vegas – Ottawa 4:1 (kon.) | Seattle – San Jose 8:5 (kon.) | Colorado – Vancouver 3:4 (kon.)
Vegas Golden Knights
4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Ottawa Senators
cz Štvrtok 24.11.2022, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Vegas Golden Knights vyhrávají tento zápas a získávají další body do tabulky, výrazně k tomu pomohl Logan Thompson spolehlivými zákroky. Hosté ve Vegas vyhráli jen jednou v historii a to v roce 2018. (07:08:09)

59:26
    Logan Thompson udržel kotouč před brankovou čárou, vůbec nikdo neví, kde je puk. Ale podle všeho v brance nebyl.

59:12
    Senators se pokouší ještě něco vymyslet v útočném pásmu.
    58:20 Jack EICHEL - 4:1

58:20
    Vegas právě vstřelilo branku!
    Do prázdné branky se trefuje ze středního pásma JACK EICHEL. Vegas tento duel vyhraje. Asistence: Brayden McNabb.

58:10
    Hosté hrají v šesti.

57:44
    Jonathan Marchessault nahodil kotouč do útočného pásma, situaci vyřešil velmi dobře.

57:14
    William Karlsson zkoušel ujet do brejku, ale nepodařilo se mu to.

56:52
    Alec Martinez vypálil od modré čáry, jeho rána končí nad.

56:00
    Hosté rozehrávají od své branky, následně vybojovali buly v útočné třetině. Logan Thompson nechtěl rozehrávat.

55:30
    Buly před brankou Vegas. Domácí celek dostal kotouč do bezpečí.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry, následně je hra přerušená a vhazovat se bude ve středním pásmu.

54:45
    Zápas pokračuje dál.

54:42
    Drake Batherson se zjevil sám před brankou, ale jeho akci chyběla přesnost. Další komernčí přestávka.

54:01
    Cam Talbot vychytal další šanci soupeře, následně Claude Giroux rychle odehrál kotouč do bezpečí.

53:38
    Jack Eichel se dostal do zakončení, Cam Talbot si s jeho pokusem snadno dokázal poradit.

53:29
    Logan Thompson odrazil kotouč do ochranné sítě nad brankou. Komernčí přestávka.

53:10
    Mathieu Joseph se dostal do střelecké pozice, Logan Thompson si s jeho pokusem dokázal poradit.

52:40
    Alec Martinez rozehrává od své branky, následně se píská zakázané uvolnění domácích.

52:16
    Domácí se dostali do útočného pásma, ale zakončit se jim nepodařilo.

51:38
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou Vegas.

51:07
    Utkání po krátké přestávce pokračuje dál, domácí celek má duel dobře rozehraný.

50:46
    Mark Stone se šikovně vrátil do obrany a zastavil akci soupeře. Komerční přestávka.

50:05
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině.

49:42
    Drake Batherson měl velké šance a i jeho kolegové, ale obrana Vegas v čele s brankářem uspěla. Logan Thompson své kolegy podržel.

49:02
    Arťom Zub byl volný před brankou, dostal přihrávku, ale jeho pokus kryje brankář Vegas.

48:00
    Keegan Kolesar zakončoval, jeho rána byla před brankou zblokovaná.

47:03
    Dlouhou dobu se hraje nyní bez přerušení.

46:24
    29:26, tak vypadá statistika střel na branku.

46:10
    Shea Theodore rozehrává od své branky, Jonathan Marchessault pokračoval v akci, ale prosadit se nedokázal.

45:30
    Obrana Ottawy byla pod velkým tlakem, ale dokázala si poradit.

45:07
    Paul Cotter se propracoval do útočného pásma, jeho rána končí vedle branky.

44:40
    Takticky hraje domácí celek nyní zodpovědně, Phil Kessel minul branku střelou z levé strany.

44:00
    Travis Hamonic nahodil kotouč do útočného pásma, ale tam nebyl nikdo z jeho kolegů.

43:34
    Hraje se především ve středním pásmu, Brayden McNabb se pokouší hrát co nejdál od své branky.
    42:40 William KARLSSON - 3:1

42:40
    Las Vegas navyšuje své vedení, bekhendovou střelou po otočce se prosazuje a první branku v dvanácti zápasech dává WILLIAM KARLSSON. Asistence: Alex Pietrangelo.

42:11
    Sledujeme klidnější pasáž hry, střelecky vedou domácí hokejisté.

40:48
    Vegas rozehrává od své branky, domácí musí dávat pozor na obrannou hru, protože hostům stačí málo k tomu, aby se prosadili.

40:24
    Vegas vybojovalo buly v útočném pásmu, vhazovat se bude před brankou Senators.

39:24
    Špatně to sehrálo Vegas, ofsajd a buly ve středním pásmu.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry třetiny.

38:47
    Jonathan Marchessault měl další velkou šancí, jeho ránu odrazila branková konstrukce do ochranné sítě. Málem šli domácí do vedení o dva góly.

38:20
    Hostující celek vyhazuje přes všechny čáry.

38:05
    V závěru třetiny si přesilovku zahraje Vegas, Jonathan Marchessault neuspěl z další dobré pozice.

38:05
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators:
    Tim Stützle – 2 min., vysoká hůl.

37:40
    Logan Thompson zasahoval proti střele soupeře z bezprostřední blízkosti.

37:17
    Claude Giroux se dostal do střelecké pozice, s jeho pokusem si dokázal brankář Vegas poradit. Bude se vhazovat.

36:41
    Mark Stone měl další velkou šanci, ale Cam Talbot ho vychytal.
    36:23 William CARRIER - 2:1

36:23
    Nádherná individuální akce a Vegas jde do vedení, prosazuje se střelou z bezprostřední blízkosti WILLIAM CARRIER. Domácí fanoušci slaví vedoucí branku. Asistence: Zach Whitecloud a Nicolas Hague.

36:00
    Mnoho hokejové krásy momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

35:16
    Logan Thompson kryje kotouč poté,. co zakončoval Tyler Motte. Vhazovat se bude před jeho brankou.

34:36
    Domácí celek rozehrává od své branky, následně se Senators dostali do ofsajdu.

34:12
    Brayden McNabb pálil, Cam Talbot kryje kotouč. Komerční přestávka.

33:55

33:40
    V pohodě hrající Ottawa vyhazuje přes všechny čáry.

33:21
    William Karlsson pálil po rychlé přihrávce, ale brankáře prostřelit nedokázal. Domácí získali buly v útočném pásmu.

33:04
    Alex Pietrangelo minul branku ránou od modré čáry, následně neuspěl ze stejné pozice Jonathan Marchessault.

32:33
    Vegas se pokouší hrát aktivně, jenže hosté se dostali do brejku, brankář Vegas si poradil.

31:56
    V pohodě hrající hostující celek vyhazuje přes všechy čáry.

31:53
    Travis Hamonic – 2 min., nedovolené bránění.

31:53
    Vegas dostalo puk do branky, ale gól neplatí, Brett Howden bránil brankáře.

31:27
    Alex DeBrincat a Claude Giroux kombinovali v útočném pásmu, dostali se do zakončení, ale obrana si dokázala v čele s brankářem poradit.

31:00
    15:17, tak vypadá statistika střel na branku, převahu mají hostující hokejisté. Ti se navíc snadněji dostávají do zakončení.

30:48
    Akce domácí první formace končí, komerční přestávka.

30:17
    Vegas dostalo hru ze svého pásma, a tak mohlo částečně vystřídat. Převahu mají hosté.

29:54
    Nick Holden byl volný před brankou, dostal přihrávku, ale minul. Následně byla další rána hostů nepřesná.

28:39
    Ofsajd hostujícího celku. Komerční přestávka.

28:26
    Derick Brassard byl volný před brankou, spoluhráči mu však nedokázali poslat přihrávku.

28:06
    Zakázané uvolnění proti Ottawě, vhazovat se bude před brankou.

27:46
    Hosté rozehrávají od své branky, mírnou převahu mají domácí, ale nedaří se jim vypracovat si výraznější šanci.

27:24
    Jack Eichel hledal spoluhráče před brankou, ale přihrávka nebyla přesná. Sledujeme rychlý hokej.

25:00
    Senators jsou aktivnější v úvodu druhé třetiny, domácí hokejisté se jen těžko dostávají do zakončení.

24:24
    Alex DeBrincat třikrát pálil na branku, jeho pokusy končí vedle, respektive zblokované.

23:50
    Domácí rozehrávají od své branky, Alex Pietrangelo rychle dostal hru do útočného pásma.

23:16
    Jack Eichel přišel v útočném pásmu o puk, následně hosté rychlý brejk nedokázali proměnit.

22:40
    Jake Sanderson pálil od modré čáry, jeho projektil končí nad brankou.

22:10
    Vegas střídá, toho využil hostující celek a velkého místa využil k tomu, že se rychle dostal do útočného pásma. Derick Brassard pálil vedle.

21:44
    Domácí se sice usadili v útočném pásmu, ale zakončit se jim nepodařilo.

21:22
    Za brankou Ottawy se strhla menší potyčka, zdá se, že se vylučovat nebude.

21:10
    William Carrier se sice dostal do útočného pásma, ale s jeho pokusem neměl brankář velké problémy.

20:44
    Ofsajd Vegas zastavuje zajímavou akci domácích, vhazovat se bude ve středním pásmu.

20:32
    Vhazovat se nyní bude před brankou Vegas, hosté jsou znovu aktivnější.

20:01

Na Stripu v Las Vegas platí vyrovnaný stav, jako první se trefil Mark Stone, pak srovnal díky neschopnosti obrany Vegas vyhodit puk Jake Sanderson.

20:00
    19:44 Jake SANDERSON - 1:1

19:44
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Naprosto zasloužená branka pro hosty. Neschopnost Vegas vyhodit kotouč přispěla k tomu, že díky teči z hranice brankoviště dává svou první branku v NHL obránce JAKE SANDERSON. Asistence: Alex DeBrincat a Tim Stützle.

19:37
    Alex DeBrincat pálil nad.

19:16
    Brady Tkachuk měl velkou šanci, ale brankář Vegas si poradil s jeho ránou i dorážkou.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.

18:44
    Přesilovku, svou první v zápase, mají k dispozici hokejisté Ottawy.

18:34
    Zach Whitecloud – 2 min., krosček.

18:25
    Jonathan Marchessault měl další velkou šanci, ale z dobré pozice minul branku.
    17:03 Mark STONE - 1:0

17:03
    Vegas mělo dlouhý tlak v útočném pásmu, navíc jeden z hostů zlomil hokejku. Aktivní hra Vegas přinesla úspěch, z mezikruží se prosazuje MARK STONE. Asistence: Jack Eichel a Jonathan Marchessault.

16:31
    Jonathan Marchessault měl před sebou odkrytou část branky, ale gólman ho vychytal.

15:47
    Austin Watson vyhodil kotouč přes všechny čáry, a tak musí domácí tvrdě bojovat o útočné pásmo. Jonathan Marchessault minul branku, a pak hosté vyhodili.

15:26
    Předchozí přesilovka se Vegas nepodařila, nyní má možnost na složení reparátu.

15:26
    Arťom Zub – 2 min., nedovolené bránění.

15:22
    Zach Whitecloud se dostal do problémů.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetině, Zub pálil od modré čáry, brankář Vegas si s jeho pokusem dokázal poradit.

14:50
    Alex Pietrangelo dnes nastupuje do jubilejního 900. zápasu v NHL. Ke gratulacím se přidáváme i my.

14:10
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, mnoho hokejové krásy zatím fanoušci v Las Vegas neviděli.

13:27
    Jednu jedinou střelu na branku vyslal domácí celek v přesilovce. Ottawa se v pohodě ubránila.

13:17

12:42
    Ottawa vyhazuje přes všechny čáry, domácí tak musí znovu bojovat o útočnou část hrací plochy.

12:17
    Domácí se usadili v útočném pásmu, ale obrana soupeře hraje hodně důrazně.

11:21
    Jako první si přesilovku zahraje domácí celek, který musí o útočné pásmo bojovat.

11:17
    Travis Hamonic – 2 min., držení.

11:06
    Logan Thompson přerušil hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Komerční přestávka.

10:13
    Zakázané uvolnění proti Vegas, které je nyní pod tlakem soupeře.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, Travis Hamonic pálil pouze do tyče.

09:33
    Hostující celek má převahu, hraje aktivněji a střelecky vede 4:3.

09:06
    Tim Stützle pálil z bezprostřední blízkosti, s jeho pokusem si poradila obrana Vegas, Brayden McNabb si počínal velmi dobře.

08:04
    Vegas se sice dostalo do útočného pásma, ale pokus o zakončení byl hodně nepovedený.

07:20
    Drake Batherson vypracoval šanci pro spoluhráče, Brady Tkachuk trefil jen brankáře. Komerční přestávka.

06:58
    Zakázané uvolnění proti Vegas, vhazovat se bude před domácí brankou.

06:26
    Alex DeBrincat se propracoval ke střele, snadná práce pro brankáře Thompsona v brance Vegas.

06:00
    Šest minut ze zápasu je pryč a zatím na výraznější šanci v tomto utkání čekáme.

05:16
    Travis Hamonic se po vyhraném buly dostal k zakončení, jeho tvrdá rána končí vedle branky.

04:59
    Na druhé straně musel zasahovat brankář Ottawy, vhazovat se bude před jeho brankou.

04:46
    Drake Batherson se dostal do střelecké pozice, ale s jeho ránou z bezprostřední blízkosti si brankář poradil.

04:27
    Vegas je v zápase aktivnější, zatím má dvě střely na branku.

04:07
    Zach Whitecloud se pokoušel zakončovat, ale jeho pokus byl zblokovaný mezi kruhy.

03:07
    Jack Eichel po nádherné individuální akci byl volný, ale jeho rána končí vedle. Následně Mark Stone trefil jen brankáře Senators. Bude se vhazovat.

02:26
    Phil Kessel dostal puk do útočného pásma, zakončit se mu však nepodařilo podle představ, Ottawa rychle otočila směr hry.

02:07
    Zatím čekáme na úvodní střelecký pokus mezi tři tyče, více ze hry mají domácí.

01:13
    Erik Brännström rozehrává od své branky, následně obrana Vegas dokázala dobře zapracovat, a tak se směr hry otáčí.

00:40
    Mark Stone se dostal do útočného pásma, jeho individuální akce nebyla špatná, ale vystřelit na branku nedokázal.

00:07
    Jack Eichel nahodil kotouč do útočného pásma, domácí celek začal aktivně.

00:01

Hráči jsou na hrací ploše, brzy začneme.

Zápas by měl začít okolo 4:15.

Zápas začne o něco později.

Vegas Golden Knights: L. Thompson (Hill) – Martinez, Pietrangelo, McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Stephenson, Eichel, Ma. Stone – Re. Smith, W. Karlsson, Marchessault – Cotter, Amadio, Kessel – W. Carrier, Howden, Kolesar.

Ottawa Senators: Talbot (A. Forsberg) – Sanderson, Hamonic, Brännström, Zub, Holden – B. Tkachuk, Stützle, Batherson – DeBrincat, Pinto, Giroux – Motte, Brassard, M. Joseph – Kelly, Kastelic, Watson.

Hokejisté Las Vegas se vrací domů po dvou zápasech v Edmontonu a Vancouveru. Nyní hosté Ottawu Senators. Vegas bude mít na rozbruslení levandulové dresy na podporu boje proti rakovině. Jedná se o druhý vzájemný zápas v této sezoně, ten první vyhrálo Vegas 5:4. Senátoři jsou na posledním místě Atlantické divize, v tomto duelu jsou outsiderem.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League, V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a Ottawa Senators.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 18. Ma. Stone (Eichel, Marchessault), 37. W. Carrier (Whitecloud, Hague), 43. W. Karlsson (Pietrangelo), 59. Eichel (McNabb) – 20. Sanderson (DeBrincat, Stützle)

Vegas Golden Knights: L. Thompson (Hill) – Martinez, Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Stephenson, Eichel, Ma. Stone (C) – Re. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Cotter, Amadio, Kessel – W. Carrier, Howden, Kolesar.
    Tréner: Bruce Cassidy

Ottawa Senators: Talbot (A. Forsberg) – Sanderson, Hamonic (A), Brännström, Zub, Holden, Thomson – B. Tkachuk (C), Stützle, Batherson – DeBrincat, Pinto, Giroux (A) – Motte, Brassard, M. Joseph – Kelly, Kastelic, Watson.
    Tréner: D.J. Smith

Rozhodca: Hanson, Rehman – Shewchyk, Mahon

Diváci: 17 955