Minnesota – Winnipeg 6:1 (kon.) | Florida – Boston 5:2 (kon.) | Pittsburgh – Calgary 2:1 (3:2 po s.n.)
Columbus – Montreal 1:3 (kon.) | Buffalo – St. Louis 6:2 (kon.) | NJ Devils – Toronto 1:2 (kon.)
Detroit – Nashville 3:0 (kon.) | Carolina – Arizona 0:4 (kon.) | NY Islanders – Edmonton 3:0 (kon.)
Washington – Philadelphia 3:2 (po pr.) | Dallas – Chicago 6:4 (kon.) | Anaheim – NY Rangers 3:2 (kon.)
Vegas – Ottawa 4:1 (kon.) | Seattle – San Jose 8:5 (kon.) | Colorado – Vancouver 3:4 (kon.)
Columbus Blue Jackets
1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Montreal Canadiens
Štvrtok 24.11.2022, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Odo mňa to je na dnes všetko. Prajem príjemný deň. Do čítania! (03:41:51)

Tretia tretina priniesla až štyri góly. Montreal síce inkasoval prvý, avšak následne sériou troch presných zásahov otočil vývoj stretnutia. Po porážke s Buffalom si tak Habs pripisujú výhru. Do štatistík sa zapísal aj Juraj Slafkovský, ktorý si pripísal asistenciu pri prvom góle Habs.

59:40
    Bjork to ešte vyskúšal. Nápor je veľký, ale hostia dobre blokujú.

59:22
    Veľká skrumáž pred Montembeaultom. Roslovic, Nyquist ani Jenner nenašli recept na zníženie.

59:00
    Gaudreau míňa bránu. Následne Jenner neuspel!

58:51
    Oddychový čas pro tím Columbus Blue Jackets.

58:51
    Vylúčenie v tíme Montreal Canadiens:
    Josh Anderson – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

58:51
    Anderson sa snažil dostať puk dopredu. Napokon ho poslal len na vlastnú striedačku. Rozhodcovia sa však teraz radia ohľadom vylúčenia.

58:30
    Domáci to skúšajú znovu v šestici.
    58:07 Sean Monahan (MTL) - 1:3

58:07
    Montreal Canadiens dáva gól!
    Nápor domácich netrval vôbec dlho. Po nepresnej rozohrávke puk zachytil v obrannom pásme SEAN MONAHAN, ktorý ho cez celé klzisko poslal do odkrytej brány.

57:49
    Domáci odvolávajú Korpisala. Vhadzuje sa po ľavici Montembeaulta.

57:21
    Opäť puk do útoku zaviezol Gaudreau. Ďalší úspešný zákrok Montembeaulta.

57:05
    Puk v ľavom rohu v útočnom pásme Montrealu. Prebiehajú tu tvrdé súboje.

56:53
    Dach na ľavom krídle prevzal dobrú prihrávku. Jeho strelecký pokus pristál v lapačke Korpisala.

56:15
    Anderson nahodil puk na zadný mantinel. Aktívne forčekoval spolu s ním aj Armia. Domáci len odhodili puk.

55:30
    Hráči Montrealu sa zatiaľ bránia výborne. Hokejisti domácich nemajú väčšie príležitosti.

54:42
    Po reklamnej prestávke sa opäť vraciame do akcie. Domáci majú 5 minút na vyrovnanie.
    Góly a asistencie: 42. Olivier – 43. Xhekaj (Evans, Slafkovský), 44. Savard (Dach, Caufield), 59. Monahan

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Tarasov) – M. Bjork, Gavrikov, Gudbranson, Christiansen, Bayreuther, Peeke – J. Gaudreau, Nyquist (A), Jenner (C) – Sillinger, Foudy, Bemström – K. Johnson, Fix-Wolansky, Roslovic – E. Robinson, Olivier, Kuraly.
    Montreal Canadiens: Montembeault (Allen) – Matheson, Edmundson (A), Guhle, Savard, Kovacevic, Xhekaj – Suzuki (C), Dach, Caufield – Gallagher (A), Slafkovský, Dvorak – Monahan, J. Anderson, Dadonov – Evans, Pezzetta, Armia.