Modré Krídla – Skalica 3:2 (kon.) | Levice – Martin 2:3 (kon.) | Pov. Bystrica – Dubnica 4:3 (po pr.)
Topoľčany – Trnava 1:2 (0:1 po s.n.) | Žiar nad Hronom – Humenné 4:3 (kon.) | Brezno – Vlci Žilina 1:5 (kon.)
HK 95 Považská Bystrica
4:3 (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)
TSS GROUP Dubnica
Piatok 28.10.2022, 18:00 • ZŠ Považská Bystrica • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR) • 11. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Slovenská hokejová liga sa nám prehupla do 11. kola, v ktorom HK 95 Považská Bystrica privíta na svojom ľade TSS GROUP Spartak Dubnica. Zápas je označený ako derby, takže sa máme na čo tešiť.

HK 95 Považská Bystrica: Domáci Panteri v stredajšom zápase porazili Levice jednoznačne 4:0. Dva góly strelil najproduktívnejší hráč mužstva Jakub Cíger a podarilo sa mu získať už 14 bodov za šesť gólov a osem asistencií. Považskobystričania poskočili v tabuľke na 4. miesto a majú 19 bodov. Na lídra z Humenného strácajú deväť bodov.

TSS GROUP Spartak Dubnica: Dubničania odohrali zápas v utorok a v ňom si poradili s poslednými Topoľčanmi 2:1 po predĺžení na ich ľade. Filip Ondruš získal v desiatich odohratých zápasoch 9 kanadských bodov. V tabuľke im patrí 8. priečka so ziskom 15-tich bodov.

00:01

00:17
    Považská Bystrica dala gól! Po niekoľkých sekundách strieľajú domáci gól! JAKUB RUFATI vystrelil od modrej a puk prepadol Gabrišovi rovno do brány.
    Asistencia: Cíger.

01:44
    Dubničania po inkasom góle zatlačili domácich, Huhtela vystrelil a Pajpachovi puk vypadol, ale následne ho ešte vyrazil hokejkou.

02:10
    Zakázané uvoľnenie domácich.

03:32
    Cíger vystrelil od modrej, ale trafil len svojho spoluhráča.

04:20
    Ján Zlocha strieľal z ľavého kruhu, bránu však netrafil.

05:02
    Urbánek sa preštrikoval až pred Gabriša a aj vystrelil, ale hosťujúca obrana sa tam hodila do bránkoviska a následné dorážky trafili len hráčov.

06:12
    Dubnica dáva gól! Strela od modrej, po ktorej Pajpachovi prepadol puk až pod neho a aktívny OLIVER ĎURIŠ dorazil puk do brány.
    Asistencie: Beták, Kristín.

06:33
    Považská Bystrica dala gól! Roztrhlo sa vrece s gólmi! Dubničania sa dlho netešili z vyrovnania, pretože radosť im pokazil PATRIK LIGAS, ktorý vyslal strelu už pomaly z uhla a dokázal prekonať neistého Gabriša.
    Asistencia: Zaťko.

07:58
    Zakázané uvoľnenie Dubničanov.

08:30
    Fanúšikom sa priebeh zápasu páči a ženú domácich dopredu.

09:35
    Hostia pri puku za svojou bránou. Mikuš čaká na vystriedanie svojich spoluhráčov.

11:25
    O puk sa bojuje za Pajpachom, hostia sa k nemu dostali a nakoniec domáci brankár puk podržal pod lapačkou.

12:00
    Švec vypálil a puk Pajpach len vyrazil pred seba, pre jeho šťastie tam hostia nemali veľkú príležitosť puk doraziť.

13:01
    Semafor od Pajpacha! Lunter dostal prihrávku do medzikružia a okamžite vystrelil, ale domáci brankár sa vyznamenal.

13:30
    Rufati s pukom na hokejke spadol v útočnom pásme, ale bolo to len potknutie.

15:22
    Hostia zatlačili, ale po strele od modrej si puk postrážil Pajpach.

16:14
    Nahodenie puku z diaľky nerobilo Pajpachovi problém.

17:41
    Huhtela vystrelil z pravého kruhu, ale Pajpach na puk videl a pripísal si úspešný zákrok.

18:30
    Domáci len vyhodili puk do stredného pásma, aby mohli prestriedať.

18:53
    Ofsajd zo strany hostí.

19:13
    Aj domáci sú zastavení pre ofsajdové postavenie.

20:00

Prvá tretina nám priniesla veľmi dobrý hokej, keď sme mohli vidieť tri rýchle góly. Po pár sekundách hry sa presadil Jakub Rufati, v 7. minúte vyrovnal Ďuriš a o pár sekúnd neskôr vrátil domácim vedenie Ligas.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:50.

20:01

20:29
    Zakázané uvoľnenie Panterov.

20:30
    Mikušova strela len do pred ním stojaceho Cígera.

21:19
    Gabriš radšej podržal puk pred napádajúcim domácim hráčom.

22:13
    Ligas naslepo poslal prihrávku pred bránu na Cebáka, ktorý okamžite z prvej vystrelil, ale len do Gabriša!

23:03
    Meszárošov individuálny prienik donútil zakročiť Gabriša.

25:00
    Považská Bystrica dala gól! Dubničania boli nebezpeční, keď dostal pred bránu prihrávku Géci a trafil koniec betónov Pajpacha a následne sa do úniku dostal Cíger, ktorý na prvý pokus neprekonal Gabriša, ale na druhý pred bránu dokorčuľoval JAKUB RUFATI a tomu sa už podarilo skórovať.
    Asistencia: Cíger, Omelka.

27:00
    Puk majú na hokejkách hostia, snažia sa držať v pásme, ale domáci hráči si to dokážu ustrážiť.

28:10
    Pajpach vyrazil puk na zadný mantinel.

29:05
    Hrá sa najmä v strednom pásme.

30:00
    Ondruš na dvakrát neprekonal Pajpacha a do protiútoku išiel Ján Zlocha, ktorý pred bránou prihral Urbánkovi, ktorý trafil žrď!

30:30
    Nebezpečná strela Meszároša od modrej, po ktorej Gabriš puk vyrazil na mantinel.

31:08
    Sádeckého strela zo stredu pásma, ale netrafil bránu.

31:30
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica:
    Ďurkech L. – 2 min., hákovanie.

31:36
    Domáci puk vybojovali a vyhodili ho za Gabriša.

32:04
    Prechod do pásma hosťom nevyšiel – ofsajd.

32:15
    Pajpach vytlačil puk na hornú žrď.

33:15
    Dubnica dáva gól! Huhtela našiel voľného LUKÁŠA ŠKVAREKA na pravom kruhu, ktorý z prvej prekonáva Pajpacha a využíva presilovú hru.
    Asistencie: Huhtela, Mikuš.

33:23
    Vylúčenie v tíme TSS GROUP Spartak Dubnica:
    Korbel – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

34:15
    Juraj Ďurkech netrafil puk a domáci sa sami vyhnali z pásma.

34:47
    Puk po teči skončil na ochrannej sieti.

35:22
    Hostia v plnom počte.

35:22
    Dubničania v závere presilovej hry domácich dokázali pohroziť, ale Ondruš poslal puk nad úroveň brány.

36:27
    Akrobatický skok Pajpacha, aby vyrazil puk na mantinel.

37:29
    Vhadzovanie po pravej strane domáceho brankára.

38:12
    Ligas zadovkou poslal puk na spoluhráča, ktorý vypálil ako z dela a hosťom to pred bránou horelo!

38:47
    Hostia boli v prečíslení, ale túto veľkú príležitosť až neuveriteľne premárnili.

39:11
    Pajpachov úspešný zákrok. Domácim fanúšikom sa nepáčil jeden zo zákrokov, ale rozhodcovia nevylučujú.

39:34
    Spartak je stále v tlaku, ale domáci brankár prerušil hru.

39:40
    Škvarek tečoval puk zo vzduchu, ale Pajpach bol dobre postavený.

40:00

Aj druhá tretina bola veľmi akčná, keď sme videli vyrovnaný hokej a padli v nej dva góly, po jednom na oboch stranách. Najskôr dostal do dvojgólového vedenia domácich Rufati, ale Škvarekovi sa podarilo znížiť v presilovej hre.

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:40.

Dnešné stretnutie sleduje 756 divákov.

40:01

Nastali menšie technické komplikácie.

45:07
    Dubnica dáva gól! Autorom gólu je NICOLAS KORBEL.
    Asistencie: Haščák, Géci.

46:56
    Švec – 2 min., podrazenie.

Na ľadovej ploche sú nejaké nezrovnalosti a už nejakú tú chvíľu sa nehrá.

Cígerova rana, ale Gabrišove betóny šancu zmarili.

Hostia sa oslobodili, domáci sú pri puku za svojím brankárom.

48:40
    Niekoľko striel na Gabriša, tú poslednú mal Tománek, ale gólom to neskončilo.

49:41
    Postavenie mimo hry Považanov.

49:47
    Nepríjemný skackavý puk, s ktorým mal Pajpach problém, ale nakoniec ho vyrazil hokejkou.

51:28
    Ani jednému mužstvu sa nedarí dostať do pásma, teraz je odpískaný ofsajd Dubničanov a zároveň nasleduje reklamná prestávka.

52:30
    Prelievanie hry zo strany na stranu.

52:50
    Kristín pálil, ale puk pravdepodobne trafil Adama Zlochu.

53:30
    Domáci len puk vyviezli do stredného pásma.

54:17
    Puk zo vzduchu tečovaný Ondrušom! Pajpach vytiahol lapačku, aj sa mierne pošmykol, ale nakoniec to pre domáceho brankára dobre dopadlo.

55:45
    Kristínova rana, s ktorou si Pajpach poradil.

56:40
    Hostia hrajú aktívne, domáci puk len ľahko nahadzujú.

58:00
    Dve minúty do konca tretej tretiny.

58:25
    Panteri pri puku, ale nikam sa neponáhľajú.

59:15
    Nahodenie na Gabriša a vhadzovanie po jeho ľavej strane.

59:22
    Ofsajd Považskej Bystrice.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Domáci si neudržali dvojgólové vedenie a stav po tretej tretine je 3:3. V tomto susedskom derby bude nasledovať predĺženie.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:40
    Hostia po buly boli pri puku, ale Cíger svojimi schopnosťami im ho vzal.

61:35
    Krásna akcia domáceho hráča, ktorý až sám prešiel pred Gabriša, ale ani na niekoľkokrát sa ho nepodarilo prekonať.

62:12
    Považská Bystrica dala gól! LUKÁŠ ĎURKECH to spravil výborne, keď ostal osamotený v strednom pásme, brankár Gabriš si nakorčuľoval ďaleko z brány, ale strelec gólu ho krásne obišiel a rozhoduje o víťazstve Považskej Bystrice!
    Asistencie: Ligas, Jakubec.

Dnešné susedské derby malo všetko čo treba. Veľa šancí, zákrokov a gólov. Hostia síce v zápase ťahali za kratší koniec, prehrávali aj o dva góly, ale podarilo sa im vyrovnať a poslať zápas do predĺženia. V ňom boli úspešnejší ale domáci, keď víťazný gól strelil Lukáš Ďurkech. Odo mňa je to všetko, ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný piatkový večer. (20:24:31)
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Klaudia Kadlecová

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 95 Považská Bystrica. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím TSS GROUP Dubnica. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 1. Rufati (Cíger), 7. Ligas (Zaťko), 25. Rufati (Cíger, Omelka), 63. Ďurkech L. (Ligas, Jakubec) – 7. Ďuriš (Beták, Kristín), 34. Škvarek (Huhtela, Mikuš), 46. Korbel (Haščák, Géci)

HK 95 Považská Bystrica: Pajpach (Lamper) – Zaťko, Cebák – Ďurkech L., Ďurkech J. – Meszároš, Zlocha A. – Šamaj, Omelka; – Cíger, Rufati, Ligas – Tománek, Zlocha J., Urbánek – Jakubec, Pšurný, Dmitriev – Vilchinskiy, Sádecký, Švantner
    Tréner: Július Pénzeš

TSS GROUP Dubnica: Gabriš (Bednár) – Putala, Trška – Mikuš, Švec – Chatrnúch, Urban – Janík, Druga; – Kristín, Ďuriš, Beták – Mikula, Ondruš, Škvarek – Lunter, Huhtela, Tábi – Géci, Haščák, Korbel
    Tréner: Dušan Gregor

Rozhodca: Lesay, Vido – Nosek, Danko