Modré Krídla – Skalica 3:2 (kon.) | Levice – Martin 2:3 (kon.) | Pov. Bystrica – Dubnica 4:3 (po pr.)
Topoľčany – Trnava 1:2 (0:1 po s.n.) | Žiar nad Hronom – Humenné 4:3 (kon.) | Brezno – Vlci Žilina 1:5 (kon.)
HK 95 Považská Bystrica
4:3 (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)
TSS GROUP Dubnica
Piatok 28.10.2022, 18:00 • ZŠ Považská Bystrica • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR) • 11. kolo

Dnešné susedské derby malo všetko čo treba. Veľa šancí, zákrokov a gólov. Hostia síce v zápase ťahali za kratší koniec, prehrávali aj o dva góly, ale podarilo sa im vyrovnať a poslať zápas do predĺženia. V ňom boli úspešnejší ale domáci, keď víťazný gól strelil Lukáš Ďurkech. Odo mňa je to všetko, ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný piatkový večer. (20:24:31)

62:12
    Považská Bystrica dala gól! LUKÁŠ ĎURKECH to spravil výborne, keď ostal osamotený v strednom pásme, brankár Gabriš si nakorčuľoval ďaleko z brány, ale strelec gólu ho krásne obišiel a rozhoduje o víťazstve Považskej Bystrice!
    Asistencie: Ligas, Jakubec.

61:35
    Krásna akcia domáceho hráča, ktorý až sám prešiel pred Gabriša, ale ani na niekoľkokrát sa ho nepodarilo prekonať.

60:40
    Hostia po buly boli pri puku, ale Cíger svojimi schopnosťami im ho vzal.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Domáci si neudržali dvojgólové vedenie a stav po tretej tretine je 3:3. V tomto susedskom derby bude nasledovať predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:22
    Ofsajd Považskej Bystrice.

59:15
    Nahodenie na Gabriša a vhadzovanie po jeho ľavej strane.

58:25
    Panteri pri puku, ale nikam sa neponáhľajú.

58:00
    Dve minúty do konca tretej tretiny.

56:40
    Hostia hrajú aktívne, domáci puk len ľahko nahadzujú.

55:45
    Kristínova rana, s ktorou si Pajpach poradil.

54:17
    Puk zo vzduchu tečovaný Ondrušom! Pajpach vytiahol lapačku, aj sa mierne pošmykol, ale nakoniec to pre domáceho brankára dobre dopadlo.

53:30
    Domáci len puk vyviezli do stredného pásma.

52:50
    Kristín pálil, ale puk pravdepodobne trafil Adama Zlochu.

52:30
    Prelievanie hry zo strany na stranu.

51:28
    Ani jednému mužstvu sa nedarí dostať do pásma, teraz je odpískaný ofsajd Dubničanov a zároveň nasleduje reklamná prestávka.

49:47
    Nepríjemný skackavý puk, s ktorým mal Pajpach problém, ale nakoniec ho vyrazil hokejkou.

49:41
    Postavenie mimo hry Považanov.

Hostia v plnom počte.

48:40
    Niekoľko striel na Gabriša, tú poslednú mal Tománek, ale gólom to neskončilo.

Hostia sa oslobodili, domáci sú pri puku za svojím brankárom.

Cígerova rana, ale Gabrišove betóny šancu zmarili.

Na ľadovej ploche sú nejaké nezrovnalosti a už nejakú tú chvíľu sa nehrá.

46:56
    Vylúčenie v tíme TSS GROUP Spartak Dubnica:
    Švec – 2 min., podrazenie.

45:07
    Dubnica dáva gól! Autorom gólu je NICOLAS KORBEL.
    Asistencie: Haščák, Géci.

Nastali menšie technické komplikácie.

40:01

Dnešné stretnutie sleduje 756 divákov.

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:40.

Aj druhá tretina bola veľmi akčná, keď sme videli vyrovnaný hokej a padli v nej dva góly, po jednom na oboch stranách. Najskôr dostal do dvojgólového vedenia domácich Rufati, ale Škvarekovi sa podarilo znížiť v presilovej hre.

40:00

39:40
    Škvarek tečoval puk zo vzduchu, ale Pajpach bol dobre postavený.

39:34
    Spartak je stále v tlaku, ale domáci brankár prerušil hru.

39:11
    Pajpachov úspešný zákrok. Domácim fanúšikom sa nepáčil jeden zo zákrokov, ale rozhodcovia nevylučujú.

38:47
    Hostia boli v prečíslení, ale túto veľkú príležitosť až neuveriteľne premárnili.

38:12
    Ligas zadovkou poslal puk na spoluhráča, ktorý vypálil ako z dela a hosťom to pred bránou horelo!

37:29
    Vhadzovanie po pravej strane domáceho brankára.

36:27
    Akrobatický skok Pajpacha, aby vyrazil puk na mantinel.

35:22
    Dubničania v závere presilovej hry domácich dokázali pohroziť, ale Ondruš poslal puk nad úroveň brány.

35:22

34:47
    Puk po teči skončil na ochrannej sieti.

34:15
    Juraj Ďurkech netrafil puk a domáci sa sami vyhnali z pásma.

33:23
    Korbel – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

33:15
    Dubnica dáva gól! Huhtela našiel voľného LUKÁŠA ŠKVAREKA na pravom kruhu, ktorý z prvej prekonáva Pajpacha a využíva presilovú hru.
    Asistencie: Huhtela, Mikuš.

32:15
    Pajpach vytlačil puk na hornú žrď.

32:04
    Prechod do pásma hosťom nevyšiel – ofsajd.

31:36
    Domáci puk vybojovali a vyhodili ho za Gabriša.

31:30
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica:
    Ďurkech L. – 2 min., hákovanie.

31:08
    Sádeckého strela zo stredu pásma, ale netrafil bránu.

30:30
    Nebezpečná strela Meszároša od modrej, po ktorej Gabriš puk vyrazil na mantinel.

30:00
    Ondruš na dvakrát neprekonal Pajpacha a do protiútoku išiel Ján Zlocha, ktorý pred bránou prihral Urbánkovi, ktorý trafil žrď!

29:05
    Hrá sa najmä v strednom pásme.

28:10
    Pajpach vyrazil puk na zadný mantinel.

27:00
    Puk majú na hokejkách hostia, snažia sa držať v pásme, ale domáci hráči si to dokážu ustrážiť.

25:00
    Považská Bystrica dala gól! Dubničania boli nebezpeční, keď dostal pred bránu prihrávku Géci a trafil koniec betónov Pajpacha a následne sa do úniku dostal Cíger, ktorý na prvý pokus neprekonal Gabriša, ale na druhý pred bránu dokorčuľoval JAKUB RUFATI a tomu sa už podarilo skórovať.
    Asistencia: Cíger, Omelka.

23:03
    Meszárošov individuálny prienik donútil zakročiť Gabriša.

22:13
    Ligas naslepo poslal prihrávku pred bránu na Cebáka, ktorý okamžite z prvej vystrelil, ale len do Gabriša!

21:19
    Gabriš radšej podržal puk pred napádajúcim domácim hráčom.

20:30
    Mikušova strela len do pred ním stojaceho Cígera.

20:29
    Zakázané uvoľnenie Panterov.

20:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:50.

Prvá tretina nám priniesla veľmi dobrý hokej, keď sme mohli vidieť tri rýchle góly. Po pár sekundách hry sa presadil Jakub Rufati, v 7. minúte vyrovnal Ďuriš a o pár sekúnd neskôr vrátil domácim vedenie Ligas.

20:00

19:13
    Aj domáci sú zastavení pre ofsajdové postavenie.

18:53
    Ofsajd zo strany hostí.

18:30
    Domáci len vyhodili puk do stredného pásma, aby mohli prestriedať.

17:41
    Huhtela vystrelil z pravého kruhu, ale Pajpach na puk videl a pripísal si úspešný zákrok.

16:14
    Nahodenie puku z diaľky nerobilo Pajpachovi problém.

15:22
    Hostia zatlačili, ale po strele od modrej si puk postrážil Pajpach.

13:30
    Rufati s pukom na hokejke spadol v útočnom pásme, ale bolo to len potknutie.

13:01
    Semafor od Pajpacha! Lunter dostal prihrávku do medzikružia a okamžite vystrelil, ale domáci brankár sa vyznamenal.

12:00
    Švec vypálil a puk Pajpach len vyrazil pred seba, pre jeho šťastie tam hostia nemali veľkú príležitosť puk doraziť.

11:25
    O puk sa bojuje za Pajpachom, hostia sa k nemu dostali a nakoniec domáci brankár puk podržal pod lapačkou.

09:35
    Hostia pri puku za svojou bránou. Mikuš čaká na vystriedanie svojich spoluhráčov.

08:30
    Fanúšikom sa priebeh zápasu páči a ženú domácich dopredu.

07:58
    Zakázané uvoľnenie Dubničanov.

06:33
    Považská Bystrica dala gól! Roztrhlo sa vrece s gólmi! Dubničania sa dlho netešili z vyrovnania, pretože radosť im pokazil PATRIK LIGAS, ktorý vyslal strelu už pomaly z uhla a dokázal prekonať neistého Gabriša.
    Asistencia: Zaťko.

06:12
    Dubnica dáva gól! Strela od modrej, po ktorej Pajpachovi prepadol puk až pod neho a aktívny OLIVER ĎURIŠ dorazil puk do brány.
    Asistencie: Beták, Kristín.

05:02
    Urbánek sa preštrikoval až pred Gabriša a aj vystrelil, ale hosťujúca obrana sa tam hodila do bránkoviska a následné dorážky trafili len hráčov.

04:20
    Ján Zlocha strieľal z ľavého kruhu, bránu však netrafil.

03:32
    Cíger vystrelil od modrej, ale trafil len svojho spoluhráča.

02:10
    Zakázané uvoľnenie domácich.

01:44
    Dubničania po inkasom góle zatlačili domácich, Huhtela vystrelil a Pajpachovi puk vypadol, ale následne ho ešte vyrazil hokejkou.

00:17
    Považská Bystrica dala gól! Po niekoľkých sekundách strieľajú domáci gól! JAKUB RUFATI vystrelil od modrej a puk prepadol Gabrišovi rovno do brány.
    Asistencia: Cíger.

00:01

Slovenská hokejová liga sa nám prehupla do 11. kola, v ktorom HK 95 Považská Bystrica privíta na svojom ľade TSS GROUP Spartak Dubnica. Zápas je označený ako derby, takže sa máme na čo tešiť.

HK 95 Považská Bystrica: Domáci Panteri v stredajšom zápase porazili Levice jednoznačne 4:0. Dva góly strelil najproduktívnejší hráč mužstva Jakub Cíger a podarilo sa mu získať už 14 bodov za šesť gólov a osem asistencií. Považskobystričania poskočili v tabuľke na 4. miesto a majú 19 bodov. Na lídra z Humenného strácajú deväť bodov.

TSS GROUP Spartak Dubnica: Dubničania odohrali zápas v utorok a v ňom si poradili s poslednými Topoľčanmi 2:1 po predĺžení na ich ľade. Filip Ondruš získal v desiatich odohratých zápasoch 9 kanadských bodov. V tabuľke im patrí 8. priečka so ziskom 15-tich bodov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Klaudia Kadlecová

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 95 Považská Bystrica. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím TSS GROUP Dubnica. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 1. Rufati (Cíger), 7. Ligas (Zaťko), 25. Rufati (Cíger, Omelka), 63. Ďurkech L. (Ligas, Jakubec) – 7. Ďuriš (Beták, Kristín), 34. Škvarek (Huhtela, Mikuš), 46. Korbel (Haščák, Géci)

HK 95 Považská Bystrica: Pajpach (Lamper) – Zaťko, Cebák – Ďurkech L., Ďurkech J. – Meszároš, Zlocha A. – Šamaj, Omelka; – Cíger, Rufati, Ligas – Tománek, Zlocha J., Urbánek – Jakubec, Pšurný, Dmitriev – Vilchinskiy, Sádecký, Švantner
    Tréner: Július Pénzeš

TSS GROUP Dubnica: Gabriš (Bednár) – Putala, Trška – Mikuš, Švec – Chatrnúch, Urban – Janík, Druga; – Kristín, Ďuriš, Beták – Mikula, Ondruš, Škvarek – Lunter, Huhtela, Tábi – Géci, Haščák, Korbel
    Tréner: Dušan Gregor

Rozhodca: Lesay, Vido – Nosek, Danko