Považská Bystrica – Pohronie 2:2 (kon.) | Prešov – Dolný Kubín 2:0 (kon.) | Púchov – Šamorín 0:1 (kon.)
Dubnica – Petržalka 1:0 (kon.) | Myjava – Košice 0:1 (kon.)
Spartak Myjava
0:1 (0:0)
FC Košice
Sobota 22.10.2022, 17:00 • Spartak Myjava • MONACObet liga • 14. kolo

Košice vezú z Myjavy cenné tri body po góle Sagnu a náskok Prešova na čele tabuľky tak skresali na tri body. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (18:54:23)

90+4

90+3
    Striedanie v tíme FC Košice:
    z ihriska odchádza Liener, prichádza Gladiš.

90+1
    z ihriska odchádza Sagna, prichádza Voleský.

90
    Nadstavujú sa 4 minúty.

89
    Striedanie v tíme Spartak Myjava:
    z ihriska odchádza Arthur Angelo Legnani, prichádza Tomáš Buchel.

88
    Žltá karta pre tím Spartak Myjava (Tomáš Mareš).

87
    Ján Krivák naviezol loptu k šestnástke Myjavy, po zlej prihrávke o ňu Košičania prišli. Na druhej strane ihriska neuspel Tancík.

86
    Žltá karta pre tím FC Košice (Martin Svatík).

85
    z ihriska odchádza Boris Turčák, prichádza Boris Gáll.

83
    Mareš síce zakončil spred šestnástky, no jeho pokus si bez väčších problémov skontroloval gólman Kira.

82
    Sagna prihral do šestnástky, kde mal voľný priestor Golikov. Neprebral si loptu ideálne, čo mu znemožnilo zakončovať. Navyše bol v ofsajde.

81
    Tancík po kontakte spadol v šestnástke a domáci chcú penaltu, tá neprichádza. Hlavný arbiter okamžite rozpažil, čo výrazne nahnevalo aj fanúšikov.

80
    Aktivitu Košíc zastavilo ofsajdové postavenie. Dostávame sa do poslednej desaťminútovky riadneho hracieho času a Myjava sa bude snažiť vyrovnať.

79
    Golikov pokračuje v hre, zatiaľ čo sa Košice snažili niečo vymyslieť na krídle, ale bude to len rozohrávka od bránky Kubicu.

78
    z ihriska odchádza Samuel Benovič, prichádza Dominik Martišiak.

76
    Golikov dostal zásah do tváre, čo síce rozhodcovia neposúdili ako faul, lenže ukrajinský futbalista ostáva ležať a potrebuje ošetrenie na ihrisku.

75
    Lopta spadla na hranici päťky, kde ostal absolútne nepokrytý Krivák. Zakončením z prvej nechal na čiare skvostným zákrokom vyniknúť Kubicu.

74
    Center na zadnú žrď sa síce neujal, Košice budú mať k dispozícii aj druhý roh v krátkom slede.

73
    Aktivita Košíc na ľavom krídle nepriniesla ohrozenie bránky Kubicu, no Turčák získal pre svoje mužstvo aspoň roh.

72
    Legnani sa dostal k strele z hranice šestnástky, zrazeným pokusom získal roh. Po ňom hlavičkoval Svatík, ale Kira predviedol skvelý zákrok.

71
    Domáci priaznivci si pýtali pre Jakúbeka žltú kartu, Marián Ruc sa nad ním zľutoval.

70
    Zápas sa v tejto chvíli láme. Ak Košice dajú gól, je rozhodnuté, ak však Myjava vyrovná, bude psychicky na koni.

69
    Jakúbek delovkou z trinástich metrov triafa Svatíka do mužských partií! Obetavosť na hranici bolesti, zabránil tak ťažkým chvíľam pre Kubicu.

69
    Dnešné stretnutie sleduje 534 divákov.

68
    z ihriska odchádza Mário Lopušan, prichádza Jakub Tancík.

67
    Ešte počas predchádzajúcej akcie zostal ležať Mário Lopušan. Po prerušení k nemu pribieha domáci lekár.

66
    Jakúbekov náprah z osemnástich metrov Kubica vyrazil pred seba. Sagna chcel dorážať, pohyboval sa v ofsajde.

65
    Iba za pomoci faulu sa k lopte dostal Pekár. Myjavský kapitán so sebou spokojný nebude.

64
    Každý chvíľku ťahá pílku. Sledujeme kombinácie na jednej i druhej strane, chýba tomu myšlienka.

63
    Z útoku sa dlho netešili, píska sa postavenie mimo hry.

63
    Legnani si nespracoval loptu podľa predstáv, vhadzovať môžu Košičania.

62
    Tomáš Mareš takmer spadol, ale ešte sa udržal na nohách. Loptu však proti Jakúbekovi stratil.

61
    Hodina duelu za nami, favorit vo vedení. Nie je to vedenie jednoznačné, ale taký je futbal.

59
    Tím FC Košice dal gól! Nedáš, dostaneš. LANDING SAGNA sa dostal k lopte v šestnástke súpera a ranou z uhla z desiatich metrov prekvapil Kubicu pri ľavej žrdi!

58
    Je až neuveriteľné, čo domáci zahadzujú po štandardkách. Cisár z malého vápna osamotený netriafa priestor brány! Neskutočné.

57
    Tu nebolo o čom. Majdan síce získal roh, ale po jeho odvrátení zatiahol ručnú brzdu. V šprinte ho jasne predbehol Arthur Legnani, žltá karta je na mieste.

56
    Po Majdanovej aktivite rohový kop pre FC.

55
    Vyzeralo to na ofsajd, hralo sa ďalej. Myjavčania aktívnejším a lepším tímom po východe zo šatní.

54
    Voľný kop Košíc po faule na Jakubka si berie na starosť Krivák.

53
    Pekárov center doletel tri metre pred malé vápno. Svatík, ktorý bol v prvom polčase ošetrovaný sedem minút, v sklze zakončil mimo!

52
    Legnani poslaný zozadu na zem, telom sa o to postaral Liener. Spartak so štandardkou z pravého krídla.

51
    Márna námaha domáceho futbalistu, pravý krídelník zostal bez podpory spoluhráčov a ľahko stráca loptu.

49
    V netradičnej pozícii centrujúceho hráča sa ocitol Sagna. Prihrávka vzduchom skončila len za bránou.

48
    Neskutočné, čo Olejník zahadzuje! Znovu to bolo hlavou, po rohovom kope mieri tesne nad! Spartak začal druhé dejstvo lepšie.

47
    Pekárov center do šestnástky, hlavička Olejníka z desiatich metrov tesne minulo pravú tyč! Zahrávať sa bude roh.

46
    Nebezpečný sklz po 40 sekundách polčasu ukázal Ján Krivák. Marián Ruc na oplátku tasí žltú kartu.

46
    Cez prestávku bezo zmien. Košičania majú na lavičke smerom do poľa len štyroch hráčov, z toho troch do útoku.

46

Úvodné dejstvo medzi Myjavou a Košicami gól nepriniesol. Začalo sa zhurta, lenže Arthur, Sagna či Olejník svoje šance nepremenili.

Druhý polčas sa začne približne o 18:05.

45+3

45+2
    Vhadzovanie domácich na vlastnej polovici, je z toho len odovzdaná lopta.

45+1
    Zakončenie pravačkou Čurika skončilo len na ochrannom pletive za bránou Kiru.

45+1
    Nadstavujú sa tri minúty.

45
    Pekár posielal loptu pred bránu, Svatík center ideálne netrafil. Spartak zostáva v ofenzíve.

44
    Stanislav Olejník bol šikovnejší ako Jakub Jakubko. Košický stopér, ktorý je vekom stále dorastenec, vidí žltú kartu.

43
    Na malú chvíľu muselo východniarov zamraziť, keď Vladimír Majdan začal krívať. Bol to len chvíľkový problém, odchovanec Žiliny môže pokračovať.

42
    Lopušan obdržal tvrdý úder do chrbta, nechcelo sa mu príliš na nohy. V zápase bude pre túto chvíľu pokračovať.

41
    Hlasný krik z košickej lavičky, ozývalo sa z nej: "Ruka!". Bez reakcie Mariána Ruca.

40
    Nevydarená akcia stredom ihriska. Dobrá robota domácich zadákov, hostia sa už prebíjali do pokutového územia.

39
    Hosťujúci obranca si poradil s krídelníkom domáceho celku a ustál osobný súboj pri postrannej čiare.

38
    Sagna je dnes terčom prihrávok. Svatík ho v hodine dvanástej k lopte nepustil.

36
    Marešov sľubný center, lenže na prednej žrdi nebol nik zo spartakovcov.

35
    Kubica vybehol dobrých 20 metrov od brány, aby poslal dlhý nákop súpera dokonca až za tribúnu štadióna.

34
    Lopta ani nedoletela na malé vápno a už sa pískal útočný faul hostí...

33
    Košičania získavajú rohový kop z pravej strany.

32
    Benovič len do Jakúbeka, ktorý blokuje na autové vhadzovanie.

31
    Dlhý pas na Sagnu, senegalského útočníka si postrážil Cisár.

30
    Bol to Olejník, ktorý reagoval na center sprava a takmer ho poslal do brány! Chýbali centimetre. Situáciu podcenil Kira, ktorý šiel do súboja, ale na loptu nedosiahol.

29
    Znovu sa chvíľu nehralo, ale Marián Ruc dáva pokyn pre obnovenie hry.

27
    Po súboji s Gallovičom vidí žltú kartu Jaroslav Toman.

26
    Svatík po takmer ôsmich minútach späť v hre. Netradičná presilovka FC sa končí.

25
    Pekár aktívny na oboch koncoch ihriska. Teraz viac v defenzíve, keď odvrátil prihrávku Majdana.

24
    Opäť šanca sprava, center letel prudko na malé vápno. Bez reakcie Košičanov.

23
    Pravou rukou neguje zakončenie Sagnu z uhla Lukáš Kubica! Krásny zákrok, oslabenie Spartaka naďalej pokračuje. Neviem, či by Lukáš Kaplan radšej nemal striedať.

22
    Krátke oslabenie Myjavy, ktorá musí hrať bez Svatíka. Budeme zvedavý, či sa hráč s číslom 26 vráti do hry, alebo bude musieť byť vystriedaný.

21
    Tréneri počas tohto času môžu rozdať potrebné pokyny po úvodnej dvadsaťminútovke. Zraneným hráčom je podľa všetkého Martin Svatík.

20
    Nehráme už pomaly tri minúty. Nuž, riadne sa nám to natiahlo.

19
    Ošetrenie prebieha už vyše minútu. Domáci lekár sa to snaží vyriešiť leukoplastom.

18
    Center na zadnú žrď, kde bol Jakubko. Lopta sa odrazila ku Krivákovi, ktorý si pomáhal faulom. Výsledkom je krv v tvári domáceho hráča.

17
    Východniari získavajú priamy kop z ľavej strany, faulovaný bol Gallovič.

16
    Nedorozumenie medzi Krivákom a Kirom. Opäť to bol naháňajúci Olejník, ktorý narobil zmätky.

15
    Galloviča koncovka nepresná, Kubica bude odkopávať hlboko do poľa.

14
    Olejník predbehol Kriváka, šprintoval za loptou, no Kira čítal hru na jednotku.

13
    Domáci nemajú problém dostať loptu do šestnástky. Horšie sa im ale hlavičkuje cez trojicu stopérov, ktorými sú dnes Krivák, Jonec a Jakubko. Mareš mieril vedľa.

12
    Trochu pokojnejší priebeh v ostatných dvoch minútach. V nastolenom tempe z úvodnej päťminútovky sa nedá hrať celý duel.

10
    Lopušan nevyslal najlepší pas, Benovič ale svojho spoluhráča podržal a loptu získal späť.

9
    Vysoký center Turčáka po prvé letel dlho, po druhé lopta opustila hraciu plochu.

8
    Rohový kop si v ôsmej minúte vybojovali východniari, zahrávať ho bude Turčák.

6
    Košičania dnes bez viacerých opôr. Chýba kapitán Erik Pačinda, obrancovia František Pavúk a Ján Mizerák či Samuel Magda.

5
    Dlhý výkop Kiru založil akciu pre Košice. Teší nás, že sa hrá priamočiaro a hráči sa neschovávajú za prihrávky dozadu.

4
    Na západe sa rozhodne nenudíme. Už v tretej minúte mohlo byť 1:1, pokračujeme ale bez gólov.

3
    Na opačnej strane prv Turčák páli len do Kubicu, Sagna z otočky míňa o centimetre ľavú žrď!

3
    Hlavička po centri letí nad, pre hostí ale varovný prst.

2
    Ešte v rovnakej minúte to bol Arthur, ktorý z voleja z jedenástich metrov nechal vyniknúť košického gólmana! Ďalší roh.

2
    Myjava bleskovo získala roh, ktorý rozohral Pekár. Domáci kapitán našiel iba Kiru, ktorý loptu boxoval.

1

Spartak Myjava: Kubica – Benovič, Pekár (C), Olejník, Cisár, Toman, Lopušan, Mareš, Arthur, Čurik, Svarík
    Náhradníci: Koníček – Halabrín, Flamik, Tancík, Buchel, Sivák, Pafka, Martišiak
    Tréner: Lukáš Kaplan

FC Košice: Kira – Majdan, Jakubko, Gallovič, Turčák, Jakúbek, Golikov, Krivák (C), Jonec, Liener, Sagna
    Náhradníci: Valach – Gáll, Voleský, Tišťan, Gladiš
    Tréner: Anton Šoltis

Rozhodca: Marián Ruc – Ján Pozor, Miloš Lalo.

Myjavčania neťahajú v lige ideálnu šnúru. Z ostatných troch duelov bodovali len raz, keď remizovali s Považskou Bystricou 2:2. Následne prišli prehry s Pohroním 1:2 a Komárnom 0:2. Spartak spadol na ôsme miesto s 18 bodmi.

Košičania prežívajú chvíle ako na hojdačke. Naposledy prehrali s béčkom Slovana doma 1:2, predtým porazili Púchov (2:0) s Dubnicou (1:0), len aby pred poslednou reprezentačnou prestávkou nestačili na Trebišov 1:3. Východniari potrebujú triumfovať, z druhého miesta strácajú na prvý Prešov tri body. A to má ešte nováčik zo Šariša jeden súboj k dobru.

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu 14. kola II. ligy medzi Spartak Myjava a FC Košice.

Stretnutie sa začne o 17:00.