Carolina – Columbus 8:1 (kon.) | Montreal – Toronto 1:5 (kon.) | NJ Devils – Boston 1:0 (kon.)
Detroit – Pittsburgh 2:3 (kon.) | Dallas – Colorado 1:3 (kon.) | Calgary – Seattle 4:1 (kon.)
Edmonton – Vancouver 7:2 (kon.) | Eisbären – San Jose 1:3 (kon.)
Edmonton Oilers
7:2 (1:0, 3:2, 3:0)
Vancouver Canucks
cz Utorok 04.10.2022, 03:10 • Rogers Place, Edmonton • Príprava NHL

Je dobojováno. Ve třetí třetině se sice hosté snažili o případný zvrat ve skóre a svou první výhru v přípravě, jenže koncovka vázla a když už se objevila velká šance, tak jako v případě Garlanda, tak gólman Campbell vytáhl špičkový zákrok. Čas plynul, Edmonton kráčel k výhře a tu v závěru vyšperkoval hned třemi brankami. Nejprve v 58. minutě zkompletoval hattrick Dylan Holloway, aby pak 59. minuta patřila Warrenu Foegelemu, který v ní dal hned dva góly. Edmonton tak vyhrál vysoko 7:2 a připsal si třetí vítězství v řadě. Naopak Vancouver i nadále čeká na první úspěch.

Příprava vrcholí a oba celky se představí v dalším vzájemném duelu ve čtvrtek od 4:00.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:48:28)

Utkání sledovalo 15 716 diváků.

Česká a slovenská stopa

Do utkání nenastoupil žádný český, ani slovenský hráč.

59:16
    Tak teď se už zápas skutečně jen dohraje, domácí mají puk ve svém držení.
    58:56 Warren FOEGELE - 7:2

58:56
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Tohle už je ale pro Vancouver debakl. Domácí se zase usadili v útočném pásmu, kde předvedli dokonalou rozborku hostujícího týmu, na konci kombinace byl WARREN FOEGELE a zcela volný mohl zakončit pod horní tyčku Deliovy branky – 7:2. Asistence: Devin Shore.
    58:05 Warren FOEGELE - 6:2

58:05
    Tak ještě jeden úder od domácích. Ti vybojovali na vlastní polovině puk, předvedli kontr, který se změnil v přečíslení dva na jednoho, Virtanen předložil přihrávku na WARRENA FOEGELEHO a ten střelou z první nedal Deliovi šanci na zákrok. Ten sice dělal, co jen mohl, ale na tohle dosáhnout nešlo – 6:2. Asistence: Jake Virtanen, Devin Shore.

57:50
    Ještě tu je snaha hostů s výsledkem něco udělat, Campbell raději u své levé tyčky přikryl puk a přerušil hru.
    57:19 Dylan HOLLOWAY - 5:2

57:19
    Akce ale pokračovala, puku se za brankou chopil DYLAN HOLLOWAY, bleskově vyjel do střelecké pozice a ranou na bližší tyčku zkompletoval hattrick! Čeká nás teď krátká pauza, je potřeba posbírat čepice, které na led naházeli nadšení fanoušci – 5:2. Bez asistence.

57:14
    Z dálky to zkusil Barrie, hosté srazili puk do rohu.

56:29
    Ztrátu puku vyřešil ještě před případným ohrožením vlastní branky Ceci, Edmonton jde zase vpřed.

55:17
    Campbell odklepal poslední vteřiny přesilovky, oba celky jsou již v plném počtu.

54:13
    Pul letí přes všechny čáry, tahle přesilovka se domácím nedaří dle představ.

53:44
    Hosté jsou už ve čtyřech.

53:31
    McDavid hledal Draisaitla, jeho křížnou přihrávku bránící trojice Vancouveru vystihla.

53:17
    Hosté jdou do tří. Danny DeKeyser podrazil Yamamota a ten nebezpečně narazil do mantinelu. Naštěstí je domácí útočník v pořádku.

52:38
    Connor McDavid se dnes nemůže gólově prosadit, nevyšlo mu to ani po Draisatlově přihrávce a dvou rychlých kličkách před brankovištěm.

52:11
    O zakončení se pokoušel Kane, na poslední chvíli byl zastaven DeKeyserem. Následně hosté vyhodili přes všechny čáry.

51:44
    Navíc je tu na straně hostů vyloučení, dvě minuty za podrážení dostal John Stevens.

50:48
    Vancouver i nadále bojuje o svou vůbec první výhru, jenže koncovka dnes docela skřípe.
    49:48 Garlanda vychytal skvělý Campbell

49:48
    Snížení měl na holi hostující Garland, když byl na konci přečíslení dva na jednoho, jenže Campbell se na brankovišti bleskově přemístil a předvedl povedený zákrok lapačkou!

49:39
    Bouchard se pokoušel rozvinout akci domácích, jenže našel pouze Juulsena, od kterého se puk odrazil mimo ledovou plochu.

49:13
    Je tu menší zpomalení tempa, zejména domácí tým se nikam nežene.

48:12
    Zakázané uvolnění Edmontonu, vše se vrací před Campbella.

47:07
    Od levého mantinelu vyslal nahození Nurse, Delia toho asi mnoho neviděl, mohl si však oddechnout, puk skončil vedle jeho branky.

46:41
    Pěknou a pohotovou střelu vyslal Kulak, Delia v brance Vancouveru ovšem ukázal své kvality a pohotovým zákrokem si vysloužil aplaus tribun.

45:44
    Individuální akci předváděl Juulsen, jenže kromě několika kliček to k ničemu nebylo a skončil pouze v rohu kluziště.

44:05
    Na opačné straně dostal přihrávku na modrou čáru Bouchard, jeho golfák ovšem trefil pouze jednoho ze stínících hráčů Vancouveru.

43:51
    K odraženému puku se dostal hostující Keeper a hned na Campbella poslal nepříjemný bekhend. Gólman Edmontonu ale odolal a puk skryl mezi svými chrániči.
    43:05 Yamamoto trefil loktem DeKeysera, rozhodčím zákrok unikl

43:05
    Na ledě zůstal ležet hostující DeKeyser, kterého při souboji o puk trefil lokem do obličeje Yamamoto, sudím ale tento zákrok unikl a nebudou vylučovat.

42:33
    Hráči Vancouveru pouze nahodili do útočného pásma, puk skončil za brankou. A hra se už zase otáčí opačným směrem.

41:41
    Pravou stranou se chtěl do útoku dostat domácí Foegele, puk mu ovšem u mantinelu utekl od hole.

40:49
    Úvod třetí části je opatrný, zatím sledujeme jen kombinace, končící ve středním pásmu.

Trestné minuty: 10:4

Čtyřicet minut hry je za námi a konečně se nám výrazněji pohnulo skóre. Jako první se ve 25. minutě prosadili hosté, když přesilovku využil Nilse Höglander, ale vrchol této třetiny přišel mezi 32. a 34. minutou, kdy padly hned tři branky. Vedení domácím vrátil Zach Hyman, z další akce navýšil na dvoubrankový rozdíl Dylan Holloway a akční pasáž zakončil snižující trefou Conor Garland. Vancouver pak mocně toužil po srovnání, jenže neuspěl a ve 39. minutě udeřilo na opačné straně. Po rychlém přechodu do útoku dostal ideální pas Tyson Barrie a střelou ke vzdálenější tyčce upravil na současných 4:2 pro Edmonton.

40:00

39:35
    V úplném závěru se hosté ještě snaží o případné snížení, jsou ale zastavováni ještě před případným nebezpečným zakončením.
    38:48 Tyson BARRIE - 4:2

38:48
    Domácí teď ukázali, jak má vypadat rychlý brejk. Po zisku puku ve vlastním pásmu předvedli bleskový přechod do útoku, Hyman na levé straně dobře počkal, až si středem najede TYSON BARRIE, poslal mu přihrávku a ten střelou z první zamířil na vzdálenější tyčku – 4:2. Asistence: Zach Hyman, Dylan Holloway.

38:14
    Nahození do chumlu před brankou Edmontonu, slušný pokus vyslal Curtis Lazar.

37:31
    Podkolzin se na opačné straně procpal k dorážce střely z levého křídla, Campbell měl na brankovišti docela dost štěstí.

36:59
    Odvážnější byl až Nurse, jeho nahození od modré čáry srazil Delia holí do rohu.

36:28
    Ceci chtěl zřejmě nahodit na branku Vancouveru, poté si to ale rozmyslel a pouze poslal puk po mantinelu za Deliovu branku.

35:44
    Ač byl Höglander tísněn obráncem, dostal se ke střele, tou však pouze vyprášil Campbellovu lapačku.

34:45
    Začal se hrát velice otevřený hokej, šance střídá šanci a oba gólmani tak mají o zábavu postaráno.
    33:08 Conor GARLAND - 3:2

33:08
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Přichází ale blesková odpověď hostujícího celku. Vancouver se usadil v útočném pásmu, Wolanin nahodil na branku, před kterou tečoval CONOR GARLAND a když dráhu puku lehce změnil i domácí Ceci, nedokázal brankář Campbell reagovat 3:2. Asistence: Christian Wolanin.
    32:16 Dylan HOLLOWAY - 3:1

32:16
    A další gól Edmontonu! Po vyhraném buly ve vlastním pásmu rozjeli domácí rychlý protiútok, levou stranou se do střelecké pozice dostal DYLAN HOLLOWAY, poslal puk do horní části branky a připsal si svůj dnes už druhý gól – 3:1. Asistence: Tyson Barrie, Devin Shore.
    31:50 Zach HYMAN - 2:1

31:50
    Domácí tým využívá přesilovku a vrací se do vedení! Nugent-Hopkins ještě nenašel prostor na střelu a akci tak rozvinul dále, ale pak se puk dostal do levého kruhu, odkud vyslal McDavid na brankoviště ostrý puk a číhající ZACH HYMAN dokonale sklepával za Deliu – 2:1. Asistence: Connor McDavid, Evan Bouchard.

31:10
    Hyman se natlačil před brankoviště, nebyl ale v ideálním úhlu a Delia dokázal jeho teč vyrazit.

30:11
    Po delší době si přesilovku zase zahrají domácí, dvě minuty za sekání dostal Brady Keeper.

29:47
    Už to vypadalo na další přečíslení Edmontonu, Nurse ovšem nechal vytlačit z ideálního úhlu.

29:25
    Od levého mantinelu přilétlo na brankoviště Vancouveru nepříjemné nahození, Burroughs, puk srazil směrem do publika.

29:05
    Nepřesná rozehrávka Vancouveru, Lazar nedostihl prudký pas a pískalo se zakázané uvolnění.

28:29
    Další nahozené puky směrem na branku Vancouveru, hosté se teď hlavně brání a před brankovištěm pomáhají svému gólmanovi.

27:45
    Edmonton se po inkasované brance zase začíná nadechovat, poslední okamžiky se hrají pouze před Deliou.

26:42
    Od modré čáry nahodil na Deliovu branku Nurse, proběhlo ještě několik tečí, gólman Vancouveru ale celou situaci zvládl ustát.

25:55
    Rázem je Vancouver na koni a dostává se do další šance. Na Campbella to bez úspěchu zkoušel Juulsen.
    24:24 Nils HÖGLANDER - 1:1

24:24
    Hosté se vrátili do útočného pásma a svou kombinaci proměnili ve vyrovnávací trefu. Wolanin našel přížnou přihrávkou na pravé straně NILSE HÖGLANDERA a ten střelou zblízka překonal přemisťujícího se Campbella. Pátá přesilovka tak už byla pro Vancouver úspěšná a je to 1:1. Asistence: Christian Wolanin, Conor Garland.

23:55
    I v tomto oslabení se do brejku dostával Hyman a tentokrát se procpal do zakončení. Na Deliu zkusil bekhendovou kličku, ten jej vybruslil a zakročil.

23:45
    Aby těch vyloučení na straně Edmontonu nebylo málo, tak další dvouminutový trest obdržel za hákování Evander Kane...

23:09
    A už je po přesilovce, Draisaitl je na ledové ploše.

22:46
    Tohle oslabení domácí zvládají na výbornou, puk nyní letí přes všechny čáry.

21:45
    O malou chvíli později šli do přečíslení Hyman a Nugent-Hopkins, jejich kombinaci ale chyběla přesnost.

21:28
    V oslabení se do kontru dostával Hyman a už to vypadalo, že se dokáže bekhendovou kličkou uvolnit a vystřelit. Na poslední chvíli byl ale zablokován.

21:09
    Edmonton bude zase hrát v oslabení, tentokrát dostal dvě minuty Leon Draisaitl a to za hrubost.

20:44
    Po rychlém přechodu do útoku a kombinaci se ke střele dostal z levého kruhu hostující Lazar, trefil ale pouze přemisťujícího se Campbella.

20:11
    Hned v úvodu skončila třetí přesilovka Vancouveru, opět bez úspěchu.

Trestné minuty: 6:2

Je za námi první třetina, ve které měli trochu více ze hry domácí hokejisté. Dlouho ale veškerá snaha narážela na nepřesnosti a také dobře chytajícího Deliu. Toho překonal až v 11. minutě dobrou tečí Nurseho střely Dylan Holloway dal tak zatím jedinou branku zápasu. Vancouver měl příležitost skóre pozměnit hned ve třech přesilovkách, zatím se mu ale nedaří najít potřebné tempo a když už na Campbella letělo něco vážného, pomohla mu branková konstrukce. Drží tak čistý štít a skóre utkání je 1:0.

20:00

19:46
    Přes obránce se přehnal Draisaitl a i když byl z úhlu, tak zkusil Deliu překvapit. Ten jeho střelu pod horní tyčku zvládl chytit.

19:05
    Vancouver teď ve vlastním pásmu ztratil puk a pustil tak na chvíli volného McLeoda ke střele. I Delia si připsal jistý zákrok.

18:47
    Po výměně puku s Wolaninem vystřelil z pravého kruhu Höglander, Campbell se ale stačil přemístit a puk skrýt ve svém postoji.

18:11
    Je tu třetí vyloučení na straně Edmontonu, dvě minuty za vysokou hůl dostal Zach Hyman.

17:11
    Vysoký Kulakův oblouček letěl z obranného pásma do toho středního, jeho spoluhráči však neposednou příhru nedokázali zpracovat.

16:38
    Oba celky nyní střídají během nepřerušené hry, Ceci se snaží nahodit zpět před Deliu.

15:37
    Hra je se teď ze strany na stranu, více ze hry ale mají stále domácí hráči.

14:59
    Na opačné straně se o překvapivé zakončení od levého mantinelu pokoušel Wolanin, Campbell jeho střelu zápěstím vytěsnil betonem.

13:59
    Delia na brankovišti čelil zakončení z levé strany, sám toho mnoho neviděl, ale dobrým postavením zvládl puk zastavit.

12:45
    Hosté ztratili elán, nyní mají velký problém se vůbec dostat z vlastního pásma a nechávají soupeře hrát.

11:40
    Domácí jsou v laufu, opět kombinují před Deliou a jedno z nahození dokonce trefilo jeho tyčku. Gólman toho moc neviděl a tohle jej muselo překvapit.
    10:39 Dylan HOLLOWAY - 1:0

10:39
    Teď už byl ale Edmonton úspěšný a jde do vedení. V pásmu hostů vznikl tlak, Delia si nejprve poradil se střelou z mezikruží, pak ale zleva vystřelil Nurse a dobře postavený DYLAN HOLLOWAY jemně tečoval puk pod horní tyčku – 0:1. Asistence: Darnell Nurse, Zach Hyman.

10:28
    Hyman se od branky vyjel do lepší pozice a z otočky vystřelil. Delia jeho pokus vyrazil.

09:59
    Nahození hostů skončilo za brankou, dopředu už jde zase Edmonton.

08:53
    Domácí přečkali i další oslabení, Kane se už vrátil na ledovou plochu.

08:13
    Ve vlastním oslabení se domácí dostávali do kontru. Nugent-Hopkins se ale nechal nachytat v ofsajdovém postavení.
    07:47 Domácí gólman měl docela štěstí

07:47
    Za Campbellem to teď cinkalo, dělovka zpoza kruhů skončila na jeho břevně, poté se odrazila do ramene, masky a teprve poté ji společně s obranou odrážel pryč z brankoviště.

07:25
    Garlandův golfák z levého kruhu byl dobře čitelný, Campbell neměl se zákrokem potíže, puk vytěsnil do rohu.

06:53
    Domácí si ale hry v pěti moc dlouho neužili, je tu další faul. Za zákrok u mantinelu dostal dvě minuty za vysokou hůl Evander Kane.

06:49
    První oslabení Edmontonu je u konce, Virtanen se vrátil zpět na ledovou plochu.

06:24
    Až teď se musel zákrokem blýsknout Campbell, povedlo se mu vychytat Klimoviche.

05:50
    Vancouver zase v útoku, tentokrát ale pouze s kombinacemi okolo mantinelu.

04:59
    Höglandervo nahození od modré čáry prošlo až k brankáři, Campbel pohotově zakročil a nenechal se překvapit ani o teč se pokoušejícího Podkolzina.

04:49
    Kličkou se snažil uvolnit Keeper, toho však fauloval Jake Virtanen a ten dostal dvě minuty za podrážení. Přesilovka i pro Vancouver.

03:36
    Přesilovka domácích je u konce, Edmonton si vytvořil tlak a několik střel, Delia však zůstal nepřekonán.

03:10
    Dlouhé nahození za Deliovu branku, ten sám zpracoval a pokusil se po mantinelu rozehrát.

02:14
    Před Deliou se odehrál krátký závar, do zakončení se cpal Kane, obrana Vancouveru ale situaci dokázala nakonec uhlídat a puk pak letěl přes všechny čáry.

01:36
    Bylo to ale celé s faulem a Edmonton si zahraje první přesilovku. Dvě minuty za vysokou hůl dostal Brady Keeper.

01:30
    Šance domácích na otevření skóre, když se do sóla hnal Hyman. Zakončil těsně vedle levé Deliovy tyčky.

00:21
    První střelu zápasu vyslal na branku hostující Lazar, mířil ale přesně doprostřed branky, kde byl připravený Campbell.

00:01

Edmonton Oilers: Campbell (Skinner) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Kulak, Barrie, Samorukov – Yamamoto, McDavid (C), Kane – Hyman, Draisaitl, Holloway – Foegele, Nugent-Hopkins (A), McLeod – Virtanen, Shore, Benson.
    Trenér: Jay Woodcroft

Vancouver Canucks: Delia (Silovs) – Burroughs, Wolanin, Juulsen, DeKeyser, Keeper, Brisebois – Garland (A), Dries, Podkolzin – Höglander, Åman, Nielsen – Lockwood, Lazar (A), Dickinson (A) – Klimovich, Stevens, Bains.
    Trenér: Bruce Boudreau

Rozhodčí: Schlenker, Beach – Murchison, Mills.

Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Zápas v Rogers Place začne ve 3:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hosté zatím nemohou být s přípravou spokojeni, ze čtyř zápasů ani jednou nevyhráli, pouze dvakrát dotáhli zápas do prodloužení, která však pro Vancouver nedopadla. Naposledy hrálo mužstvo v Seattlu a nepodařilo se mu ani jednou skórovat. Naopak za domácí se trefili Beniers, Wennberg a dvakrát Gourde a duel skončil výsledkem 4:0.

Odehrané zápasy

Vancouver – Calgary 2:3 pp
    Calgary – Vancouver 4:0
    Vancouver – Seattle 3:4 pp
    Seattle – Vancouver 4:0

Domácí tým má za sebou pět odehraných zápasů s bilancí tří výher a dvou porážek. Naposledy se Edmonton představil na ledě Winnipegu, kde se prosadili Benson, Demers a v samostatných nájezdech Shore a mužstvo si připsalo výhru 3:2.

Edmonton – Winnipeg 4:0
    Seattle – Edmonton 3:0
    Calgary – Edmonton 4:0
    Edmonton – Calgary 2:1
    Winnipeg – Edmonton 3:2 sn

Dobré ráno u dalšího přípravného utkání před novým ročníkem NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Edmonton Oilers a Vancouver Canucks.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Aleš Pur

Góly a asistencie: 11. Holloway (Nurse, Hyman), 32. Hyman (McDavid, Bouchard), 33. Holloway (Barrie, Shore), 39. Barrie (Hyman, Holloway), 58. Holloway, 59. Foegele (Virtanen, Shore), 59. Foegele (Shore) – 25. Höglander (Wolanin, Garland), 34. Garland (Wolanin)

Tréner: Jay Woodcroft

Tréner: Bruce Boudreau

Rozhodca: Schlenker, Beach – Murchison, Mills

Diváci: 15 716