Toronto – Ottawa 4:1 (kon.)
koniec
Toronto Maple Leafs
4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
Ottawa Senators
cz Sobota 24.09.2022, 19:00 • Scotiabank Arena, Toronto • Príprava NHL
Partner:
  58:41 Alex STEEVES - 4:1
   
  58:41
  Toronto právě vstřelilo branku!
  Prázdná branka čekala na ALEXE STEEVESE, který dovezl puk bezpečně na místo určení. Znovu může děkovat Marku Giordanovi, jenž mu ze středního pásma poslal nadýchanou žabičku přímo do jízdy. Jde o druhou trefu mladého útočníka v tomto utkání a také definitivní stvrzení výsledku. Toronto dnes doma vyhraje. Asistence: Mark Giordano a Carl Dahlström.
  28:13 Alex STEEVES - 3:1
   
  28:13
  Toronto právě vstřelilo branku!
  Domácí se ve Scotiabank Areně rozjeli ve velkém stylu. ALEX STEEVES slaví třetí gól svého týmu během dvou minut a 14 sekund. Tentokrát stačila rychlá kombinace po ose Holl – Giordano. Veterán z obrany Toronta ostře vypálil a trefil na hraně brankoviště zaparkovaného Steevese, který dává hodně šťastný gól. Maple Leafs si ovšem o podobné situace svým drtivým zámkem říkají. Vedou už o dvě trefy. Asistence: Mark Giordano a Justin Holl.
  27:55 Denis MALGIN - 2:1
   
  27:55
  Toronto právě vstřelilo branku!
  Druhá útočná formace Maple Leafs se konečně dočkala. William Nylander předvedl hotovou krádež u modré čáry a dokázal se dostat až na úroveň brankové čáry. Odtud věnoval krásnou úsečku na hůl DENISE MALGINA, který konečně v tutové šanci nezaváhal a zvedl puk nad beton bezmocného Talbota. Maple Leafs během necelých dvou minut obrátili skóre zápasu. Nutno dodat, že zcela zaslouženě. Asistence: William Nylander.
  25:59 Justin HOLL - 1:1
   
  25:59
  Toronto právě vstřelilo branku!
  Nápor Maple Leafs nakonec přináší výsledek. Po dlouhé kombinaci předal kotouč Simmonds na modrou čáru, kde zůstal trpělivý Giordano. Hezky si vybral JUSTINA HOLLA a ten ostrou střelou zápěstí zajistil srovnání. Toronto je na koni, je možné, že přidá v této periodě i další góly. Asistence: Mark Giordano a Wayne Simmonds.
  11:15 Tim STÜTZLE - 0:1
   
  11:15
  Ottawa právě vstřelila branku!
  První trefa nové sezony přichází od německé hvězdy. TIM STÜTZLE dostal kotouč ideálně do jízdy a dokázal se natlačil před Källgrena, kterého nechal odjet do strany a usměrnil puk na přední tyčku. Stále velmi mladý útočník ukázal, v čemu bude v další sezoně jeho velká síla a že bude jednou z důležitých postav Senators. Asistence: Maxence Guenette a Alex DeBrincat.

  Patrik Czepiec

  Góly a asistencie: 26. Holl (Giordano, Simmonds), 28. Malgin (Nylander), 29. Steeves (Giordano, Holl), 59. Steeves (Giordano, Dahlström) – 12. Stützle (Guenette, DeBrincat)


  Toronto Maple Leafs: Källgren (41. Ferguson) – Giordano, Holl, Dahlström, Král, Rifai, Hollowell – Gaudette, Tavares, Marner – Malgin, Hölmberg, Nylander – Aston-Reese, Kämpf, Anderson – Steeves, Minten, Simmonds
  Tréner: Sheldon Keefe

  Ottawa Senators: Talbot (31. Mandolese) – Sanderson, Hamonic, Brannström, Zajcev, Rubins, Guenette – DeBrincat, Stützle, Giroux – Jarventie, Gambrell, Watson – Dal Colle, Brassard, Hawryluk – Wedman, Lucchini, Sokolov
  Tréner: D.J. Smith