Skalica – Vlci Žilina 4:7 (kon.) | Levice – Modré Krídla 2:1 (kon.) | Dubnica – Topoľčany 4:3 (kon.)
Brezno – Humenné 1:3 (kon.)
HK Levice
2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Modré Krídla Slovan
Štvrtok 15.09.2022, 17:00 • Zimný štadión Levice • JOJ Šport Slovenský pohár • Skupina C

Je tu koniec stretnutia, z ktorého si domáce Levice odnesú plný bodový zisk po tom, čo na vlastnom ľade zdolali Modré Krídla Slovan v pomere 2:1. O víťazný gól sa postaral Michal Suľovský. Odo mňa to je na dnes všetko. Ja ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. (19:04:34)

59:26
    Nasleduje vhadzovanie v útočnom pásme Slovana. Ján Lipiansky sa rozhodol stiahnuť brankára, a tak majú hostia v útoku výhodu o jedného hráča.

59:26
    Súčasné vylúčenie:
    Vylúčenie v tíme HK Levice:
    Matúš Rais – 2 min., nešportové správanie.

Vylúčenie v tíme Modré Krídla Slovan:
    Ján Petriska – 2 min., nešportové správanie.

59:04
    Hlavný arbiter si všimol prihrávku rukou, a tak sa bude vhadzovať v strednom pásme. Ďaleko od bránky Levíc.

58:00
    Do konca tretej tretiny ostávajú posledné dve minúty.

57:34
    Hostia sa pokúsili založiť rýchly útok, ale puk nikto nezachytil a ten si to namieril cez všetky čiary až do zakázaného uvoľnenia. Hra sa tak presunie pred bránku Richarda Noskoviča.
    56:23 Michal SUĽOVSKÝ - 2:1

56:23
    HK Levice dávajú gól!
    Identická situácia ako pri prvom domácom góle viedla k druhému presnému zásahu. Richard Noskovič s cieľom vyhodiť puk trafil útočiaceho MICHALA SUĽOVSKÉHO, ktorý mal dostatok času k zakončeniu. Jeho svižná strela skončila za bránkovou čiarou. Stav stretnutia je 2:1! Bez asistencie.

55:20
    Jeden z hráčov Levíc sa odpútal od brániaceho hráča a následne zakončil. Zdalo sa, že puk trafil konštrukciu bránky.

54:14
    Hostia sa dostali do prečíslenia traja proti dvom, ale napokon z toho nebol ani pokus o strelu. Hostia sa nechali zahnať do rohu klziska.

53:32
    Levice zvládli dlhotrvajúce oslabenie o dvoch hráčov. Michal Korenko si taktiež odpykal svoj trest, a tak sú Levice v plnom počte.

53:15
    Michal Suľovský sa vracia späť na ľadovú plochu. Domáci sa budú necelých 20 sekúnd brániť v oslabení o jedného hráča.

52:43
    Opatovský si na svoje konto pripíše ďalší úspešný zákrok po tom, čo zneškodnil tvrdé zakončenie z medzikružia.

52:11
    Jeden z hráčov Slovana dorážal strelu svojho spoluhráča, ale nedokázal z prvej trafiť úplne odkrytú bránku Levíc. To bola šanca!

51:54
    Strelecký pokus z prvej nejak zvlášť neohrozil brankára Opatovského. Nasleduje vhadzovanie v útočnom pásme Slovana.

51:32
    Michal Korenko – 2 min., sekanie.

51:15
    Michal Suľovský – 2 min., napadnutie.

50:20
    Domáci držia puk v útočnom pásme, avšak bez akéhokoľvek ohrozenia bránky. Defenzíva Slovana im ponúka len minimum voľného priestoru.

48:03
    Po dlhšom čase evidujeme strelu medzi tri žrde aj na strane Levíc. Noskovič bol pripravený a strelu od ľavého kruhu stihol zachytiť.

47:17
    Domáci v plnom počte. Michal Suľovský už korčuľuje po hracej ploche.

46:00
    Zakončenie od modrej čiary v podaní hosťujúceho hráča smeruje len na zadný mantinel. Domácim hokejistom sa podarilo získať puk a vyhodiť ho do bezpečnej vzdialenosti.

45:17
    Michal Suľovský – 2 min., sekanie.

45:02
    Po vyhratom vhadzovaní sa k okamžitej strele dostal hráč Slovana. Opatovský mal dobrý výhľad, a tak tento pokus zneškodnil.

44:11
    Do príležitosti sa dostal hosťujúci hráč, ktorý zakončoval od pravého kruhu. Jeho strelu zvládol gólman bez problémov vyraziť.

43:54
    Richard Petráš sa vracia späť na ľadovú plochu po tom, čo si odpykal svoj menší trest.

42:40
    Hostia stihli už trikrát vyhodiť puk až za domácu bránku. Levice sú zatiaľ v presilovej hre bezzubé.

41:54
    Richard Petráš – 2 min., hákovanie.

41:10
    Puk opustil hraciu plochu, a tak bude nasledovať vhadzovanie v strednom pásme.

40:00

40:00
    Samuel Zahradník – 5 min. + DKZ, hrubosť.

Daniel Demo – 5 min. + DKZ, hrubosť.

Siréna odznela a ukončila druhú tretinu. V nej sme mali možnosť vidieť jeden presný zásah z hokejky Erika Gubu, vďaka ktorému je stav vyrovnaný 1:1. My sa vám opäť hlásime približne o 15 minút.

40:00

39:00
    Do konca druhej tretiny ostáva jedna minúta.

38:22
    Puk sa dostal až k domácej svätyni, kde sa Opatovský rozhodol o rýchlu rozohrávku.

37:10
    Do dobrej príležitosti sa dostal hráč Slovana, ktorý dostal prihrávku do predbrankového priestoru. Pri pokuse o strelu z prvej však netrafil puk ideálne, a tak z toho nebolo priame ohrozenie.

36:21
    Budeme svedkami vhadzovania v útočnom pásme Slovana. Ideálna príležitosť k usadeniu sa.

35:05
    Čiarový rozhodca prerušil hru po tom, čo sa domáci hráč dostal do ofsajdu. Nasleduje vhadzovanie v strednom pásme.

34:25
    Hostia si počas druhej tretiny nevytvorili nič nebezpečné. Momentálne to sú Levice, kto má zápas pevne pod kontrolou.

33:10
    Slovanisti sa sami vytlačili z útočnej tretiny a pri následnom pokuse o vniknutie doň sa dopustili ofsajdového postavenia.

32:41
    Hostia dostali puk do útočného pásma, kde si snažia vytvoriť viac priestoru k efektívnemu zakončeniu.

31:38
    Michal Novák – 5 min. + DKZ, hrubosť,
    Marko Lopuchovský – 5 min. + DKZ, hrubosť.

31:11
    Puk držia pevne pod kontrolou hostia, ktorí si ho prihrávajú pri vlastnej bránke.

30:30
    Po tvrdom zákroku pri mantineli si domáci fanúšikovia pýtali vylúčenie pre hráča Slovana. Hlavný rozhodca však necháva hru plynúť bez vylúčenia.

29:35
    Kornel Šimon Gaško sa vracia späť na ľadovú plochu. Levice hrajú v plnom počte.

28:22
    Vynikajúci zákrok v podaní Opatovského. Ten svojou lapačkou zachytil tvrdú strelu súpera. Nasleduje vhadzovanie v útočnom pásme Slovana.

28:04
    Domáci obranca získal puk za vlastnou bránkou a okamžite ho cez všetky čiary upratal do bezpečia. Levice získavajú cenné sekundy vo svoj prospech.

27:35
    Kornel Šimon Gaško – 2 min., podrazenie.

26:12
    Ján Petriska si odsedel svoj dvojminútový trest, a tak hrá Slovan s piatimi hráčmi.

25:30
    Levice sa opäť usadili v útočnom pásme, kde roztočili svoj presilovkový kolotoč.

25:05
    Hostia získali puk v obrannej tretine, ktorý vyviezli až do tej útočnej, vďaka čomu získali dostatok času na kľudné prestriedanie formácií.

24:12
    Ján Petriska – 2 min., podrazenie.
    22:40 Erik GUBO - 1:1

22:40
    Po obrovskej chybe hosťujúceho obrancu sa do obrovskej príležitosti dostal ERIK GUBO. Po tom, čo mu prihral puk presne na hokejku sa rútil sám na gólmana. Jeho zakončenie smerujúce k ľavej tyčke bolo úspešné. Stav stretnutia je 1:1! Bez asistencie.

22:03
    Ďalšie zakončenie od modrej čiary si už našlo cestu medzi tri žrde. Opatovský si na svoje konto pripíše úspešný zákrok.

21:07
    Hráč Slovana priviezol puk do útočného pásma, ale nemal komu prihrať. Rozhodol sa pre zakončenie, ktoré poslal mimo bránku.

20:01

Máme tu koniec prvej tretiny, ktorú z hľadiska atraktivity možno hodnotiť ako podpriemernú až nudnú. Okrem presného zásahu Ľubomíra Fetkoviča a záverečnú šancu domácich sme nevideli prakticky nič. Stav po prvej časti je 0:1! My sa vám opäť hlásime približne o 15 minút.

20:00

19:11
    Do obrovskej príležitosti sa dostal domáci hráč, ktorý na prihrávku od svojho spoluhráča reagoval strelou z prvej. Jeho zakončenie z medzikružia však dokázal gólman reflexívne zachytiť.

19:00
    Do konca prvej tretiny ostáva jedna minúta.

18:27
    Domáci kombinujú v útočnom pásme, kde si začínajú vytvárať menší tlak.

17:10
    Prvá tretina nie je zatiaľ príliš divácky atraktívna. Evidujeme len minimum šancí na oboch stranách.

16:05
    Sledovali sme zaujímavo vyzerajúci útok v podaní Levíc. Domáci hráč priviezol puk až do pravého kruhu odkiaľ zakončil. Puk smeroval mimo bránku.

15:17
    Domáci sa usadili v útočnom pásme, kde sa im však nedarí vytvoriť viac priestoru ku zakončeniu.

14:33
    Strelecký pokus v podaní hráča Levíc smeruje len na zadný mantinel. Hostia zakladajú rýchly protiútok.

13:41
    Puk majú pevne pod kontrolou domáci, ktorí sa snažia rýchlymi kombináciami rozhodiť súperovu defenzívu.

12:10
    Hostia nepríjemne napádajú každú súperovu rozohrávku, vďaka čomu sa domácim len veľmi ťažko tvorí niečo smerom dopredu.

11:25
    Čiarový rozhodca prerušuje hru. Jeden z domácich hráčov sa ocitol v ofsajdovom postavení.

11:02
    Strela od modrej čiary v podaní hosťujúceho obrancu smerovala len na zadný mantinel. Hostia sú aj naďalej pri puku.

10:21
    Hostia nahodili puk do útočnej tretiny, ale ako prvý bol pri ňom domáci hráč, ktorý sa ho zmocnil.

09:07
    Puk sa nachádza za bránkou Slovana, kde ho kontroluje hosťujúci hráč.

08:33
    Jeden z domácich hráčov sa stredom klziska rútil dopredu. Vytvoril si priestor na backhandové zakončenie, ktoré však umiestnil len mimo bránky.

08:11
    Tempo hry sa nám po prvom góle upokojilo. Odvtedy sme nemali možnosť vidieť nič zaujímavé.

07:15
    Hostia držia puk na svojich hokejkách a pokúsia sa niečo vymyslieť smerom dopredu z obranného pásma.

06:34
    Puk sa nachádza za bránkou Slovana, ale sú to práve hostia, kto ho má pevne pod kontrolou.
    05:09 Ľubomír FETKOVIČ - 0:1

05:09
    Modré Krídla Slovan dávajú gól!
    Dušan Klučiar preukázal svoj výborný prehľad v hre, keď si pred bránkou všimol osamoteného LUBOMÍRA FETKOVIČA, ktorému adresoval prihrávku. Druhý menovaný sa do puku oprel z prvej a rozvlnil sieť. Stav stretnutia je 0:1! Asistencie: Dušan Klučiar, Daniel Demo.

05:08
    Hostia v plnom počte.

04:05
    Erik Gubo – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

03:50
    Hostia zvládajú hru v oslabení bez problémov. Svojho súpera nepustili prakticky k ničomu.

03:08
    Richard Petráš – 2 min., vrazenie na mantinel.

02:05
    Hostia sa usadili v útočnej tretine, kde si hľadajú lepšiu streleckú pozíciu.

01:10
    Evidujeme prvú strelu na bránu po tom, čo jeden z hráčov Slovana zakončil od modrej čiary. Gólman vyrazil puk len pred seba, kde sa následne jeho spoluhráč pokúsil o dorážku. Stav stretnutia ostáva nezmenený.

00:01

HK Levice: Opatovský (Beržinec) – Novák, Shishkov, Gaško, Rais, Korenko, Štefanka, Hofer, Zajko – Volko, Shakhovorostov, Vorobyev – Szücs, Mihalík, Zahradník – Pohl, Tužinský, Múčka – Smidžár, Suľovský, Gubo
    Tréner: Ivan Dornič

Modré Krídla Slovan: Noskovič (Marossy) – Žabka, Demo, Krakovský, Bohunický, Mrva, Škultéty, Lopuchovský – Klučiar, Dej, Fetkovič – Petriska, Lipiansky, Ožvald – Trubač, Matoušek, Kukumberg – Bubica, Petráš
    Tréner: Ján Lipiansky

Rozhodca: Adamec, Novák – Kollár, Danko.

Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes máme na programe 2. kolo Slovenského pohára, kde na seba narazia domáce Levice a hosťujúce Modré Krídla Slovan. Poďme si v krátkosti predstaviť oba celky.

HK LEVICE: Hokejisti Levíc si museli vstupenku do skupinovej fázy vybojovať predkolom, kde si zmerali sily s Rimavskou Sobotou. Tú dokázali zdolať výsledkom 2:1, a tak sa mohli radovať z postupu. V prvom kole privítali na svojom ľade Topoľčany a po futbalovom výsledku 1:0 si pripísali hneď z úvodu 3 body do tabuľky.

MODRÉ KRÍDLA SLOVAN: Hokejisti Slovanu mali veľmi biednu prípravu, počas ktorej stihli odohrať len jeden duel. Vycestovali do susedného Česka, kde otestovali svoje schopnosti s druholigovým Kolínom. Po vynikajúcej druhej tretine si vytvorili štvorgólový náskok, ktorý im stačil k tomu, aby zvíťazili 4:3. V prvom kole Slovenského pohára vyzvali pred zrakmi domácich fanúšikov Dubnicu. Tu po divokom priebehu zvíťazili 8:4 a rovnako ako Levice získali plný bodový zisk.

Z pozície komentátora sa na vás bude tešiť Róbert Gašpárek.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.