Feyenoord – Sturm Graz 6:0 (kon.) | Karabach – Nantes 3:0 (kon.) | Midtjylland – Lazio 5:1 (kon.)
Monaco – Ferencvároš 0:1 (kon.) | Olympiakos – Freiburg 0:3 (kon.) | Sociedad – Omonia Nikózia 2:1 (kon.)
Tiraspol – Manchester United 0:2 (kon.) | Trabzonspor – CZ Belehrad 2:1 (kon.) | AS Rím – Helsinki 3:0 (kon.)
Real Betis – Razgrad 3:2 (kon.) | Bodö/Glimt – Zürich 2:1 (kon.) | Braga – Union Berlín 1:0 (kon.)
D.Kyjev – Larnaca 0:1 (kon.) | Rennes – Fenerbahce 2:2 (kon.) | St.Gilloise – Malmö 3:2 (kon.)
FC Midtjylland
5:1 (2:0)
Lazio Rím
cz Štvrtok 15.09.2022, 18:45 • Arena Herning, Herning • Európska liga • Skupina F

Midtjylland se dnes postaral o velké překvapení. Na domácím hřišti dokázal přejet Lazio poměrem 5:1, přestože v ligové soutěži se mu vůbec nedaří. Už v první půli dvakrát skóroval, když se trefili Paulinho a Kaba. Po změně stran se Dánové dočkali také penalty, kterou proměnil Evander. O chvíli později sice snižoval Sergej Milinković-Savić, ale posléze kopal Midtjylland další penaltu. Evander ji tentokrát sice neproměnil, ale z dorážky zapsal čtvrtou branku svého celku Gustav Isaksen. Listinu střelců dnes uzavřel stoper Erik Sviatchenko v 72. minutě.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (20:43:04)

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 6:9. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 8:14.

90+4

90+3
    Sergej Milinković-Savić zkoušel s míčem tancovat až do střelecké pozice, ale obranný zákrok Henrika Dalsgaarda byl proveden kvalitně.

90+2
    Střídající Marcos Antônio vyslal technickou střelu z dálky, ale přesnost jeho pokus neměl.

90+1
    Felipe Anderson znovu centroval do pokutového území, ale stopeři Dánů opět dobře zapracovali. Mezitím jsme se dozvěděli, že přidávat se budou tři minuty.

90
    Utkání se už samozřejmě jen dohrává. Otázkou je, kolik minut rozhodčí nastaví. Hosté se už pravděpodobně na trávníku trápit nechtějí.

89
    Paulinho nedokázal udržet ve hře nákop brankáře. Autovým vhazováním budou pokračovat hosté.

88
    Jeden z hostujících hráčů si chtěl jít až příliš ochotně pro penaltu, ale u hlavního rozhodčího neuspěl. Lazio by se už nejraději vidělo v šatně.

87
    Střídání v týmu FC Midtjylland:
    ze hřiště odchází Sory Kaba, přichází Valdemar Byskov Andreasen.

87
    Sergej Milinković-Savić se dostal po centru ze strany k zajímavé hlavičce, ale ani on prostor mezi třemi tyčemi netrefil.

85
    Felipe Anderson dostal míč na Mattea Cancellieriho, který z první zakončoval celkem rychle. Přední tyč branky Midtjyllandu ale o kousek netrefil.

84
    Sám faulovaný ale poslal míč vysoko nad branku. Toto bude hodnotit jako velmi nepovedený kop.

83
    Poblíž vápna Lazia došlo k faulu, pro který si došel Sisto. Bude z toho velmi zajímavá standardní situace.

81
    Rozběhnutý Sisto si ukázal, kam chce míč, ale Ivan Provedel vystartoval z brány včas a rychle.

80
    Felipe Anderson se dostal k odraženému míči, ale branku netrefil. Jeho přízemní pumelice zapadla pár centimetrů vedle zadní tyče.

79
    Luis Alberto si na útočné polovině pomohl nepatrným faulem. Píšťalka hlavního arbitra se ozvala.

78
    Felipe Anderson už se nemohl dívat na snažení svých spoluhráčů, a tak to zkusil z velké dálky. Jonas Lössl do zákroku rozhodně nemusel, míč nešel mezi tři tyče.

77
    ze hřiště odchází Gustav Isaksen, přichází Edward Chilufya.

Daniel Fekets

Góly: 26. Paulinho (Evander), 30. Kaba (Dreyer), 52. Evander (pen.), 67. Isaksen, 72. Sviatchenko (Evander) – 57. Milinković-Savić (Immobile)

Karty:   55. Paulinho (MID), 61. Lössl (MID) – 70. Romagnoli (LAZ)

FC Midtjylland: Lössl – Thychosen, Sviatchenko (C), Dalsgaard, Paulinho – K. Olsson, Martínez III (62. Charles), Evander – Isaksen (77. Chilufya), Kaba (87. Byskov Andreasen), Dreyer (62. Sisto).
    Náhradníci: Ólafsson, Ugboh – J. Andersson, Gartenmann, Kouakou, Sörensen, Juninho, Nibe Hansen.

Tréner: Albert Capellas

Lazio Rím: Provedel – Hysaj, Gila, Romagnoli, Radu (53. Marušić) – Vecino (53. Milinković-Savić), Cataldi (69. Antônio), Alberto – Anderson, Immobile (C) (76. Romero), Pedro (53. Cancellieri).
    Náhradníci: Magro, Maximiano – Patric, Casale, Bertini, Bašić.

Tréner: Maurizio Sarri

Rozhodca: Dabanović – Djukić, Todorović (všichni MNE)