Tisková konference k MS do 20 let | (kon.) |
2. etapa: 's-Hertogenbosch - Utrecht | Vítěz: Sam Bennett (Bora-Hansgrohe) (kon.) |
Kayla Harrisonová - Martina Jindrová | Vítěz: K. Harrisonová (USA) (kon.) |
koniec udalosti
2. etapa: 's-Hertogenbosch - Utrecht
Vítěz: Sam Bennett (Bora-Hansgrohe)
Dávid Švec
1. Mike Teunissen (NED) Jumbo-Visma 4:14:14
2. Edoardo Affini (ITA) Jumbo-Visma +0
3. Chris Harper (AUS) Jumbo-Visma +0
4. Primož Roglič (SLO) Jumbo-Visma +0
5. Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma +0
6. Ethan Hayter (GBR) Ineos Grenadiers +12
7. Richard Carapaz (ECU) Ineos Grenadiers +13
8. Pavel Sivakov (FRA) Ineos Grenadiers +13
9. Carlos Rodriguez (ESP) Ineos Grenadiers+ 13
10. Remco Evenepoel (BEL) Quick-Step Alpha Vinyl +14
...
113. Vojtěch Řepa (CZE) Equipo Kern Pharma +1:55
171. Jan Hirt (CZE) Intermarche-Wanty-Gobert +4:23 (17:56:30)
1. Sam Bennett (IRL) Bora-Hansgrohe 3:49:34
2. Mads Pedersen (DEN) Trek-Segafredo
3. Tim Merlier (BEL) Alpecin-Deceuninck
4.Mike Teunissen (NED) Jumbo-Visma
5. Pascal Ackermann (GER) UAE Emirates
6. Daniel McLay (GBR) Arkéa-Samsic
7. Itamar Einhorn (ISR) Israel-Premier Tech
8. Jake Stewart (GBR) Groupama-FDJ
9. John Degenkolb (GER) Team DSM
10. Kaden Groves (AUS) BikeExchange-Jayco (všichni stejný čas)
...
120. Vojtěch Řepa (CZE) Equipo Kern Pharma +43
176. Jan Hirt (CZE) Intermarché-Wanty-Gobert +2:58
1. Julius van den Berg (NED) EF Education-EasyPost 2 body
2. Thibault Guernalec (FRA) Arkéa-Samsic 1 b.
Pořadí sprinterů po 2. etapě (zelený trikot):
1. Sam Bennett (IRL) Bora-Hansgrohe 50 bodů
2. Mads Pedersen (DEN) Trek-Segafredo 50 b.
3. Pascal Ackermann (GER) UAE Emirates 26 b.
4. Tim Merlier (BEL) Alpecin-Deceuninck 20 b.
5. Mike Teunissen (NED) Jumbo-Visma 18 b.
1. Ethan Hayter (GBR) Ineos Grenadiers 24:53 min
2. Pavel Sivakov (FRA) Ineos Grenadiers +1 s
3. Carlos Rodriguez Cano (ESP) Ineos Grenadiers +1
4. Remco Evenepoel (BEL) Quick-Step Alpha Vinyl +2
5. Ilan Van Wilder (BEL) Quick-Step Alpha Vinyl +2
6. Kaden Groves (AUS) Team BikeExchange-Jayco +19
7. Brandon McNulty (USA) UAE Team Emirates +21
8. Juan Ayuso Pesquera (ESP) UAE Team Emirates +21
9. Joao Almeida (POR) UAE Team Emirates +21
10. Jake Stewart (GBR) Groupama-FDJ +26
...
36. Vojtěch Řepa (CZE) Equipo Kern Pharma +1:43 min
1. Jumbo-Visma 24:40 min
2. Ineos Grenadiers +13 s
3. Quick-Step Alpha Vinyl +14
4. Team BikeExchange-Jayco +31
5. UAE Team Emirates +33
6. Groupama-FDJ +38
7. Bora-Hansgrohe +41
8. Trek-Segafredo +42
9. Bahrain Victorious +42
10. Movistar Team +43
Nejlepším vrchařem se stal Julius van den Berg z týmu EF Education. Všichni favorité na celkové pořadí přijeli v balíku, což se ale netýká Roberta Gesinka, po kterém červený trikot přebírá jeho týmový kolega Mike Teunissen, který dnes dojel čtvrtý. Největším bojovníkem etapy byl vyhlášen Jetse Bol z týmu Burgos-BH.