Česko – Lotyšsko 7:3 (kon.)
Česko
7:3 (1:0, 2:1, 4:2)
Lotyšsko
cz Utorok 12.07.2022, 17:00 • Birmingham, Alabama, USA • Svetove hry 2017 - florbal

39:46
    Jiří Besta se bohužel dopustil držení a ještě více znásobí přesilovku Lotyšů, kteří budou pokračovat s odvolaným brankářem.

37:09
    Lotyši absolutně nezvládají závěr zápasu, jsou nedisciplinovaní a znovu půjdou do oslabení. Andris Rajeckis zcela zbytečně odpálil míček a dostává dvě minuty za zdržování hry.

32:58
    Stejně jako v předchozím utkání Čechů padá červená karta, ale tentokrát na straně soupeře. Morics Krumins nepřiměřeně oplácel a dostává červenou kartu, což znamená trest na 2+2 minuty a do konce utkání.

24:35
    Před zraky rozhodčího sestřelil Filipa Formana Edgars Purins. Dostává dvě trestné minuty za bránění ve hře a Češi si mohou vychutnat první početní převahu v utkání o bronz.

21:26
    Do souboje zapojil zadní část těla Filip Langer a dostává dvě minuty za nedovolené vrážení. Lotyšsku bude patřit i druhá přesilovka v utkání.

03:57
    Přes mantinel přepadl Krumins, ale nebylo to náhodou. Josef Rýpar dostane trest za nedovolené vrážení a Lotyšům bude patřit první početní převaha.

Patrik Czepiec

Góly a asistencie: 12. Rýpar (Forman), 20. Havlas (Hemerka), 26. Langer (Delong), 34. Delong (t.s.), 38. Rýpar (Delong), 44. Langer (Němeček), 45. Forman (Delong) – 18. Jursevskis (Kovalevskis), 40. Kovalevskis (Trekse), 41. Akmenlauks (Tiltins)

Karty: 1 33. Krumins (LAT)

Česko: Bauer (M. Beneš) – Němeček, Hemerka, Besta, Punčochář – Havlas, Šindler, Langer – Rýpar, Forman, Delong – D. Beneš
    Tréner: Jaroslav Berka

Lotyšsko: Salcevics (Pludums) – Jursevskis, Krumins, Ragovskis, Tutans, Savins – Trekse, Raitums, Kovalevskis – Purins, Rajeckis, Akmenlauks – Tiltins
    Tréner: Arto Riihimaki

Rozhodca: Andersson, Wissman