Košice – Michalovce 0:0 (kon.) | Trebišov – Humenné 3:2 (kon.) | L. Mikuláš – Podbrezová 5:0 (kon.)
Trnava – Petržalka 5:1 (kon.) | Dunajská Streda – Pohronie 3:1 (kon.) | Ried – Slovan Bratislava sk 0:3 (kon.)
Podbrezová – Žilina 4:3 (kon.) | Amstetten – Ružomberok sk 0:0 (kon.)
FK Železiarne Podbrezová
4:3 (3:1)
MŠK Žilina
Sobota 18.06.2022, 18:00Prípravný zápas

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose z prípravného zápasu medzi FK Železiarne Podbrezová a MŠK Žilina.

Stretnutie sa začne o 18:00.

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Bartoš, Bakaľa, Mielke, Kováčik, Paraj, Lupták, Ďatko, Issa, Kuzma, Moses Cobnan

MŠK Žilina: Petráš – Rusnák, Kopas, Aremeyaw, Owusu – Slebodník, Mráz, Myslovič – Addo, Bile, Ďuriš.

1

2
    Strelecký pokus spoza šestnástky mieri vedľa. Vykopávať sa bude od domácej brány.

3
    Prvé tri minúty patrili Žilinčanom, ktorí sú jasne aktívnejší.

4
    Podbrezová sa pokúsila o kontru, akcia skončila v aute.

6
    Petráš zbiera odrazenú loptu a rozohráva ďalší atak MŠK.

8
    Domáci obkľúčili šestnástku súpera, k strele však neprichádza.

9
    Deje sa tak až v deviatej minúte, zakončenie bolo zrazené na roh.

10
    Podbrezová dala gól! Center do malého vápna, kde dostal priveľa miesta MAREK KUZMA. Najlepší strelec minulého ročníka 2. ligy hlavou nedal Petrášovi šancu!
    10. Marek KUZMA - 1:0

12
    Nováčik najvyššej súťaže pokračuje v aktivite. Štandardka pre Horehroncov z ľavej strany, po defenzívnom faule bolo nutné aj ošetrenie.

13
    Exekúcia priameho kopu z veľkej vzdialenosti šla rovnako podstatne veľmi nad bránu MŠK.

15
    Úvodná štvrťhodina priniesla gól Kuzmu, Žilinčania po lepšom vstupe trochu nie úplne vo svojej koži.

16
    Zakončenie hostí smerovalo mimo, Ludha doteraz vážnejšie nemusel zasahovať.

18
    Podbrezovčania sa dostali do veľkého vápna hostí, tam sa však aj zasekli.

19
    Ofenzívne snaženie hostí slávi neúspech. Akcia z ľavej strany nebola úspešná.

20
    Útočný faul na ľavom krídle aj od Horehroncov.

21
    Podbrezová dala gól! Medzera v strede žilinskej defenzívy, okamžitá kolmica dopredu. Vystihol ju MARTIN LUPTÁK, ktorý si v šestnástke zasekol protihráča a ranou k bližšej žrdi zvyšuje na 2:0!
    21. Martin LUPTÁK - 2:0

23
    Ostatné dve minúty využili tímy na občerstvenie.

24
    Žilina dala gól! DÁVID ĎURIŠ zmenšuje náskok domácich, keď center sprava premenil na hlavičku, ktorá Ludhovi vypadla z rukavíc! Darmo sa snažila podbrezovská jednotka o záchranu situácie, loptu už ťahala zo siete!
    24. Dávid ĎURIŠ - 2:1

26
    Ako avizovali Podbrezovčania, v takomto štýle by sa mohli niesť ich zápasy v novom ročníku. Musíme povedať aj to, že doobeda Železiari schytali v Liptovskom Mikuláši debakel po prehre 0:5.

28
    Domáci fanúšikovia tlieskajú snahe svojich hráčov. Opäť to bola slušná akcia, ktorá sa však v koncovke nevydarila.

29
    Tentokrát krížna koncovka Podbrezovej, Petráš sa márne naťahoval. Na jeho šťastie lopta skončila vedľa pravej žrde.

30
    Pokus hostí o založenie akcie stredom ihriska, to im ale nevyšlo podľa predstáv a o loptu prichádzajú.

31
    Zisk lopty v strede poľa, domáci futbalisti sa z obrannej fázy prehupli do útočnej.

32
    Pred Žilinčanom na pravom krídle zasiahol obranca, nasleduje aut.

33
    Rana z nepripravenej pozície iba vysoko preletela nad svätyňu Ludhu, ktorý uvažuje nad tým, ako rozohrá.

34
    Rohový kop Podbrezovej gólové nebezpečenstvo nepriniesol, hoci lopta poskakovala na malom vápne.

36
    Jeden z domácich borcov si prerazil cestu cez protivníka, no len za cenu priestupku.

38
    Podbrezová dala gól! Žilinčania odrazili dva ataky, avšak na prienik MOSESA DAVIDA COBNANA už boli prikrátky. Presne umiestnená strela k pravej žrdi, 3:1!
    38. MOSES - 3:1

39
    Takmer okamžite mohlo byť znovu znížené, lenže koncovka Žilinčanovi nesadla podľa predstáv.

40
    Centrovaný pokus po rohovom kope síce prepadol v šestnástke súpera, ale ako prvý bol pri lopte domáci hráč, ktorý tak zažehnal možnú hrozbu.

41
    Nasledovala kontra Železiarov, o dôležitý blok sa postaral obranca MŠK.

43
    Výlet ofenzívneho záložníka hostí sa končí neúspešným osobným súbojom. Vhadzovať budú domáci.

44
    Znovu výborný Moses Cobnan, ktorý počkal na nábeh spoluhráča a pripravil mu palubnú pozíciu. Štvrtý gól z toho nie je.

45+1
    Už v nadstavenom čase ďalšia tutovka, z ôsmich metrov mal Petráš aj šťastie, že to domáci hráč prakticky vôbec netrafil!

45+2

46

46
    Žilina dala gól! Výmena hráčov a je tu bleskový gól po prestávke! TAOFIQ JIBRIL vycvičil obranu i s brankárom a skúsene poslal loptu do siete!
    46. Taofiq JIBRIL - 3:2

48
    Hlavný rozhodca teraz rezolútne posúdil situáciu a prisudzuje loptu domácim. Proti pravidlám hral jeden z hráčov hostí.

49
    Kontra Žilinčanov, Jibril mohol pridať druhý gól, ale triafa iba bočnú sieť!

50
    Domáci futbalista sa z ľavého krídla nedokázal presadiť. Nasleduje kop od brány.

51
    Hostia sa prezentovali faulom na vlastnom území, na priame ohrozenie brankára to však z domáceho pohľadu nebude.

52
    Teplan si s prehľadom vyskočil po center a zakladá brejk.

53
    Hosťujúci útočník sa individuálnym spôsobom dostal až do šestnástky súpera, kde však v kľúčovom momente o loptu prišiel.

55
    Podbrezová sa po prestávke snaží naštartovať, veľmi jej to však nejde.

57
    Naopak, Žilinčania ťažia z rýchlych kontier, pokojne mohlo byť už aj vyrovnané!

58
    Zmätky v domácej šestnástke, šiesty gól neprichádza. Sme však k nemu veľmi blízko.

60
    Potlesk z tribún po dvojici pokusov Podbrezovčanov. Výsledkom je zisk rohu.

61
    Center do veľkého vápna veľa neplechy nenarobil, lopta už je na polovici ihriska.

62
    Domáci futbalista sa z pravého krídla nedokázal presadiť. Nasleduje kop od brány.

64
    Faul hráča hostí v okolí deliacej čiary. Voľný kop bude zahrávať jeden z domácich futbalistov.

65
    Hra sa trochu upokojila, Žilinčania sa musia mať viac na pozore aj v defenzívnej časti.

66
    Obrovskú príležitosť hosťujúceho mužstva zastavil až postranný rozhodca, ktorý odmával ofsajd. Výdych domácich obrancov bolo počuť až sem.

68
    Radosť je márna, štvrtý gól po rohovom kope rozhodcovia okamžite anulovali!

69
    Nasleduje prestávka na občerstvenie.

71
    Po necelých dvoch minútach pokračujeme, pred nami záverečná dvadsaťminútovka.

72
    Žilinčania sa už rútili na bránu, v tom ich ale odstavil útočný faul...

74
    Fanúšikovia Podbrezovej si pýtajú štvrtý gól, prísť môže z rohového kopu.

75
    Center predĺžený na prednej žrdi, avšak bezprostredne pred bránou už úradoval žilinský hráč.

75
    Podbrezová dala gól! Ďalší rohový kop už ale MŠK neubránilo a tak po koncovke zo šiestich metrov domáci vyhrávajú už po tretí raz o dva góly!
    75. BLAQORI - 4:2

77
    Podarí sa Žilinčanom ešte niečo urobiť s výsledkom? Zopár možností si vypracujú, horšie to však bude vo finálnej fáze.

78
    Žilina dala gól! Ledva som dopísal prechádzajúcu myšlienku a TAOFIQ JIBRIL zblízka strieľa svoj druhý gól v druhom polčase!
    78. Taofiq JIBRIL - 4:3

80
    Rozvinutý atak domáceho mužstva sa končí mimo ihriska. Ako posledný sa lopty dotkol hosťujúci zadák, uvidíme roh.

81
    Slabá exekúcia rohu, hostia sa ubránili.

83
    Jeden zo Žilinčanov potreboval ošetrenie, hra sa začína výraznejšie kúskovať.

84
    Nádejná šanca je minulosťou, nepresnosť pochovala nádeje domácich.

85
    Vhadzovanie pre hostí z úrovne pokutového územia na útočnej polovici.

86
    S pribúdajúcim časom je pre tímy čoraz ťažšie dostať sa do streleckého zakončenia.

87
    Železiari si vybojovali rohový kop, avšak neboli takí úspešní ako pred dvanástimi minútami.

88
    Taktický faul Horehroncov na stredovej čiare.

88
    Rovnaký priestupok aj na opačnej strane. Do konca zostáva 120 sekúnd a nadstavený čas.

89
    Podbrezovský gólman mal čo robiť, aby vytesnil koncovku spoza veľkého vápna. Roh.

90
    Štandardka vyrovnanie neprináša, hlavný rozhodca ale zopár sekúnd ešte určite pridá.

90+1

V gólovej prestrelke na Horehroní triumfuje nováčik z Podbrezovej, ktorý porazil Žilinu výsledkom 4:3. (19:46:24)

Viktor Kalinács

Hľadáme spravodajcu pre tím FK Železiarne Podbrezová. Viac informácií tu.

Góly: 10. Kuzma, 21. Lupták, 38. Moses, 75. Blaqori – 24. Ďuriš, 46. Jibril, 78. Jibril

MŠK Žilina: I. polčas: Petráš – Rusnák, Kopas, Aremeyaw, Owusu – Slebodník, Mráz, Myslovič – Addo, Bile, Ďuriš

II. polčas: Teplan – Rusnák, Leitner, Mensah, Owusu – Gidi, Mráz, Gomola – Lamptey, Jibril, Bari