Slovensko – Azerbajdžan sk 0:1 (kon.) | Rumunsko – Česko 0:0 (2:1 po pen.)
Slovensko
0:1 (0:0)
Azerbajdžan
Štvrtok 09.06.2022, 20:15 • Steel Aréna Košice • Majstrovstvá Európy v malom futbale • Štvrťfinále

50+2
    Ešte jeden chaos pred bránou, toto je bláznivý záver.

50+2
    Dzíbela dirigoval našu početnú výhodu, našiel pri pravej žrdi Brestovanského, ktorý z voleja netriafa polodkrytú bránu!

50+1
    Žltá karta pre tím Azerbajdžan (Tural Narmanov).

49
    Budeme hrať presilovku! Vusal Isajev nezvládol emócie, zahnal sa rukami a trafil tvár nášho hráča. Rozhodca vyťahuje z vrecka červenú kartu!

48
    Na prvý pohľad sa zdalo, že sa chalani nedohodli, ale nakoniec Dzíbela prihrával doľava na Pauknera, ktorý strelou k žrdi preveril Karimiho. Videli sme zákrok pravou nohou!

46
    Na prelome minút Pella odchádza z ihriska, strieda ho hráč do poľa Dzíbela. Päť minút pred koncom začíname vabank.

42
    Azerbajdžan dáva gól! ELVIN ALIZADA poslal Pellu doľava, sám ale umiestnil penaltu do opačnej strany a presne k žrdi. Azerbajdžan sa ujíma vedenia.

41
    Za zdržiavanie hry vidí žltú kartu Stanislav Pella.

40
    Žltá karta pre tím Slovensko (Juraj Kuhajdík).

40
    Celé to vzniklo z rohu a priam bleskovo, na zemi sa ocitol Alizada, ktorého mal faulovať Kuhajdík.

39
    Je nariadená penalta pre Azerbajdžan!

32
    Kuhajdík to napálil iba do obrancu, budeme aspoň vhadzovať.

31
    Elvin Alizada s faulom osem metrov od vlastnej brány! Pred nami obrovská šanca otvoriť skóre štvrťfinále!

22
    Stano Pella šiel na zem a kryje ďalšiu sľubnú koncovku protivníka.

21
    Chyby netrestajú ani Azerbajdžanci, konkrétne Zejnalov s Mammadovom, ktorí z brejku trafili iba banner vedľa brány.

15
    Soltanov poslaný na zem vo vzdušnom súboji. Na svedomí to má Martin Ďuráči, ktorý za svoj čin vidí žltú kartu.

12
    Horelo to na oboch stranách. Pellovi vypadla lopta po delovke z veľkej vzdialenosti, stihli sme ju upratať. Na opačnom konci nadáva Karimi, ktorý sa len prizeral, ako strieľanú prihrávku Brestovanského netriafa Paukner ani Gere!

11
    Nevychádza nám aut, hoci idea bola viac ako dobrá. Azerbajdžan mení brankárov, do hry prichádza Karimi.

9
    Prudká lopta pred bránu, Mammadov vyzval na skórovanie Rzajeva, ten ale na pas nedosiahol!

1
    Azerbajdžan v modrých dresoch, Slovensko v bielych. Na konci prvej minúte čelil Stano Pella prvej vážnej strele, keď musel likvidovať pokus Isajeva! Roh.

Viktor Kalinács

Góly: 42. Alizada (pen.)

Karty:   15. Ďuráči (SVK), 40. Kuhajdík (SVK), 41. Pella (SVK) – 31. Alizada (AZE), 50+1. Narmanov (AZE)   49. Isajev (AZE)

Slovensko: Kapraľ, Pella – Kuhajdík, Mikluš, Beliš, Gere, Janič, Ďuráči, Rožník, Buchel (C), Dzíbela, Brestovanský, Paukner
    Tréner: Ladislav Borbély

Azerbajdžan: Karimi, Hasan-Zada (C) – Babajev, Narmanov, Maharramli, Alizada, Zejnalov, Soltanov, Mammadov, Hamzajev, Borisov, Rzajev, Isajev, Karimov, Amirjanov
    Tréner: Elshad Guljev

Rozhodca: Croc (Taliansko), Kubečka, Šik (obaja Česko), Serdarevič (Čierna Hora)