Angers – Montpellier 2:0 (kon.) | Brest – Bordeaux 2:4 (kon.) | Clermont Foot – Lyon 1:2 (kon.)
Lens – Monaco 2:2 (kon.) | Lille – Rennes 2:2 (kon.) | Lorient – Troyes 1:1 (kon.)
Marseille – Štrasburg 4:0 (kon.) | Nantes – Saint-Étienne 1:1 (kon.) | Paríž – Metz 5:0 (kon.)
Remeš – Nice 2:3 (kon.)
Stade Brestois 29
2:4 (2:2)
Girondins Bordeaux
cz Sobota 21.05.2022, 21:00 • Stade Francis-Le Blé (Brest) • Ligue 1 Uber Eats • 38. kolo

Je tu konec zápasu 38. kola Ligue 1 mezi Brestem a Girondins Bordeaux. Hosté nakonec v zápase vyhráli, ale ani to jim nakonec nemůže stačit a vzhledem k ostatním výsledkům sestupují do druhé ligy. Domácí fotbalisté sezonu zakončují na jedenáctém místě tabulky. (22:52:13)

90+2

90+1
    Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC:
    ze hřiště odchází Javairo Dilrosun, přichází Rémi Oudin.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty.

89
    Domácí kopali ještě jeden rohový kop, k ohrožení brány soupeře to ale nevedlo.

88
    Střídání v týmu Stade Brestois 29:
    ze hřiště odchází Christophe Hérelle, přichází Jere Uronen.

88
    ze hřiště odchází Irvin Cardona, přichází Jérémy Le Douaron.

86
    Hosté se již také nikam moc neženou a vyhlížejí konce dnešního utkání.

83
    Dnešní zápas pomalu spěje ke svému konci a zdá se, že domácí už nemají snahu s výsledkem cokoliv udělat.

80
    ze hřiště odchází Paul Lasne, přichází Hugo Magnetti.

80
    ze hřiště odchází Romain Del Castillo, přichází Rafiki Saïd.

80
    ze hřiště odchází Sekou Mara, přichází Jimmy Briand.

79
    ze hřiště odchází Enock Kwateng, přichází Johaneko Louisjean.

77
    Domácí budou mít možnost odpovědět přímým kopem z nějakých 21 metrů.
    75. Javairo DILROSUN - 2:4

75
    Bordeaux právě vstřelilo branku!
    Bordeaux bleskově navyšuje vedení a je to již 4:2 pro hosty. Sám na brankáře se hnal JAVAIRO DILROSUN a na jeho technický obstřel neměl brankář nárok!
    73. Sekou MARA - 2:3

73
    Hostující tým opět vede a svým druhým gólem v zápase se prosazuje SEKOU MARA, který znovu dorážel balon do brány po gólmanem vyražené střele zpoza vápna.

67
    Těžiště hry se pohybuje v okolí půlící čáry. Domácí se nikam neženou, hostům se nedaří.

65
    Hostům se čas rychle krátí. Potřebují vyhrát, ale zatím se jim nedaří dostat se až k bráně soupeře.

63
    Domácí se trochu oklepali a nyní jsou aktivnější. Opět se hraje ve vysokém tempu.

61
    ze hřiště odchází Jean-Kévin Duverne, přichází Ronaël Pierre-Gabriel.

61
    Další šance domácích byla sice velká, jenže předcházel jí ofsajd a nic z toho tedy nebude.

58
    Domácí fanoušci chtěli po zákroku Junior Mwangy na Júsufa Bilajlího pokutový kop, jenže ten se překvapivě ani po přezkoumání videorozhodčím nepíská.

56
    Centr do vápna nebyl přesný, domácí se v pohodě ubránili.

55
    Teď budou mít hráči Bordeaux možnost kopat přímý kop z pravé strany. Takový trochu zkrácený rohový kop.

53
    Zatímco v první půli herně dominovali domácí, po změně stran je to přesně obráceně.

51
    Zdá se, že hosté budou po změně stran hrát ofenzivněji než v prvním poločase. Přesto ale platí, že druhý poločas je zatím stále opatrný.

49
    Úvod druhého poločasu je hodně opatrný. Už se nehraje tak živelně jako v první půli.

46

Druhý poločas začne přibližně v 22:02.

Je za námi první poločas, po kterém není nic moc nového. V souběžně hraných zápasech soupeři Bordeaux sice prohrávají, jenže vzhledem ke stavu 2:2 to hostům k ničemu moc není. Každopádně se zdá, že Bordeaux může klidně i ve druhém poločase vstřelit další góly a vyhrát.

45+1

45+1
    Nastavuje se jedna minuta.

45
    Signál s rozehrávkou nakrátko se domácím vůbec nepovedl, míč mají fotbalisté Bordeaux.

44
    Domácí teď budou mít možnost kopat další standardku. Přímý kop z pravé strany.

42
    První poločas pomalu spěje ke svému konci. U míče jsou teď hosté.

40
    To teď nepotvrdil Javairo Dilrosun, který se řítil sám na brankáře. Jenže neměl dostatečnou rychlost a stíhající obránce ho dostihl a následně Dilrosun nezakončil přesně.

39
    Sledujeme velmi zajímavý fotbal. Oba celky jsou aktivní a také velmi produktivní.

38
    Domácí mají opět velkou převahu a hosté se jen brání.
    35. Irvin CARDONA - 2:2

35
    Brest právě vstřelil branku!
    Hráči Brestu stejně jako po prvním inkasovaném gólu rychle srovnávají Autorem branky je IRVIN CARDONA, který se trefil hlavou po rohovém kopu.

34
    Domácí se snaží rychle odpovědět a vybojovali roh.
    32. Sekou MARA - 1:2

32
    Hosté se velmi lacino dostávají do vedení. Střelu zpoza vápna domácí gólman jen vyrazil a dobíhající SEKOU MARA z úhlu v pohodě dopravil balon do brány.

30
    Za faul přesně na polovině hřiště uviděl žlutou kartu Ahmedhodžić.

27
    Sledujeme hlavně boj ve středu pole. Domácí jsou nadále aktivnější.

25
    Hosté se musí nyní soustředit hlavně na dobrou defenzivu. Je vidět, že domácí jsou na tom po psychické stránce mnohem lépe.

23
    Domácí jsou opět lepší a více na balonu. Hraje se podle jejich not.

21
    Po dvou slepených gólech se nyní hraje ve vysokém tempu. Oba celky se přetahují o balon a sledujeme zajímavý fotbal.

18
    Teď jsou to opět hosté, kteří mají balon na svých kopačkách.
    16. Steve MOUNIÉ - 1:1

16
    Domácí ale okamžitě vyrovnávají, když střílený centr do vápna nádherným volejem usměrnil přesně pod břevno STEVE MOUNIÉ – 1:1!

15
    Domácí si mysleli, že jde o ofsajd. Jenže po přezkoumání videa byl gól jednoznačně uznaný.
    14. Ricardo MANGAS - 0:1

14
    Hosté z ničeho nic dávají gól! Na centr z pravé strany si naběhl za obranou zcela nehlídaný RICARDO MANGAS a jeho okamžité zakončení končí bráně.

13
    Centrovaný balon byl ale hodně dlouhý a skončil až v zámezí. Odkopávat bude gólman Bordeaux.

12
    Po faulu na Haríse Belqeblu budou rozehrávat domácí. Je to daleko na přímé zakončení.

10
    První kombinační akce hostů skončila ofsajdem. Rozehrávat budou domácí.

8
    Júsuf Bilajlí poslal do vápna střílející centr a míč možná mířil přímo do brány. Gólman Poussin balon vyrazil mimo nebezpečí.

7
    Domácí vybojovali první rohový kop v zápase.

5
    Po centru z pravé strany se hosté dokázali ubránit.

4
    Hráči Brestu mají v úvodu zápasu míč na kopačkách a soupeři ho prakticky nepůjčují.

2
    Domácí začali velmi aktivně a Bordeaux se v úvodu západu jen brání.

1

Hezký večer všem fanouškům fotbalu při sledování závěrečného kola francouzské Ligue 1. V rámci této reportáže budeme sledovat utkání mezí Brestem a Girondins Bordeaux. Zatímco domácí dnes hrají již o prestiž, hosté budou bojovat o poslední kapku naděje. Bordeaux je totiž před posledním kolem na posledním místě tabulky a jen v případě výhry si udrží malou naději na účast alespoň v baráži.

Stade Brestois 29: Bizot – Chardonnet (C), Hérelle, Brassier, Duverne – Del Castillo, Belqebla, Lasne, Bilajlí – Mounié, Cardona.
    Náhradníci: Coudert – Agoumé, Bain, Le Douaron, Magnetti, H. Mbock, Pierre-Gabriel, R. Saïd, Uronen.
    Trenér: Michel Der Zakarian

Girondins Bordeaux FC: Poussin – Mwanga, Marcelo, Ahmedhodžić – Kwateng, Ignatěnko, Guilavogui (C), Mangas – Dilrosun – Mara, Hwang Ui-jo.
    Náhradníci: Rouyard – Bakwa, Baysse, Briand, Fransérgio, Klidje, Lacoux, Louisjean, Oudin.
    Trenér: David Guion

Rozhodčí: El Hadj.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Aleš Strouha

Góly: 16. Mounié (Del Castillo), 35. Cardona (Del Castillo) – 14. Mangas (Ignatěnko), 32. Mara, 73. Mara, 75. Dilrosun

Karty:   30. Ahmedhodžić (BOR)

Stade Brestois 29: Bizot – Chardonnet (C), Hérelle (88. Uronen), Brassier, Duverne (61. Pierre-Gabriel) – Del Castillo (80. R. Saïd), Belkebla, Lasne (80. Magnetti), Bilajlí – Mounié, Cardona (88. Le Douaron).
    Náhradníci: Coudert – Agoumé, Bain, H. Mbock.

Tréner: Michel Der Zakarian

Girondins Bordeaux: Poussin – Mwanga, Marcelo, Ahmedhodžić – Kwateng (79. Louisjean), Ignatěnko, Guilavogui (C), Mangas – Dilrosun (90+1. Oudin) – Mara (80. Briand), Hwang Ui-jo.
    Náhradníci: Rouyard – Bakwa, Baysse, Fransérgio, Klidje, Lacoux.

Tréner: David Guion

Rozhodca: El Hadj