Angers – Montpellier 2:0 (kon.) | Brest – Bordeaux 2:4 (kon.) | Clermont Foot – Lyon 1:2 (kon.)
Lens – Monaco 2:2 (kon.) | Lille – Rennes 2:2 (kon.) | Lorient – Troyes 1:1 (kon.)
Marseille – Štrasburg 4:0 (kon.) | Nantes – Saint-Étienne 1:1 (kon.) | Paríž – Metz 5:0 (kon.)
Remeš – Nice 2:3 (kon.)
Lille OSC
2:2 (1:1)
Stade Rennes
cz Sobota 21.05.2022, 21:00 • Stade Pierre-Mauroy, Lille • Ligue 1 Uber Eats • 38. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 4:4. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:0. (22:57:54)

Fotbalisté Lille remizovali v závěrečném kole Ligue 1 s Rennes 2:2. Hosté tak končí v tabulce čtvrtí a v příští sezóně si zahrají v Evropské lize. Zaútočit teoreticky mohli i na Ligu mistrů, ovšem konkurenti z Monaka a Marseille nezaváhali, takže by Stade nestačila ani případná výhra...

Domácí poslal v 11. minutě do vedení Timothy Weah, který potrestal velkou chybu brankáře Gomise. Ten neudržel míč v rukavicích po lehké střele Bamby. Hosté vyrovnali v závěru první půle, po odraženém balónu se trefil Benjamin Bourigeaud. Po změně stran byli útočnější hráči Lille. V 88. minutě nakonec strhl vedení na jejich stranu opět Timothy Weah a vypadalo to, že se loňský mistr rozloučí s fanoušky výhrou. Ve třetí minutě nastavení však srovnal přesnou hlavičkou Sehrou Guirassy, jenž tak pro Rennes zachránil alespoň účast v Evropské lize.

90+4
    90+3. Sehrou GUIRASSY - 2:2

90+3
    Rennes právě vstřelilo branku!
    Hosté srovnávají ve třetí minutě nastavení! Z levé strany přesně odcentroval Adrien Truffert, který našel nabíhajícího SEHROUA GUIRASSYHO a ten hlavou zatloukl balón za bezmocného Léa Jardima.

90+2
    Na hattrick by chtěl ještě zaútočit Timothy Weah. Ten si nabíhal na centr spoluhráče, ale tentokrát to bylo na zakončení příliš těžké.

90+1
    Utkání bude nastaveno o čtyři minuty.

90
    Jelikož Nice vede na hřišti Remeše 3:2, přeskočilo by v tabulce Rennes, které by za současné situace skončilo až páté. To by stačilo jen na Konferenční ligu.
    88. Timothy WEAH - 2:1

88
    Lille právě vstřelilo branku!
    Hosté inkasují gól, který je dost možná pošle až do Konferenční ligy! Na centr Zekiho Çelika z pravé strany si naběhl TIMOTHY WEAH, na jehož hlavičku z levé tyči brankář Gomis nedosáhl – 2:1.

87
    Hráči Lille drží míč v blízkosti šestnáctky soupeře. Zatím schází finální přihrávka či centr.

86
    Střídání v týmu Lille OSC:
    ze hřiště odchází Jonathan David, přichází Edon Žegrova.
    ze hřiště odchází Jonathan Bamba, přichází Gabriel Gudmundsson.

84
    Střídání v týmu Stade Rennes FC:
    ze hřiště odchází Warmed Omari, přichází Jonas Martin.

83
    Hosté se teď usadili před pokutovým územím soupeře. Baptiste Santamaría to zkoušel z hranice šestnáctky, trefil ale jen protihráče.

81
    Ovace vyprovázejí z trávníku Buraka Yılmaze. Tureckého útočníka nahrazuje v jeho posledním duelu za Lille Angel Gomes.
    80. Ráně Lovra Majera scházela větší přesnost.

80
    Střela Lovra Majera zhruba z 20 metrů možná vylekala brankáře Jardima. Míč minul jeho bližší tyči tak o metr.

77
    Čtvrthodina do konce. Zdá se, že hosté si jdou pro čtvrté místo. Druhé Monako i třetí Marseille ve svých duelech vedou, takže na LM už to nevypadá ani v případě výhry Rennes.