Francúzsko – Taliansko 2:1 (po pr.) | Nórsko – Rakúsko 5:3 (kon.) | Švajčiarsko – Slovensko sk 5:3 (kon.)

65:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Švédsko.
    Švédi nakoniec víťazia v tomto šlágri B skupiny, keď rozhodujúci nájazd premenil Emil Bemström. Švédi sa vďaka tomu ujímajú vedenia v skupine a Fíni sú o bod za nimi druhý.

64:40
    Pred bránou teraz stál osamotený Granlund, ale prihrávka smerujúca na neho presná nebola.

64:22
    Teemu Hartikainen využil minimum voľného priestoru na okamžitú strelu. Hogberg však ostal pozorný a puk prikryl.

64:02
    Sakari Manninen sa pokúsil o zakončenie backhandom. Puk z jeho hokejky však priestor brány nenašiel.

63:15
    Valtteri Filppula teraz nepresnou prihrávkou vyhnal z pásma Vatanena a kombinácia Fínov musí začínať odznova.

62:10
    Na oboch stranách sa hráči príliš do útoku nehrnú a ofenzívne snahy často len jedného hráča sú poľahky zastavené.

60:30
    Joel Kellman vyslal prudkú strelu švihom, no Sateri si s ňou poradil a puk vyrazil pred seba.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V tretej tretine sme videli jeden gól na strane Švédov a o osude zápasu tak rozhodne predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:55
    Sateri teraz musel byť aj v závere pozorný, keď najprv vyrážal strelu Švédov a potom z dobrej pozície pálil Henrik Tömmernes. Táto delovka však k nemu už neprešla a bude sa tak predĺžovať.

58:45
    Puk sa momentálne viac nachádza v obrannom pásme Fínov, ale Švédi si nevedia vypracovať nejakú jasnú šancu a o zápase pravdepodobne rozhodne predĺženie.

58:02
    Fíni sa oslobodili za cenu zakázaného uvoľnenia a vhadzovať sa bude opäť pred ich brankárom.
    57:18 Rasmus Dahlin (SWE)

57:18
    Erik Gustafsson prešiel stredným pásmom a od modrej čiary vyslal zaujímavú strelu švihom. Puk letiaci z jeho hokejky opečiatkoval iba tyč a stav tak stále ostáva nerozhodný.

55:45
    Na ľadovej ploche sa teraz bojuje o každý centimeter a puk sa pohybuje najmä pri mantineloch.

54:10
    Teraz sa dobrá kombinácia vydarila Fínom. Strelu švihom vyslal Mikael Granlund, no jeho pokus vychytal Marcus Högberg .

53:30
    Hra 4 proti 4 príliš nesedí ani jednému z tímov a dlhšie sme nevideli žiadnu príležitosť.

52:27
    Vylúčenie v tíme Fínsko:
    Marko Anttila – 2 min., hrubosť.

Vylúčenie v tíme Švédsko:
    Joel Kellman – 2 min., hrubosť.

51:44
    Ani jednému z tímov sa v posledných minútach nedarí dostávať do šance a puk chodí z jednej strany na druhú.

49:20
    Sakari Manninen sa ocitol pod veľkým tlakom, keď ho pred vlastnou bránou napádali až dvaja Švédi. Nakoniec to však pre Fínov dopadlo dobre a ku nešťastnému gólu nedošlo.

48:28
    Jacob Peterson vystrelil, no jeho pokusu chýbala presnosť a Sateriho tak neprekvapila.

47:33
    Fíni sa po inkasovanom góle mierne zobudili a Juho Lammikko celkom slušne vystrelil. Marcus Högberg však ostal pozorný a puk vyrazil.
    46:38 Joel Kellman (SWE) - 2:2

46:38
    Švédsko dalo gól!
    Po tvrdej strele od modrej čiary sa puk podarilo stečovať JOELOVI KELLMANOVI. Jeho teč totiž prekvapil Sateriho a Švédsko vďaka nemu vyrovnáva.

44:20
    Švédi teraz držia väčšinu tretej tretiny puk na hokejkách, no finálna fáza ich akcií im príliš nevychádza a do väčších šancí sa nejak nedostávajú.

42:35
    Švédi sa už chystali usadiť v útočnom pásme, ale prihrávka jedného z hráčov nebola presná a skončila až v obrannom pásme.

41:15
    Atte Ohtamaa dostal prihrávku do voľného priestoru a zužitkoval to na strelu. Jeho pokus však efektne vychytal lapčkou Marcus Högberg .

40:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 21:03.

Fíni predviedli v druhej tretine skvelý obrat, keď dvoma rýchlymi gólmi strhli vedenie na svoju stranu. V priebehu dvoch minút sa presadili Lehtonen s Vatanenom a do tretieho dejstva tak pôjdu s jednogólovým náskokom domáci hokejisti.

40:00

39:00
    Švédi si dlhšiu dobu držali útočné pásmo, ale teraz kvôli chybe v rozhrávke o neho prišli.

38:15
    Carl Klingberg vystrelil po prihrávke rýchlo z prvej, ale jeho pokus bol zrazený.

37:28
    Joel Armia – 2 min., držanie.

36:37
    Nastrelelný puk od modrej čiary dokázal Harri Säteri vcelku pohodlne chytiť do lapačky a hra je tak prerušená.
    35:50 Magnus Hellberg (SWE)

35:50
    Prihrávku si v dobrej pozícii prebral Rasmus Dahlin, ale nakoniec jeho strelu zblokoval jeden z fínskych obrancov. Puk sa potom odrazil do stredného pásma.

34:08
    Po strele Granlunda sa pred bránou Hogberga strhol zmätok, ale napriek viacerým pokusom o dorážku sa Fínom ďalší gól streliť nepodarilo.

33:13
    Joel Kellman vyslal strelu z pomerne malej vzdialenosti od fínskej brány. Sateri si však s týmto pokusom dokázal poradiť.

31:50
    Sledovať sme mohli prečíslenia na oboch stranách, ale pokusy Granlunda a Bromeho mierili tesne vedľa.

31:10
    Erik Gustafsson vystrelil príklepom hneď po buly. Sateri však zasahovať nemusel, keďže puk opečiatkoval mantinel.

30:50
    Lehtonenovu rozohrávku vypichol Lang. Na strelu pre Švédov to však nevyšlo.

28:50
    Mathias Bromé pálil z ľavého kruhu pre vhadzovanie, ale ani on priestor medzi troma tyčami netrafil.

28:05
    Z väčšej vzdialenosti vystrelil Henrik Tömmernes, ale trafil iba mantinel.

26:39
    Fíni sa teraz dostali z defenzívy len za cenu zakázaného uvoľnenia a vhadzovať sa opäť bude v tretine domácich.
    25:39 Sami Vatanen (FIN) - 2:1

25:39
    Fínsko dalo gól!
    Lehtonen našiel pri bráne skvelo postaveného SAMIHO VATANENA, ktorý už len z bezprostrednej blízkosti puk dorazil do brány.
    Asistencie: Mikko Lehtonen, Joel Armia

25:15
    Fíni hrajú po vstrelení gólu o niečo sebavedomejšie a už viackrát vypichli Švédom puk. Ďalšia zaujímavá akcia sa im však zatiaľ nepodarila.
    23:38 Mikko Lehtonen (FIN) - 1:1
    23:38 Carl Grundström (SWE) - 1:1

23:38
    Z nenápadnej strely MIKKA LEHTONENA je nakoniec gól, keďže brankárovi Hogbergovi puk nešťastne vypadol a nakoniec skončil až v sieti.
    Asistencie: Hannes Björninen, Marko Anttila

22:24
    Oskar Lang sa pekne uvoľnil a svojou strelou švihom trafil iba tyčku.

21:30
    V úvode druhej tretiny je v rozohrávke oboch celkov viacero nepresností a úspešné kombinácie príliš nevidíme.

20:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 20:12.

Po prvej tretine vedie Švédsko nad domácim Fínskom najtesnejším rozdielom 1:0. Jediný gól zápasu strelil Larsson, ale aj vďaka presilovkám boli v útoku aktívnejší Fíni.
    Uvidíme, čo prinesie tretina číslo dva.

20:00

18:55
    Carl Klingberg sa natlačil s pukom pred bránu, ale Sateriho neprestrelil.

18:08
    Granlud si už už chystal puk na strelu, ale napokon mu z čepele hokejky skĺzol a k zakončeniu nedošlo.

17:15
    Fíni si držia väčšinu času presilovky pásmo, ale kvôli precíznej obrane Švédov si žiadnu väčšiu šancu zatiaľ nevypracovali.

16:18
    Adam Larsson – 2 min., napadnutie.

16:12
    Toni Rajala vystrelil príklepom z pravého kruhu pre vhadzovanie. Pukom však opečiatkoval iba plexisklo.

15:05
    Fíni si teraz príliš nerozumeli a ich rozohrávka končí zakázaným uvoľnením.
    14:46 Rasmus Asplund (SWE)

14:46
    Marko Anttila sa dostal do streleckej pozície po dobrej kombinácii svojich spoluhráčov. Jeho pokus sa ale podarilo Hogbergovi vyraziť.

12:20
    Oskar Lang posielal prihrávku na jedného z nabiehajúcich spoluhráčov, ale ten potom v rýchlosti už pred bránou nezakončil.
    11:38 Adam Larsson (SWE) - 0:1

11:38
    ADAM LARSSON sa obtočil okolo brány a nenápadnou strelou potom prekvapil Sateriho. Puk sa odrazil od tyčky do siete a Švédi tak vedú
    Asistencie: Jacob Peterson, Rasmus Dahlin

11:10
    Nahodený puk od Friberga nakoniec po teči opustil hraciu plochu a vhadzovať sa bude pred fínskym brankárom.

09:47
    Švédsko v plnom počte.
    09:03 Teemu Hartikainen (FIN)

09:03
    Jeden z Fínov teraz nadhodil puk pred bránu a obrana Švédska mala čo robiť. Nakoniec sa však ani jedna z dorážok za Hogberga nedostala a puk potom opustil útočné pásmo Fínska.

08:31
    Manninen našiel rýchlou prihrávkou Teemu Hartikainena. Ten potom z prvej vystrelil prudko švihom, ale Hogberg dobre zasiahol.

07:47
    Mathias Bromé fauloval a Fíni si tak zahrajú prvú presilovku v zápase.

06:46
    Joakim Nordström vystrelil švihom k vzdialenejšej tyčke. Jeho prudký pokus však skončil tesne vedľa brány.

05:56
    Max Friberg sa obtočil okolo súperovej brány a napokon aj zakončil backhandom. Sateri však dokázal puk hokejkou vytesniť.

04:36
    Lindholmova strela bola zrazená na ochrannú sieť a hra tak zostane pred fínskou bránou.

03:57
    Fíni sa dopustii zakázaného uvoľnenia a vhadzovať sa tak bude pred ich bránou.

03:36
    Mikael Granlund dostal peknú prihrávku a voľný priestor hneď využil na strelu. Puk však dokázal skrotiť brankár Hogberg.
    01:50 Teemu Hartikainen (FIN)

01:50
    Dlhšiu dobu sa Švédi zdržiavali v útočnom pásme, ale puk bol väčšinou len pri mantineli a ku strele nedošlo.

00:20
    Z prvej príležitosti vystrelil na bránu Teemu Hartikainen. Jeho delovka však trafila iba betón Marcusa Högberga.

00:01

Fínsko: Säteri (Olkinuora) – Lehtonen, Hietanen, Ohtamaa, Seppälä, Friman, Vatanen, Pokka – Granlund (A), Hartikainen, Manninen – Armia, Rajala, Filppula (C) – Sallinen, Pesonen, Lammikko – Anttila (A), Innala, Björninen.

Švédsko: Hellberg (Högberg) – Larsson (A), Dahlin, Ekman-Larsson (C), Gustafsson, Tömmernes, Lindholm, Pudas – Nordström (A), Bemström, Friberg – Kellman, Asplund, Bengtsson – Klingberg, Bromé, Lang – Aman, Grundström, Peterson.

Všetkým hokejovým fanúšikom prajem pekný večer a vítam Vás pri našom online prenose z Majstrovstiev sveta. V skupine B na seba narazia Švédsko a Fínsko.

Švédsko
    Švédi sa zatiaľ počínajú na týchto majstrovstvách bez zaváhania a po troch zápasoch majú na konte deväť bodov, Okrem výhier proti Rakúsku a Veľkej Británii zvíťazili aj proti Česku a o prvenstve v tejto skupine by sa mohlo rozhodnúť práve v tomto zápase.

Fínsko
    Domáci tím zažíva taktiež bezchybné pôsobenie na tomto šampionáte. Po presvedčivých výhrach s Nórskom a USA zdolali tesným rozdielom aj Lotyšov a majú tak tiež plný počet bodov. Fíni sú známi najmä svojou dobrou obrannou, keďže zatiaľ dostali len 2 góly a určite budú z tejto výhody ťažiť aj dnes.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:20.

Martin Kožiak

Góly a asistencie: 24. Lehtonen (Björninen, Anttila), 26. Vatanen (Lehtonen, Armia) – 12. Larsson (Peterson, Dahlin), 47. Kellman (Gustafsson, Ekman-Larsson), rozh. náj. Bemström