Bilbao – Osasuna 2:0 (kon.) | Atlético Madrid – Sevilla 1:1 (kon.) | Real Betis – Granada 2:0 (kon.)
Vigo – Elche 1:0 (kon.) | Mallorca – Rayo Vallecano 2:1 (kon.) | Getafe – Barcelona 0:0 (kon.)
Cadiz – Real Madrid 1:1 (kon.) | Levante – Alavés 3:1 (kon.) | Villarreal – Sociedad 1:2 (kon.)
Athletic Club Bilbao
2:0 (1:0)
Osasuna Pamplona
cz Nedeľa 15.05.2022, 19:30 • San Mamés Barria (Bilbao) • Španielska LaLiga • 37. kolo

Já děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (21:30:20)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 4:2. Rohy: 10:6. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 6:14.

Je konec. Domácí se radují, tři body získali hlavně díky skvělému výkonu v prvním poločase. Zde šli do vedení ve 33. minutě, když se trefil Berenguer. Další řadu možností spálili. Druhá půle patřila určitě do druhé trefy Osasuně, jenže ta to do velkých šancí nedokázala dostat. Bilbao účelně bránilo a vyráželo do brejků, z jednoho z nich udeřilo. Villalibre definitivně stvrdil výsledek.

90+4

90+2
    Vypadlo to na rychlý kontr Bilbaa, ale akce byla zastavená. Nyní domácí v poklidu kombinují s míčem na svých kopačkách.

90+1
    Capa se na to již nemohl dívat, takže si potáhl míč na střelu a zkusil to. Bohužel pro něj i domácí mířil balon mimo branku soupeře.

90
    Rozhodčí utkání nastavuje o čtyři minuty.

89
    Berenguer byl faulován a ulehl na zem. Drží se za hlavu, ale vypadá to, že to nebude nic vážného. Ve hře se bude pokračovat.

88
    Centr z pravé strany jen proletěl vápnem Bilbaa, vypadá to, že Simón udrží čisté konto.

87
    Další gólovka domácích, jen co napíšu, že se nic neděje. Autor druhé branky si naskočil na centr a jen těsně hlavičkou minul branku Osasuny!

86
    Střídání v týmu Athletic Bilbao:
    ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Ander Capa.

84
    V posledních minutách se toho na hřišti moc neudálo, všem na stadionu je zřejmě jasné, jak se dnes body rozdělí.

83
    Střídání v týmu CA Osasuna:
    ze hřiště odchází Darko Brašanac, přichází Oier.
    ze hřiště odchází Nacho Vidal, přichází Roberto Torres.

82
    A už registrujeme pohyb i na střídačce hostí, kteří se pokusí oživit do závěru sestavu.

81
    Fotbalisté Osasuny drží míč na vlastní polovině, do hry se zapojil s rozehrávkou i Herrera.

80
    Pro hosty je jistě inkasovaná branka šokem, protože ve druhé půli podávali zlepšený výkon. Nyní mají zhruba deset minut a nastavení na to, aby se zápasem ještě něco udělali.

79
    Bilbao právě vstřelilo branku!
    A domácí dávají zřejmě pojišťující gól. Po rychlém brejku centroval zleva Williams a jeho přihrávku do odkryté branky usměrnil ASIER VILLALIBRE – 2:0!

76
    Probíhá přestávka na občerstvení, do konce zápasu chybí něco kolem čtvrt hodiny a nastavení.

75
    Yeray začíná kulhat a ukazuje, že si přeje být vystřídán. Gestikulace si všiml i trenér, takže pohyb na střídačce Bilbaa.

74
    Budimir po chybné rozehrávce soupeře naběhl s míčem do vápna, jeho střela ovšem mířila příliš vysoko nad branku. Tohle se také dalo trefit.

73
    Yeray se pomstil za předchozí okamžik a nyní to byl on, kdo velmi tvrdě dojel soupeře. Rozhodčí ale dnes zřejmě postrádá karty.

72
    Berenguer se dostal k zajímavému centru z levé strany, který ovšem pouze proletěl vápnem soupeře.

70
    ze hřiště odchází Iñigo Pérez, přichází Rubén García.

69
    Budimir nyní sestřelil Yeraye, který se stále nezvedá z trávníku. Útočník hostů bude rád, když nedostane kartu.

68
    Simón nyní vypomohl svému celku s rozehrávkou, ale Bilbao se zatím nikam daleko nedostalo.

67
    ze hřiště odchází Unai Vencedor, přichází Oier Zarraga.
    ze hřiště odchází Dani García, přichází Alex Petxarroman.

65
    S míčem na kopačkách operují opět hosté, ale nemohou se dostat přes polovinu hřiště, takže branka Bilbaa není v ohrožení.

64
    Kike to nyní vyzkoušel zpoza vápna a nejednalo se vůbec o špatnou střelu k pravé tyči. Chyběla tomu ovšem razance, takže Simón si snadno poradil.

63
    Hosté kombinují s míčem na polovině hřiště.

61
    Berenguer se provinil útočným faulem v pokutovém území, takže tato akce Bilbaa pokračovat nemůže. U míče jsou fotbalisté Osasuny.

60
    Nakrátko rozehraný roh skončil centrem do vápna, kde si na míč naskočil Herrera a ukryl ho do rukavic. Následně vykopl balon zpět do hry.

59
    Berchiche odvedl skvělou práci a o Cruze dostal míč do zámezí, rohový kop pro Bilbao. To se může dostat snad poprvé ve druhé půli na dostřel branky.

58
    Tohle mělo skončit gólem! A ví to i Budimir, který se po centru zleva dostal k míči na hranici malého vápna, jenže z obrovské blízkosti selhal a pouze přestřelil!

57
    Ne, nepovedlo se zase dostat Osasuně do zakončení. Přesto drží míč, tentokrát na polovině hřiště a rychle se pokusí o další útok.

56
    Osasuně zatím patří druhá půle. Nyní proletěl vápnem Bilbaa další míč, byl tečován do zámezí a fotbalisté hostujícího celku mají k dispozici opět rohový kop.

55
    Míč se snášel do vápna, kde se ale nikdo v zeleném do zakončení nedostal. Defenzíva Bilbaa dnes funguje naprosto skvěle.

54
    Yeray opět kraloval ve vlastním vápnu, ale přesto si hosté zahrají rohový kop.

53
    Hosté se dostali k centru z levé strany, Simón mohl zůstat v klidu, protože míč odvrátila pozorná obrana.

50
    Snad poprvé ve druhé půli se do možné příležitosti mohli prodrat domácí, jenže po centru z pravé strany se k míči nikdo v červenobílé kombinaci nedostal.

49
    Hosté se dostali k dalšímu rohovému kopu. Míč se snášel do pokutového území, ale byl opět obranou odvrácen.

48
    Z rohového kopu se neudálo nic nebezpečného pro defenzívu Athleticu.

47
    Hosté se dostali k centru z levé strany, ve vápně si míč našel Brašanac a jeho pumelice se od jednoho z beků Bilbaa odrazila do zámezí.

46
    ze hřiště odchází Javier Martínez, přichází Kike Barja.
    ze hřiště odchází Ezequiel Ávila, přichází Kike García.

46
    Williams ke konci poločasu nemohl, chytil se za stehno a do druhé půle ho tedy nahrazuje Villalibre. Druhé střídání Bilbaa kvůli zranění.

Fauly: 3 – 8

Je za námi opravdu dlouhý poločas nastaven celkem o sedm minut kvůli různým ošetřováním. Již ve 20. minutě došlo ke střídání, které se ukázalo jako klíčové. Zraněného Garcíu nahradil Álejandro Berenguer, jemuž se o 13 minut později povedlo otevřít skóre. Hodně aktivní byl i Williams, vytvořil si několik velkých brankových příležitostí, ale Herrera všechny pochytal.

45+7

45+6
    Domácí kombinují na polovině hřiště a první půle bude co nevidět končit.

45+4
    Hostům se povedlo vybojovat standartku nedaleko pokutového území, která ale byla odvrácena již prvním bránícím hráčem.

45+3
    Williams kulhá a vypadá to, že i on v tomto zápase dohrál.

45+2
    Máme tu další ošetřování, tentokrát má zdravotní trable Williams.

45+1
    Rozhodčí kvůli různým prodlevám nastavuje v prvním poločase šest minut!

45
    Herrera nadále drží svůj celek ve hře o body! I. Williams je opravdu při chuti, opět se dostal ke střele ve vápně, tentokrát z levé strany, ale na gól si musí počkat. Brankář Osasuny přízemní pokus chytil.

44
    Nakrátko zahraná standartka skončila centrem, který snadno chytil do rukavic Herrera.

44
    A máme tu s blížícím se závěrem úvodního dějství další rohový kop pro Bilbao.

43
    Skvělá akce domácích! Na jeden dotyk se dostali po třech přihrávkách až do vápna, kde I. Williams zkoušel nachytat střelou mezi nohy Herreru, ale to se mu nepovedlo. Výborný zákrok!

42
    A vidíme pohyb na hostující střídačce, možná se dočkáme výměny některého z hráčů již na startu druhé půle. Je to zřejmě potřeba, protože Osasuna se zatím k ničemu nedostala.

41
    Martínez se pokoušel s míčem u nohy obehrát na pravé straně soupeře, ale bohužel pro hosty došel do zámezí, aut pro domácí.

39
    Hosté kombinují s míčem na polovině hřiště, ale zatím to k ničemu většímu nevede.

38
    Zpoza vápna mířil míč na levou stranu, odkud centroval N. Williams, jenže přihrávka nadále na I. Williamse nedošla. Rozhodčí zvedl praporek, ofsajdem se provinili i domácí.

37
    Dlouhý míč za obranu končí v rukavicích Herrery, jenž si výborně vyběhl tam, kde zrovna měl být.

36
    Hosté se po pravé straně snažili dostat alespoň k centru, jenže rozhodčí na pomezí zvedl praporek – ofsajd.

35
    Osasuna se pokusila o rychlou odpověď, jenže nepřesná přihrávka Moncayoli znamená ztrátu balonu. Hrají znovu domácí.

33
    A zahrál ho fantasticky! Centrovaný míč se snesl do ideálního prostoru mezi malé vápno a penaltový puntík. Do vzduchu se zavěsil ÁLEJANDRO BERENGUER, jenž nedal Herrerovi šanci jakkoliv zasáhnout – 1:0!

32
    Už se opět bude hrát, domácí mají k dispozici rohový kop. Ten zahrává Muniain.

31
    Rozhodčí svolává oba celky ke střídačkám, aby se hráči mohli trochu občerstvit. V Bilbau je momentálně 21 stupňů a vlhkost kolem 70 %.

30
    Tradiční obrázek dnešního duelu. Budimir se provinil útočným faulem při hlavičkovém souboji, hra je tedy zastavena.

29
    V posledních minutách sledujeme poměrně ospalou pasáž, domácí se dopředu tolik nevrhají a hrát s míčem nyní mohou hosté. Ale ani těm se zatím nedaří vytvořit si velkou příležitost.

27
    Garcia D. se provinil faulem při útočné akce, naprosto zbytečně. Ofenzivní snaha Bilbaa je tak znovu zastavena a k míči se po delší době dostávají i hosté.

26
    Skvělá rána Muniaína z nějakých pětadvaceti metrů. Domácí borec to zkusil, ale brankáře Osasuny svou střelou nezaskočil.

25
    Míč se po další akci Bilbaa dostal opět do zámezí, bylo to bez teče. Herrera vykopává.

23
    A Herrera je zpět na nohou a dokonce vykopává, takže ve hře můžeme pokračovat.

23
    Stále se nehraje, ze zpomalených záběrů bylo vidět, že Williams opravdu nepříjemně došlápl kopačkou na břicho Herrery.

22
    Williams vypadá v pořádku, už je na nohou. Nad brankářem Herrerou jsou stále zdravotníci a za postranní čárou se rozcvičuje náhradník.

21
    Tak tohle nevidíme rádi, Williams běžel s míčem a proti němu brankář Herrera. Oba se v rychlosti srazili a rozhodčí povolává na hřiště lékařské týmy obou celků. Bude potřeba ošetření.

20
    Velká smůla pro Garcíu R., který si špatně šlápl a zápas pro něho kvůli zranění skončí. Přejme domácímu borcovi, aby se rychle dal do pořádku. Na hřišti ho nahrazuje Berenguer.

18
    Když už se dostali hosté do jakési možnosti zaútočit, tak jsou zastavení rozhodčím. Faulem se provinil Budimir a míč putuje zpět na kopačky Bilbaa.

16
    To byla zajímavá rozehrávka! Muniaín tentokrát přihrával nakrátko, z levé strany si míč navedl na střelu zpoza vápna Williams a Herrera balon vyškrábl nad břevno!

15
    Domácím se povedlo vybojovat rohový kop. Míč se snášel po Muniaínově centru do vápna, kde byl obranou Osasuny poslán znovu do zámezí, situace se bude opakovat.

14
    A zahraje si také brankář na druhé straně, který vypomáhá s rozehrávkou spoluhráčům z baskického klubu.

13
    Po centru z pravé strany se Williams dostal k nůžkám. Balon skončil hodně mimo branku, do hry zpět ho ze země pošle Herrera.

12
    Hostům se trochu se štěstím povedlo získat autové vhazování kolem poloviny hřiště, takže si defenzivní řady budou moci na chvilku odpočinout.

11
    To se také povedlo! Domácí se opravdu dostali do vedení, jenže Williamsova branka neplatí pro ofsajd. Celá obrana ještě před rozehrávkou vyběhla z pokutového území, takže útočníka Bilbaa nachytala v nedovoleném postavení.

10
    Vencedor byl faulován a Bilbao dostává možnost udeřit z volného kopu.

9
    García je zpátky na nohou, s balonem na polovině hřiště kombinují fotbalisté Athletica, kteří zatím nikam nespěchají.

8
    Balon mířil do pokutového území, ale obrana Osasuny opět odvrací. Mezitím se jeden z domácích dostal na hřiště, vypadá to na Garcíu, který nyní leží v pokutovém území.

7
    Domácí hrají nadále aktivně, Osasuna se zatím k ničemu nedostala.

6
    Williams hraje opravdu dobře. Nyní měli fotbalisté Bilbaa rohový kop, útočník domácích se zase dostal k balonu, ale nakonec mu byl odpískán útočný faul, takže míč patří hostům.

5
    Balon mířil z pravého křídla do vápna, jenže obrana hostů si s ním poradila a odvrátila ho do bezpečí.

4
    Domácí drží míč na polovině hřiště, kde se snaží kombinací otevřít prostory v pozorné defenzívě Osasuny.

3
    Další dlouhý míč za obranu Osasuny nedokázal znovu aktivní Williams doběhnout, pro své barvy ale vybojoval alespoň rohový kop.

2
    Williams byl prvním hráčem, který se nám snažil ukázat něco ze svých ofenzivních kvalit. Bohužel pro domácí mu byl míč čistě odebrán defenzívou hostů.

1

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos, Yeray, Iñi. Martínez, Berchiche – N. Williams, Vencedor, García III, Muniain – García I, I. Williams.
    Náhradníci: Ezkieta – Petxarroman, Núñez, Vivian, Berenguer, Lekue, Zarraga, Balenziaga, Capa, Villalibre.

CA Osasuna: S. Herrera – N. Vidal, Aridane, J. Cruz, M. Sánchez – Jav. Martínez, Moncayola, Brašanac, I. Pérez – Ávila, Budimir.
    Náhradníci: J. Pérez – Areso, Barbero, Barja, Cote, García VII, García IV, García VI, García II, Oier, Ramalho, R. Torres.

ATHLETIC BILBAO
    Baskové jsou po 36 kolech na osmé pozici, přičemž ztrácejí čtyři body na Villarreal, který je na pozici zajišťující alespoň předkolo Konferenční ligy. Athletic se o to jistě ještě popere, ale nebude to mít lehké. Svěřenci Marcelina García Torala do zápasu vstoupí jako favoriti, nicméně ani Osasuna nedá svou kůži lacino. Bilbao prakticky po celou sezónu těží ze skvělé defenzívy, kterou má čtvrtou nejlepší v celé soutěži.

CA OSASUNA
    Pohodovou sezónu budou mít již brzy za sebou hosté. Těm se podařilo prakticky po celý ročník hrát pěkný fotbal, a tak jsou umístění po 36 kolech na sympatické deváté pozici se ziskem 47 bodů. Právě při vítězství nad Athleticem by se dostali na kontakt s tímto celkem. Osasuna se sice trápí v útoku, ale má poměrně slušnou defenzívu, což ji zajišťuje poměrně pravidelný přísun bodů.

5 – Kike

Vítám vás u online přenosu ze 37. kola španělské LaLigy. Společně se zaměříme na duel mezi Athletic Bilbao a CA Osasuna. Úvodní výkop je naplánován na 19:30.