Bologna – Sassuolo 1:3 (kon.) | Neapol – CFC Janov 3:0 (kon.) | AC Miláno – Bergamo 2:0 (kon.)
Cagliari – Inter 1:3 (kon.)
Bologna FC
1:3 (0:1)
U.S. Sassuolo Calcio
cz Nedeľa 15.05.2022, 12:30 • Stadio Renato Dall'Ara • Talianska Seria A • 37. kolo

Ozdobou utkání byla branka Domenica Berardiho, který vystřihl nůžky jak z učebnice a skóroval.

Přeji vám příjemný zbytek nedělního odpoledne. (14:37:04)

Bologna si všechny své šance schovala na druhý poločas, ze hry se ale prosadit nedokázala. Proměnila jen v nastaveném času penaltu, která skóre již jen kosmeticky upravila.

Je konec. Sassuolo po třech venkovních prohrách zabralo a vyhrálo na Stadio Renato Dall'Ara přesvědčivě 3:1. Hosté byli v první půli lepší, v té druhé efektivnější.

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 2:5. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 9:10.

90+6

90+5
    Ještě poslední nákop dopředu a Orsolini střílel zbrkle jen do hráče před sebou. Už z toho nebude ani roh, rozhodčí už má píšťalku v puse.

90+4
    Kasius ještě u postranní čáry poslal hlavičkou na jistotu míč do zámezí a hosté budou vhazovat aut. Je jasné, že Sassuolo zvládne duel za tři body.
    90+2. Riccardo ORSOLINI - 1:3

90+2
    Bologna právě vstřelila branku!
    RICCARDO OROLINI penaltu suverénně proměnil. Míč napálil pod břevno, Consigli neměl šanci zasáhnout a Bologna snižuje na 1:3.

90
    Ve druhém poločase se nastavuje pět minut nad rámec řádné hrací doby.

90
    A je to penalta! Ruan ve skluzu zasáhl balon horní končetinou. Rozhodčí měl po pár vteřinách jasno a dává domácím příležitost pokutového kopu.

89
    Pozor, rozhodčí se jde podívat na video. Zkoumat bude situaci, ve které možná hosté zahrávali ve vápně rukou.

88
    Kasius odvracel jen na roh. Ten hosté rozehráli nakrátko, ale vůbec k ničemu se nedostali. Hraje se na půlce hřiště a duel pomalu spěje ke svému konci.

86
    To byla šance! Bologna mohla snížit. Orsolini zakončoval hlavičkou na zadní tyči, ale možná ho překvapilo, že se k němu míč vůbec dostal. Hlavou ho trkl jen slabě těsně vedle.

85
    Po nepřesné akci hostů má míč v rukavicích gólman Skorupski a pohledem si vybírá, komu z volných spoluhráčů rozehraje.

84
    Střídání v týmu US Sassuolo Calcio:
    ze hřiště odchází Davide Frattesi, přichází Francesco Magnanelli.
    ze hřiště odchází Domenico Berardi, přichází Grégoire Defrel.

82
    Zápas už se dohrává. Bologna sice ve druhé půli přidala, ale hosté byli velice produktivní a dvěma góly rozhodli. Především ten v podání Berardiho byl výstavní.
    80. Gianluca SCAMACCA - 0:3

80
    Sassuolo právě vstřelilo branku!
    Je zřejmě rozhodnuto, tohle už se domácím zvrátit nepodaří. Třetí gól hostujícího celku přidává GIANLUCA SCAMACCA, jenž dostal přihrávku do běhu, šel téměř sám na bránu a Skorupskiho přízemní střelou překonal.

Lukáš Šonský

Góly: 90+2. Orsolini (pen.) – 35. Scamacca (D. Berardi), 75. D. Berardi, 80. Scamacca (Frattesi)

Karty:   57. Raspadori (SAS)

Bologna FC: Skorupski – Soumaoro, Medel, Theate (46. Barrow) – De Silvestri (77. Kasius), Soriano (C) (65. Sansone), Schouten, Aebischer (65. Svanberg), Hickey (76. Dijks) – Orsolini, Arnautović.
    Náhradníci: Bardi – Binks, Bonifazi, Domínguez, Mbaye, Vignato, Viola.

Tréner: Siniša Mihajlović

U.S. Sassuolo Calcio: Consigli – Müldür (79. Ruan), Chiricheş, G. Ferrari (C), Rogério – Frattesi (84. Magnanelli), Henrique – D. Berardi (84. Defrel), Raspadori (79. Ciervo), Traorè (62. López) – Scamacca.
    Náhradníci: Pegolo, Satalino – Ayhan, Konradsen Ceïde, Djuričić, Oddei, Peluso.

Tréner: Alessio Dionisi