Montreal – NY Islanders 0:3 (kon.) | Florida – Winnipeg 6:1 (kon.) | Boston – Pittsburgh 2:1 (kon.)
NY Rangers – Detroit 4:0 (kon.) | Nashville – Chicago 4:3 (kon.) | St. Louis – Minnesota 6:5 (po pr.)
Edmonton – Vegas 4:0 (kon.)
Edmonton Oilers
4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Vegas Golden Knights
cz Sobota 16.04.2022, 22:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Edmonton Oilers a Vegas Golden Knights.

Vzhledem k postavení týmů v Pacifické divizi se jedna pro oba kluby o důležitý zápas. Lepší výchozí pozici mají domácí, ale Vegas už v posledním zápase dokázalo v roli outsidera porazit Calgary Glames 6:1. Pokud Las Vegas vyhraje, dostane se o bod před Los Angeles na postupové místo.

„Víme, že nás čeká zápas, který je důležitý pro oba týmy," řekl domácí útočník Ryan Nugent-Hopkins.

Do zápasu nezasáhnou za domácí Oscar Klefbom a Kyle Turris. Vegas nemůže počítat s Jake Bischoffem, Reilly Smithem, Nickem Hague, Nolanem Patrickem, Brettem Howdenem, Laurentem Brossoitem ani Williamem Carrierem.

Jednou z posledních novinek z nevadského týmu je to, že brankář Robin Lehner se od týmu odpojil a z tripu se vrací domů kvůli špatnému zdravotnímu stavu člena rodiny. Místo něj se k týmu rychle připojil gólman Jiří Patera, který chytá za záložní tým Henderson Silver Knights, který sídlí v Hendersonu, tedy v metropolitní části Las Vegas.

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Nurse, Ceci, Keith, Bouchard, Kulak, Barrie – E. Kane, McDavid, Puljujärvi – Hyman, Draisaitl, Yamamoto – Foegele, Nugent-Hopkins, D. Ryan – Brassard, R. McLeod, Kassian.

Vegas Golden Knights: Lo. Thompson (Patera) – McNabb, Theodore, B. Hutton, Pietrangelo, Martinez, Whitecloud – Janmark, Eichel, Marchessault – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone – Dadonov, W. Karlsson, Amadio – Leschyshyn, N. Roy, Kolesar..

Zápas brzy začne.

00:01

00:01
    Úvodní buly pro domácí celek, utkání začalo.

00:23
    Jonathan Marchessault se pokoušel dostat do útočného pásma, ale obrana Oilers si dokázala poradit.

01:00
    Kailer Yamamoto se propracoval do útočného pásma, ale obrana Vegas byla připravená a nenechala soupeře vypálit.

01:36
    Domácí celek se pokoušel dostat do útočného pásma, ale píská se ofsajd. Buly ve středním pásmu.

01:55
    Ben Hutton vypálil od modré čáry, domácí brankář si se střelou dokázal poradit, na puk dobře viděl.

02:21
    Jonathan Marchessault měl zajímavou pozici, ale po střele z otočky trefil jen ležícího brankáře.

03:16
    Kailer Yamamoto vedl zajímavou akci, Zach Hyman se pokoušel dostat do zakončení, ale obrana Vegas si dokázala poradit.

04:16
    Michael Amadio se sice dostal ke střele, ale jeho pokus byl hodně nepovedený, následná dorážka nebyla přesná.

05:02
    Nicolas Roy dostal dobrou přihrávku, ale jeho rána ke vzdálenější tyči končí vedle. Následně měli šancí domácí, ale netrefili přesně.

05:40
    Evan Bouchard pálil od modré čáry, jeho rána byla snadnou prací pro domácího brankáře, následně hosté vyhodili.

06:12
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.

06:45
    Cody Ceci a Mike Smith rozehrávají od své branky, následně se Zach Hyman dostal do útočného pásma, ale obrana si poradila.

07:15
    Domácí branka je posunutá, komerční přestávka.

07:47
    Zach Whitecloud ani Jonathan Marchessault nedokázali své šance proměnit, Mike Smith byl připravený.

08:39
    Connor McDavid měl obrovskou šanci, ale Logan Thompson si s jeho akcí poradil. Bude se vhazovat.

08:59
    Cody Ceci pálil od modré čáry, jeho pokus byl hostujícím brankářem zblokovaný do ochranné sítě. Bude se vhazovat.

10:03
    Shea Theodore pálil od modré čáry, domácí obrana dokázala jeho pokus zblokovat na poslední chvíli.

10:22
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Evander Kane – 2 min., hákování).

10:28
    Jack Eichel pálil z dobré pozice, ale trefil jen brankáře, následně Max Pacioretty minul branku a domácí pak vyhodili.

10:56
    Alex Pietrangelo rozehrává od své branky, sledujeme marnou domácí snahu o zisk útočného pásma.

11:37
    Kailer Yamamoto v pohodě získal puk na své modré čáře a rychle vyhodil.

12:08
    Darnell Nurse se před brankou zmocnil puku a rychle jej vyhodil přes všechny čáry. Přesilovka Vegas končí.

12:33
    Vegas početní výhodu neproměnilo, nyní už sledujeme hru pět na pět.

13:07
    Brett Kulak pálil od modré čáry, před brankou byl puk tečovaný, ale nakonec končí za brankou.

13:25
    Max Pacioretty měl na hokejce dobrou šanci, ale Mike Smith své kolegy podržel jistým zákrokem.

14:15
    Warren Foegele měl dobrou šanci, ale jeho rána končí v moci brankáře, ten následně rozehrál.

15:01
    Jack Eichel to zkoušel střelou přes obránce, ale jeho rána končí těsně vedle branky, gólman domácích zasahovat nemusel.

15:20
    5:10, tak vypadá statistika střel na branku, aktivnější jsou hosté, ale domácí měli více velkých šancí.

15:47
    Jesse Puljujärvi zakončoval střelou ze strany, Logan Thompson kryje kotouč. Bude se vhazovat, nejprve ale komerční přestávka.

15:55
    Po krátkém přerušení pokračuje hra dál.

16:26
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Velmi snadno se domácí dostávají do vedení, obrovskou chybu a nedůraznou obranu hostů potrestal Kassian. Našel ve druhé vlně najetého spoluhráče, kterým byl KRIS RUSSELL. Ten už snadno skóroval. Asistence: Zack Kassian a Ryan McLeod.
    16:26 Kris RUSSELL - 1:0

18:00
    Domácí celek hraje jednoznačně lépe, Vegas se pod obrovským tlakem, musí se bránit výborně hrajícímu soupeři.

18:25
    Zach Whitecloud to zkoušel individuálně, ale prosadit se proti obraně nedokázal.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině. Brayden McNabb dostal hru do středního pásma.

19:12
    Ofsajd Vegas, buly ve středním pásmu. Dostali jsme se do finální fáze hry ve třetině.

19:43
    Max Pacioretty pálil, ale domácí brankář si v pohodě poradil. Následně domácí rychle otočili hru, ale zastavil je ofsajd.

20:00

Laxní Vegas v tomto zápase inkasovalo první branku. Domácí zaslouženě vedou po první třetině o gól. Vegas na svou první velkou šanci čeká.

20:01

20:14
    Hra je přerušená a vhazovat se bude ve středním pásmu, domácí celek si do této třetiny přinesl vedení.

20:33
    Kailer Yamamoto měl obrovskou šanci, ale jeho tvrdá rána se od tyče odrazila zpět do hry.

21:33
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Zach Whitecloud – 2 min., držení).

21:33
    Přesilovku, svou první v zápase, si zahraje domácí celek.

22:00
    William Karlsson se při vlastním oslabení dostal do šance, ale jeho rána ze strany končí vedle branky.

22:25
    Connor McDavid hledal spoluhráče před brankou, ale obrana Vegas byla pozorná.

22:41
    Přesilovku hraje domácí celek velmi dobře, usadil se v útočném pásmu, kde kombinuje.

23:14
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

23:37

23:47
    Ofsajd Vegas, špatně hosté zvládli postup do útočného pásma, buly ve střední třetině.

24:00
    Jack Eichel měl zajímavou možnost, ale jeho střelu z dobré pozice v pohodě zastavil brankář Oilers.

24:34
    Jonathan Marchessault minu branku ránou z mezikruží. Následně puk vypadl z hrací plochy.

25:20
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

26:00
    Max Pacioretty se propracoval do další šance, ale jeho střelu kryje brankář. Mike Smith přerušil hru, komerční přestávka.

26:28
    Mike Smith si v pohodě dokázal poradit se střelou od modré čáry, vhazovat se bude v útočném pásmu Vegas.

26:37
    Mike Smith velmi dobře vyhodnotil situaci před brankou a překazil zajímavou akci Vegas, následně se píská zakázané uvolnění.

26:49
    Vinou špatné rozehrávky přišli hostující hráči o útočné pásmo, hrát se tedy bud ve střední třetině.

27:10
    12:18, tak vypadá statistika střel na branku, další pokus hostů kryje brankář.

27:05
    Ben Hutton dobře vypálil a jeho projektil poměrně snadno zastavil brankář. Hra pokračuje dál.

28:09
    Zakázané uvolnění proti Edmontonu, vhazovat se bude před jeho brankou.

28:27
    Domácí celek hraje nyní lépe, velmi málo mu stačí k tomu, aby si vypracoval gólovou šanci.

29:12
    Jonathan Marchessault vedl zajímavou akci a sál se dostal také do šance, ale brankář Mike Smith byl pozorný,

29:47
    Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje, fanoušci se hokejem rozhodně baví.

30:11
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápas, domácí stále vedou.

30:35
    Ryan Nugent-Hopkins měl dobrou střeleckou pozici, ale jeho pokus končí vedle, následně Vegas rozehrálo na icing.

30:54
    Kailer Yamamoto byl volný před brankou, čekal na přihrávku, ale puk se k němu nedostal.

31:23
    Ofsajd Vegas, vhazovat se tak bude ve středním pásmu. Domácí celek stále drží vedení

31:59
    Logan Thompson přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Domácí nyní diktují tempo hry, Veas se jen brání.

32:21
    Po zakázaném uvolnění se hra bude vracet před branku hostujícího celku. Las Vegas má velké problémy s obranou.

32:47
    Hokejisté Vegas se usadili v útočném pásmu, ale do výraznější šance se tým nedostal.

33:00
    19:21, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase. Mnoho šanci momentálně k vidění není.

33:35
    Jonathan Marchessault to zkoušel od modré čáry, jeho zajímavá příležitost končí vedle..

34:21
    Cody Ceci si dokázal vypracovat dobro střeleckou pozici, ale rána končí vedle.

34:50
    Jack Eichel zkoušel něco vymyslet v útočné třetině, ale neuspěl. Následně hrající domácí.

35:11
    Vegas rozehrává od své branky, Stone to zkoušel individuálně, ale přišel o puk.

35:40
    Zbytečně se nepřerušuje, fanoušci se zda hokejem vyloženě baví.

36:03
    Leon Draisaitl to zkoušel individuálně, ale neuspěl. Následně je hra přerušená

36:32
    Nicolas Roy ani Ben Hutton své šance neproměnili, následně Alex Pietrangelo tečoval puk před brankou přesně do míst, kde byl brankář.

37:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, domácí stále vedou o jednu branku.

37:31
    Velké zmatky v obraně Vegas, soupeř toho využil. a je v tlaku.

38:13
    Logan Thompson proti střele jednoho z hráčů Oilers vytáhl velmi dobrý zákrok betonem. Více ze hry mají nyní jasně domácí.

38:34
    Zach Hyman měl obrovskou šanci, ale brankář Vegas podržel spoluhráče.

38:38
    25:25, střelecky je zápas vyrovnaný, ale velké šance si snadněji vypracování domácí.

39:11
    Stone zkoušel se spoluhráči něco vymyslet, ale obrana Oilers si dokázala poradit.

39:31
    Jesse Puljujärvi dostla puk do útočného pásma, ale v rozporu s pravidly, buly ve střední třetině.

40:00

Ve druhé třetině dominoval domácí celek, měl více šancí, snadněji se dostával do zakončení. Vegas na svou výraznější šanci čeká. Zaslouženě vedou zatím domácí.

40:01

40:01
    Úvodní buly třetí třetiny pro domácí celek, zápas pokračuje dál.

40:25
    Hostující celek špatně rozehrál, píská se zakázané uvolnění proti Vegas.

40:25
    Snadná branka pro domácí, kteří navyšují své vedení, snadno se ránou od modré čáry prosazuje CODY CECI. Asistence: Darnell Nurse a Evander Kane.
    40:25 Cody CECI - 2:0

41:32
    Jonathan Marchessault mohl přihrávat, ale rozhodl se pro střelu. Puk končí vysoko nad brankou, bude se vhazovat.

41:51
    Las Vegas stále čeká na nějakou výraznější šanci, domácí hokejisté kontrolují hru.

42:28
    V úvodu třetiny se domácí díky nedůslednosti soupeře prosadili, a tak snadno získali dvoubrankové vedení.

42:57
    Jake Leschyshyn vypracoval střeleckou pozici pro spoluhráče, ale puk končí vedle branky.

43:11
    Domácí hokejisté se snadněji dostávají do střeleckých pozic, mají více ze hry, naopak Vegas na svou brankou šanci čeká.

43:57
    William Karlsson měl odkrytou část branky, ale hostující hráč trefil jen brankáře. Mnoho takových šancí Vegas už mít asi nebude.

44:26
    William Karlsson autorem další rány, Mike Smith připravený, bude se vhazovat.

45:16
    Další snadná branka pro domácí, Vegas propadlo v útočném pásmu a nikým neatakovaný WARREN FOEGELE se dostal do brejku. Následně se snadno prosadil.
    45:16 Warren FOEGELE - 3:0

45:39
    Mike Smith kryje puk poté, co pálil Stone. Buly v útočném pásmu Vegas.

46:08
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Zach Hyman – 2 min., sekání).

46:08
    Komerční přestávka.

46:08
    Přesilovku si zahraje Vegas, které dnes doplácí na velmi špatnou střelbu.

46:32
    Ryan Nugent-Hopkins v pohodě vyhodil přes všechny čáry a Alex Pietrangelo musí hrát od své branky.

47:00
    Cody Ceci v pohodě znovu vyhodil, hosté hrají velmi špatně, nemohou se dostat před branku soupeře.

47:38
    Bez jakýchkoliv problémů se domácí celek brání.

47:52
    Nicolas Roy nedokázal nic vymyslet před brankou, Mike Smith snadno a v pohodě kryje puk.

48:12

49:16
    Brayden McNabb byl volný před brankou, ale obrana Edmontonu si v pohodě dokázala poradit.

50:04
    Domácí celek má náskok o tři branky a v pohodě míří za výhrou v tomto zápase.

50:26
    Logan Thompson se nyní vyznamenal proti střele soupeře, zakončoval Evander Kane.

50:47
    Max Pacioretty, Jack Eichel ani Alex Pietrangelo nedokázali skórovat, měli velké šance, ale Vegas znovu trápí koncovka.

51:35
    Vegas se pokouší hrát sympaticky, ale v tomto zápase mu nejde nic.

51:52

52:10
    Ben Hutton pálil od modré čáry, v pohodě si dokázal poradit domácí brankář.

53:30
    V poklidném tempu se zápas dohrává, domácí celek míří za výhrou v tomto zápase. Vegas si vypracovalo asi tři výraznější šance, ale neproměnilo ani jednu.

53:43
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Zack Kassian – 2 min., vysoká hůl).

53:48
    Edmonton v pohodě vyhodil přes všechny čáry.

54:07
    Jack Eichel minul branku, jeho rána končí výrazně vedle, následně domácí v pohodě získali puk a vyhodili.

54:08
    Alex Pietrangelo minul branku, následně jeho spoluhráč trefil tyč.

55:04
    Vegas rozehrává od své branky a toto přesilovka je z pohledu hostů opravdu mizerná.

55:32
    Další ze série chyb Vegas a snadní branka pro domácí, při vlastním oslabení se proti zcela nedůrazné obraně Vegas snadno prosazuje EVANDER KANE. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins a Derek Ryan.
    55:32 Evander KANE - 4:0

56:42

57:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, domácí celek snadno míří za výhrou v tomto zápase.

57:35
    Michael Amadio pokračoval v akci spoluhráčů, ale do střelecké pozice se nedokázal dostat.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině i v tomto zápase.

58:28
    Hostující celek se dostal do útočného pásma, ale obrana si v pohodě poradila.

59:13
    V poklidném tempu se zápas dohrává.

59:26
    Zach Hyman nedokázal proměnit další obrovskou šanci, stav zápasu je nezměněný.

Hokejisté Las Vegas byli dnes střelecky aktivnější, ale znovu doplatili na špatnou střelbu, špatný výkon, laxní přístup k obraně a zejména špatná hra ve středním pásmu. Naopak domácí vybojovali důležitý zápas. Vegas v boji o play-off si výrazně komplikuje pozici a musí čekat na pomoc ostatních.

Kdo se postavil do brankoviště?
    Mike Smith (EDM)
    – 39 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 59:53
    Logan Thompson (VGK) – 32 zákroků, 4 OG, úspěšnost 88.9%, odchytal 60:00.

Česká a slovenská stopa
    Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl.

Tři hvězdy utkání
    1. Mike Smith (EDM)
    44 zákroků
    2. Evander Kane (EDM)1+1
    3. Kris Russell (EDM) 1+0. (00:45:38)

Jan Prošek

Góly a asistencie: 17. K. Russell (Kassian, R. McLeod), 41. Ceci (Nurse, E. Kane), 46. Foegele, 56. E. Kane (Nugent-Hopkins, D. Ryan)

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Nurse, Ceci, Keith, Bouchard, Kulak, Barrie, K. Russell – E. Kane, McDavid, Puljujärvi – Hyman, Draisaitl, Yamamoto – Foegele, Nugent-Hopkins, D. Ryan – R. McLeod, Kassian.
    Tréner: Jay Woodcroft

Tréner: Pete DeBoer

Rozhodca: Nicholson, McCauley – Nansen, Tobias

Diváci: 17 757