Montreal – NY Islanders 0:3 (kon.) | Florida – Winnipeg 6:1 (kon.) | Boston – Pittsburgh 2:1 (kon.)
NY Rangers – Detroit 4:0 (kon.) | Nashville – Chicago 4:3 (kon.) | St. Louis – Minnesota 6:5 (po pr.)

Česká a slovenská stopa
    Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl.

Kdo se postavil do brankoviště?
    Mike Smith (EDM)
    – 39 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 59:53
    Logan Thompson (VGK) – 32 zákroků, 4 OG, úspěšnost 88.9%, odchytal 60:00.

Hokejisté Las Vegas byli dnes střelecky aktivnější, ale znovu doplatili na špatnou střelbu, špatný výkon, laxní přístup k obraně a zejména špatná hra ve středním pásmu. Naopak domácí vybojovali důležitý zápas. Vegas v boji o play-off si výrazně komplikuje pozici a musí čekat na pomoc ostatních.

59:26
    Zach Hyman nedokázal proměnit další obrovskou šanci, stav zápasu je nezměněný.

59:13
    V poklidném tempu se zápas dohrává.

58:28
    Hostující celek se dostal do útočného pásma, ale obrana si v pohodě poradila.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině i v tomto zápase.

57:35
    Michael Amadio pokračoval v akci spoluhráčů, ale do střelecké pozice se nedokázal dostat.

57:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, domácí celek snadno míří za výhrou v tomto zápase.

56:42
    Komerční přestávka.
    55:32 Evander KANE - 4:0

55:32
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Další ze série chyb Vegas a snadní branka pro domácí, při vlastním oslabení se proti zcela nedůrazné obraně Vegas snadno prosazuje EVANDER KANE. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins a Derek Ryan.

55:04
    Vegas rozehrává od své branky a toto přesilovka je z pohledu hostů opravdu mizerná.

54:08
    Alex Pietrangelo minul branku, následně jeho spoluhráč trefil tyč.

54:07
    Jack Eichel minul branku, jeho rána končí výrazně vedle, následně domácí v pohodě získali puk a vyhodili.

53:48
    Edmonton v pohodě vyhodil přes všechny čáry.

53:43
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Zack Kassian – 2 min., vysoká hůl).

53:30
    V poklidném tempu se zápas dohrává, domácí celek míří za výhrou v tomto zápase. Vegas si vypracovalo asi tři výraznější šance, ale neproměnilo ani jednu.

52:10
    Ben Hutton pálil od modré čáry, v pohodě si dokázal poradit domácí brankář.

51:52
    Zakázané uvolnění proti Edmontonu, vhazovat se bude před jeho brankou.

51:35
    Vegas se pokouší hrát sympaticky, ale v tomto zápase mu nejde nic.

50:47
    Max Pacioretty, Jack Eichel ani Alex Pietrangelo nedokázali skórovat, měli velké šance, ale Vegas znovu trápí koncovka.

50:26
    Logan Thompson se nyní vyznamenal proti střele soupeře, zakončoval Evander Kane.

50:04
    Domácí celek má náskok o tři branky a v pohodě míří za výhrou v tomto zápase.

49:16
    Brayden McNabb byl volný před brankou, ale obrana Edmontonu si v pohodě dokázala poradit.

48:12

47:52
    Nicolas Roy nedokázal nic vymyslet před brankou, Mike Smith snadno a v pohodě kryje puk.

47:38
    Bez jakýchkoliv problémů se domácí celek brání.

47:00
    Cody Ceci v pohodě znovu vyhodil, hosté hrají velmi špatně, nemohou se dostat před branku soupeře.

46:32
    Ryan Nugent-Hopkins v pohodě vyhodil přes všechny čáry a Alex Pietrangelo musí hrát od své branky.

46:08
    Přesilovku si zahraje Vegas, které dnes doplácí na velmi špatnou střelbu.

46:08

46:08
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Zach Hyman – 2 min., sekání).

45:39
    Mike Smith kryje puk poté, co pálil Stone. Buly v útočném pásmu Vegas.
    45:16 Warren FOEGELE - 3:0

45:16
    Další snadná branka pro domácí, Vegas propadlo v útočném pásmu a nikým neatakovaný WARREN FOEGELE se dostal do brejku. Následně se snadno prosadil.

44:26
    William Karlsson autorem další rány, Mike Smith připravený, bude se vhazovat.

43:57
    William Karlsson měl odkrytou část branky, ale hostující hráč trefil jen brankáře. Mnoho takových šancí Vegas už mít asi nebude.

43:11
    Domácí hokejisté se snadněji dostávají do střeleckých pozic, mají více ze hry, naopak Vegas na svou brankou šanci čeká.

42:57
    Jake Leschyshyn vypracoval střeleckou pozici pro spoluhráče, ale puk končí vedle branky.

42:28
    V úvodu třetiny se domácí díky nedůslednosti soupeře prosadili, a tak snadno získali dvoubrankové vedení.

41:51
    Las Vegas stále čeká na nějakou výraznější šanci, domácí hokejisté kontrolují hru.

41:32
    Jonathan Marchessault mohl přihrávat, ale rozhodl se pro střelu. Puk končí vysoko nad brankou, bude se vhazovat.
    40:25 Cody CECI - 2:0

40:25
    Snadná branka pro domácí, kteří navyšují své vedení, snadno se ránou od modré čáry prosazuje CODY CECI. Asistence: Darnell Nurse a Evander Kane.

40:25
    Hostující celek špatně rozehrál, píská se zakázané uvolnění proti Vegas.

40:01
    Úvodní buly třetí třetiny pro domácí celek, zápas pokračuje dál.

40:01

Ve druhé třetině dominoval domácí celek, měl více šancí, snadněji se dostával do zakončení. Vegas na svou výraznější šanci čeká. Zaslouženě vedou zatím domácí.

40:00

39:31
    Jesse Puljujärvi dostla puk do útočného pásma, ale v rozporu s pravidly, buly ve střední třetině.

39:11
    Stone zkoušel se spoluhráči něco vymyslet, ale obrana Oilers si dokázala poradit.

38:38
    25:25, střelecky je zápas vyrovnaný, ale velké šance si snadněji vypracování domácí.

38:34
    Zach Hyman měl obrovskou šanci, ale brankář Vegas podržel spoluhráče.

38:13
    Logan Thompson proti střele jednoho z hráčů Oilers vytáhl velmi dobrý zákrok betonem. Více ze hry mají nyní jasně domácí.

37:31
    Velké zmatky v obraně Vegas, soupeř toho využil. a je v tlaku.

37:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, domácí stále vedou o jednu branku.

36:32
    Nicolas Roy ani Ben Hutton své šance neproměnili, následně Alex Pietrangelo tečoval puk před brankou přesně do míst, kde byl brankář.

36:03
    Leon Draisaitl to zkoušel individuálně, ale neuspěl. Následně je hra přerušená

35:40
    Zbytečně se nepřerušuje, fanoušci se zda hokejem vyloženě baví.

35:11
    Vegas rozehrává od své branky, Stone to zkoušel individuálně, ale přišel o puk.

34:50
    Jack Eichel zkoušel něco vymyslet v útočné třetině, ale neuspěl. Následně hrající domácí.

34:21
    Cody Ceci si dokázal vypracovat dobro střeleckou pozici, ale rána končí vedle.

33:35
    Jonathan Marchessault to zkoušel od modré čáry, jeho zajímavá příležitost končí vedle..

33:00
    19:21, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase. Mnoho šanci momentálně k vidění není.

32:47
    Hokejisté Vegas se usadili v útočném pásmu, ale do výraznější šance se tým nedostal.

32:21
    Po zakázaném uvolnění se hra bude vracet před branku hostujícího celku. Las Vegas má velké problémy s obranou.

31:59
    Logan Thompson přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Domácí nyní diktují tempo hry, Veas se jen brání.

31:23
    Ofsajd Vegas, vhazovat se tak bude ve středním pásmu. Domácí celek stále drží vedení

30:54
    Kailer Yamamoto byl volný před brankou, čekal na přihrávku, ale puk se k němu nedostal.

30:35
    Ryan Nugent-Hopkins měl dobrou střeleckou pozici, ale jeho pokus končí vedle, následně Vegas rozehrálo na icing.

30:11
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápas, domácí stále vedou.

29:47
    Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje, fanoušci se hokejem rozhodně baví.

29:12
    Jonathan Marchessault vedl zajímavou akci a sál se dostal také do šance, ale brankář Mike Smith byl pozorný,

28:27
    Domácí celek hraje nyní lépe, velmi málo mu stačí k tomu, aby si vypracoval gólovou šanci.

28:09

27:05
    Ben Hutton dobře vypálil a jeho projektil poměrně snadno zastavil brankář. Hra pokračuje dál.

27:10
    12:18, tak vypadá statistika střel na branku, další pokus hostů kryje brankář.

26:49
    Vinou špatné rozehrávky přišli hostující hráči o útočné pásmo, hrát se tedy bud ve střední třetině.

26:37
    Mike Smith velmi dobře vyhodnotil situaci před brankou a překazil zajímavou akci Vegas, následně se píská zakázané uvolnění.

26:28
    Mike Smith si v pohodě dokázal poradit se střelou od modré čáry, vhazovat se bude v útočném pásmu Vegas.

26:00
    Max Pacioretty se propracoval do další šance, ale jeho střelu kryje brankář. Mike Smith přerušil hru, komerční přestávka.

25:20
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

24:34
    Jonathan Marchessault minu branku ránou z mezikruží. Následně puk vypadl z hrací plochy.

24:00
    Jack Eichel měl zajímavou možnost, ale jeho střelu z dobré pozice v pohodě zastavil brankář Oilers.

23:47
    Ofsajd Vegas, špatně hosté zvládli postup do útočného pásma, buly ve střední třetině.

23:37

23:14
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

22:41
    Přesilovku hraje domácí celek velmi dobře, usadil se v útočném pásmu, kde kombinuje.

22:25
    Connor McDavid hledal spoluhráče před brankou, ale obrana Vegas byla pozorná.

22:00
    William Karlsson se při vlastním oslabení dostal do šance, ale jeho rána ze strany končí vedle branky.

21:33
    Přesilovku, svou první v zápase, si zahraje domácí celek.

21:33
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Zach Whitecloud – 2 min., držení).

20:33
    Kailer Yamamoto měl obrovskou šanci, ale jeho tvrdá rána se od tyče odrazila zpět do hry.

20:14
    Hra je přerušená a vhazovat se bude ve středním pásmu, domácí celek si do této třetiny přinesl vedení.

20:01

Laxní Vegas v tomto zápase inkasovalo první branku. Domácí zaslouženě vedou po první třetině o gól. Vegas na svou první velkou šanci čeká.

20:00

19:43
    Max Pacioretty pálil, ale domácí brankář si v pohodě poradil. Následně domácí rychle otočili hru, ale zastavil je ofsajd.

19:12
    Ofsajd Vegas, buly ve středním pásmu. Dostali jsme se do finální fáze hry ve třetině.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině. Brayden McNabb dostal hru do středního pásma.

18:25
    Zach Whitecloud to zkoušel individuálně, ale prosadit se proti obraně nedokázal.

18:00
    Domácí celek hraje jednoznačně lépe, Vegas se pod obrovským tlakem, musí se bránit výborně hrajícímu soupeři.
    16:26 Kris RUSSELL - 1:0

16:26
    Velmi snadno se domácí dostávají do vedení, obrovskou chybu a nedůraznou obranu hostů potrestal Kassian. Našel ve druhé vlně najetého spoluhráče, kterým byl KRIS RUSSELL. Ten už snadno skóroval. Asistence: Zack Kassian a Ryan McLeod.

15:55
    Po krátkém přerušení pokračuje hra dál.

15:47
    Jesse Puljujärvi zakončoval střelou ze strany, Logan Thompson kryje kotouč. Bude se vhazovat, nejprve ale komerční přestávka.

15:20
    5:10, tak vypadá statistika střel na branku, aktivnější jsou hosté, ale domácí měli více velkých šancí.

15:01
    Jack Eichel to zkoušel střelou přes obránce, ale jeho rána končí těsně vedle branky, gólman domácích zasahovat nemusel.

14:15
    Warren Foegele měl dobrou šanci, ale jeho rána končí v moci brankáře, ten následně rozehrál.

13:25
    Max Pacioretty měl na hokejce dobrou šanci, ale Mike Smith své kolegy podržel jistým zákrokem.

13:07
    Brett Kulak pálil od modré čáry, před brankou byl puk tečovaný, ale nakonec končí za brankou.

12:33
    Vegas početní výhodu neproměnilo, nyní už sledujeme hru pět na pět.

12:08
    Darnell Nurse se před brankou zmocnil puku a rychle jej vyhodil přes všechny čáry. Přesilovka Vegas končí.

11:37
    Kailer Yamamoto v pohodě získal puk na své modré čáře a rychle vyhodil.

10:56
    Alex Pietrangelo rozehrává od své branky, sledujeme marnou domácí snahu o zisk útočného pásma.

10:28
    Jack Eichel pálil z dobré pozice, ale trefil jen brankáře, následně Max Pacioretty minul branku a domácí pak vyhodili.

10:22
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Evander Kane – 2 min., hákování).

10:03
    Shea Theodore pálil od modré čáry, domácí obrana dokázala jeho pokus zblokovat na poslední chvíli.

08:59
    Cody Ceci pálil od modré čáry, jeho pokus byl hostujícím brankářem zblokovaný do ochranné sítě. Bude se vhazovat.

08:39
    Connor McDavid měl obrovskou šanci, ale Logan Thompson si s jeho akcí poradil. Bude se vhazovat.

07:47
    Zach Whitecloud ani Jonathan Marchessault nedokázali své šance proměnit, Mike Smith byl připravený.

07:15
    Domácí branka je posunutá, komerční přestávka.

06:45
    Cody Ceci a Mike Smith rozehrávají od své branky, následně se Zach Hyman dostal do útočného pásma, ale obrana si poradila.

06:12
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.

05:40
    Evan Bouchard pálil od modré čáry, jeho rána byla snadnou prací pro domácího brankáře, následně hosté vyhodili.

05:02
    Nicolas Roy dostal dobrou přihrávku, ale jeho rána ke vzdálenější tyči končí vedle. Následně měli šancí domácí, ale netrefili přesně.

04:16
    Michael Amadio se sice dostal ke střele, ale jeho pokus byl hodně nepovedený, následná dorážka nebyla přesná.

03:16
    Kailer Yamamoto vedl zajímavou akci, Zach Hyman se pokoušel dostat do zakončení, ale obrana Vegas si dokázala poradit.

02:21
    Jonathan Marchessault měl zajímavou pozici, ale po střele z otočky trefil jen ležícího brankáře.

01:55
    Ben Hutton vypálil od modré čáry, domácí brankář si se střelou dokázal poradit, na puk dobře viděl.

01:36
    Domácí celek se pokoušel dostat do útočného pásma, ale píská se ofsajd. Buly ve středním pásmu.

01:00
    Kailer Yamamoto se propracoval do útočného pásma, ale obrana Vegas byla připravená a nenechala soupeře vypálit.

00:23
    Jonathan Marchessault se pokoušel dostat do útočného pásma, ale obrana Oilers si dokázala poradit.

00:01
    Úvodní buly pro domácí celek, utkání začalo.

00:01

Zápas brzy začne.

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Nurse, Ceci, Keith, Bouchard, Kulak, Barrie – E. Kane, McDavid, Puljujärvi – Hyman, Draisaitl, Yamamoto – Foegele, Nugent-Hopkins, D. Ryan – Brassard, R. McLeod, Kassian.

Vegas Golden Knights: Lo. Thompson (Patera) – McNabb, Theodore, B. Hutton, Pietrangelo, Martinez, Whitecloud – Janmark, Eichel, Marchessault – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone – Dadonov, W. Karlsson, Amadio – Leschyshyn, N. Roy, Kolesar..

Jednou z posledních novinek z nevadského týmu je to, že brankář Robin Lehner se od týmu odpojil a z tripu se vrací domů kvůli špatnému zdravotnímu stavu člena rodiny. Místo něj se k týmu rychle připojil gólman Jiří Patera, který chytá za záložní tým Henderson Silver Knights, který sídlí v Hendersonu, tedy v metropolitní části Las Vegas.

Do zápasu nezasáhnou za domácí Oscar Klefbom a Kyle Turris. Vegas nemůže počítat s Jake Bischoffem, Reilly Smithem, Nickem Hague, Nolanem Patrickem, Brettem Howdenem, Laurentem Brossoitem ani Williamem Carrierem.

„Víme, že nás čeká zápas, který je důležitý pro oba týmy," řekl domácí útočník Ryan Nugent-Hopkins.

Vzhledem k postavení týmů v Pacifické divizi se jedna pro oba kluby o důležitý zápas. Lepší výchozí pozici mají domácí, ale Vegas už v posledním zápase dokázalo v roli outsidera porazit Calgary Glames 6:1. Pokud Las Vegas vyhraje, dostane se o bod před Los Angeles na postupové místo.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Edmonton Oilers a Vegas Golden Knights.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 17. K. Russell (Kassian, R. McLeod), 41. Ceci (Nurse, E. Kane), 46. Foegele, 56. E. Kane (Nugent-Hopkins, D. Ryan)

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Nurse, Ceci, Keith, Bouchard, Kulak, Barrie, K. Russell – E. Kane, McDavid, Puljujärvi – Hyman, Draisaitl, Yamamoto – Foegele, Nugent-Hopkins, D. Ryan – R. McLeod, Kassian.
    Tréner: Jay Woodcroft

Tréner: Pete DeBoer

Rozhodca: Nicholson, McCauley – Nansen, Tobias

Diváci: 17 757