Bergamo – Lipsko 0:2 (kon.) | Barcelona – Frankfurt 2:3 (kon.) | Lyon – West Ham 0:3 (kon.)
Rangers – Braga 3:1 (po pr.)
Glasgow Rangers
3:1 (2:0)
Sporting Braga
cz Štvrtok 14.04.2022, 21:00 • Ibrox Stadium, Glasgow • Európska liga • Štvrťfinále

James Tavernier orámoval první poločas dvěmi góly a otočil agregát na stranu Rangers, kteří dohrávali více než poločas o jednoho muže v poli více, jenže ani jednu z obrovských šancí nevyužili a David Carmo poslal zápas sedm minut před koncem zápasu senzačně do prodloužení. O postupu skotského týmu nakonec rozhodl Kemar Roofe, který se prosadil na konci prvního poločasu prodloužení. Iuri Medeiros navíc viděl v rozpětí pár sekund dvě žluté karty a byl vyloučen, což portugalský klub definitivně zlomilo. Skotský šampión je v semifinále. Konečný výsledek. Rangers FC 3 Braga 1. (23:37:38)

120+1

120
    Nad rámec prodloužení byla nastavena 1 minuta.

118
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází David Carmo, přichází Miguel Falé.

118
    Scott Wright teď poslal míč z pravé strany po zemi do šestnáctky a Scott Arfield mohl z blízkosti skórovat, jeho přízemní střela ale byla hosty zablokována. Stav je 3:1.

116
    Rozeběhlo se posledních pět minut dnešního zápasu za předpokladu, že Braga nedokáže o devíti agregát vyrovnat na 3:3, což by se rovnalo velkému zázraku.

113
    Ricardo Horta se pokusil získat penaltu, když při pokusu zasáhnout vysoký míč upadl v šestnáctce. Byl to ale férový souboj a hra tedy pokračovala plynule dále.

111
    Glen Kamara mohl znovu skórovat, když si na levé straně šestnáctky zpracoval kolmou přihrávku, jeho střela z úhlu ale byla sražena hosty na rohový kop.
    110. Druhá a stoprocentní šance střídajícího Scotta Arfielda!

110
    Střídající Scott Arfield měl v rychlém sledu dvě obrovské šance, jeho přízemní střela po zpětné přihrávce ale minula levou tyč, zatímco dorážka z bezprostřední blízkosti se od břevna odrazila nad! Matheus těsně předtím vytáhl fantastický reflexivní zákrok proti tečované střele Glena Kamary z pravé strany šestnáctky. Neskutečné!

106
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází André Castro, přichází Jean-Baptiste Gorby.

106
    Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Joe Aribo, přichází Fashion Sakala.

106
    Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Kemar Roofe, přichází Scott Arfield.

106
    Začalo druhé prodloužení.

Nejen, že Kemar Roofe krátce před koncem prvního poločasu prodloužení udeřil, když zvýšil na 3:1, ale Iuri Medeiros navíc viděl bleskově dvě žluté karty za faul a protesty a Braga dohrává zbytek zápasu o devíti! Skóre po prvním poločase prodloužení. Rangers 3 Braga 1.

105+1
    První poločas prodloužení skončil.

105+1
    Nad rámec prvního poločasu prodloužení byla nastavena 1 minuta.
    105. Iuri Medeiros viděl bleskově dvě žluté karty a byl vyloučen!

Tomáš Reiner

Góly: 2. Tavernier (Aribo), 44. Tavernier (pen.), 101. Roofe (Aribo) – 83. Carmo (I. Medeiros)

Karty:   85. Roofe (RFC) – 93. Carlos Carvalhal (BRG), 97. R. Horta (BRG)   105. I. Medeiros (BRG)   42. Vítor Tormena (BRG)

Držení míče: 65 % : 35 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 16:2. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 16:13.
    Glasgow Rangers: McGregor – Tavernier (C), Goldson, Bassey, Barišić (90+1. Balogun) – Jack (80. Kamara), Lundstram – Aribo (106. F. Sakala), Ramsey (80. S. Wright), Kent – Roofe (106. Arfield).
    Náhradníci: Robby McCrorie, McLaughlin – Arfield, Balogun, S. Davis, Diallo Traoré, Kamara, King, Lowry, F. Sakala, Sands, S. Wright.

Tréner: Giovanni van Bronckhorst

Sporting Braga: Matheus – Fabiano, P. Oliveira, Vítor Tormena, Carmo (118. Falé) – A. Horta (46. Moura), A. Castro (106. Gorby), Musrátí (100. Mineiro) – Ruiz (61. V. Oliveira), R. Horta (C), Gomes (61. I. Medeiros).
    Náhradníci: T. Sá – Buta, Berna, Couto, Falé, Gorby, Leite, Mineiro, I. Medeiros, Moura, V. Oliveira, Rodrigues.

Tréner: Carlos Carvalhal

Rozhodca: François Letexier (FRA). Asistenti: Cyril Mugnier (FRA), Mehdi Rahmouni (FRA). Čtvrtý rozhodčí: Jérémie Pignard (FRA). VAR: Jérôme Brisard (FRA). AVAR: Delajod Willy (FRA)