NY Islanders – Tampa Bay 1:4 (kon.) | NY Rangers – Buffalo 5:4 (po pr.) | Pittsburgh – Detroit 11:2 (kon.)
Nashville – Philadelphia 5:4 (kon.) | Minnesota – Colorado 3:2 (po pr.) | Winnipeg – Arizona 2:1 (po pr.)
NJ Devils – Montreal 3:2 (4:3 po s.n.) | Toronto – Florida 5:2 (kon.)
po s.n. (4:3)
New Jersey Devils
3:2 (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Montreal Canadiens
cz Pondelok 28.03.2022, 01:07 • Prudential Center, Newark • NHL

51:09
    Dawson Mercer odchází na dvě trestné minuty za sekání, kterého se měl dopustit před klecí Habs. Canadiens tak dostávají další možnost srovnat skóre.

43:12
    Montreal je kompletní a nyní navíc bude hrát přesilovku. Dougie Hamilton nenechal na obranné modré projít Jakea Evanse a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

41:07
    Mike Hoffman v rohu kluziště zkoušel vypíchnout kotouč Hughesovi, přitom ale poněkud nešikovně útočníka Devils podrazil a dostává dvě trestné minuty.

35:35
    A máme tu pořádnou rvačku! V pásmu Devils se do sebe pustili hned čtyři kohouti, sudí ale stihli vše relativně včas uklidnit. Ale pozor! Jonas Siegenthaler dostává dvě minuty za nedovolené bránění a Montreal bude hrát 56 sekund přesilovky 5 na 3!

34:31
    Montreal dostává šanci vrátit se do zápasu. Miles Wood trefil vysokou holí ve středu hřiště jednoho ze soupeřů a už zpytuje svědomí na trestné lavici.

32:22
    Přesilovku si zkusí také New Jersey. Josh Anderson podrazil naprosto zbytečně při napadání A.J. Greera a dostává dvě zasloužené trestné minuty.

28:24
    Uvidíme první přesilovou hru a tu si zahrají hokejisté Montrealu. Trest pro hráčskou lavici New Jersey za mnoho hráčů na ledě odsedí Mercer.

Petr Šatalík

Góly a asistencie: 20. J. Hughes, 35. J. Hughes (Bratt, Severson), rozh. náj. Šarangovič – 38. Josh Anderson (J. Ylönen, Ch. Wideman), 60. R. Pitlick (Dvorak, Caufield)