Dallas – Vancouver 1:4 (kon.) | Washington – NJ Devils 4:3 (kon.) | Montreal – Toronto 4:2 (kon.)
Ottawa – Florida 3:4 (0:1 po s.n.) | St. Louis – Carolina 2:7 (kon.) | Minnesota – Columbus 3:2 (po pr.)
Calgary – Edmonton 9:5 (kon.) | LA Kings – Seattle 4:2 (kon.) | San Jose – Anaheim 4:1 (kon.)
NY Islanders – Tampa Bay 1:4 (kon.) | NY Rangers – Buffalo 5:4 (po pr.) | Pittsburgh – Detroit 11:2 (kon.)
Washington Capitals
4:3 (0:0, 1:2, 3:1)
New Jersey Devils
cz Nedeľa 27.03.2022, 00:00 • Capital One Arena, Washington • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! NHL pokračuje i v noci ze soboty na neděli. Krátce po půlnoci odstartuje duel mezi Washingtonem Capitals a New Jersey Devils. Zatímco Ďáblové jsou už ze hry o play-off, domácí Caps v něm scházet nebudou. Budou si chtít ale ještě vylepšit současné umístění v konferenční tabulce.

New Jersey Devils:
    Devils odehráli 64 zápasů. Nasbírali 51 bodů a v tabulce Východní konference jim patří až předposlední patnácté místo. Z předchozích pěti duelů vyhráli Ďáblové jediný, v newyorském derby doma zdolali 7:4 Rangers. Naposledy prohráli 2:3 v Torontu, kde hned dvakrát inkasovali ve vlastních přesilovkách. New Jersey postrádá brankářské duo Blackwood – Bernier. Hrát nemohou ani útočníci Tage Thompson a Wood.

Washington Capitals:
    Hokejisté Washingtonu nahráli ze 66 zápasů 82 bodů a v silné konkurenci Východní konference jim v tabulce patří osmé místo. O postup do play-off už se Caps bát nemusejí, určitě by se ale ještě chtěli posunout výše. Nedávno se jim nevydařil domácí dvojzápas s Dallasem – 2:3 a St. Louis – 2:5. Naposledy už ale zvítězili 4:3 po nájezdech v Buffalu. Na marodce Capitals se nacházejí obránce Van Riemsdyk a útočníci Hagelin se Snivelym. Otazník visí nad T. J. Oshiem.

Pheonix Copley – 2 zápasy, průměr 3,11, úspěšnost 87,8 %, 0 nul

Washington Capitals: Vaněček (Samsonov) – Carlson (A), Fehérváry, Nick Jensen, D. Orlov, J. Schultz, Kempný – Oshie, Kuzněcov, Ovečkin (C) – T. Wilson, Bäckström (A), Marcus Johansson – Mantha, Hathaway, Eller – Sheary, McMichael, Jonsson Fjällby.
    Trenér: Laviolette

New Jersey Devils: Daws (J. Gillies) – D. Hamilton, Siegenthaler, Severson (A), Graves, P. K. Subban, Ty Smith – Mercer, J. Hughes, Šarangovič – Bratt, N. Hischier (C), Tatar – Vesey, J. Boqvist, A. Johnsson – Bastian, M. McLeod, Greer.
    Trenér: Ruff

Rozhodčí: Hebert, Lambert – Cormier, Toomey.

V aréně aktuálně probíhá ceremoniál na počest Nicklase Bäckströma. Švédský útočník nedávno zaznamenal jubilejní tisící bod v NHL.

Teď si ještě musíme počkat, než bude uklizen červený koberec a další propriety určené k Bäckströmově dekoraci. Ten od klubu dostal na památku například zlatou hokejku.
    1000. kanadských bodů Nicklase Bäckströma v NHL.

00:01

00:02
    Domácí trenér poslal na úvodní vhazování formaci Oshie – Bäckström – Ovečkin. S těmito hráči na křídlech nasbíral Bäckström za svou kariéru hodně bodů. Uvidíme ale, zda takto budou nastupovat i v dalších střídáních.

00:26
    Za hosty zahrozil Jesper Boqvist, který z úhlu netrefil branku.

02:24
    Od modré čáry střílel Tom Wilson. Daws v hostující brance byl připraven.

02:38
    Tom Wilson tentokrát pálil z pravého kruhu a po jeho střele zvonila bližší tyčka!

03:12
    První šance Devils! V přečíslení 2 na 1 dostal přihrávku Jimmy Vesey, který už byl sám před Vaněčkem. Ten však bekhendovou kličku hostujícího útočníka zastavil levým betonem!

04:40
    Zatím se hraje v solidním tempu. Oba celky se snaží hrát dopředu.

05:01
    Jevgenij Kuzněcov nahrával v situaci 3 na 2 na zadní tyčku Ovečkinovi, který kotouč před prázdnou brankou netrefil!

05:18
    Hra se otočila na druhou stranu a velkou příležitost měli hosté! Dawson Mercer poslal puk před branku, kde se nacházel Jegor Šarangovič. Vaněček už v brankovišti ležel, ovšem hostující útočník měl částečně zablokovanou hůl a kotouč tak směrem ke kleci Washingtonu jen nametl. Vaněček se pro něj dokázal natáhnout a přikryl jej.

06:14
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění.

07:06
    Zajímavá souhra domácích, do které se v útočném pásmu zapojil i Michal Kempný. Ten našel křížným pasem Shearyho, který ještě posunul puk doprava na Jevgenije Kuzněcova. Jeho pokus ukryl ne výstroji Nico Daws. Následuje první reklamní přestávka.

07:27
    Trest za sekání dostal Alexandr Ovečkin. Devils si zahrají první přesilovku.

07:32
    Hned po buly vypálil Dougie Hamilton, který netrefil branku.

07:54
    Lars Eller vyvezl v oslabení puk dopředu a dokonce vystřelil. Zamířil však vedle.

08:34
    Kuzněcov vyhodil.

09:00
    Domácí znovu vyhazují a New Jersey se přesilovka krátí.

09:28

09:56
    Ovečkin nahodil od modré čáry puk na Dawse. Ten ho podržel v lapačce.

10:14
    Dobrá práce domácí obrany. Ta zablokovala několik pokusů soupeře. Naposledy teď střelu Damona Seversona.

10:56
    Také Jack Hughes po své akci nepochodil. Po jeho pokusu z mezikruží nemusel Vaněček zasahovat.

11:16
    Connor McMichael si hledal místo pro zakončení na pravém kruhu. To mu zablokoval hostující obránce Smith.

11:54
    Domácí v postavení mimo hru. Zablokovaná rána Orlova už tak byla navíc. Následuje reklamní přestávka.

12:13
    Střely na branku – 5:5

13:12
    Z levé strany střílel Ryan Graves. Vaněček byl na místě.

13:36
    Šarangovič se snažil zavézt puk do útočného pásma, ovšem v tom mu zabránil protihráč, který kotouč srazil na střídačku.

14:58
    Vaněček pokryl ránu Subbana od modré čáry. Domácího brankáře ještě atakoval Jesper Boqvist, což se vůbec nelíbilo Michalovi Kempnému a byla z toho šarvátka. Vypadá to ale, že se vylučovat nebude. Reklamní přestávka.

15:20
    Puk byl nyní tečován do hlediště. Vhazuje se ve středovém kruhu.

16:12
    Úvod zápasu přinesl několik šancí na obou stranách. V posledních minutách se jich ale moc nerodí.

17:03
    Kuzněcov kroužil v útočném pásmu. Poté předával puk mezi kruhy Alexandrovi Ovečkinovi, kterého ale odzbrojil Mercer.

17:37
    Axel Jonsson Fjällby byl v útočném pásmu dřív než puk. Domácím byl odpískán ofsajd.

17:45
    Ryan Graves podrazil Hathawaye, za což vyfasoval dvouminutový trest.

18:28
    Domácím utekl kotouč a Vesey ho tak mohl vyvézt a následně poslat za branku Caps.

18:50
    Anthony Mantha se z pravé strany natlačil před branku. Daws si pohlídal bližší tyčku a to i proti dorážejícímu Marcusovi Johanssonovi.

19:30
    Hosté opět dostali puk ze svého obranného pásma.

19:34
    Dokonce zakázané uvolnění Washingtonu.

19:52
    Hosté v plném počtu a měli i gólovou příležitost! Bomba Jonase Siegenthalera z levé strany skončila na tyčce a Jesper Bratt dorážel z nulového úhlu do boční síťky!

20:00

První třetina gól nepřinesla. Úvod zápasu byl přitom poměrně akční a oba celky si vytvořily pár dobrých šancí. Domácí Wilson dokonce nastřelil tyčku, na druhé straně zase pokryl Vaněček bekhendový blafák Veseyho. Poté se hra uklidnila a na další velkou příležitost se čekalo až do samotného závěru periody. Po ráně Siegenthalera zvonila za Vítkem Vaněčkem branková konstrukce.

Devils právě vstřelili branku!
    Skvělý vstup hostů do druhé třetiny! Jonsson Fjällby ztratil kotouč na útočné modré a Ďáblové vyrazili do nebezpečného protiútoku. Přesilovou situaci řešil Dawson Mercer střelou z pravé strany. Vaněček byl na místě a následně dokázal zasáhnout i proti dorážce Jegora Šarangoviče. Právě běloruský útočník pak ale nahrál na vrchol pravého kruhu JACKOVI HUGHESOVI a na jeho ránu už Vaněčkova lapačka nedosáhla. Asistence: Jegor Šarangovič a Dawson Mercer.
    20:55 Jack HUGHES - 0:1

21:30
    Další protiútok hostí zakončoval z pravého kruhu Dawson Mercer. Puk je v klíně Vaněčka.

22:47
    Washington právě vstřelil branku!
    Domácí vyrovnávají! Přečíslení 2 na 1 řešil Conor Sheary přihrávkou na Toma Wilsona. Toho dobrusloval Bratt a zdálo se, že zvládne domácímu útočníkovi přizvednout hůl. TOM WILSON však přesto dokázal zakončit a puk projel brankáři Dawsovi mezi betony – 1:1. Asistence: Conor Sheary a John Carlson.
    22:47 Tom WILSON - 1:1

23:20
    Domácí při chuti. Hned po buly se dostali zpátky do útočného pásma a zasypali Dawse několika střelami.

24:50
    Hostům pískáno postavení mimo hru.

25:43
    Z ostrého úhlu to zkusil Jimmy Vesey. Vaněček nezasáhl úplně jistě. Vypadalo to, že nevěděl, kam puk vyrazil. Ten se ale dostal k jeho spoluhráčům.

26:12
    Bitka domácího Nicka Jensena s Michaelem McLeodem! Už před tím bylo signalizováno vyloučení. Jak budou rozděleny tresty se dozvíme během reklamní přestávky.

26:12
    Oba hráči dostali pětiminutové tresty za bitku a navíc také po dvou minutách. Pro Jensena za faul loktem a pro McLeoda za hrubost. Mělo by se tedy hrát 4 na 4.

26:13
    Tak tresty se kompletně vykrátily. Hraje se klasicky v pěti.

27:10
    Orlov zahrál na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Vaněčka.

27:17
    Hosté dnes podruhé vedou! Jesper Boqvist vyhrál buly na Ryana Gravese. Ten na modré čáře posunul puk na DAMONA SEVERSONA, který se zbavil bránícího Manthy, sjel si na střed a dělovkou na lapačku propálil Vaněčka – 1:2. Asistence: Ryan Graves a Jesper Boqvist.
    27:17 Damon SEVERSON - 1:2

28:53
    Capitals zatím působí poměrně ospalým dojmem. Devils jsou svižnější a rychlejší.

29:34
    Opět hosté. Mercer z rohu hřiště centroval puk před bránu. Vaněček zasáhl brankářskou holí a srazil kotouč mimo dosah najíždějících hráčů.

30:17
    Chytře to zkoušel Jevgenij Kuzněcov. Ten nabral rychlost na pravé straně a dostal se až před Dawse. Místo zakončení zamířil za branku, pokusil se ji rychle objet a zasunout puk za brankovou čáru. Poslal ho ale jen do bočního oblouku. O chvíli později střílel Dmitrij Orlov a Daws našel puk ve výstroji. Reklamní přestávka.

30:40
    Gravesovo nahození od modré čáry Vaněček viděl a sáhl si pro něj lapačkou.

31:10
    Domácí chybovali v rozehrávce a Jesper Boqvist byl sám před Vaněčkem. Brankář Capitals vyhrál souboj 1 na 1!

31:57
    John Carlson střílel od modré čáry. Hosté jeho pokus zblokovali, ovšem odražený puk si našel na pravém kruhu Conor Sheary. Jeho ránu Daws vyrazil.

32:11
    Martin Fehérváry vypálil z vrcholu levého kruhu. Daws si připsal důležitý zákrok. Puk nevyrazil a domácí tak nemohli dorážet.

32:40
    Daws si připsal další úspěšný zákrok, kterým přerušil hru.

33:52
    Devils nehrají vůbec špatně. Je vidět, že tenhle tým budoucnost má, jen musí ještě vyzrát.

34:30
    Střely na branku – 15:19

34:56
    Smith nahrával mezi kruhy Tomášovi Tatarovi. Ten z jedničky minul branku.

35:05
    Nyní přišla rána právě z hole Ty Smithe. Vaněček ji vyrazil.

35:55
    Střelu Andrease Johnssona zablokoval Michal Kempný. Puk se pak odrazil mimo hrací plochu. Další reklamní přestávka.

36:41
    Po přihrávce z rohu hřiště střílel před brankou nepokrytý Jesper Bratt, který narazil na Vaněčka! Domácí pak vyrazili do přečíslení 2 na 1, ovšem přihrávku Jonssona Fjällbyho nezpracoval Hathaway.

38:21
    T. J. Oshie dostal přihrávku na levý kruh. Z první zamířil nad poloodkrytou branku hostí a chytil se za hlavu!

39:05
    Skvělá práce Jacka Hughese, který při forčekinku sebral puk Johnovi Carlsonovi a ten ho fauloval. Přesilovka pro Devils!

39:53
    Hosté přišli do pásmo a ve druhé třetině se tak už asi nebude měnit skóre.

40:00

Ve druhé třetině už góly padaly. Devils zatím hrají velice dobře a tak ve Washingtonu vedou 2:1. Skóre duelu otevřel v čase 20:55 Jack Hughes, který střelou švihem na lapačku překonal Vaněčka, jenž byl asi rozhozen po předchozích šancích soupeře. Caps se podařilo rychle srovnat, když se po přečíslení 2 na 1 trefil mezi betony Tom Wilson. Ve 28. minutě pak vrátil hostům vedení Demon Severson, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě, od modré čáry. Oba týmy pak měly i další příležitosti, které už ale zůstaly neproměněny.

40:02
    Hosté před sebou ještě mají polovinu přesilové hry.

40:23
    Hughes nahrál na levý kruh Seversonovi. Jeho ránu vyrazil Vaněček maskou.

40:55
    Jack Hughes si vyměnil puk se spoluhráčem a pálil z osy hřiště. Vaněček zakročil levým betonem.

41:06
    Domácí jsou v plném počtu.

42:08
    Domácí sehráli nádhernou kombinaci při signalizované výhodě! John Carlson nahrál doleva Justinovi Schultzovi, který kotouč okamžitě poslal na zadní tyčku, kam si sjel CONNOR MCMICHAEL a ten posunul hrací předmět do odkryté klece – 2:2. Asistence: Justin Schultz a John Carlson.
    42:08 Connor MCMICHAEL - 2:2

42:40
    Caps to tedy sehráli až do kuchyně a vyrovnali. Uvidíme, co to udělá s dosud velmi sympatickým výkonem New Jersey.

44:35
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu, ale bez dalších šancí.

45:05
    Nezměnil to ani Alex Ovečkin, jehož střela byla zablokována.

45:43
    Zakázané uvolnění domácích.

45:47
    Po vyhraném buly hostí přišla rána P. K. Subbana. Vaněček byl na místě a přerušil hru.

46:22
    Puk vypadl do prostoru střídaček. Následuje reklamní přestávka.

46:56
    Domácí otáčejí skóre utkání a hlavním hrdinou je NICKLAS BÄCKSTRÖM, který byl před utkáním oceněn za 1000 kanadských bodů v NHL. Švédský útočník se dostal ke kotouči poté, co ho k němu posunul Anthony Mantha. Následně vystřelil z pravého kruhu a i díky cloně spoluhráče Jonssona Fjällbyho dokonale zaskočil Dawse, jehož lapačka sáhla do prázdna. V hledišti slaví také Bäckströmova rodina Asistence: Antohy Mantha.
    46:56 Nicklas BÄCKSTRÖM - 3:2

Ledová plocha byla na počest Bäckströma zaházena umělohmotnými jablky. Chvíli se tedy hrát nebude. Ledaři to musejí uklidit.

47:20
    Utkání již pokračuje. Devils tedy najednou v roli týmu, který musí skóre otáčet.

48:12
    Marcus Johansson na levém křídle čekal na najíždějícího spoluhráče, ale ten byl pokryt a tak volil střelu z úhlu. Tu Daws vyrazil.

48:48
    Anthony Mantha nabral rychlost na pravé straně a dostal se k bekhendovému zakončení. To skončilo v lapačce Nica Dawse.

49:17
    Ovečkin se už rozjížděl dopředu, ale cestu k hostující brance mu přeťal obránce Siegenthaler.

50:13
    Mohlo být vyrovnáno! Jack Hugnes se před brankou uvolnil pěkným manévrem a dokázal také zakončit. Vaněček v leže zabránil gólu možná i s pomocí tyčky!

50:40
    Domácí budou hrát přesilovku. Na trestnou lavici míří Ty Smith.

51:11
    Alex Ovečkin střílel ze své přesilovkové kanceláře, tedy z vrcholu levého kruhu. Branku přestřelil.

51:48
    ALEXANDR OVEČKIN se nakonec v této přesilovce prosazuje, byť z mnohem větší blízkosti! Nicklas Bäckström nahrál dolů Jevgenijovi Kuzněcovovi. Tomu sjel na zadní tyč Ovečkin, který dostal perfektní pas a mohl zblízka zamířit do odkryté části klece – 4:2. Asistence: Jevgenij Kuzněcov a Nicklas Bäckström.
    51:48 Alexandr OVEČKIN - 4:2

53:04
    Z levého kruhu vypálil Nico Hischier. Vaněček se rychle přemístil a jistě zakročil.

53:12
    Vítek Vaněček vyrazil také pokus Ty Smithe od modré čáry.

53:58
    Hosté by ještě chtěli s utkáním něco udělat a zvyšují aktivitu. Na zvrat mají šest minut.

54:56
    Jack Hughes zavezl puk do útočného pásma a nahrál doleva Dawsonovi Mercerovi. Jeho střelu z voleje vyrazil Vaněček.

55:04
    Domácí v postavení mimo hru. Je tu poslední reklamní přesátvka.

55:48
    Hughes nahrál do jízdy Tomášovi Tatarovi. Ten se dostal ke střele, která skončila nad brankou.

56:19
    Tatar to tentokrát zkoušel z ostrého úhlu. Vaněček byl u tyčky připraven.

57:10
    Každou chvíli bychom se už mohli dočkat odvolání hostujícího brankáře Dawse. Devils také drží puk.

57:24
    Vítek Vaněček přikryl kotouč a vhazovat se tak bude v útočném pásmu New Jersey. Branka hostí je již skutečně prázdná!

57:42
    Garnet Hathaway mohl hosty za risk potrestat, od modré čáry však trefil tyčku prázdné branky!

58:33
    Po nahození Dougieho Hamiltona dorážel Nathan Bastian vedle odkryté klece Washingtonu!

58:40
    Vaněček přišel v tlačenici u brankoviště o masku a rozhodčí tak přerušili hru. Hosté toho využívají a vyžádali si oddechový čas...

59:18
    Domácím se podařilo dostat puk z jejich obranného pásma!

59:28
    Ďáblové ještě vykřesali naději! Nico Hischier zavezl puk do útočného pásma na levém křídle. Krosem pak našel Jacka Hughese, který kotouč dostal do brankoviště a JESPER BRATT ho dopravil za brankovou čáru. Asistence: Jack Hughes a Nico Hischier.
    59:28 Jesper BRATT - 4:3

59:40
    Hosté se okamžitě zase dostali do pásma a Hischier střílel z pravého kruhu. Dobrý zákrok si připsal Vaněček, který přerušil hru!

Zajímavé utkání končí vítězstvím Washingtonu v poměru 4:3. Domácí přitom museli ve třetí třetině otáčet skóre. Po bezbrankové první části si totiž Devils zajistili v prostřední dvacetiminutovce vedeni 2:1. Ve 43. minutě vyrovnal po krásné souhře při signalizované výhodě Connor McMichael a o otočku se pak postaral přesnou ranou z pravého kruhu Nicklas Bäckström. Caps pak odskočili i na rozdíl dvou branek, když v 52. minutě parádní přesilovkovou kombinaci zakončil Alexandr Ovečkin. Hosté se nevzdali a v závěru si vytvořili poměrně velký tlak. Kontaktní branka však přišla příliš pozdě. 32 sekund před koncem uzavřel výsledek Jesper Bratt.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 22:38 (7:10, 9:12, 6:16)

Michal Kempný (WSH) – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 14:44
    Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 21:18

Tomáš Tatar (NJD) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 15:31

Tři hvězdy utkání:
    1. Nicklas Bäckström (WSH) 1+1
    2. Connor McMichael (WSH) 1+0
    3. Alexandr Ovečkin (WSH) 1+0 (04:04:04)

Martin Augustin

Góly a asistencie: 23. T. Wilson (Sheary, Carlson), 43. McMichael (J. Schultz, Carlson), 47. Bäckström (Mantha), 52. Ovečkin (Kuzněcov, Bäckström) – 21. J. Hughes (Šarangovič, Mercer), 28. Severson (Graves, J. Boqvist), 60. Bratt (J. Hughes, N. Hischier)

Washington Capitals: Vaněček (Samsonov) – Carlson (A), Fehérváry, Nick Jensen, D. Orlov, J. Schultz, Kempný – Oshie, Kuzněcov, Ovečkin (C) – T. Wilson, Bäckström (A), Marcus Johansson – Sheary, Eller, Mantha – Hathaway, McMichael, Jonsson Fjällby.
    Tréner: Laviolette

New Jersey Devils: Daws (J. Gillies) – D. Hamilton, Siegenthaler, Severson (A), Graves, P. K. Subban, Ty Smith – Mercer, J. Hughes (A), Šarangovič – Bratt, N. Hischier (C), Tatar – Vesey, J. Boqvist, A. Johnsson – Bastian, M. McLeod, Greer.