Carolina – Columbus 4:0 (kon.) | St. Louis – Buffalo 5:3 (kon.) | Chicago – NJ Devils 8:5 (kon.)
Colorado – Winnipeg 6:3 (kon.) | Arizona – Vegas 3:1 (kon.) | Anaheim – LA Kings 1:4 (kon.)
Florida – Edmonton 3:4 (kon.) | Philadelphia – Washington 2:1 (kon.) | Pittsburgh – NY Rangers 1:0 (kon.)
St. Louis Blues
5:3 (2:1, 1:1, 2:1)
Buffalo Sabres
cz Sobota 26.02.2022, 02:00 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:59:22)

Utkání sledovalo 18 096 diváků.

Česká a slovenská stopa

Do utkání nenastoupil žádný český, nebo slovenský hráč.

Trestné minuty: 12:8

Je dobojováno a domácí tým se může radovat z výhry a dvou bodů. I ve třetí třetině to byl svižný hokej nahoru a dolů, dlouho však bez gólového vyjádření. Zlomilo se to až v 53. minutě, kdy hosté využili přesilovku a Tage Thompson srovnal na 3:3. Odpověď domácích ale na sebe nenechala dlouho čekat a Colton Parayko po proměněném úniku dvou na jednoho vrátil St. Louis vedení. To jim vydrželo až do úplného závěru, kdy navíc power-play Buffala pečetil výsledek gólem na 5:3 Brayden Schenn. St. Louis je po této výhře na druhém místě Centrální divize se 68 body, Buffalo je na sedmém místě Atlantické divize a má 40 bodů.

59:27 Brayden SCHENN - 5:3

59:27
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    A je asi rozhodnuto! Domácím se po vyhraném buly povedlo dostat hru do středního pásma, kde si k puku dostal BRAYDEN SCHENN a i když byl už atakován, povedlo se mu vystřelit a trefit prázdnou branku Buffala – 5:3. Asistence: Ryan O'Reilly.

59:17
    Je ale přerušená hra a hosté si vybírají oddechový čas.

59:15
    Až teď se Tokarski dostal na střídačku a Buffalo hraje v šesti lidech!

58:44
    A dobře udělal, neboť domácí se dostali do protiútoku a Saad zakončoval z bezprostřední blízkosti. Gólman Buffala puk vyrazil.

58:24
    Tokarski je na půli cesty na střídačku, zatím ale vyčkává.

57:52
    Dahlin se na modré čáře dokázal uvolnit a nahodit na branku. Husso puk viděl a zvládl jej vyrazit.

56:58
    Bojuje se o puk za hostující brankou, tohle teď hráčům St. Louis vyhovuje, neboť soupeř nemůže odvolat gólmana.

56:09
    Krebs byl před brankovištěm a snažil se o zakončení z otočky. Hussovi pomohla hůl jednoho z obránců, která byla předvídavě položena na ledě.

55:46
    Bučněvič s Thomasem nezvládli přechod modré čáry, pískalo se postavení mimo hru domácích.

54:41
    Hosté tak musí zase pospíchat. O útok se nyní pokoušel Dahlin, byl ovšem ve své snaze osamocen a skončil těsně za modrou čárou.
    53:57 Colton PARAYKO - 4:3

53:57
    Odpověď St. Louis na sebe nenechala dlouho čekat a domácí zase vedou. Ti se dostali do přečíslení dva na jednoho, Kyrou se svou střelou ještě neuspěl, puk se ale odrazil od gólmana a ze vzduchu jej za brankovou čáru sklepl COLTON PARAYKO – 4:3! Asistence: Jordan Kyrou, Ivan Barbašev.
    52:34 Tage THOMPSON - 3:3

52:34
    Sabres právě vstřelili branku!
    Přesilovka je ale nakonec využitá a o vyrovnání se postaral právě TAGE THOMPSON, když se k němu po průniku do pásma dostala Krebsova přihrávka a on měl mezi kruhy dost času přesně zamířit – 3:3. Asistence: Peyton Krebs, Alex Tuch.

52:06
    Odražený puk se dostal k Thompsonovi, ten ihned vystřelil z mezikruží, jenže Husso vytáhl rychlou vyrážečku a puk poslal do rohu.

51:43
    Přesilovka pro Buffalo, dvouminutový trest za hákování dostal Klim Kostin.

51:36
    Bekhendová střela hostů, Bortuzzo však svým zákrokem vypomohl Hussovi, ten zasahovat nemusel.

50:27
    Cody Eakin nahodil do útočného pásma, jeho spoluhráči se však někde zapomněli a St. Louis hravě vyváží puk do protiakce.

49:15
    Samuelsson to už ale přehnal a při pokusu se uvolnit na levou stranu o puk přišel.

48:55
    Podobně dopadl i Dahlin, v tuto chvíli hosté zůstávají v útočném pásmu a kombinují.

47:59
    Olofsson se vydal na útočný výlet, Bortuzzo jej ale zastavil kousek za modrou a puk skončil za brankou.

46:47
    Na Tokarskiho nyní přilétlo dalších několik puků, gólman Buffala však stále drží naděje svého celku na bodový zisk.

45:50
    Olofsson svým pokusem zápěstím pouze vyprášil Hussovu lapačku. Gólman St. Louis poté pro jistotu přerušil hru.

45:17
    Barbašev dnes hraje velmi aktivní zápas, nyní střílel z pravého kruhu a jen těsně minul.

44:45
    Hosté vyhodili přes všechny čáry, po zakázaném uvolnění se vše vrací před Tokarskiho.

44:30
    Divoké tempo úvodních minut nám teď opadlo, spíše se bojuje o puky u mantinelu.

43:11
    Opět Barbašev, nyní po nájezdu z levé strany, i tentokrát ale vyšel jako vítěz gólman Buffala.

42:46
    Domácí Barbašev objížděl branku a chtěl zasunout za tyčku, Tokarski tam ale byl připraven.

41:51
    Neuspěl ani Mittelstadt, tomu dělalo problémy zpracování neposedné přihrávky a obrana St. Louis jej nakonec zvládla odzbrojit.

40:40
    Hosté se hned v úvodu třetí části dostali do tlaku a Skinner byl v dobré pozici pro střelu. Jeho pokus z levého kruhu ale Husso vytěsnil dobrým postavením.

Trestné minuty: 10:8

Čtyřicet minut hry je za námi a domácí si stále drží jednobrankový náskok. I ve druhé třetině jsme sledovali hokej ve vysokém tempu, akce se střídaly na obou stranách a Husso s Tokarskim se tak rozhodně nenudili. V této části jsme se dočkali dvou branek, nejprve se ve 24. minutě trefil povedenou tečí Kyle Okposo a když už to vypadalo, že se do kabin půjde za remízového stavu, tak Saadovu akci dotáhl do zdárného konce Jake Walman a St. Louis tak před třetí částí zápasu vede 3:2.

40:00
    39:25 Jake WALMAN - 3:2

39:25
    Faul se už vracel z trestné lavice, když se po pravé straně okolo obránce prohnal Saad, tělem si pokryl puk, ale jeho zakončení po dlouhé kličce Tokarski vyrazil zvednutým betonem. Dojíždějící JAKE WALMAN ale zachoval chladnou hlavu a v plné rychlosti doklepl do odkryté části branky – 3:2! Asistence: Brandon Saad, Ivan Barbašev.

38:49
    Hraniční zákrok hostů u mantinelu, tohle sudí nechali být. Publiku se to nelíbí a z tribun se nese nespokojené bučení.

38:15
    Z levého kruhu vystřelil Thompson, Husso jeho ránu z voleje zvládl vyrazit.

37:22
    Jenže Justin Faulk se u toho dopustil podrážení a nabídl tak Buffalu přesilovou hru.

37:16
    U pravého mantinelu se s pukem na holi prosmýkl Okposo, než se ale dostal ke střele, byl u něj Faulk.

36:27
    Menší uklidnění tempa, hraje se ve středním pásmu, nyní bez výpadů před gólmany.
    35:50 Thompson ve slibné příležitosti

35:50
    V šanci na vedení pro hosty se ocitl Tage Thompson, když dostal od Skinnera přihrávku do brejku, na Hussa zkusil bekhendovou kličku, tu mu ale gólman St. Louis vykryl betonem a zvládl pak vytěsnit i dorážku z úhlu!

34:51
    Hostující Krebs se pokoušel o individuální akci pravou stranou, byl zastaven při pokusu o kličku.

34:17
    Pokračuje živelný hokej z obou stran, převažují útočné výpady před taktickou hrou odzadu.

33:13
    Brejk hostů, po pravé straně unikal Skinner, volil střelu na zadní tyčku, tu mu Husso vytěsnil pohotovou vyrážečkou.

32:29
    David Perron přijal těžkou přihrávku na modrou čáru, dostal se přes přesilu a hledal O'Reillyho. Ten poté vystřelil z levé strany a Tokarski musel do práce.

31:39
    Domácí se sami zbavili útočného pásma, musí tak začít nový pokus o kombinaci.

31:14
    Na druhé straně pospíchal za nahozeným pukem Alex Tuch, byl ale o krok za obráncem a St. Louis tuto situaci v poklidu uhrálo za vlastní brankou.

30:34
    Dlouhá přihrávka na Tarasenka, ten však nezpracoval a bylo z toho zakázané uvolnění.

29:30
    Hra ve čtyřech zatím o něco více vyhovuje domácím, ti jsou natlačeni v útočném pásmu a snaží se o rychlou kombinaci.

28:42
    Domácí Ivan Barbašev dostal dvě minuty za hrubost, Jeff SKinner zase dvě minuty za přehrávání.

28:42
    Na ledě se nám strhla pěkná strkanice, ve které se do Barbaševa pustilo hned několik hráčů a rozhodně se bude vylučovat.

28:32
    A teď už zase souboje před Tokarskim, tohle je hodně bláznivý hokej nahoru a dolů.

27:57
    Skinner byl na konci krátkého náporu, puk se po jeho zakončení vykutálel vedle pravé tyčky!

27:01
    Okposo přihrával od pravého mantinelu na střed, následná střela byla zablokována a Husso pro tuto chvíli zasahovat nemusel.

26:45
    Buffalo je teď ve slušném tlaku, i Husso tak musí vytáhnout to nejlepší ze svých zákroků.

25:16
    Na opačné straně dostal prostor pro střelu Skinner, kousek za kruhy vyslal prudkou střelu zápěstím a donutil Hussa puk vyrážet.

24:25
    Domácí se mohli hned dostat zase do vedení, když Kyrou vystihl rozehru Buffala, vybojoval puk, servíroval jej na Barbaševa, ten však z dobré pozice těsně minul!
    23:27 Kyle OKPOSO - 2:2

23:27
    Zase je srovnáno! Po vyhraném buly v útočném pásmu dostali hosté puk na modrou čáru, odkud nahodil Dahlin a KYLE OKPOSO dokázal tečovat tak, že střela zaplula pod horní tyčku – 2:2. Asistence: Rasmus Dahlin, Dylan Cozens.

22:46
    Buffalo je v plném počtu, může si oddechnout.

22:36
    Obrovský závar před Tokarskim, domácí to na něj zkoušel ze všech možných pozic, nejblíže byl Kyrou, když zblízka pouze naprázdno promáchl. Gólman Buffala ale odolal a svým zákrokem přerušil hru.

22:01
    Perron hledal O'Reillyho, tomu v rozhodujícím okamžiku přeskočil puk hokejku.

21:23
    Thomas se pokoušel o průnik levou stranou, byl ale vytlačen a skončil v rohu u mantinelu.

20:46
    Hned v úvodu druhé části tu máme vyloučení, na trestnou lavici zamířil hostující Rasmus Dahlin, když dostal dvě minuty za podrážení.

Trestné minuty: 6:4

Je za námi první třetina, která přinesla zajímavý hokej. Už ve druhé minutě se z dorážky prosadil hostující Dylan Cozens a dostal tak Buffalo do vedení. To hostům vydrželo do osmé minuty, kdy se v přesilové hře prosadil přesnou a hlavně prudkou ranou Jordan Kyrou a srovnal. Hra byla rozkouskována častými vyloučeními, nicméně St. Louis se i tak dokázalo dostat do souvislejšího náporu a bylo odměněno v 15. minutě, kdy výtečnou tečí otočil skóre ve prospěch domácích opět Jordan Kyrou a zařídil tak současný stav 2:1.

20:00

19:37
    Ještě jeden výpad hostů, po krátké kombinaci čelil Husso zakončení z první, zvládl ale puk zastavit.

18:47
    Rychlý přechod hostů do útoku, Cozens se pokoušel o střelu přes obránce, Parayko puk srazil mimo ledovou plochu.

18:21
    Na druhé straně neuspěl Brandon Saad, ten byl zastaven už dokonce kousek za červenou čárou. Obrany si teď dávají velký pozor na soupeře.

17:57
    Olofsson nepřešel přes modrou čáru, byl u toho tvrdě, ale čistě atakován.

16:53
    Domácí tým oslabení přečkal bez úhony, oba celky jsou již v plném počtu.

16:40
    St. Louis se v oslabení tlačilo do přečíslení dva na jednoho, rychlá akce však skončila pouze postavením mimo hru.

15:19
    Závar před Hussem, ten vsedě neměl puk pod kontrolou, jeho obrana mu ale vydatně pomohla a nakonec vyhodila po mantinelu.

14:53
    Nadšení domácích teď zchladilo další vyloučení, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Justin Faulk.
    14:23 Jordan KYROU - 2:1

14:23
    Nápor domácích přináší své ovoce a St. Louis jde do vedení. Po přechodu přes modrou čáru se puk dostal na modrou čáru, odkud nahazoval Faulk a dobře postavený JORDAN KYROU jej svou holí sklepl tak šikovně, že Tokarski na změnu dráhy letu neměl šanci zareagovat – 2:1. Asistence: Justin Faulk, Ian Barbašev.

13:40
    Tohle už vypadalo lépe a po přiklepnutí do druhé vlny vytasil střelu zápěstím Bortuzzo. Šlo to těsně nad Tokarskiho břevno.

13:10
    Lehce překombinovaná akce St. Louis, puk tak Saadovi odskočil a skončil u mantinelu.

12:33
    Přesilovka je u konce, Thompson se vrátil na ledovou plochu.

12:19
    Buffalo vyhazuje přes všechny čáry, puk skončil u Hussa.

11:42
    Kyrou se najednou objevil s pukem mezi kruhy, ale na střelu měl málo času. A tak volil příhru na Schenna, tomu však žabička přeskočila hůl.

10:33
    Zase se vylučuje, přesilovku si zahraje domácí tým. Dvě minuty za hákování obdržel Tage Thompson.

10:22
    Po levé straně se do útočného pásma prodral hostující Skinner a od mantinelu zkusil rychlou střelu. Husso byl u své tyčky právě včas a puk srazil do rohu.

09:29
    Tahle přesilovka hostům utekla jako voda, nic v ní nevymysleli a St. Louis je zase v plném počtu.

08:45
    Po tlaku a několika přihrávkách přišla střela od kruhů, Husso ji ale dobře viděl a povedlo se mu zakročit.

07:29
    Zase se nám vylučuje, a je to na straně domácích. Dvě minuty za nedovolený zásah do hlavy nebo krku dostal David Perron.
    07:06 Jordan KYROU - 1:1

07:06
    Je srovnáno! Po vyhraném buly v útočném pásmu doputoval puk do levého kruhu pro vhazování, kde byl zcela volný JORDAN KYROU, ten se opřel do střely z voleje a přemisťující se Tokarski neměl šanci na zákrok – 1:1. Asistence: David Perron, Justin Faulk.

06:07
    Domácí tým je již v plném počtu, je tu tak zkrácená přesilovka St. Louis.

05:57
    Síly na ledě se nám vyrovnávají, neboť dvouminutový trest za hákování dostal Rasmus Dahlin.

05:33
    Rychlá kombinace hostů v útočném pásmu, z kruhu pak zakončoval Dahlin. Husso puk vyrazil do rohu.

04:38
    Ryan O'Reilly se dostal k puku a okamžitě jej vyhodil přes všechny čáry. Buffalo začíná od Tokarskiho.

04:07
    Je tu první vyloučení zápasu, přesilovku si zahrají hosté. Dvě minuty za podrážení dostal Jake Walman.

03:45
    Nyní už ale soupeř, přes modrou čáru se dostával Saad, byl ovšem vytlačen do rohu.

02:41
    Další nápor Buffala, které je rychlým úspěchem povzbuzeno.
    01:25 Dylan COZENS - 0:1

01:25
    No a hostům ten průnik vyšel nejlépe, jak jen mohl! DYLAN COZENS se sice nejprve středem do zakončení neprodral, nicméně akce pokračovala a po Asplunndově střele, kterou Husso vyrazil, se dostal k dorážce a tu procedil přes gólmanovy betony za brankovou čáru – 0:1. Asistence: Rasmus Asplund, Kyle Okposo.

00:41
    Utkání začalo v rychlém tempu, dopředu se tlačí domácí tým. Buffalo se snaží vyhodit.

00:01

St. Louis Blues: Husso (Binnington) – Parayko, Mikkola, Faulk, Krug, Bortuzzo, Walman – Perron, R. O'Reilly (C), Saad – Tarasenko (A), R. Thomas, Bučněvič – Kyrou, B. Schenn (A), I. Barbašev – Sundqvist, Bozak, K. Kostin.
    Trenér: Craig Berube

Buffalo Sabres: Tokarski (C. Anderson) – Fitzgerald, Dahlin, Bryson, M. Samuelsson, Pysyk (A), Hägg – Tuch, Tage Thompson, J. Skinner – V. Olofsson, Mittelstadt, Krebs – Okposo (A), Cozens, R. Asplund – Hayden, Eakin, Bjork.
    Trenér: Don Granato

Rozhodčí: Skilliter, Hanson – Gawryletz, Kelly.

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Zápas v Enterprise Center začne ve 2:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Lídři kanadského bodování

Tage Thompson 38 (20+18)
    Jeff Skinner 36 (20+16)
    Rasmus Dahlin 33 (8+25)

Hosté jsou na tom o hodně hůře, na sedmém místě Atlantické divize mají 40 bodů a na čtvrtý Boston ztrácí již 23 bodů a na třetí Toronto dokonce 30. Mužstvu se teď přestalo dařit, jede na nepříjemné čtyřzápasové sérii porážek a v tom úplně posledním duelu nedalo Buffalo dokonce ani gól a na ledě Montrealu padlo 0:4.

Pavel Bučněvič 44 (18+26)

Domácí tým je v tuto chvíli na druhém místě Centrální divize se ziskem 66 bodů a ztrácí tak na vedoucí Colorado už 12 bodů. Mužstvo má v současnosti dobrou formu, poslední dva duely vyhrálo, nejprve v Torontu 6:3 a poté i ve Philadelphii 4:1. V tomto duelu se trefili Schenn, Tarasenko, Barbašev a na konci i Saad a zajistili tak St. Louis veselou cestu domů.

St. Louis – Chicago 5:1
    Ottawa – St. Louis 2:5
    Montreal – St. Louis 3:2 pp
    Toronto – St. Louis 3:6
    Philadelphia – St. Louis 1:4

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy St. Louis Blues a Buffalo Sabres.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Aleš Pur

Góly a asistencie: 8. Kyrou (Perron, Faulk), 15. Kyrou (Faulk, I. Barbašev), 40. Walman (Saad, I. Barbašev), 54. Parayko (Kyrou, I. Barbašev), 60. B. Schenn (R. O'Reilly) – 2. Cozens (R. Asplund, Okposo), 24. Okposo (Dahlin, Cozens), 53. Tage Thompson (Krebs, Tuch)

St. Louis Blues: Husso (Binnington) – Parayko, Mikkola, Faulk, Krug, Bortuzzo, Walman – Perron, R. O'Reilly (C), Saad – Tarasenko (A), R. Thomas, Bučnevič – Kyrou, B. Schenn (A), I. Barbašev – Sundqvist, Bozak, K. Kostin.
    Tréner: Craig Berube

Tréner: Don Granato

Rozhodca: Skilliter, Hanson – Gawryletz, Kelly

Diváci: 18 096