Carolina – Columbus 4:0 (kon.) | St. Louis – Buffalo 5:3 (kon.) | Chicago – NJ Devils 8:5 (kon.)
Colorado – Winnipeg 6:3 (kon.) | Arizona – Vegas 3:1 (kon.) | Anaheim – LA Kings 1:4 (kon.)
Florida – Edmonton 3:4 (kon.) | Philadelphia – Washington 2:1 (kon.) | Pittsburgh – NY Rangers 1:0 (kon.)
Carolina Hurricanes
4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Columbus Blue Jackets
cz Sobota 26.02.2022, 01:10 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Příjemnou noc u sledování kanadsko-americké NHL! Za velkou louží je dnes na programu šest utkání, jedním z nich je i souboj mezi Carolinou a Columbusem.

CAROLINA HURRICANES
    1. místo v Metropolitní divizi
    50 Z, 30–5–4–11, 176:121 (+55), 74 bodů

Hurikány prožívají výbornou základní část, aktuálně se drží na čele Metropolitní divize a po Floridě jsou vůbec nejlepším týmem celé Východní konference. Rangers a Penguins jim ale velmi nepříjemně šlapou na paty, a pokud se tak chtějí na první místě usadit trvale, nemohou si dovolit sebemenší zaváhání.

V posledních utkáních se jim nicméně daří sbírat body – porazili Nashville 5:3, v důležitém souboji přetlačili Pittsburgh 4:3 a v dosud nejrecentnějším střetnutí potvrdili roli favorita proti Philadelphii, nad kterou uspěli 4:3 po prodloužení. Uvidíme, jestli na tyto výkony navážou dnes.

Nejproduktivnější hráči
    Sebastian AHO – 47 Z, 53 bodů (22+31)
    Andrej SVEČNIKOV – 47 Z, 48 bodů (22+26)
    Teuvo TERAVAINEN – 45 Z, 40 bodů (13+27)
    Tony DeANGELO – 43 Z, 40 bodů (9+31)

Brankářské statistiky*
    Frederik ANDERSEN
    – 2 124 min. | úsp. 92,7 % | prům. 2,12 | 2 ČK
    Antti RAANTA
    – 688 min. | úsp. 90,9 % | prům. 2,44 | 1 ČK

(* – Do přehledu byli zahrnuti jen brankáři, kteří dosud odchytali minimálně 3 utkání, tj. 180 minut.)

COLUMBUS BLUE JACKETS
    5. místo v Metropolitní divizi
    51 Z, 18–9–1–23, 173:186 (-13), 55 bodů

Columbus je na tom podstatně hůře. Dolní patra tabulky sice nevymetá, ale do play-off také nemá úplně blízko – na Boston, který drží poslední postupovou příčku ztrácí celkem devět bodů, a čeká ho tak ještě pořádný kus práce. Naštěstí pro něj je ovšem konec základní části ještě daleko, na dohnání manka má ještě spoustu času.

Modrokabátníci mají formu ještě o něco lepší, než jejich dnešní soupeř – vezou se na čtyři zápasy dlouhé vítězné vlně. Postupně si poradili s Chicagem, Buffalem, Torontem a Floridou. Podaří se jim na horkém ledě v Raleigh prodloužit tuto povedenou sérii?

PROGRAM VZÁJEMNÝCH ZÁPASŮ

Ve vzájemných soubojích Caroliny a Columbusu letos platí poměrně zajímavé pravidlo – vždy vyhraje domácí tým, a to nezanedbatelným brankovým rozdílem. Uvidíme, jestli tomu tak bude i dnes v Raleigh.

24. 10. 2021: Carolina – Columbus 5:1
    1. 1. 2022: Carolina – Columbus 7:4
    14. 1. 2022: Columbus – Carolina 6:0
    26. 2. 2022: Carolina – Columbus -:-

OČEKÁVANÉ SESTAVY

Carolina Hurricanes: Andersen – Pesce, Slavin, Skjei, Chatfield, Cole, Bear – Svečnikov, Aho, Teravainen – Jarvis, Trocheck, Nečas – Niederreiter, Staal, Fast – Martinook, Kotkaniemi, Lorentz.

Mimo sestavu: D. Stepan.

Marodka: B. Smith, T. DeAngelo.

Columbus Blue Jackets: Bérubé – Carlsson, Peeke, Gavrikov, Boqvist, Bayreuther, Kukan – Laine, Jenner, Bjorkstrand – Voráček, Sillinger, Činachov – Nyquist, Kuraly, Domi – Gaunce, Roslovic, Danforth.

Mimo sestavu: E. Bemström, J. Christiansen.

Marodka: A. Texier, J. Bean, E. Robinson, E. Merzlikins, J. Korpisalo, Z. Werenski.

Přesnou podobu sestav obou celků se dozvíme až těsně před úvodním vhazováním.

Start utkání je sice naplánován na jednu ráno pražského času, úvodní buly se však o pár minut opozdí, jak je ostatně za velkou louží zvykem.

Hráči obou celků se derou z kabin mezi mantinely. V PNC Areně za chvilku zazní americká hymna, pak už začátku střetnutí nebude nic bránit.

Carolina Hurricanes: F. Andersen (Raanta) – Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, Cole, Bear – A. Svečnikov, Aho, T. Teräväinen – Jarvis, Trocheck, M. Nečas – Niederreiter (A), J. Staal (C), Fast – Lorentz, Kotkaniemi, Martinook.
    Trenér: Rod Brind'Amour.

Columbus Blue Jackets: Bérubé (Merzlikins) – Gavrikov (A), Peeke, Kukan, A. Boqvist, G. Carlsson, Bayreuther – J. Voráček, Jenner (C), Laine – Nyquist (A), Roslovic, O. Bjorkstrand – Domi, Kuraly, Činachov – B. Gaunce, Sillinger, Danforth.
    Trenér: Brad Larsen.

Rozhodčí: Rank, Syvret – Murray, Flemington.

Sudí svolává první lajny do kruhu, jdeme na to!

00:01

00:23
    Po třiadvaceti sekundách hry se poprvé přerušuje, puk byl tečován mimo hrací plochu. I druhé vhazování dnes proběhne přímo ve středovém kruhu.

00:34
    Columbus se chtěl rychle protlačit do útočného pásma, s aktivitou to ale trochu přehnal – čárový rozhodčí hostující borce nachytal v postavení mimo hru.

01:19
    Bérubé má na svém kontě první zákroky a hned zkraje to nemá jednoduché. Nečasova nepříjemná střela z pravé strany mu zajela mezi betony, které k sobě hostující gólman ale stihl srazit včas.

01:41
    Hurikány jsou v úvodních sekundách jednoznačně aktivnějším celkem na hrací ploše, obrana Columbusu je hlavou stále ještě v kabině.

02:20
    Dean Kukan nyní trpělivě drží puk za svou klecí. Snaží se zklidnit hru a čeká, až se na led dostane čerstvá lajna Jackets.

02:43
    Ale pozor, první větší šanci v dnešním utkání měli hosté! Po zákroku Andersena se k odraženému kotouči jako první dostal Jenner, který si brankáře položil a chtěl uklidit puk k tyči, ale bezúspěšně!

03:45
    Teď měl spoustu práce zase Bérubé, ani jeden brankář si v úvodních minutách na nudu rozhodně stěžovat nemůže. Skóre se zatím nehnulo, ale oba týmy dělají vše proto, aby se nerozhodný stav prolomil co nejdřív.

04:06
    Tomu říkám začátek utkání! Po akcí napěchovaných prvních minutách nyní dění v PNC Areně okořenil pěstní souboj mezi Jarvisem a Domim, do kterého se postupně zapojila většina hráčů na ledě! Bude se vylučovat!

04:06
    Max Domi (CBJ) dostává dvakrát dvě minuty za hrubost, Seth Jarvis (CAR) vyvázl jen s jedním trestem za stejný prohřešek. Domiho tak na trestnou doprovodí ještě Laine, Hurricanes mají přesilovku.

04:51
    Columbus rozebral dlouhou kombinaci Caroliny, Nyquist bez váhání vyhodil puk ven z pásma.

05:25
    Na první pokus puk skončil ve středním pásmu, teď zajel až za Andersena. Domácím zatím jejich první početní výhoda vůbec nevychází dle plánu.

05:55
    Laine se na hrací plochu vrátí za pár sekund, Bear operuje s kotoučem na modré čáře. Zatím se ke střele nemá, moc času mu ale už nezbývá.

06:32
    Oslabení je sice u konce, Modrokabátníkům se však stále nedaří protihráče na delší dobu vytlačit ven z obranného pásma.

07:38
    Po konci komerční pauzy se bude se vylučovat, Aho za brankou fauloval jednoho z protihráčů.

07:47
    Zákrok Sebastiana Aha (CAR) na Peeka byl posouzen jako podrážení, Carolina jde do čtyř.

Střely na branku: 6 – 2.

08:42
    Jako první se z domácích v oslabení k puku dostal Nečas, který jej poslal až do rohu za Andersena.

08:58
    Columbus se rychle dostal zpátky dopředu, stejně rychle ale o puk znovu přišel. Jeho útočná akce ani tentokrát nevyprodukovala střelu.

09:27
    Hosté jsou na tom při přesilovce ještě hůře než domácí, Andersen je úplně bez práce.

09:58
    Hrubě nezvládnutá přesilovka je u konce, Carolina je v plném počtu. Hra se teď navíc po zakázaném uvolnění Jackets přesune před Bérubého.

10:50
    Hraje se nahoru dolu. Častěji jsou na puku Hurricanes, Columbus ale zpevnil svou obranu a jejich výpady celkem hravě odráží.

11:12
    Ajaj, tohle nevidíme rádi. Gavrikov byl při blokování střely zasažen pukem do hlavy a s ručníkem na obličeji nyní rychle opouští hrací plochu. Na ledě po něm zůstala kaluž krve, snad bude v pořádku.

11:37
    Boqvist těsně před brankovištěm čistě odzbrojil Lorentze, který byl v ideální pozici pro zakončení. Carolina je aktivní a snaží se se co nejrychleji prosadit, Blue Jackets budou muset zabrat.

12:15
    Bayreuther drží puk za Bérubém, zbytek jeho spoluhráčů vyráží na střídačku. Uvidíme, zdali se Columbusu podaří hru po delší době přesunout před Andersena.

12:55
    Nepodaří, aspoň teď tedy ne – rozehrávka hostů končí odpískaným zakázaným uvolněním.

13:35
    Peeke nahodil puk za Andersena, pobyt Blue Jackets v útočné třetině měl ale jen jepičí život.

13:59
    Skóre je zatím vyrované, na icingy ale s přehledem vede Columbus. Vhazovat se tentokrát bude po pravici Jeana-Françoise Bérubého.

14:43
    Aho zkusil štěstí z modré čáry, jeho střela proletěla skrz chumel těl až k Bérubému a puk následně nebezpečně poskakoval před brankovištěm. Hosté ale situaci bleskově vyřešili.

Střely na branku: 11 – 3.

15:10
    Domácí aktivitou nutí soupeře faulovat, Adam Boqvist (CBJ) míří na trestnou za krosček.

15:30
    Šňůru rychlých, krátkých přihrávek tentokrát zpoza kruhu uzavřel Teräväinen, který ale ranou z voleje zasáhl jen plexisklo za Bérubém.

16:11
    Carolina si v přesilovce počíná nebezpečně, místo ostřelování branky se snaží bránící čtveřici zamotat hlavy přihrávkami a vybírá si jen ty nejlepší momenty pro zakončení. Zatím z toho však nic není.

16:50
    Jarvisova střela byla zblokována, pokus o vyhození pak zhatil Bear. Hurikány mohou ještě pár sekund kombinovat v ofenzivní třetině.

17:29
    Ethan Bear zvolil prudkou ránu z velké vzdálenosti, z hranice třetiny poslal puk přímo do hrudníku dosud výborného columbuského brankáře.

17:53
    Úvodní perioda se pomalu ale jistě chýlí ke konci, do přestávky zbývá odehrát ještě něco málo přes dvě minuty.

18:16
    Sillinger si počínal výborně a nenechal se odzbrojit bez boje, čímž jednoho z protihráčů vyprovokoval k faulu. Uvidíme přesilovku Columbusu.

18:24
    Sillingera zahákoval Jalen Chatfield (CAR), který se tak přesouvá na lavici hanby.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny!

19:22
    Hostům se nedaří se rozestavit v útočném pásmu, Carolina je aktivně napadá a snaží se je co nejdříve připravit o kotouč.

Využití přesilovek: 0/2 – 0/1*.

(* – Přesilovka hostů bude po pauze pokračovat.)

Skóre se v prvních dvaceti minutách nehnulo, po úvodní periodě svítí na kostce v PNC Areně dvě nuly. Výrazně blíže k brance přitom měla Carolina, která Bérubého donutila zasáhnout hned patnáctkrát a několikrát jí od gólu dělily jen centimetry, případně nějaký šťastný odraz. Naopak Columbus toho v Raleigh dosud moc nepředvedl a pokud si chce domů na sever odvézt body, bude muset po přestávce pořádně zabrat.

20:01

20:16
    Columbus druhou třetinu zahajuje s posledními zbytky přesilovky, Chatfield se za chvíli vrátí na led.

20:48
    Jako první musel ve druhé třetině zasahovat Bérubé, který i po pauze drží svůj tým nad vodou.

21:18
    Bear to znovu zkusil z hranice pásma, tentokrát mimo. Puk se od mantinelu odrazil na vzdálenější kruh.

21:58
    Blue Jackets se vlastní chybou připravili o puk i o útočné pásmo, vepředu teď nepůsobili moc sehraně.

22:31
    Ani Martinook recept na Bérubého nenašel, gólman Columbusu zatím prožívá povedený večer.

22:58
    Gavrikov je zpět na ledě, zásah kotoučem do hlavy na něm díky bohu nezanechal trvalejší následky. Hosté se nyní snaží se usadit před Andersenem.

23:37
    Jenner udržel puk v útočném pásmu, jeho následné nahození za brankoviště ale skončilo na holi Martinooka. Hurricanes nakonec přeci jen pryž vyhodili.

24:20
    Domácí poprvé ve druhé třetině kombinují v útočném pásmu, uvidíme, co série přihrávek přinese.

24:57
    Pesce z pravé strany přestřelil, Columbus se ujímá kotouče a po zhruba půlminutě ukončuje nápor Caroliny.

25:36
    Zničehonic se před Andersenem zjevil Nyquist, který se pokusil pryž za domácího brankáře doslova procpat, ale bezúspěšně. Zasáhl jen beton.

26:13
    Maskovaný Dán v brankovišti Canes si poradil i s nepříjemnou tečí, jdeme do komerční přestávky.

Střely na branku: 18 – 6.

26:37
    Gaunce chtěl Andersena překvapit ranou z otočky, gólman ale nemusel vůbec zasahovat – kotouč totiž jen proletěl kolem pravé tyčky.

27:11
    Columbus je výrazně aktivnější než v první třetině, od začátku prostřední dvacetiminutovky sledujeme o poznání vyrovnanější podívanou.

27:50
    Roslovic aktivním forčekem vybojoval kotouč za brankovištěm, hosté se znovu usazují v útočném pásmu.

28:24
    Hurricanes se nyní zmohli jen na vyhození puku ven ze svého pásma, misky pomyslných vah se až překvapivě rychle začínají překlápět na stranu Blue Jackets.

29:08
    Obrovská šance pro Carolinu! Jordan Staal přebruslil dva protihráče a dostal se do úniku, Bérubého ale ani nadvakrát nepřekonal!

29:22
    Carolina právě vstřelila branku!
    Hostující obrana se sesypala jako domeček z karet, Hurricanes jdou v polovině utkání do vedení! Po úniku vznikla před brankovištěm Columbusu naprosto chaotická situace, kterou v gól přetavil právě JORDAN STAAL, když z bezprostřední blízkosti klece nasměroval puk nad položeného a bezmocného Bérubého – 1:0! Asistence: Nino Niederreiter, Brett Pesce.
    29:22 Jordan STAAL - 1:0

29:58
    Bérubé má znovu plné ruce práce, tohle je výkon zralý na první hvězdu utkání. Dalším zákrokem nás poslal do další reklamní přestávky.

Střely na branku: 25 – 6.

30:52
    Gaunce vyhazuje ze středního pásma puk až za Andersena, hosté si mohou na chvíli odpočinout.

31:30
    O odpověď se chtěl postarat Boqvist, jehož ránu z pravého kruhu ale Andersen vykryl vyrážečkou.

31:48
    Blue Jackets se z inkasovaného gólu pomalu oklepávají, momentálně se aktivní hrou snaží aspoň malinko znepříjemnit život pevné domácí defenzívě.

32:34
    Carolina náročnou pasáž ve vlastním pásmu zvládla, Skjei puk vyhodil daleko od své klece.

33:07
    Aho nabil Colemu, jehož projektil z modré čáry zmizel kdesi ve výstroji připraveného Bérubého.

33:40
    Vladislav Gavrikov (CBJ) u mantinelu jasně podrazil protihráče, Canes čeká další přesilovka.

34:25
    Teräväinen hledal krátkou přihrávkou spoluhráče před brankovištěm, místo toho ale puk až na kruhu zachytil Svečnikov. Následná střela se neujala.

35:04
    Po Slavinově střele z mezikruží se hned několik domácích borců natahovalo po dorážce, ani jeden z nich ale na neposednou pryž čepelí nedosáhl.

35:37
    Početní výhoda se pomalu ale jistě chýlí ke konci. Hurricanes si v ní počínali velmi solidně, ani tentokrát jí ale zřejmě nepřetaví v branku.

36:03
    Laine byl v dobré pozici, Andersen ale jeho střelu z prostoru pro vhazování poměrně hravě vyrazil. Do je ze strany Columbusu prozatím vše, hra se vrací před Bérubého.

36:42
    Sledujeme bitvu o kotouč v rohu za hostujícím brankovištěm, o puk se přetahuje hned několik hráčů.

37:36
    Závěr druhé třetiny se nese v režii Canes, Teräväinen proklepl Bérubého reflexy bekhendovým zakončením z mezikruží. Gólman byl znovu připraven.

38:06
    Blue Jackets opět nestíhají, čeká je další oslabení. Tentokrát je trestán Justin Danforth (CBJ), a to za vyhození kotouče mimo hrací plochu.

38:09
    Tak tohle bylo hodně rychlé, Danforth se na trestné lavici ani neohřál a už je znovu venku! Aho po vyhraném buly poslal puk k mezikruží, přesně na hokejku volného TERA TERÄVÄINENA, který následnou ranou z voleje vymetl pravý horní roh hostující klece – 2:0! Asistence: Sebastian Aho.
    38:09 Teuvo TERÄVÄINEN - 2:0

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!

39:27
    Bérubé i v samotném závěru druhé části čelí obrovskému tlaku, Blue Jackets jsou zralí na ručník.

39:46
    Gólman Columbusu si poradil s prudkým zakončením Ethana Beara, které vyrazil do ochranné sítě.

Využití přesilovek: 1/4 – 0/2.

Columbus sice dosud v PNC Aréně předvedl možná až neuvěřitelně bezduchý výkon a za celé dvě třetiny na Andersena vyslal jen devět (!) střel, díky naprosto fenomenálnímu výkonu Bérubého mezi třemi tyčemi však prohrává jen o dvě branky, a ve třetí části tak ještě může domácí potrápit. Pokud tak ovšem chce učinit, bude muset výrazně přidat – Carolina totiž krom hodně krátkých pasáží na ledě dominovala a nepouštěla své soky pořádně ke slovu. Uvidíme, jestli slibně rozehraný souboj dotáhne do vítězného konce.

40:01

40:20
    Poslední perioda je tu, jako první se v ní do útočného pásma probojovaly Hurikány.

40:52
    Peekovu rozehrávku v neutrální zóně zachytil protihráč, Blue Jackets se ani tentokrát nezvládli přesunout před Andersena.

41:14
    Do konce základní hrací doby sice ještě zbývá spousta času, už teď si ale dovolím říct, že je rozhodnuto! Zkraje poslední periody se na listinu střelců zapisuje NINO NIEDERREITER, který zpoza branky uklidil puk k bližší tyči – 3:0! Asistence: Jesper Fast, Brady Skjei.
    41:14 Nino NIEDERREITER - 3:0

41:43
    Domácí stále nemají dost a znovu napadají hostující klec, Bérubé má plné ruce práce.

41:50
    Hurricanes nechtějí dát svému soupeři ani sebemenší šanci duel zdramatizovat a utíkají do čtyřbrankového náskoku! Tentokrát Bérubého prudkou ránou z mezikruží překonal VINCENT TROCHECK a hosté už to budou mít opravdu neuvěřitelně těžké, pokud stále pomýšlí na bodový zisk – 4:0! Asistence: Martin Nečas.
    41:50 Vincent TROCHECK - 4:0

42:13
    Columbus má šanci se vrátit zpět do zápasu, Jordan Martinook (CAR) je trestán za vysokou hůl.

42:58
    Carolina si v oslabení počíná výborně, na Andersena od začátku poslední periody dosud neletěla ani jedna střela.

43:38
    Roslovicovu přihrávku na Domiho parádně zachytil Nečas, který bez váhání vyvezl puk daleko od svého brankoviště. Skvělá akce českého útočníka.

44:18
    Jen krátce po konci přesilovky se do velké šance dostal Danforth, který z úniku poslal puk jen do nataženého betonu připraveného Andersena!

44:57
    Hurricanes rychle dostávají hru zpět pod kontrolu a snaží se rozjet kombinaci v útočné třetině.

45:29
    Boqvist zachytil puk na kruhu a ihned vypálil, Andersen odpověděl zákrokem betonem.

45:58
    Dánský gólman ve službách Canes si stále drží čisté konto, Blue Jackets mu ani tentokrát nepřišli na kloub. Ne, tohle ze strany Columbusu skutečně není povedený večer, chybí mu mimo jiné i štěstí.

Střely na branku: 41 – 12.

46:35
    Jeden z rozhodčích nyní pozastavil dění pro hru vysokou holí, vhazovat se bude v neutrální zóně.

46:58
    Tak teď měl Andersen obrovskou dávku štěstí! Vyražená střela Roslovice se od bruslí najíždějících protihráčů odrazila pod jeho výstroj, přičemž gólman Caroliny následně puk zalehl a pár sekund vyčkal na přerušení!

47:35
    Blue Jackets tlačí na svatyni Caroliny, domácí ale situaci bez větších obtíží zvládají a už své soky nepouští do větších gólových šancí.

48:13
    Nečas zpoza branky posunul puk ke vzdálenější tyči dravému Trocheckovi, která byl ale zapleten do souboje s dotěrným protihráčem a kotouč nezachytil.

48:39
    Sillinger ztratil balanc v neutrální zóně, i tak ale udržel puk na své holi a zavezl ho až do ofenzivní pásmo.

49:35
    Skjei nahodil puk za columbuské brankoviště, Hurricanes se znovu snaží dobýt útočnou třetinu.

50:10
    Hosté po nedorozumění v obranné zóně ztratili puk a následovaly nepříjemné střely Aha a Teräväinena, které Bérubé ale zvládl zlikvidovat.

Střely na branku: 43 – 16.

50:49
    Zakázané uvolnění. Bérubé si může na malou chvíli odpočinout, ale opravdu jen na chvíli.

50:54
    Domácí se mílovými kroky přibližují k milníku padesáti střel na branku. Nebýt výborného výkonu Bérubého, byl by jejich náskok pravděpodobně výrazně vyšší.

51:36
    Cole odzbrojil útočícího protihráče a zavezl puk za svou klec, oba celky se rozhodly vystřídat.

52:12
    Niederreiter si nyní počínal možná až moc sebevědomě, jeho nepovedené nahození z modré čáry minulo Bérubého svatyni o dobrý metr.

52:56
    Do konce základní hrací doby zbývá něco málo přes sedm minut. Nestane-li se zázrak, body zůstanou doma.

53:24
    Trochekovu střelu Bérubé betonem vyrazil k Nečasovi, který se puk ještě pokoušel doklepnout do sítě, ale nakonec na něj ani nedosáhl.

54:07
    Bayreuther v agresivní skupinové strkanici za hostující svatyni přišel o helmu. Tentokrát se asi obejdeme bez trestů, nicméně atmosféra pomalu houstne.

Střely na branku: 48 – 17.

54:07
    Vylučovat se nakonec bude, uvidíme další přesilovku hostů. Vincent Trochek (CAR) dostává dvě minuty za nesportovní chování, Sean Kuraly (CBJ) za stejný prohřešek míří rovnou do sprchy s desetiminutovým osobním trestem ve statistice.

55:26
    Početní výhoda Columbusu zatím větší šanci nepřinesla, Andersen není pod výraznějším tlakem.

55:58
    Hurricanes zvládl další oslabení, Trocheck bude za pár sekund z trestné lavice venku.

56:28
    Skjei sbírá vyhozenou pryž na svou hůl a okamžitě míří dopředu, domácí už ale povolili – nehrají na sto procent, místo toho spíše šetří síly na další bitvy.

57:19
    Andersen vyjel za svou branku a pryž rozehrál podél mantinelu dopředu, Carolina chce dobýt útočné pásmo.

57:56
    Chatfieldova střela Bérubého branku minula, hostující gólman tak nemusel zasahovat.

58:25
    Martinookovo slabé zakončení se od lapačky Bérubého odrazilo před brankoviště, gólman Columbusu ale puk hned pro jistotu přikryl.

Dnešní utkání sleduje 17 112 diváků (91% kapacity).

58:59
    Míříme do poslední minuty základní hrací doby, Bérubé nemá klid ani teď. Hurrikánům chybí jediná střela do zřídka vídané padesátky.

59:32
    Andersen zneškodnil Bayreutherovu střelu z modré čáry a jde naproti třetímu čistému kontu v této sezóně.

59:55
    Blue Jackets drží puk ve svém pásmu a dopředu se neženou, v Raleigh je definitivně hotovo.

3. Jordan Staal (CAR) – 1+0

Dohráno! Takhle hladké vítězství Hurikánů nečekal snad ani ten nejskalnější fanoušek jižanského hokeje – Carolina po celých šedesát minut hry dominovala a bez větších obtíží přetrhla vítěznou sérii Columbusu, kterému se dnešní střetnutí hrubě nepovedlo. Jedinou světlou stránkou jeho představí byl až neuvěřitelný výkon Jeana-Françoise Bérubého, který mezi třemi tyčemi potvrdil svou kvalitní formu z předchozích utkání a pochytal hned 46 z 50 střel domácích.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek dne. Napočtenou někdy příště! (03:50:04)

Vojtěch Martinek

Góly a asistencie: 30. J. Staal (Niederreiter, Pesce), 39. T. Teräväinen (Aho), 42. Niederreiter (Fast, Skjei), 42. Trocheck (M. Nečas)

Tréner: Rod Brind'Amour.

Tréner: Brad Larsen.

Rozhodca: Rank, Syvret – Murray, Flemington.

Diváci: 17 112