Mallorca – Valencia 0:1 (kon.) | Getafe – Alavés 2:2 (kon.) | Rayo Vallecano – Real Madrid 0:1 (kon.)
Atlético Madrid – Vigo 2:0 (kon.)
Rayo Vallecano
0:1 (0:0)
Real Madrid
cz Sobota 26.02.2022, 18:30Španielska LaLiga • 26. kolo

Držení míče: 34 % : 66 %.
    Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 10:2. Rohy: 5:9. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 20:5. (20:29:44)

Je konec! Real Madrid nakonec poráží Vallecano 1:0. První obrovskou šanci měl domácí Guardiola, jehož hlavičku Courtois zneškodnil. Na opačné straně mohl zahrozit Asensio, ale blýskl se i domácí brankář. Real se prosadil pět minut před přestávkou, ale Casemirův zásah neplatil pro ofsajd. Ve druhé půli Real dlouho dobýval defenzivu soupeře. O jedinou branku utkání se v 84. minutě postaral Karim Benzema.

90+6

90+5
    Žlutou kartu dostává Dani Ceballos (Real Madrid CF).

90+4
    Mario Suárez si dal pozor na průnikovou přihrávku, kterou zastavil a rozehrál na polovinu soupeře.

90+3
    Domácí brankář nakopl míč na levou stranu hrací plochy, ale tam nebyl nikdo v bílém dresu. Defenziva Realu Madrid míč získala pro sebe.

90+2
    Vallecano se dostalo na polovinu soupeře, nicméně nikdo v bílém dresu se není schopen dostat do zakončení. Real Madrid brání srdnatě.

90+1
    Nastavuje se šest minut!

90
    Ceballos byl faulován na polovině hrací plochy. Real Madrid tak získal další rozehrávku přímého kopu a může zaútočit.

89
    Vallecano zahrávalo přímý kop v blízkosti velkého vápna. Jeho rozehrávky se ujal Álvaro García, ale jeho centr skončil v rukavicích brankáře.

88
    Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Eduardo Camavinga.
    Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Vinícius Júnior, přichází Dani Ceballos.

87
    Toni Kroos byl faulován v hlavičkovém souboji na polovině hřiště. Domácí Vallecano se ne a ne dostat vpřed s nějakým závěrečným odporem.

86
    Thibaut Courtois nakopl míč na pravou stranu hřiště, nicméně tam neměl nikoho v modrém dresu Realu Madrid.

84
    Real Madrid právě vstřelil branku!
    Real Madrid se v samotném závěru dnešního souboje dostává do vedení! Vinícius Júnior dostal přihrávku do vápna, předložil míč na malé vápno a KARIM BENZEMA už měl snadnou práci.

83
    Alejandro Catena vyhlavičkoval míč ven z pokutového území. Domácí se dokonce hnali do zajímavého brejku, ale daleko se s míčem nedostali.

82
    Real Madrid se usadil na polovině soupeře, nicméně nikdo v modrém se ne a ne dostat do zakončení. Vallecano hraje pozorně.

81
    Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Marco Asensio, přichází Rodrygo.

80
    Domácí brankář vyrazil z branky na malé vápno a vyboxoval míč mimo šestnáctku. Defenziva Vallecana hraje obětavě.

78
    Real Madrid napadá rozehrávku soupeře, nicméně domácí zadáci hrají s míčem velmi sebevědomě. Vallecano navíc žene zaplněný stadion.

77
    Do zakončení se po delší době dostali také domácí. Z hranice velkého vápna zakončil Sergio Guardiola, jehož rána skončila vedle zadní tyči.

75
    Stopeři Realu Madrid už ženou své oblíbence do ofenzivy. Hráči Realu Madrid se dostali na polovinu Vallecana, ale tam se dlouho neudrželi.

74
    Luka Modrič se uvolnil na hranici velkého vápna a zakočnil placírkou. Jeho pokus orazítkoval spojnici břevna a tyče!

73
    Žlutou kartu dostává Bébé (Rayo Vallecano).

72
    Real v posledních minutách stupňuje tlak, jenže hráči v modrém se stále ne a ne dostat do zakončení. Obrana Vallecana hraje s přehledem.

71
    Mendy se dostal k odcentrování z pravé strany, jenže centrem trefil jen prvního hráče v bílém dresu. Real Madrid vybojoval jen rohový kop.

70
    Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut a domácí Rayo Vallecano zatím hraje skvěle a útočí na bodový zisk proti lídrovi soutěže.

69
    Nacho Fernández poslal přihrávku na pravou stranu, kam si naběhl Mendy. Krajní zadák Realu Madrid ale nedokázal přesně přihrát.

68
    Toni Kroos poslal přihrávku na levou stranu, nicméně jeho pobídka skončila u dobře postavených zadáků Vallecana. Real se jen marně tlačí do šancí.

67
    Real Madrid se usadil na hranici velkého vápna, jenže nikdo v modrém dresu španělského celku se nedostává do zakončení.

66
    Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Óscar Valentín, přichází Pathé Ciss.

65
    Vallecano se dostalo na polovinu soupeře, kde domácí drží míč na kopačkách. Nikdo v bílém dresu se ale do zakončení nedostává.

64
    Žlutou kartu dostává Ferland Mendy (Real Madrid CF).

63
    Zraněný hráč domácího celku Valentín už je zpátky na trávníku a snaží se zapojit do hry. Uvidíme, zda bude schopen hrát i nadále.

62
    Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Casemiro, přichází Federico Valverde.

60
    Je za námi hodina hry a stále čekáme na úvodní branku dnešního souboje. Hra je navíc z důvodu zranění domácího hráče přerušena.

59
    Žlutou kartu dostává Casemiro (Real Madrid CF).

58
    Casemiro se hnal s míčem u nohy na polovinu soupeře, jenže si balón předkopl příliš daleko před sebe a už jej před soupeřem neudržel.

57
    Žlutou kartu dostává Óscar Trejo (Rayo Vallecano).

55
    Vallecano zahrávalo rohový kop. Centrovaný míč přiletěl ke vzdálenější tyči, kde se k zakončení dostal Alejandro Catena, ale míč netrefil ideálně.

54
    Domácí stoper Suárez si dal pozor na vysoký centr z pravé strany hrací plochy, nicméně hlavou odehrál míč jen do míst, kde byli soupeři.

53
    Vallecano se dostalo na hranici velkého vápna, nicméně nikdo v bílém dresu se do zakončení nedostal. Oba týmy brání velmi obětavě.

52
    Luka Modrič získal odražený míč na polovině hřiště a narýsoval kolmici na rozběhnutého Asensia. Ránu druhého jmenovaného obránce srazil na roh.

51
    Iván Balliu vhazoval na pravé straně hrací plochy, jenže jeho pobídka nenašla nikoho v bílém dresu. Real Madrid se brání pozorně.

50
    Real Madrid se dostal do blízkosti velkého vápna, ale nikdo v modrém dresu se stále ne a ne dostat do zakončení.

49
    Poprvé po změně stran se do útoku vydalo také Vallecano, ale centr z levé strany nikoho v bílém dresu nenašel.

48
    Toni Kroos se zmocnil odraženého míče v blízkosti velkého vápna, ale jeho následná rána pravou nohou skončila vedle levé tyčky.

47
    Hosté zahrávali rohový kop. K centru z levé strany se hnal Éder Militao, ale jeho hlavička skončila nad břevnem.

46
    Real Madrid obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Hosté se ihned vydali do útoku, nicméně Vinícius byl faulován.

46

První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce dnešního souboje jsme se úvodní branky nedočkali. První obrovskou šanci měl domácí Guardiola, jehož hlavičku Courtois zneškodnil. Na opačné straně mohl zahrozit Asensio, ale blýskl se i domácí brankář. Real se prosadil pět minut před přestávkou, ale Casemirův zásah neplatil pro ofsajd.

45+2

45+1
    Nastavují se dvě minuty!

45
    Hra je znovu přerušena. Jeden z domácích hráčů potřebuje ošetření na vlastní polovině.

44
    V závěru prvního poločasu panuje na stadionu fantastická atmosféra. Domácí fanoušci jsou zatím nadšení z výkonu fotbalistů Vallecana.

43
    Žlutou kartu dostává Óscar Valentín (Rayo Vallecano).

43
    Do odraženého míče se po přímém kopu položil levačkou Alejandro Catena, jehož dělovku zablokoval dobře postavený Nacho Fernández.

42
    Mendy u rohového praporku ostrým skluzem sestřelil unikajícího soupeře, ale sudí žlutou kartu nevytáhl .Domácí budou zahrávat přímý kop.

41
    Celou akci ještě řešil VAR, který odhalil ofsajd!

40
    Real Madrid se pět minut před přestávkou dostává do vedení! Do pokutového území přiletěl centr z levé strany. Ve vápně se k němu dostal důrazný CASEMIRO, který míč napáli do sítě! VAR nakonec branku odvolal pro ofsajd!

39
    Karim Benzema dostal přihrávku na hranici šestnáctky, odkud zakončil pravačkou, ale jeho rána minula zadní tyč.

38
    Iván Balliu si dal pozor na přihrávku za obranu Realu Madrid a nikým neatakován míč nakopl do bezpečí. Pokračuje marné snažení Realu.

37
    Militao poslal nákop na levou stranu hrací plochy, ale rozběhnutý Vinícius Júnior se k jeho pobídce nedostal. Vallecano může rozjet novou akci.

36
    Vallecano kombinuje na polovině Realu Madrid a drží míč na svých kopačkách. Nikdo z hráčů soupeře akci domácího celku neatakuje.

35
    Domácí útočník Guardiola si ve vápně naběhl na další povedený centr z levé strany, ale míč jen líznul daleko od branky Realu Madrid.

34
    Courtois si dal pozor na napadajícího soupeře a raději nakopl míč na levou stranu. Real Madrid dlouho míč neudržel, hrát může Vallecano.

33
    Obrana Realu Madrid si dala pozor na přízemní centr z pravé strany hrací plochy. Dobře postavený obránce Fernández balón odehrál mimo vápno.

32
    Karim Benzema sice dostal přihrávku do pokutového území, jenže si míč nedokázal dobře zpracovat. Ofsajd.

31
    Po dalším brejku centroval do pokutového území Balliu, ale Guardiola z těžké pozice zády k brance zakončil hodně mimo.

30
    Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a hostující Real Madrid zatím ne a ne najít recept na obranu soupeře. Vallecano navíc podniká nebezpečné brejky.

29
    Santi Comesaña z pravé strany vymyslel prudký centr na malé vápno, kde stál Éder Militao, který balón bez váhání odkopl ven ze šestnáctky.

28
    Zadáci domácího Vallecana kombinují s míčem na vlastní polovině, ale zatím se nikam nedostávají. Real Madrid teď soupeřovu rozehrávku napadá hodně vysoko.

27
    Domácí se dostali do zajímavé možnosti. Sergi Guardiola si naběhl na centr z levé strany, ale další hlavičkou poslal míč kousek nad břevno.

26
    Ferland Mendy se stáhl na vlastní polovinu s rozběhnutým Comesaňou, který jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi. Rozehrávat bude Real.

25
    Marco Asensio si naběhl na přihrávku do pokutového území, kde si míč přehodil na levačku a zakončil. Jeho pokus placírkou minul zadní tyč!

24
    Po krátkém ošetření už je zpátky na trávníku i v úvodu hodně aktivní Vinícius Júnior. Real Madrid nyní rozjíždí ofenzivní výpad po pravé straně.

23
    Vallecano se po pravé straně dostalo na polovinu soupeře. Bébé kouzlil u rohového praporku, ale důrazný obránce Carvajal jej nenechal odcentrovat.

21
    Stopeři Realu Madrid nyní kombinují vysoko na polovině Vallecana, ale jejich akce je hodně pomalá. Domácí drží kompaktní defenzivní blok.

20
    Real Madrid zahrával rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, kde ve vzdušném prostoru kralovali zadáci domácího Vallecana.

19
    Na opačné straně se po krátkém přiklepnutí dostal do zakončení Luka Modrič, ale ani jeho pokus nemířil mezi tři tyče.

18
    Domácí celek si vypracoval dosud největší možnost! Guardiola si našel centr do pokutového území, ale jeho hlavičku Courtois výborně zneškodnil!

17
    Držení míče: 27% – 73%

16
    Real už opět hraje s míčem na polovině Vallecana, ale domácím se zatím daří skvěle bránit aktivního útočníka Karima Benzemu.

15
    Fran García centroval z levé strany do pokutového území, nicméně jeho pobídka nenašla adresáta ve velkém vápně.

14
    Vinícius Júnir hledal přízemní přihrávkou volného spoluhráče na hranici šestnáctky, ale důrazná defenziva Vallecana hosty zakončit nenechala.

13
    Vallecano se hnalo do ojedinělého brejku, ale akci domácího celku zhatila příliš dlouhá přihrávka na pravou stranu.

12
    Real Madrid má v úvodních minutách míč většinu času na svých kopačkách, ale akce hostů nyní brzdí nepřesná kombinace.

11
    Bébé se po ojedinělém výpadu Vallecana dostal do zakončení z hranice velkého vápna, jenže ani jeho rána nemířila mezi tři tyče.

10
    Vinícius Júnior si naběhl na dobrou přihrávku, otočil se kolem obránce, ale jeho přízemní projektil prolétl kolem zadní tyčky.

9
    Vallecano přestálo úvodní nástup Realu Madrid a nyní se snaží uklidnit dění na trávníku. Hosté ale pokračují ve vysokém napadání.

8
    García si na vlastní polovině zahrál na volejbalistu a provinil se hrou rukou. Sudí nařídil rozehrávku ve prospěch slavného Realu Madrid.

7
    Real Madrid se usadil na polovině soupeře, kde hosté kombinují a snaží si otevřít prostor pro zakončení.

6
    Aktivní Asensio si dokázal zpracovat hodně prudkou přihrávku, jenže následně neoslovil nikoho ze spoluhráčů v dresu Realu Madrid.

5
    Real Madrid vstoupil do dnešního souboje velmi aktivně a od úvodních minut se tlačí do zakončení.

3
    Marco Asensio se snažil obejít obránce na hranici velkého vápna, jenže si předkopl míč daleko před sebe a už nezakončil.

2
    Vallecano se po pravé straně dostalo do blízkosti velkého vápna, nicméně centrovaný míč nikoho v dresu Raya neoslovil.

1
    Domácí Vallecano obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Domácí celek se ihned vydal do útoku a bude chtít potvrdit výbornou domácí bilanci.

1

Rayo Vallecano: L. Zidane – Balliu, Mario Suárez, Catena, F. García – Comesaña, Valentín – Bébé, Trejo, Á. García – Guardiola.
    Náhradníci: Dimitrievski – Ciss, Falcao, Maraš, Nteka, Palazón, Kévin Rodrígues, Saveljich, Sylla.

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Militao, Nacho Fernández, F. Mendy – Modrić, Casemiro, Kroos – Asensio, Benzema, Vinícius Júnior.
    Náhradníci: Fuidias – Camavinga, D. Ceballos, M. Díaz, E. Hazard, Isco, Jović, Marcelo, Rodrygo, J. Vallejo, Valverde, L. Vázquez..

Nováček španělské soutěže také prožívá povedenou sezónu. Po dvaceti čtyřech odehraných duelech má na kontě třicet jedna bodů a patří mu jedenáctá pozice ligové tabulky. Vallecano ale odehrálo o jedno utkání méně než soupeři. Na záchranu má přesto k dobru náskok jedenácti bodů. Rayo je silné právě na domácí půdě, kde je třetím nejlepším týmem v celé lize. Naposledy ale prohrálo 1:2 na hřišti Elche.

Real Madrid CF

Hostující Real Madrid zatím prožívá parádní sezónu. V domácí soutěži odehrál favorit dvacet pět zápasů a vybojoval v nich padesát sedm bodů. S tímto ziskem patří Realu vedoucí příčka před druhou Sevillou. Real se navíc pyšní nejlepší ofenzivou v soutěži. Soupeřům dosud nasázel padesát jedna branek. Naposledy doma přehrál 3:0 Deportivo Alavés. Dvojice Benzema a Vinícius navíc vévodí tabulce střelců.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání La ligy mezi Rayo Vallecano a Realem Madrid.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.