Lazio – Porto 2:2 (kon.) | Sociedad – Lipsko 1:3 (kon.) | Olympiakos – Bergamo 0:3 (kon.)
D. Záhreb – Sevilla 1:0 (kon.) | Braga – Tiraspol 2:0 (3:2 po pen.) | Rangers – Dortmund 2:2 (kon.)
Real Betis – Zenit 0:0 (kon.) | Neapol – Barcelona 2:4 (kon.)
koniec po penal. (3:2)
Sporting Braga
2:0 (2:0)
Sheriff Tiraspol
cz Štvrtok 24.02.2022, 21:00 • Estádio AXA, Braga • Európska liga • Play-off

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 14:7. Rohy: 13:5. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 14:17. (23:59:03)

Fotbalisté Bragy dokázali napravit dvoubrankovou porážku z Tiraspolu a ukončit tažení moldavského mistra evropskými poháry. Portugalci zahájili útočně a po nastřelené tyči dokázali ještě do přestávky ze spousty střel dvakrát skórovat. Z protiútoků byl hodně nebezpečný i Šeriff, žádnou akci však dnes nedotáhl. Druhý poločas i celé prodloužení se odehrály velice opatrně a oboustranně to bylo jen čekání na rozstřel. Když se ve 122. minutě neujala dalekonosná rána tiraspolského Adda do šibenice, musely rozhodnout penalty. Po třech selháních hostů nedali domácí dva mečboly, ale Moura je přece jen na závěr poslal do osmifinále Evropské ligy.

Francisco MOURA

5. séria
    3:2
    Francisco MOURA k velké úlevě domácích příznivců střelou doprostřed brány ukončuje rozstřel vítězně pro Bragu.
    Sebastien THILL

5. séria
    2:2
    Sebastien THILL snadno šoupl míč do protipohybu a Šeriff stále ještě žije. Domácí mají poslední mečbol.
    David CARMO

4. séria
    2:1
    David CARMO pálil prudce k tyči, jenže Giorgos Athanasiadis neuvěřitelnou robinzonádou vyvrátil pravidlo, že penalta se nedá chytit, jen špatně kopnout!
    Khalid BASIT

4. séria
    2:1
    Khalid BASIT je prvním úspěšným střelcem hostů.

3. séria
    2:0
    Abel RUIZ první mečbol mizerně kopnutou penaltou zahodil. Athanasiadis neměl s jeho šourákem vůbec potíže.
    Stjepan RADELJIĆ

3. séria
    2:0
    Stjepan RADELJIĆ neproměňuje. Jedna horší penalta než druhá. Opět ideální prostor pro brankáře, je prakticky rozhodnuto.