Trnava – Martin 1:7 (kon.) | Pov. Bystrica – Vlci Žilina 0:7 (kon.) | Brezno – Dubnica 1:7 (kon.)
Topoľčany – Modré Krídla 3:0 (kon.)
HC Topoľčany
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Modré Krídla Slovan
Streda 16.02.2022, 18:00 • Zimný štadón Topoľčany • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR) • 31. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

V rámci 39. kola Slovenskej hokejovej ligy sa okrem ostatných stretnutí stretnú medzi sebou aj celky Topoľčian a Modrých Krídiel Slovana.

Pôjde už v poradí o štvrtý vzájomný duel týchto dvoch spomínaných mužstiev. Tie doterajšie dopadli jednozančne lepšie pre Topoľčany, ktoré z troch duelov, trikrát našli trojbodový recept na svoju súpera.

Vzájomné zápasy v tejto sezóne

Modré Krídla Slovan – HC Topoľčany 0:7 (6.10. 2021)
    HC Topoľčany – Modré Krídla Slovan 2:1 (17.11. 2021)
    Modré Krídla Slovan – HC Topoľčany 2:6 (28.12. 2021)

HC Topoľčnany

Topoľčany sa aktuálne nachádzajú na pomyselnej hojdačke keď si z posledných piatich duelov držia formu P V PP P V. Naposledy však dokázali na domácom ľade poraziť Martin výsledkom 4:2.

Oveľa horšie ako Žochári sú na tom hráči Modrých Krídiel Slovana. Tí naposledy dokázali zvíťaziť ešte 19. januára. Odvtedy si držia len sériu prehier, ktorá je aktuálne na čísle päť. Formy z posledných piatich zápasov: P P P PP P.

HC Topoľčany: Halo (Kompas) – Novák, Zekucia, Bystričan, Kaščák, Kapičák, Dúžek, Kučerka, Bulák – Kurbatov. Čaládi, Novák – Kluka, Tomčák, Gergel – Matej, Vereš, Legalin – Kováč, Laššo, Gubo
    Trenér: Ľubomír Hurtaj

Modré Krídla Slovan: Beke (Noskovič) – Kotzman, Žabka, Škultéty, Verčík, Hauser, Parobek – Klučiar, Géci, Danišovský – Švarek, Uram, Chalupa – Petriska, Lukošik, Lepskii, Funtek
    Trenér: Rudolf Jendek

Rozhodca: Bachúrik J., Hatala G. – Tvrdoň P., Drblík M..

00:01

01:49
    Topoľčany dali gól!
    Výborne to spravili domáci, keď sa po pravom mantineli predral dopredu ANDREY LEGALIN, ktorý sa natlačil až pred hosťujúceho gólmana a strieľa úvodný gól stretnutia. Asistencia: Kompas.
    01:49 LEGALIN - 1:0

1:57
    Vylúčenie v tíme Modré Krídla Slovan (Géci – 2 min., podrazenie).

06:10
    Domáci sú naďalej aktívnejší a hrá sa v ich útočnom pásme. Modré Krídla sa sem tam prezentujú len malými útočnými výpadmi.

07:49
    Peknou strelou z medzikružia sa za hostí prezentoval Jakub Uram.

09:22
    Topoľčany už mohli viesť dvojgólovým náskokom! Ale to by museli najprv využiť prečíslenie dvoch proti jednému. Beke si pripisuje úspešný zákrok.

10:20
    V týchto chvíľach s pukom hrajú hostia, v hre sa aj pritvrdzuje.

11:01
    Útočník Modrých Krídiel Slovana, Samuel CHalupa, terza preveril pozornosť domáceho gólmana strelou z veľkého uhla.

11:44
    Vylúčenie v tíme Modré Krídla Slovan (Lukošik – 2 min., nedovolené bránenie).

12:53
    Topoľčany v týchto sekundách poriadne zovierajú svojho súpera. Využijú presilovú hru?

13:43
    Hra musí byť teraz kvôli posunutej bráne hostí prerušená.

14:38
    Niekoľko dobrých príležitostí mali teraz hostia, no zatiaľ s nimi v tomto dueli nedrží ani šťastie. Ani na dvakrát nedokázali vo výhodnej pozícii prekonať Hala.

15:58
    Do dobrej šance sa dostali aj domáci, konkrétne hráči druhej formácie, keď si vypracovali strelecký pokus z priestoru medzikružia. Beke zatiaľ druhý puk za svoj chrbát nechce.

17:05
    Ďalšia šanca pre Topoľčany. Tentoraz z toho bola strela z pravého krídla.

17:39
    Najprv jeden z útočníkov hostí veľmi nepekne atakoval domáceho obrancu v súboji za domácou bránou a neskôr jeden z domácich oplácal tento skutok. V závere prvej tretiny uvdidíme aj presilovku hostí.

18:04
    Vylúčenie v tíme HC Topoľčany (Kurbatov – 2 min., hákovanie).

19:12
    Vylúčenie v tíme Modré Krídla Slovan (Chalupa – 2 min., nedovolené bránenie).

20:00

Je za nami úvodná tretina stretnutia medzi domácimi Topoľčanmi a Modrými Krídlami Slovana. Domáci od úvodu začali veľmi aktívne za čo boli odmenení aj streleným gólom už v druhej minúte. Odvtedy však už diváci na zimnom štadióne v Topoľčanoch gól nevideli. Hostia nepredvádzajú úplne ideálnu hru zo svojho pohľadu. Párkrát sa dostali do dobrých šancí, no zatiaľ bez streleného gólu. Prostredná časť hry sa začne približne o 18:52.

Hráči už sú na ľadovej ploche, všetko je pripravené na štart druhej tretiny.

20:01

20:42
    Výborný začiatok druhej tretiny pre domácich, ktorí využili presilovú hru a idú do dvojgólového vedenia zásluhou bomby od modrej čiary, ktorou sa prezentoval MICHAL NOVÁK. Asistencia: Lukáš Novák.
    20:42 M. NOVÁK - 2:0

21:36
    Modré Krídla potrebujú prepnúť na vyšší level pokiaľ chcú s týmto duelom ešte niečo spraviť.

21:43
    Hostia sa držia v týchto chvíľach v útočnom pásme.

24:07
    Na hosťoch je vidieť chuť a dravosť po kontaktnom góle, Topoľčany ale výborne drží gólman Halo.

25:19
    Nie veľmi dobrá pasáž pre domácich. Tí sa teraz akokeby sami hľadajú na ihrisku.

26:06
    Vylúčenie v tíme HC Topoľčany (Kováč – 2 min., nedovolené bránenie).

26:25
    Medzitým ako sledujeme dianie na ľadovej ploche môžeme pochváliť aj domáceho DJ-a, ktorý počas prerušení hry vytvrára na zimnom štadióne super atmosféru.

27:52
    Počty na ľade sa na niekoľko sekúnd vyrovnajú, budeme svedkami hry štyroch proti štyrom.

27:53
    Vylúčenie v tíme Modré Krídla Slovan (Žabka – 2 min., nedovolené bránenie).

28:40
    Domáci si to pekne rozhadzovali v útočnom pásme, už počas presilovej hry, no následne prišlo vyhodenie cez všetky čiary od hostí a aj následná zlá rozohrávka, ktorá mohla byť potrestaná, pretože do samostatného nájazdu sa dostal jeden z hostí. Dobrý zákrok domáceho gólmana.

31:45
    Aktívnejšie sú v týchto momentoch Topoľčany. Zakázané uvoľnenie hostí.

32:25
    Na ľade po tvrdom hite ostal ležať jeden z hostí.

32:25
    Vylúčenie v tíme HC Topoľčany (Kučerka – 2 min., napadnutie).

33:19
    Modré Krídla sa snažia využiť túto presilovú hru zo všetkých síl, no domáci brankár má dnes jednoducho svoj deň.

34:11
    Po nepresných prihrávkach sa Modré Krídla pripravujú o útočné pásmo.

35:43
    Priam až učebnicové akcie teraz predvádzali Topoľčany v útočnom pásme, tretí gól z toho ale zatiaľ nebude.

36:21
    Po niekoľko minútovej pauze pre technické problémy na zimnom štadióne sa v hre pokračuje ďalej, Topoľčany pracujú v útočnom pásme súpera.

39:00
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny, domáci teraz priam až niekoľko minút zovierali súpera vo svojom útočnom pásme, defenzíva Modrých Krídiel ale drží brankára Bekeho.

39:56
    Na ľade vidíme teraz to, čo určite nechceme vidieť. Po zákroku jedného z hostí, ostal na ľade pred útočnou modrou čiarou ležať jeden z domácich, vyzerá to na nepekné zranenie kolena.

39:56
    Vylúčenie v tíme Modré Krídla Slovan (Žabka – 5+20 – osobný trest do konca zápasu, kopnutie).

40:00

Po dvoch tretinách zápasu medzi domácimi Topoľčanmi a Modrými Krídlami Slovana konštatujeme, že domáci sú v zápase dominantnejší a napĺňajú rolu favorita tohto duelu. Hostia sa snažia o strelenie kontaktného gólu, no trápi ich zlá hra v útočnom pásme a efektivita zakončení. Je však pred nami ešte záverečná tretina duelu a všetko je otvorené.

40:01

40:05
    Domáci začínajú záverečnú tretinu riadneho hracieho času dlhou presilovkou, uvidíme či sa im ju podarí zúžitkovať.

41:50
    Domáci síce neustále tlačia hostí v ich obrannom pásme, no je to bez nejakej výraznejšej šance.

42:32
    Domáci predsa využili hru piatich proti štyrom, keď po strele Kluku zazvonila žrď, gól z toho ešte nebol, no ihneď potom si puk našiel čepeľ domáceho DÁVIDA GERGELA, ktorý trafil bez akýchkoľvek problémov prázdnu bránu. Asistencie: Kluka, Legalin.
    42:32 GERGEL - 3:0

44:31
    Topoľčany aj naďalej okupujú útočné pásmo hostí, o pár sekúnd sa však presilová hra pre Topoľčany skončí.

46:51
    Aj keď už sú počty na ľade rovnovážne, domáci sú naďalej dominantní a stretnutie si užívajú.

47:46
    Hostia sa do útočného pásma dostávajú len vľmi ťažko, defenzíva domácich si zaslúži veľkú pochvalu.

49:23
    Vylúčenie v tíme HC Topoľčany (Zekucia – 2 min., sekanie).

51:54
    Domáci nedovolili hosťom nič ani v presilovej hre a ihneď po jej skončení sa vrátili ku svojej útočnej hre.

53:19
    Udrží si dnes domáci gólman nulu na konte?

54:06
    Vylúčenie v tíme HC Topoľčany (Tímový trest – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).

55:17
    Vylúčenie v tíme HC Topoľčany (Dúžek – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

55:17
    Oddychový čas hostí.

57:19
    Topoľčany prežili aj oslabenie o dvoch hráčov.

58:20
    Vylúčenie v tíme HC Topoľčany (Tomčák – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme Modré Krídla Slovan (Géci – 2 min., nešportové správanie).

V zápase dohrávky 39. kola sme dnes sledovali duel medzi Topoľčanmi a Modrými Krídlami Slovana. Domáci už od začiatku duelu diktovali tempo a po jednom góle v každej tretine si pripísali výhru 3:0. Postupne sa presadili Legalin, Michal Novák a Gergel. (20:42:39)
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Adam Pančák

Hľadáme spravodajcu pre tím HC Topoľčany. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 2. Legalin (Kompas), 21. Novák (Novák), 43. Gergel (Kluka, Legalin)

Tréner: Ľubomír Hurtaj

Tréner: Rudolf Jendek

Rozhodca: Bachúrik J., Hatala G. – Tvrdoň P., Drblík M.