Columbus – Florida 4:8 (kon.) | Detroit – Anaheim 2:1 (po pr.) | Chicago – Vancouver 1:3 (kon.)
Ottawa – Edmonton 3:2 (po pr.) | Toronto – NJ Devils 6:4 (kon.)
Toronto Maple Leafs
6:4 (2:3, 0:1, 4:0)
New Jersey Devils
cz Utorok 01.02.2022, 01:37 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

58:13
    Zřejmě je po zápase. Ryan Graves totiž před vlastní bránou neudržel nervy na uzdě a po přerušení hry nesmyslně krosčekoval k ledu Nylandera.

55:37
    Přesilovka pro New Jersey! Velká šance vzít si vedení zpět na svou stranu. Na lavici hanby usedl český útočník Ondřej Kaše, který upustil hokejku pod nohy Hughese a rozhodčí tento fakt ocenili dvěma minutami.

41:44
    Zachův trest vypršel a následuje vyloučení na domácí straně. Dvě minuty si odsedí pořádně frustrovaný Jason Spezza, jenž zahákoval Gravese.

39:46
    V úniku vystartoval do úniku Alexander Kerfoot. Pod nátlakem osekávání ze strany Pavla Zachy ovšem zakončit nedokázal. Volný puk vzápětí dojel Michael Bunting, leč ani nadvakrát Schmida nepřekonal. Český útočník Zacha si po přerušení hry odjíždí odpykat dvouminutový trest za přečin sekání.

37:55
    Z pokračujícího tlaku Devils vyplynul faul TJ Brodieho. Obránce Maple Leafs pravou rukou přidržel hokejku Šarangovičovi, což pozornosti rozhodčích neuniklo.

31:04
    První vyloučení přišlo až ve druhé polovině utkání. Proti pravidlům hrál za vlastní bránou Damon Severson, proti Kerfootovi si pomohl držením.

Milan Huppert

Góly a asistencie: 7. Matthews (Marner, Liljegren), 16. Matthews (Rielly, Marner), 45. Spezza (Michejev, Kerfoot), 54. Marner (Matthews), 57. Michejev (Kerfoot), 60. Matthews – 1. Zacha (J. Hughes, Bratt), 7. J. Boqvist (Colton White, Kuokkanen), 10. A. Johnsson (Mercer), 28. Bastian (Graves, J. Boqvist)

Toronto Maple Leafs: J. Campbell (10. P. Mrázek) – Brodie, Rielly, Holl, R. Sandin, Liljegren, Dermott – Marner (A), Matthews (A), Bunting – W. Nylander, Tavares (C), Kerfoot – O. Kaše, Kämpf, Michejev – Simmonds, Spezza, Engvall.
    Tréner: Sheldon Keefe

New Jersey Devils: A. Schmid (J. Gillies) – Severson (A), Siegenthaler, P. K. Subban (A), Graves, Colton White, Ty Smith – Bratt, J. Hughes, Šarangovič – Bastian, N. Hischier (C), Zacha – Tatar, Mercer, A. Johnsson – Kuokkanen, J. Boqvist, Vesey.
    Tréner: Lindy Ruff

Rozhodca: Markovic, Rank – Shewchyk, Berg