Island – Maďarsko 31:30 (kon.) | Poľsko – Nemecko 23:30 (kon.) | Bielorusko – Rakousko 29:26 (kon.)
Holandsko – Portugalsko 32:31 (kon.)
Island
31:30 (17:17)
Maďarsko
cz Utorok 18.01.2022, 18:00Majstrovstvá Európy mužov

Island – Maďarsko 31:30 (17:17)
    Nejvíce branek: Ó. I. Magnússon 8/3, Elísson 7/1, Gudmundsson 4 – Bánhidi 7, Lékai 4, Máthé 3. Sedmimetrové hody: 4/4 – 0. Vyloučení: 1:1. (19:33:06)

Je konec! Island nakonec po velké bitvě poráží Maďarsko 31:30 a postupuje do další fáze turnaje. Po celou dobu utkání se hrál nesmírně dramatický souboj. Ani jeden z týmů se nedostal k nějakému většímu náskoku. Až v závěru byl Island v ofenzivě o něco přesnější a rozhodl o postupu.

Konec zápasu. (31:30)

60
    Brankář Islandu v závěru vytáhl fantastický zákrok pravou nohou! (31:30)

59
    Bujdosó zahodil klíčovou sedmičku střelou do tyče! (31:30)
    58
    Rodríguez Álvarez pohotově vrací do boje o postup Maďarsko. (31:30)
    57
    Gudmundsson se prosadil pod velkým tlakem a dostává Island do vedení o dvě branky. (31:29)
    56
    Magnússon dělovkou do dolního rohu nedal gólmanovi nárok. (30:29)
    55
    Bodó se zbavil obránce rychlým naznačením a postaral se o vyrovnání. (29:29)
    54
    Magnússon střelou o zem proměnil sedmičku a posílá Island do vedení. (29:28)
    54
    Szita parádní dělovkou z levé strany rozjásal zaplněnou halu. (28:28)
    53
    Elísson utekl obráncům Maďarska a brejk zakončil přesnou střelou. (28:27)
    52
    Je znovu vyrovnáno! Gudmundsson gólmana doslova propálil. (27:27)
    51
    Gól vstřelil tým Island (Janus Dadi Smárason). (26:27)

50
    Do konce dnešního souboje zbývá posledních deset minut a zatím pokračuje dramatická bitva. (25:26)

49
    Brankář Islandu zakročil proti ráně soupeře, ale sudí viděl přestupek a nařídil rozehrávku pro Maďary. (25:26)
    48
    Maďarsko přidává vedoucí branku. Bánhidi se prosadil z krkolomné pozice. (25:26)

47
    Oddechový čas pro Island. (25:25)

46
    Maďarsko se dralo do zakončení, ale Island nyní brání důrazně. Maďaři přesto zůstávají u míče. (25:25)
    45
    Je znovu vyrovnáno! Maďarsko vrátil do hry Bánhidi. (25:25)
    44
    Máthé si naskočil proti obráncům soupeřem a švihl míč pod břevno. (25:24)
    43
    Elísson střelou na střed branky proměnil sedmičku. (25:23)
    42
    Rodríguez Álvaraz utekl obráncům v modrém a trefil prázdnou branku. (24:23)
    41
    Magnússon se prodral za obránce po pravém křídle a navýšil náskok Islandu na rozdíl dvou branek. (24:22)
    40
    Szitá se z levé strany uvolnil a poslal míč do dolního rohu. (23:22)
    39
    Gíslason si naběhl na dobrou přihrávku a zakončil do dolního rohu. (23:21)
    38
    Přes celé hřiště se do prázdné branky prosadil (22:21)
    37
    Gól vstřelil tým Island (Bjarki Már Elísson). (21:21)
    37
    Bánhidi rychlým přechodem do útoku vrací Maďarsku vedení. (20:21)
    36
    Elísson se uvolnil na levé straně a trefil horní roh branky. (20:20)
    35
    Lékai střílel z velké vzdálenosti a poslal míč do sítě. (19:20)
    33
    Gól vstřelil tým Maďarsko (Márton Székely). (19:19)
    33
    Magnússon se prosmýkl kolem soupeře a poslal míč do dolního rohu. (19:18)
    32
    Bánhidi se dostal do zakončení z hranice brankoviště. Maďarsko ženou i fanoušci. (18:18)
    31
    Elísson s přehledem proměnil sedmičku a vrací Islandu vedení. (18:17)

31
    Začal druhý poločas. (17:17)

První poločas končí! V prvním půli jsme sledovali hodně ofenzivní podívanou. Island byl prakticky po celou dobu o gól napřed, ale Maďaři se vždy dokázali dotáhnout. Ve druhé půli tak uvidíme bitvu o postup.

30
    První poločas skončil. (17:17)
    30
    Maďarsko vyrovnává snad v poslední sekundě první půle. Pod břevno poslal míč Hanusz. (17:17)
    30
    Pálmarsson pálil z hranice brankoviště a v závěru první půle posílá Island do vedení. (17:16)

29
    Oddechový čas pro Island. (16:16)

28
    Maďarsko se dokonce mohlo dostat do vedení, ale gólman Islandu předvedl parádní zákrok pravou nohou. (16:16)
    27
    Ancsin se dostal mezi obránce a dělovkou do horního rohu rozvlnil síť. (16:16)
    26
    Kristjánsson se dostal do zakončení, nicméně jeho rána nejprve orazítkovala tyč, ale následně se odrazila do sítě. (16:15)
    26
    Topic si naskočil proti obrannému valu soupeře a dokázal se prosadit. (15:15)
    25
    V první půli sledujeme gólové hody. Islandu rychle vrací vedení Gudmundsson. (15:14)
    25
    Bóka se prosadil dělovkou z velké vzdálenosti. (14:14)
    24
    Gudjónsson dělovkou z pravého křídla otřel míč o břevno a poslal jej do branky. (14:13)
    23
    Je znovu vyrovnáno! Maďaři udeřili při oslabení. Z levé strany se trefil Nagy. (13:13)

22
    Vyloučení v týmu Maďarsko (Patrik Ligetvári). (13:12)

22
    Magnússon se po levé straně prosmýkl do palebné pozice, ale jeho pokus vykryl obránce. (13:12)
    20
    Rodríguez Álvarez se dostal na hranici brankoviště a přeloboval vyběhnutého brankáře. (13:12)
    20
    Magnússon střelou k levé tyči proměnil sedmimetrový hod. (13:11)
    19
    Maďaři se soupeřem nadále drží krok. Z těžké pozice se štěstím skóroval Bánhidi. (12:11)
    18
    Magnússon dostal přihrávku na polovinu soupeře, otočil se kolem obránce a znovu se prosadil. (12:10)
    17
    Lékai si naskočil na vysokou přihrávku a z velké výšky švihem vymetl dolní roh. (11:10)
    16
    Island poprvé v utkání vede o dvě branky. Po nedůrazu maďarské obrany se v pádu trefil Élísson. (11:9)
    16
    Kristjánsson střílel z velké dálky a umístil svůj projektil pod břevno. (10:9)
    15
    Na brankovišti se kolem soupeře v modrém dresu otočil Topic, který poslal míč pod horní tyč. (9:8)
    14
    Jónsson krásnou dělovkou vymetl horní roh. (9:8)
    13
    Jenže Maďaři rivala nechtějí pustit do trháku. Lékai tentokrát nachytal gólmana na švestkách. (8:8)
    12
    Ásgeirsson se zbavil soupeře na pravém křídle a poslal míč k zadní tyči. (8:7)
    12
    Máthé utekl obráncům v modrém a postaral se o bleskové vyrovnání. (7:7)
    11
    Kristjánsson se prosmýkl mezi obránce a střelou o zem poslal míč mezi nohy gólmana. Ofenzivy jsou zatím efektivní. (7:6)
    10
    Kristjánsson se střelou kolem soupeře dokázal prosadit i v pádu. Zatím je to obrovské drama. (6:6)
    9
    Bánhidi se rychle prosmýkl mezi dva soupeře a usměrnil míč k tyči. (5:6)
    9
    Magnússon z velké dálky poslal míč mezi nohy brankáře. (5:5)
    8
    Maďarsko už znovu vede! Bánhidi ustál souboj na hraně brankoviště a v pádu se prosadil. (4:5)
    7
    Gudmundsson okamžitě reaguje dělovkou do šibenice. (4:4)
    7
    Bóka se hnal sám na brankáře a po naznačení poslal míč pod břevno. (3:4)
    6
    Na opačné straně po rychlém přechodu do útoku vyrovnává Máthé. (3:3)
    6
    Magnússon s přehledem proměnil sedmičku a posílá Island do vedení. (3:2)
    5
    Lékai se dostal do zakončení a poslal míč pod břevno. (2:2)

4
    Gíslason je prvním vyloučeným hráčem dnešního souboje. (2:1)
    4
    Gudjónsson dostal přihrávku na pravou stranu a trefil se do horního rohu. (2:1)

3
    Maďarsko se usadilo na polovině Islandu, jenže nikdo v bílém se teď nedostává do zakončení. (1:1)
    2
    Szita se prosmýkl mezi obránce a švihem poslal míč do dolního rohu. (1:1)
    1
    Elísson utekl na levé straně obráncům a poslal míč pod břevno. (1:0)

1
    Maďarsko obstaralo výhoz do dnešního souboje. Právě Maďaři dnes potřebují nutně zvítězit. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Island: Gústavsson, Hallgrimsson, Björgvinsson – Smárason, Pálmarsson, V. Kristjánsson, Elísson, E. Ö. Jónsson, Gudmundsson, Gíslason, G. T. Kristjánsson, Ó. I. Magnússon, Vidarsson, Ingason, Arnarsson, S. B. Gudjónsson, K. Ö. Kristjánsson, Einarsson, Torkelsson, Ásgeirsson.

Maďarsko: Székely, Mikler, Borbély – Sipos, Topic, Bóka, Ligetvári, Győri, B. Nagy, Rosta, Z. Ilić, Sunajko, Máthé, Rodríguez Álvarez, Bánhidi, Bujdosó, Szita, Ancsin, Bodó, Lékai, Hanusz..

Island

Island je na tom mnohem lépe. V základní skupině B má po dvou odehraných duelech čtyři body a patří mu první pozice před Nizozemskem a svým dnešním soupeřem. Na úvod turnaje přehrál Island rozdílem čtyř branek Portugalsko. V dalším souboji pak nad Nizozemskem zvítězil o gól a před posledním duelem ve skupině má skvělou pozici.

Maďarsko

Maďarsko dnes potřebuje zvítězit, aby si mohlo zajistit postup do další fáze tohoto turnaje. Maďaři ve dvou duelech získali dva body za triumf nad posledním Portugalskem. Proti rozjetému Nizozemsku ale padli rozdílem tří branek. Nizozemci navíc hrají poslední duel právě s Portugalskem. Do dnešního souboje Maďarsko vstupuje v pozici mírného favorita.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům házené! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání evropského šampionátu mezi Islandem a Maďarskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.