Island – Maďarsko 31:30 (kon.) | Poľsko – Nemecko 23:30 (kon.) | Bielorusko – Rakousko 29:26 (kon.)
Holandsko – Portugalsko 32:31 (kon.)
Poľsko
23:30 (12:15)
Nemecko
cz Utorok 18.01.2022, 18:00 • Zimný štadión Ondreja Nepelu, Bratislava (Slovensko) • Majstrovstvá Európy mužov

zápas je u konce. Čekala se vyrovnaná házená, ovšem na tu tak úplně nedošlo. Prvních patnáct minut druhého poločasu Poláci úplně zaspali. Dokonce měli pasáž, kdy deset minut vůbec neskórovali. Němci si vytvořili místy i sedmibrankový náskok, který se soupeři podařilo stáhnout i na tři branky, ale Německo nakonec o těch zmíněných sedm branek vyhrává. Připisuje tak dva body a výhru ve skupině. (19:35:22)

Polsko – Německo 23:30 (12:15)
    Nejvíce branek: Moryto 7/5, Sićko 6, Daszek 5 – Steinert 9/6, Golla 6, Köster 6. Rozhodčí: Slave Nikolov – Gjorgij Nachevski. Sedmimetrové hody: 5/5 – 6/6. Vyloučení: 5:6.

Konec zápasu. (23:30)
    60
    Lukas Zerbe dvacet sekund před koncem pravděpodobně už uzavírá skóre a zaokrouhluje počet vstřelených branek Německa na 30. (23:30)
    59
    Arkadiusz Moryto jednoduše proměnil sedmimetrový hod. Ani nenaznačoval, míč poslal rovnou k levé tyči do spodku. (23:29)

59
    Vyloučení v týmu Německo (Djibril Omar M'Bengue). (22:29)
    58
    Patrick Wiencek dostal pas do volného prostoru před brankoviště obloučkem. Ten rychle zpracoval a míč nasměroval za záda polského gólmana. (22:29)
    57
    Szymon Sićko se oho vůbec nebál a ze středu poslal technický oblouček, který přeletěl brankáře Bittera a zapadl do branky. (22:28)

57
    Vyloučení v týmu Německo (Christoph Steinert). (21:28)
    57
    Lukas Zerbe skóruje z prostoru před brankovištěm na středu. Parádní střela pod víko a odskok jeho týmu je opět sedmibrankový. (21:28)
    56
    Gól vstřelil tým Německo (Julian Köster). (21:27)
    55
    Gól vstřelil tým Německo (Johannes Golla). (21:26)
    54
    Michał Daszek ve druhém poločase táhne svůj tým. Nyní na levé straně nadskočil nad obranu a poslal míč do vinglu u vzdálenější tyčky. Polsko je už přiblíženo na čtyři branky. (21:25)
    54
    Gól vstřelil tým Německo (Julian Köster). (20:25)
    53. Arkadiusz Moryto (POL) - 20:24
    53
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Polsko (Arkadiusz Moryto). (20:24)
    53
    Christoph Steinert je dnes na penaltových hodech neuvěřitelný. Toto je už jeho šestý proměněný ze šesti pokusů. A opět s přehledem. (19:24)