Bristol – Fulham 0:1 (po pr.) | Burnley – Huddersfield Town 1:2 (kon.) | Millwall – Crystal Palace 1:2 (kon.)
Leicester – Watford 4:1 (kon.) | Newcastle – Cambridge 0:1 (kon.) | Port Vale – Brentford 1:4 (kon.)
West Bromwich – Brighton 1:2 (po pr.) | Hull City – Everton 2:3 (po pr.) | Chelsea – Chesterfield 5:1 (kon.)
Swansea – Southampton 2:3 (po pr.)
Swansea City
2:3 (0:1)
Southampton FC
cz Sobota 08.01.2022, 18:30 • Swansea.com Stadium, Swansea • FA Cup • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Dobrý večer z Anglie! Dnes nejsou na programu žádné anglické ligové soutěže, naopak se dostává ke slovu FA Cup. V jednom ze zápasů 3. kola tak na sebe narazí Swansea a Southampton. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.

Swansea City: Hamer – Bennett, Downes (C), Cooper – Naughton, Smith, Walsh, Manning – Piroe, Cullen – Obafemi.
    Náhradníci: Benda – Fulton, Grimes, Ntcham, Dhanda, Bidwell, D. Williams, R. Williams, Abdulai.
    Trenér: Russell Martin

Southampton FC: Forster – Valery, Bednarek, Tella, Stephens – S. Armstrong, Romeu, Ward-Prowse (C), Perraud – Redmond, Broja.
    Náhradníci: Caballero – Vojnovic, Long, A. Armstrong, Elyounoussi, Diallo, Simeu, Chauke, Olaigbe.
    Trenér: Ralph Hasenhuttl

Rozhodčí: Hooper – Fox, Wild.

1

2
    Jako první se na útočné polovině usadila Swansea, ta ale nic nevymyslela a následně byla vytlačena zpátky na svou polovinu.

3
    Žlutou kartu dostává Yan Valery (Southampton FC).

3
    Walsh měl na hranici šestnáctky poměrně dost volného prostoru, odhodlal se tedy k zakončení, které nevypadalo vůbec špatně, ale nakonec se nevlezlo mezi tyče.

5
    Do míče si kopl také domácí brankář Hamer, který však rozehrávku vůbec nezvládl, protože míč zakopl mimo hrací plochu a daroval tak soupeři aut.

6
    Forster naprosto bez problémů pokryl centr z levé strany a s rozehrávkou si dává na čas. Hosté totiž potřebují uklidnit hru.

8
    Southampton právě vstřelil branku!
    Celek z Premier League se dostává do vedení ze své první příležitosti! Tella dostal slušnou přihrávku do středu hřiště, kde se rychle zorientoval a ihned vyslal do úniku NATHANA REDMONDA, jenž zakončil přímo k pravé tyči a nedal tak Hamerovi šanci k zákroku.
    8. Nathan REDMOND - 0:1

10
    The Saints pokračují v útočném snažení, nyní získali na útočné polovině přímý kop. Do šestnáctky tak letěl centr, ale ten domácí na několikrát pokryli.

11
    Swansea je při vlastní rozehrávce pod obrovským tlakem, protože protihráči napadají až v pokutovém území. To jim nakonec přineslo zisk míče.

12
    Southampton dokonce získal rohový kop, ten rozehrál nakrátko. To se mu ale nevyplatilo, protože domácí následně dobře zapracovali a protivníka zatlačili až na jeho půlku.

14
    Domácí už se oklepali z inkasované branky a nyní se tak pokoušel o skórování Naughton, ale jeho pokus byl sražen pouze na rohový kop.

15
    Manning opravdu dost nadějně centroval do šestnáctky, jenže v ideální pozici nebyl žádný jeho spoluhráč.

17
    Saints nyní hrají ve velkém klidu a pohodě, Forster tak opět mohl míč chvíli podržet. Následně ale nerozehrál vůbec přesně.

18
    Tellovi se otevřel prostor na pravé straně, k úniku se však neodvážil, takže vrátil míč zpátky dozadu.

20
    Máme za sebou prvních dvacet minut utkání, ve kterých se kromě gólu skoro nic nestalo. Převahu už však má Southampton, který tak potvrzuje roli favorita i tímto.

21
    Tella se výborně uvolnil na pravé straně a dokonce i zakončil, jenže do míče se vložil jeden z obránců, který tak zastavil velmi nebezpečnou šanci!

22
    The Saints už si vepředu dělají, co chtějí. Další přihrávku před branku však domácí ještě zastavili, i když to bylo s velkými obtížemi.

23
    Přihrávka Armstronga se příhodně odrazila do běhu Telly, ten se ale k míči nakonec nedostal, protože u něj byl první Hamer.

25
    Broja dostal parádní pas za obranu, zpracování míče ale bylo moc pomalé, kvůli čemuž ho stačil protihráč včas odzbrojit.

26
    Domácí obránci pokračují ve skvělé práci, nyní se vyznamenal Bennett, který prakticky gólovou přihrávku srazil na rohový kop!

28
    Southampton to nyní zkouší přes pravou stranu, kde už měl na dosah další roh, ale tentokrát se bude muset spokojit jen s autem.

30
    Obrovský problém pro Southampton! Yan Valery se zcela zbytečně nechává vykartovat, a to když podrazil Obafemiho. Je to pro něj tedy žlutá karta a následně červená.
    30. Červená karta po 2. žluté

31
    Walsh z následného přímého kopu zkusil štěstí přímou střelou, ale mířil jen nějaký metr nad horní tyč.

33
    Southampton se tedy zatahuje do obranné ulity a minimálně do přestávky chce zůstat na aktuálním stavu. O přestávce bude řešit změnu taktiky.

34
    Swansea už ale začíná cítit svou příležitost a hned se usazuje na útočné polovině. Tam je ale zatím především opatrná.

36
    Hosté zatím obranu bez problémů zvládají. Soustředí se ale především na ni, dopředu se nyní vůbec nedívají.

37
    Naughton už neměl na pravé straně komu přihrát, vystřelil tedy z velké vzdálenosti, ale ke gólové radosti to nevedlo.

38
    Downes si na hraně šestnáctky našel odražený míč a tvrdě vypálil volejem, jenže i on mířil příliš vysoko.

39
    Redmond po delší době vedl útok svého týmu, míč ale nakonec skončil za pomezní čárou, takže budou rozehrávat domácí.

41
    Hosté se přestávají stíhat, na své polovině si tak pomáhají nedovoleným zákrokem. Za chvíli ale bude přestávka, do ní to chtějí ustát.

42
    Forster se při svém odkopu nepokoušel přesně rozehrát, prostě míč odkopl co nejdál od své brány, aby koupil co nejvíce času.

43
    Žlutou kartu dostává Ryan Bennett (Swansea City).

44
    Tella při napadání sice srazil míč, ale poslal ho tak jen za brankovou čáru, což znamená odkop pro Hamera, který co nejrychleji rozehrává nakrátko.

45+1
    Cooper chtěl zastavit protiútok soupeře za každou cenu, šel tedy do faulu proti Redmondovi, za který ho hlavní sudí odměnil žlutou kartou.

45+1
    Nastavují se dvě minuty.

45+3

Druhý poločas začne přibližně v 19:33.

Zápas zatím probíhá podle předpokladů. Southampton se brzy dostal do vedení, které následně chtěl ještě navýšit, ale to se mu nepovedlo. Teď už to však bude mít celkem těžké, protože se nechal vyloučit Valery, který tak poslal své spoluhráče do oslabení. Swansea tak klidně ještě může zabojovat o vyrovnání nebo dokonce o obrat.

46

46
    Southampton nastupuje do druhé půle bez střídání, takže asi pořád hraje na tři obránce. Rozhodně má ale více energie.

47
    Ward-Prowse se při souboji ve středu hřiště dopustil nedovoleného zákroku, míč tak získává pod kontrolu Swansea.

49
    Southampton nastoupil do druhé půle jako uragán a vytváří si jednu šanci za druhou. Na oslabení tak totálně zapomněl.

51
    Manning se zapojil do souboje před pokutovým územím, tam nakonec vybojoval míč a okamžitě vypálil, ale mířil přímo do náruče Forstera.

52
    Swansea už ale přece jen začíná tlačit, ale zatím je to marné. Hosté velmi dobře brání a všechny pokusy soupeře likvidují obránci.

54
    Southampton po delší době kombinuje na útočné polovině, ale moc dlouho to neplatilo. Jeden hráč prostě občas chybí.

55
    Piroe dostal parádní pas za obranu a už se řítil za gólmana, jenže ho zastavil postranní rozhodčí, který mu odmával postavení mimo hru.

57
    Tempo hry se v posledních minutách dost zpomaluje, ani jeden tým se zatím nikam příliš nežene. Přece jen pořád zbývá něco málo přes třicet minut.

58
    Žluté karty na účtech domácích hráčů pomalu přibývají, nyní ji dostal Liam Walsh. Ten kousek před šestnáctkou fauloval Romeua a ještě tak daroval soupeři nebezpečnou standardní situaci.

60
    Stephens mohl svému týmu zajistit komfortní dvoubrankový náskok, protože po centru byl úplně sám před bránou, ale jeho zakončení hlavou bylo hodně nepřesné!

61
    Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Walsh, přichází Grimes.

62
    Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Cooper, přichází Ntcham.

63
    Oba střídající hráči se hned zapojují do útočné akce, ale ani oni se nedostali přes obranný val soupeř. Nakonec útok ukončil ofsajd.

64
    Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Stuart Armstrong, přichází Diallo.

65
    Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Redmond, přichází Adam Armstrong.

68
    Obafemi si nepohlídal ofsajdovou past a míč tak zase půjde do držení hostů, kteří už hrají vyloženě na čas.

69
    Přece jen se ještě pro Southampton naskytla šance, konkrétně pro Romeua, ale ten ideální střeleckou možnost neproměnil v gól.

70
    Vstupujeme do posledních dvaceti minut a Swansea už by měla začít pospíchat. Čas už teď poběží čím dál rychleji.

71
    Naughton sice nadějně procházel mezi protihráči, nakonec ale nepřesně přihrál. Po chvíli skončil míč v náruči Forstera.

74
    Už se hraje prakticky jenom na polovině Southamptonu, který se tak dostává pod větší a větší tlak. Nyní si to ale domácí zbytečně pokazili útočným faulem.

75
    The Saints sbírají několik cenných sekund na útočné polovině, kde nakonec faulovali, ale to jim příliš nevadí.

76
    Ntcham nákop Manninga jen tak tak udržel na útočné polovině, následně se neodhodlal ani k centru, míč tak raději vracel dozadu.

77
    Swansea právě vstřelila branku!
    Swans přece jen vyrovnávají a čeká nás ještě zajímavý závěr! Naughton dostal parádní pas do běhu mezi obránci, okamžitě tak posílal míč před bránu, kde sice zasáhl bek hostů, ale balón srazil pouze k JOELOVI PIROEOVI, který zakončil chladnokrevně pod horní tyč.
    77. Joel PIROE - 1:1

77
    Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Tella, přichází Elyounoussi.

78
    Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Broja, přichází Long.

79
    Domácí stále nemají dost a málem se prosadili podruhé! Tvrdou ránu Grimese z dálky Forster vyrazil a i dorážku Cullena úspěšně pokryl, čímž udržel svůj tým ve hře!

80
    Southampton se nyní samozřejmě také pokouší o útočení, ale to zatím není příliš nebezpečné. Dlouhý nákop totiž skončil jenom v rukavicích Hamera.

81
    Cullen se hnal do další šance, tentokrát ale na dlouhý pas nedosáhl, dříve u něj byl pozorný gólman hostů.

82
    Swansea už zase kombinuje na útočné polovině a dokonce se dostala do šestnáctky, tam už ale zasáhli obránci, kteří ale následnou rozehrávku vůbec nezvládli.

84
    Forster se v posledních minutách rozhodně nenudí, nejvíc mu dává zabrat Cullen, který už se na něj zase řítil. U míče byl však zase první brankář.

85
    Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Cullen, přichází Dhanda.

86
    Domácí zastavuje jeden ofsajd za druhým, tentokrát byl přistižen Obafemi. Zápas tak pomalu směřuje do prodloužení.

88
    Domácím se rozhodně do prodloužení nechce, takže poměrně aktivně vymýšlí cestu k zakončení, ale zatím se jim to vůbec nedaří.

90
    Swansea zahajuje jeden ze svých posledních útoku od svého gólmana, musí být ale dost opatrná, jelikož soupeř velmi aktivně napadá.

90
    Piroe měl na kopačce rozhodnutí, protože se uvolnil mezi dvěma obránci a mířil sám na gólmana, ale Forstera trefil pouze do nohy!

90+1
    Nastavují se tři minuty.

90+2
    Southampton také ještě útočí, ale po autu míč dlouho neudržel. Balónu se tak rychle chopí soupeř.

90+3
    Stephens ještě vidí žlutou kartu za strkanici s Dhandou, což platí také o něm.

90+4
    Druhý poločas skončil.

Swansea tedy přece jen našla vyrovnaní a nakonec zápas dotáhla minimálně do prodloužení. Tam bude pořád menším favoritem, protože Southampton pořád hraje jenom s deseti hráči.

91
    Začal první poločas prodloužení.

91
    Oba brankáři už si v prodloužení zahráli, nic složitého ale neřešili. Prostě chytili dlouhý nákop protihráčů.

93
    Ofsajd je pořád na pořádku dne, a opět se píská proti domácím fotbalistům. Pro ně to je již šesté postavení mimo hru.

95
    Obrovský šok pro Southampton, který poprvé v zápase prohrává! Ntcham z pravé strany přihrával před bránu, kde samozřejmě hledal spoluhráče, ale místo toho se trefil do nohy JANA BEDNAREKA, který si nešťastně srazil míč přímo k tyči.
    95. Jan BEDNAREK - 2:1

96
    Okamžitě zase platí vyrovnaný stav! Hosté pronikli do vápna přes pravou stranu, odkud tedy přišla přihrávka do malého vápna od Longa, kde čekal MOHAMED ELYOUNOUSSI, který bez problémů zakončil mimo dosah Hamera.
    96. Mohamed ELYOUNOUSSI - 2:2

100
    Pořád je o něco aktivnější Swansea, která tak naplno využívá své výhody. Pořád má navíc poměrně dost času na další branku.

101
    K odkopu od brány se po odpískané ruce soupeře chystá Ben Hamer. Následně se k míči ale dostává opět soupeř, který si chystá další útok. Ten ale nakonec končí velmi přetaženým centrem.

102
    Tak toto byla ukázková kombinace, která končí po přízemním centru za zády brankáře Swansea! Pod tuto branku se podepsal SHANE LONG, který po obdržené přihrávce z bleskového útoku mohl zakončovat do zcela prázdné brány.
    102. Shane LONG - 2:3

104
    Hráči domácího celku nikam se svým útokem nespěchají a jejich největším cílem je podle všeho momentálně udržet míč na svých kopačkách. Ani to se jim ale nakonec nedaří, z čehož těží soupeř dalším velice rychlým útokem.

105+1
    Tak toto byla obrovská šance, do které se dostal Olivier Ntcham! Po střele od jednoho z jeho spoluhráčů se mohl právě jmenovaný hráč dostat k odraženému míči. Jeho střela z velkého úhlu ale pouze proletěla kolem brány.

105+3
    První poločas prodloužení skončil.

106
    Začalo druhé prodloužení.

107
    Ihned po úvodním hvizdu druhého poločasu prodloužení se dostali hráči Swansea do útoku. K jejich smůle ale končí ještě dřív, než pořádně začal, a to autem po smolném odrazu. Jejich soupeř ale míč pouze odkopává míč daleko od své svatyně.

109
    Po pádu v šestnáctce soupeře se ze země jen horkotěžko zvedá Joel Piroe. Hra se tak následně přerušuje a na pomoc mu přichází jeden z hráčů soupeře. Po pár chvílích se ale jmenovaný hráč zvedá a pokračuje ve hře.

110
    Dalším hráčem domácího mančaftu, který si znatelně stěžuje na zranění je Korey Smith. I on po hřišti spíše tak pokulhává a je vidět, že něco s ním není v pořádku.

111
    Po nadýchaném centru se mohl dostal k hlavičce v nebezpečném místě právě Joel Piroe. Jeho pokus ale mířil opravdu hodně vysoko nad bránu soupeře.

113
    Na druhé straně se do podobné situace mohl dostat Adam Armstrong, v jeho případě se ale k nepřesnému centru dostal pouze brankář Swansea.

115
    Fotbalisté v bílých dresech se snaží rozklíčovat defenzívu soupeře. To se jim ale nakonec nedaří a přichází o míč, díky čemuž se může do protiútoku vrhnout Southampton. Nejblíže k jeho využití měl Shane Long, který ale trefil jenom dobře bránícího Ryana Bennetta.

117
    Tak toto je opravdu mizerně zahraný rohový kop ze strany Swansea. Jejich rozhodnutí ho zahrát nakrátko se ukázalo jako ta špatná možnost. Po odkopu se dostal k míči opět Matt Grimes, který ale stál v ofsajdovém postavení.

119
    Na hráčích domácího celku je jasně vidět frustrace, která se jenom stupňuje a stupňuje s tím jak je jejich vyřazení z poháru blíže a blíže. Důkazem toho je i opravdu mizerný centr od jednoho ze záložníků, který skončil pouze v náručí brankáře.

120+0
    Konec utkání se kvapně blíží, o to více když sudí nastavuje pouze jednu minutu, která již nedává Swansea příliš šancí na vyrovnání. I tak se ale tito hráči snaží o ještě jednu změnu skóre. Nakonec se jim to ale s největší pravděpodobností nepodaří, jelikož jeden z obránců přichází o míč.

120+2

Během celého prodloužení jsme byli svědky rovnou tří branek, z toho jedné dokonce vlastní. Právě ta dokázala dostat outsidera dnešního utkání do vedení, které ale nakonec trvalo pouhou minutu. Následné dva rychlé góly ale rozprášili jakékoli naděje domácího celku na postup do dalšího kola poháru.

To už bude ode mě pro dnešek vše, já Vám děkuji za pozornost a u dalšího fotbalového utkání na shledanou. (21:24:51)