Rayo Vallecano – Alavés 2:0 (kon.) | Sociedad – Villarreal 1:3 (kon.) | Barcelona – Elche 3:2 (kon.)
Sevilla – Atlético Madrid 2:1 (kon.)
FC Barcelona
3:2 (2:0)
Elche CF
Sobota 18.12.2021, 18:30 • Camp Nou (Barcelona) • Španielska LaLiga • 18. kolo

90+6
    Barcelona nakoniec poráža Elche rozdielom jedného gólu 3:2. Domáci mali zápas skvelo rozohratý, keď po polčase viedli gólmi Blanca a Gaviho už 2:0. Potom ale v priebehu dvoch minút Elche dokázalo vyrovnať. Presadili sa dvaja striedajúci hráči, Morente a Milla.
    Päť minút pred koncom základnej hracej doby ale rozhodol Nico a odvtedy sa už nikomu skórovať nepodarilo.
    Barcelona sa v tabuľke posúva na siedme miesto a Elche ostáva 16. (20:23:08)

90+4
    NIco prihrával do voľného priestoru vo vápne ale ani Balde ani Dembele za loptou nešli. Nasledovať tak bude odkop od brány Elche.

90+2
    Hráči Barcelony teraz držia loptu na svojich kopačkách a snažia sa hostí k ničomu nepustiť.

90
    Uvidíme ešte šesť nadstavených minút.

88
    Zápas končí pre marockého mladíka Ezzalzouliho. Na záverečných pár minút si zahrá Balde.

87
    Enzo Roco dostáva žltú kartu za protesty. Hráči Elche sa totiž sťažovali, že gólu predchádzal ofsajd ale hlavný arbiter gól uznal.

85
    Barcelona dala gól!
    Tak aj Xavi mal dnes šťastnú ruku na striedanie. Po nahrávke do stredu pokutového územia v čistej šanci NICO GONZÁLEZ nezaváhal a presnou strelou poslal Barcelonu do vedenia.

83
    Tak Mojica napokon v zápase pokračovať nemôže. Nahradí ho Josema.

81
    Na trávniku teraz ostáva ležať Mojica a Kolumbijčan potrebuje aj opateru lekárov. Nakoniec to ale vyzerá, že bude v poriadku a môže sa tak pokračovať v hre.

80
    Ousmane Dembele opäť skúšal preniknúť po pravom krídle, no tentoraz mu to nevyšlo a nevypýtal si ani faul.

79
    Eric Garcia je kvôli svojmu zákroku prvým potrestaným hráčom na strane Barcelony.

78
    Dembeleho center z rohu odhlavičkoval jeden z brániacich hráčov do bezpečia.

78
    Ousmane Dembele vybojoval pre svoj tím rohový kop.

77
    Ďalším potrestaným hráčom je Gumbau.

76
    Na striedačku odchádza Frenkie de Jong. Vystrieda ho Riqui Puig.

75
    Barcelona mala teraz obrovskú šancu na skórovanie. Prvý Nicov pokus ale fantasticky takmer z bránkovej čiary zablokoval Palacios a druhú Španielovu strelu už chytil brankár Badía do rukavíc.

72
    K prvému striedaniu sa už odhodlal aj tréner Xavi. Strelca prvého gólu Ferrana Blanca vymení Nico González.