3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Česko
cz Piatok 17.12.2021, 17:00 • Vierumäki 2 • Reprezentace žien U18

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek pátečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou. (19:01:34)

Je dobojováno. První ze tří duelů zvládla lépe domácí finská reprezentace, která ve druhé třetině strhla vedení na svou stranu a poté ho i pojistila. Ve třetím dějství Finky Češkám odskočily na tříbrankový rozdíl a ten si už udržely až do konce. O všechny góly se postarala Oona Havanaová, která docílila hattricku a navíc ještě měla v závěru k dispozici trestné střílení, které ale v další přesnou trefu nepřetavila. Češky se dnes ani jednou neprosadily a zítra mají šanci vše napravit, kdy se znovu utkají s finským celkem.

59:36
    Pro finský tým bylo ještě nařízeno trestné střílení, které jela Oona Havanaová, která si dobře sjela na levou stranu a zakončila bekhendem, ale její pokus za zády Hesové nekončí!

59:36
    Vyloučení v týmu Česko (Anna Jiřina Pavlasová – trestné střílení, hákování).

58:46
    Finky mají ještě chuť útočit a jsou nastěhovány v pásmu Češek, které se snaží ubránit další akci svých soupeřek.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
    57:06 Oona HAVANAOVÁ - 3:0

57:06
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Přesilovka je využita a čepice mohou létat na led. Čistý hattrick nyní dokonala střelou z pravého kruhu OONA HAVANAOVÁ, která je jedinou střelkyní dnešního zápasu – 3:0. Asistence: Adalmiina Makkonenová a Sanni Vanhanenová.

56:23
    Vyloučení v týmu Česko (Andrea Trnková – 2 min., nedovolený zásah tělem (ženy)).

55:57
    Domácí hráčky už nikam nespěchají, kontrolují hru, stále mají dvoubrankový náskok, který si chtějí udržet.

54:17
    Obrana českého týmu musela spěchat do obranného pásma, neboť se rodil rychlý protiútok Finek. Nakonec vše jistí pozorným zákrokem Hesová.

53:32
    Češky ubránily další akci Finek, vydaly se do útoku, který ale skončil neúspěchem.

52:38
    Na pravé straně do střely plácla Evellina Kitulaová, ale tu srazila obrana českého týmu do bezpečí. Nicméně akce Finek nadále ještě trvá.

51:55
    Akce českého týmu měla jepičí život, Eronenová rybičkou poslala puk do středního pásma a Češky do akce musí jít znovu.

51:18
    Domácí reprezentace stále drží dvoubrankový náskok a nepouští soupeřky na kontaktní branku.

50:21
    Finsko je v plném počtu.

49:58
    Znovu finský celek dobře bránil a hned po zisku puku ho vyhazuje až před Michaelu Hesovou. Vypadá to, že Finky tohle oslabení už zvládnou bez úhony.

49:26
    Buly po pravé ruce Hesové.

48:56
    Český tým má možnost snížit na rozdíl jediné branky, když hraje přesilovou hru. Ta se ale zatím Češkám nedaří. Finky se vyhozením puku osvobozují.

48:21
    Vyloučení v týmu Finsko (Jenniina Kuoppalaová – 2 min., nedovolené bránění).

48:20
    Opět se hrálo svižně a na obou stranách došlo k ohrožení brankářek. Ovšem obě byly mezi třemi tyčemi pozorné a neinkasovaly.

46:46
    Češky neudržely útočnou třetinu a Finky toho využily k rychlému přechodu do útočného pásma. Nakonec pak ale o kotouč stejně přišly. Takže z toho opět nebylo nic.

45:58
    Akce vystřídala akci, oba týmy se však k přesnější střele nedostaly. Nyní mají puk Finky a jdou do další útočné akce.

45:18
    Finky se znovu dostaly do zakončení před Hesovou, ale tentokráte ji neohrozily a puk končí jen vedle její branky.

44:19
    Oona Havanaová se dostala do pěkné individuální akce, prosmýkla se kolem obrany českého týmu, poté se dostala do těsné blízkosti Hesové, kterou ale nadvakrát nedokázala překonat.

43:12
    Finky se natlačily před Michaelu Hesovou, ale zblízka na ni Sofia Kariová nevyzrála. Po chvilce se pak zjevily Češky před Kyrkköovou, ovšem ta nemusela zasahovat, střela šla vedle.

42:01
    Tereza Plosová se snažila dostat puk do útočného pásma, ale zastavila ji obránkyně Finska, rázem tak akce českého nároďáku skončila.

40:51
    Julia Schalinová podél levého mantinelu nabruslila do útočného pásma, poté za brankou českého týmu vyslala přihrávku do mezikruží, kde ji její spoluhráčka minula.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:32.

Druhá třetina je u konce. V ní už padly dvě branky, obě do české sítě. O obě se postarala Oona Havanová, která nejprve tečí poslala Finky do vedení, o chvilku později pak využila přesilovou hru střelou k protější tyči. Hesová tak musela dvakrát lovit puk ze své sítě, Kyrkkövá má zatím čisté konto.

40:00

39:55
    Puk je ve středním pásmu a oba celky už se nikam neženou. Druhé dějství tak za chvíli bude minulostí.

39:40
    Hra je přerušena po zákroku finské brankářky, vhazovat se bude po její levé ruce. Češky tak ještě útočnou třetinu udržely.

39:35

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:15
    Finky ubránily akci českého týmu, ale nedokázaly puk vyhodit ven. Stále tak čelí akci národního týmu.

37:35
    Vyloučení v týmu Finsko (Satu-Maaria Vihervuoriová – 2 min., hákování).

37:34
    Čas rychle běží, ze druhé třetiny je třeba ukrojit už jen necelé dvě a půl minuty.
    35:50 Oona HAVANAOVÁ - 2:0

35:50
    Dvojnásobnou přesilovku Finky sice nevyužily, ale využily tu klasickou. OONA HAVANAOVÁ se napřáhla na pravé straně a zakončila přesně k protější tyči. Hesová tak podruhé loví puk ze své sítě – 2:0. Asistence: Ada Eronenová a Sanni Vanhanenová.

35:48
    Češky jsou ve čtyřech.

35:10
    Český celek se brání ve třech, Finky kombinují před Hesovou a snaží se dvojnásobnou početní výhodu využít.

34:34
    Vyloučení v týmu Česko (Lucie Gruntová – 2 min., hákování).

33:48
    Vyloučení v týmu Česko (Karolína Veverková – 2 min., podrážení).

32:48
    Češky se pokoušely najít odpověď na inkasovanou branku, ale nakonec pokus Anny Jiřiny Pavlasové od modré čáry končí jen na hrudi finské brankářky Kyrkkövé.
    31:39 Oona HAVANAOVÁ - 1:0

31:39
    Ve dvaatřicáté minutě se už skóre mění, a sice na finské straně. Po souhře před českou brankou střílela od modré čáry Makkonenová a její pokus pak před Hesovou dobře tečovala OONA HAVANAOVÁ, jenž dostala puk za záda Hesové – 1:0. Asistence: Adalmiina Makkonenová a Tuuli Tallinenová.

31:00
    Anna-Kaisa Antti-Roiková nabrala rychlost, dostala se do útočného pásma a rychle si klepla o přihrávku, tu ale do prostoru mezi kruhy nakonec nedostala i díky obrannému zákroku české obránkyně.

30:02
    Polovina zápasu je minulostí, stále na ukazateli skóre svítí bezbrankový stav. Na úvodní gól zápasu si tak ještě musíme počkat.

28:50
    Po nepřesném zakončení hráček v modrých dresech šly do akce opět Češky, ale i ony moc dobře nesehrály svou akci.

27:23
    Buly po levé ruce Hesové, Finky mohou znovu útočit. Hesová už je ve svém brankovišti pozorná.

26:38
    Finky jsou kompletní, i ony své oslabení zvládly.

25:15
    Češky si ve své první přesilové hře vypracovaly dvě šance, ale ani jedna z nich brankou nekončí. Nicméně nadále drží útočné pásmo.

24:38
    Vyloučení v týmu Finsko (Anna-Kaisa Antti-Roiková – 2 min., nedovolený zásah tělem (ženy)).

24:37
    Česko se ubránilo i druhé přesilové hře Finek a už je v plném počtu.

23:51
    Skrumáž před českou brankou, několik Finek se pokoušelo dorazit puk za záda Hesové, ale nakonec slaví právě česká brankářka, která touš vytěsnila mimo.

23:51
    Finky se dlouho držely v pásmu českého týmu, až po chvilce se jim podařilo zakončit. Ovšem puk má Michaela Hesová a raději zastavuje hru.

22:37
    Vyloučení v týmu Česko (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Adele Šapovalivová.

21:54
    Tereza Plosová nahodila puk do útočné třetiny za ním spěchala Tereza Pištěková, ale nakonec na něj vůbec nedosáhla. Rázem pak soupeřky otáčejí hru opačným směrem.

21:31
    Finky hned v úvodu druhé třetiny roztočily akci před Hesovou, ale po jejich střele skončil puk mimo tři tyče.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:43.

První třetina je minulostí. V ní jsme nezaznamenali žádnou branku, od úvodních minut byly aktivnější Finky, ale české hráčky se postupně otrkaly a začaly o sobě více dávat vědět. Největší šanci v patnácté minutě začala Tereza Plosová, která se protáhla kolem mantinelu do útočného pásma, pohotovou přihrávkou pak na levé straně našla spoluhráčku, která ale zakončila jen do připravené brankářky Kyrkkövé. Finky poté dvakrát zahrozily před Hesovou, i ta ale udržela své čisté konto a neinkasovala.

20:00

19:54
    Ještě mají puk Finky, zkouší přechod do útoku, už to ale nestihnou.

19:45
    Češky si protáhly útok a znovu se dostaly do ohrožení Kyrkkövé, ale ta nedopustila, aby v závěru inkasovala. Už to vypadá, že se nic nestane a první dějství skončí bez branek.

19:20
    Anna Jiřina Pavlasová podržela puk, poté ho poslala vedle své spoluhráčce a ta zakončila z dálky, ale jeho do obránkyně Finek.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

18:17
    Češky se toho nebojí, vrátily se zpět do teritoria Finek a chvíli tam operovaly. Ovšem žádnou střelu směrem ke Kyrkköové nevyslaly.

17:20
    Tereza Plosová se z první napřáhla ke střele mezi kruhy, ale puk poslala jen do zadního mantinelu. Nicméně nadále trvá česká akce před finskou klecí.

16:40
    Adele Šapovalivová se ocitla mezi kruhy, ale nedostala přihrávku. Po zisku puku pak zamířily opět na opačnou stranu finské hokejistky.

15:40
    Puk málem skončil ve středním pásmu, Finky to ale stihly a zachytily ho včas ještě u modré čáry a nadále tak drží útočnou třetinu.

15:20
    A další vhazování před Hesovou.

15:14
    Nyní je zase hra před českou svatyní, buly bylo vhozeno po levé ruce Hesové a ta musí být ve svém brankovišti pozorná, neboť česlí další akci finských barev.

14:11
    Tereza Plosová se hezky protáhla po pravém hrazení, obešla obránkyni Finska a z pravé strany pohotově přihrála na tu levou, kde zblízka její spoluhráčka prověřila finskou brankářku!

13:52
    Hned na to ale Češky vytáhly puk do útočného pásma a zblízka zakončovala Barbora Juříčková, ale beton Kyrkköové byl na místě.

13:12
    Adéla Šapovalivová u hrazení nesebrala soupeřce touš a Finky jdou znovu před Hesovou.

12:57
    Bianca Kanervaová švihla do puku a po její nebezpečné střele zakročila Hesová. Ta nechala hru přerušit a vhazuje se po její levé ruce.

11:52
    Češky čelily další akci Finek, ale opět byly pozorné a ubránily ji. Poté se jim ale nepovedlo vyvézt kotouč ven a finský tým znovu hrozí před Michaelou Hesovou.

09:15
    Tereza Plosová si sjela do prostoru mezi kruhy a klepla si o přihrávku, ta ale nepřišla. Na chvíli se ještě české hráčky zdržely v útoku, ale záhy o kotouč přišly.

09:07
    Česko je v plném počtu.

08:30
    Češky se dobře brání a vyhazují puky do bezpečí, zatím nepustily své soupeřky do ohrožení branky Hesové.

07:07
    Vyloučení v týmu Česko (Karolína Veverková – 2 min., hákování).

04:55
    Na modré čáře se napřáhl Sinna Varjonenová, ale proti ní zakročila česká brankářka.

04:20
    Tereza Plosová číhala v prostoru mezi kruhy, ovšem nedostala se k přesnějšímu zakončení. Kyrkköová tak mohla být v klidu a nemusela zakročit.

04:09
    Finky se v útočném pásmu soupeřek nedostali do žádného zakončení, obrana národního týmu je k tomu vůbec nepustila.

02:46
    Dobrý pokus Adriany Dubové skončil taktéž bez gólového efektu, nicméně český tým je zatím aktivní před finskou klecí.

02:15
    Markéta Mazancová na levé straně pronikala do útočného pásma, nakonec se v něm Češky usadily, ale po jejich následném pokusu končí kotouč mimo.

01:10
    Po nepřesné akci národního týmu se k puku dostal znovu soupeř. Kariová ale poslala puk na zakázané uvolnění a hra se tak stěhuje před Kyrkköovou.

00:10
    U puku jsou od úvodního vhazování finské hráčky a hned ohrozily branku českého týmu Hesová tak má první zákrok a hra je přerušena.

00:01

Finsko: Kyrkköová (Tarkiainenová) – Eronenová, Varjonenová, Tallinenová, Makkonenová, Krooková, Mustonenová, Korpelaová – Kitulaová, Vanhanenová, Keränenová – Schalinová, Havanaová (A), Antti-Roiková (C) – Kokoraová, Kuoppalaová (A), Lehmusová – Vihervuoriová, Virtanenová, Kariová
    Trenér: Mira Kuismaová

Česko: Hesová (Prouzová) – Veverková, Hotová, Hračová, Trnková (A), Pavlasová, Narovcová, Vaníčková, Mašková – Šapovalivová, Bartáková (A), Gruntová (C) – Juříčková, Pištěková, Plosová – Mazancová, Dubová, Malicka – Příhodová, Brichová, Matějová
    Trenér: Dušan Andrašovský

Rozhodčí: Sainiová, Kauhanenová – Oksanenová, Anttilaová.

Nominace české ženské osmnáctky

Brankářky:
    Michaela Hesová (BK Selects Academy, USA), Natálie Prouzová (Nový Bydžov).

Obránkyně:
    Eliška Hotová, Beáta Narovcová (obě Příbram), Anežka Hračová (Prostějov), Tereza Mašková (Pilsen Wolves), Anna Vaníčková (Žebrák), Karolína Veverková (Litvínov), Andrea Trnková (Choceň).

Útočnice:
    Adriana Dubová (Chrudim), Nicol Příhodová (Sparta Praha), Barbora Bartáková (Příbram), Barbora Juříčková (Vítkovice), Natálie Brichová (Kutná Hora), Adéla Šapovalivová (Beroun), Tereza Plosová (Liberec), Tereza Pištěková (Písek), Dominika Malicka (Český Těšín), Petra Matějová (Vsetín), Markéta Mazancová (Vermont Academy, USA), Anna Jiřina Pavlasová (Northwood, USA), Lucie Gruntová (Karlovy Vary).

Každopádně finská prověrka je tou nejlepší pro šampionát ve Švédsku a mnohé může napovědět. Ve Vierumäki, kde se tyto tři duely odehrají, budou k vidění určitě dobré hokeje.

Na listopadovém turnaji v Rakousku skončily české hráčky do osmnácti let na prvním místě, ale nyní je čeká opravdu těžký oříšek. Nemají však co ztratit a třeba mohou překvapit.

Češky na Finky v této věkové kategorii nemají dobré vzpomínky. Na mistrovství světa v roce 2020, které se konalo v Bratislavě, s nimi totiž prohrály ve čtvrtfinále a turnaj tak pro ně skončil bez medailového umístění. Finky patří mezi silnější celky a i tyto tři nadcházející duely budou pro ně náročné. Ale je dobře, že před MS je prověří takovýto tým.

Hezké páteční pozdní odpoledne přeji všem příznivcům hokeje. Reprezentační přestávka je v plném proudu, a to i v ženském hokeji. Česká osmnáctka piluje formu na nadcházející mistrovství světa a od pátku do neděle vyzve ve Finsku třikrát domácí reprezentaci.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vendula Zdražilová

Góly a asistencie: 32. Havanaová (Makkonenová, Tallinenová), 36. Havanaová (Eronenová, Vanhanenová), 58. Havanaová (Makkonenová, Vanhanenová)

Fínsko: Kyrkköová (Tarkiainenová) – Eronenová, Varjonenová, Tallinenová, Makkonenová, Krooková, Mustonenová, Korpelaová – Kitulaová, Vanhanenová, Keränenová – Schalinová, Havanaová (A), Antti-Roiková (C) – Kokoraová, Kuoppalaová (A), Lehmusová – Vihervuoriová, Virtanenová, Kariová
    Tréner: Mira Kuismaová

Tréner: Dušan Andrašovský

Rozhodca: Sainiová, Kauhanenová – Oksanenová, Anttilaová