25 25 25
VK Dukla Liberec
0
19 19 20
cz Utorok 23.11.2021, 17:00 • Dynamo Volleyball Arena, Moskva • Liga majstrov - ženy • Skupina C

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezký podvečer při sledování přenosu historicky prvního zápasu volejbalistek Dukly Liberec v nejprestižnější evropské klubové soutěži, tedy Ligy mistryň. K prvnímu zápasu liberecké volejbalistky zavítaly do Moskvy, kde se střetnou s místním Dinamem, sedminásobnými mistryněmi samostatné ruské ligy.

V Dinamu nedávno působila opora české reprezentace Helena Havelková, smečařka ale loni zamířila do italské Perugie.

Dinamo Moskva: Pipuňrovová, Romanovová, Gončarovová, Jeninová, Ljubuškinová, Anufrijenková, Fetisovová, Poljakovová, Krotkovová, Simoněnková, Vasiljevová, Begićová – Bibinová
    Trenér: Željko Bulatović

VK Dukla Liberec: Šotkovská, Kohoutová, Nečasová, Šulcová, Nová, Kvapilová, Bartošová, Ovečková, Blažková, Skrypaková, Kojdová – Kolářová, Dostálová
    Trenér: Libor Gálík

Rozhodčí: Žulfugarov (Ázer.), Janković (Srb.).

Dinamo nerozehrálo ruskou ligu ideálně, když v prvních sedmi kolech už třikrát prohrálo a v tabulce ruské Superligy mu patří pátá příčka se ztrátou šesti bodů na vedoucí obhájkyně titulu z Kaliningradu.

Právě s ním se Dinamo střetlo v loňském finále ruské nejvyšší soutěže, přičemž v jediném rozhodujícím zápase vedlo 2:0 a 23:21 ve třetím setu, nakonec se však z titulu radoval Kaliningrad.

Dukla Liberec má v české extralize náskok osmi bodů na druhé KP Brno i třetí Ostravu, oba týmy však mají o jeden, resp. dva zápasy odehráno méně a mohou svoji ztrátu stáhnout.

V základní sestavě Liberce jsou Kateřina Kohoutová, Michaela Nečasová, Lucie Nová, Nikola Kvapilová, Lenka Ovečková a Petra Kojdová, prvním liberem je Veronika Dostálová.

Za Dinamo se představí Romanovová, Gončarovová, Fetisovová, Poljakovová, Krotkovová a Vasilevová.

Utkání svým podáním rozehraje ruský tým.

0:0

Utkání právě začalo

1:0
    Lucie Nová byla při prvním libereckém útoku ubráněna, na opačné straně se prosazuje Elitsa Vasilevová.

2:0
    Rusko libero Bibinová předvedla skvělý zákrok proti Kvapilové, pak se technickým útokem prosadila Gončarovová.

3:0
    V předlouhé rozehře znovu slaví Dinamo díky závěrečnému útoku Gončarovové.

3:1
    Sérii Krotkovové na servisu přerušuje až úspěšným útokem středem sítě Kateřina Kohoutová a liberecká blokařka jde na podání.

3:2
    Po ubráněném útoku středem dokázala zaskórovat Lucie Nová.

4:2
    Natalija Gončarovová uspěla nekompromisním útokem.

5:2
    Úspěšné zákroky v poli na obou stranách, nakonec z těžké pozice boduje opět Gončarovová.

6:2
    Lenka Ovečková se dopustila nečisté nahrávky, náskok Dinama roste.

6:3
    Parádní útok Kvapilové, první bod pro libereckou univerzálku.

6:4
    Gončarovové nesedl diagonální útok, nasměrovala jej daleko do zámezí.

7:4
    Jekatěrina Poljakovová se prosadila středem sítě.

8:4
    Nikola Kvapilová při útoku ze zadní zóny ztroskotala na ruském dvojbloku.

9:4
    Povedený pipe Dinama, devátý bod přidává Krotkovová a hostující trenér Gálík reaguje oddechovým časem.

10:4
    Lucie Nová neměla dobrou nahrávku a sklepla míč do zámezí.

11:4
    Znovu jsme viděli plno obranných zákroků na obou stranách, nakonec boduje technickou diagonální ulívkou Gončarovová.

11:5
    Ruskému týmu je pískána blokovaná nahrávka.

12:5
    Natalija Gončarovová pokračuje ve velkém představení, elitní univerzálka tentokrát boduje útokem ze zadní zóny.

12:6
    Petra Kojdová se prosadila nad sítí a koriguje soupeřův náskok.

13:6
    Na hlavním kůlu zabodovala Natalija Krotkovová.

13:7
    Petra Kojdová vytloukla ruský dvojblok.

13:8
    Krotkovová z těžké pozice u umpiru smečuje do zámezí.

13:9
    Krotkovová byla při své ulívce ubráněna, na druhé straně Kvapilová vytloukla blok Dinama.

14:9
    Tříbodovou libereckou sérii přerušuje Natalija Gončarovová.

15:9
    Petra Kojdová je zablokována při útoku za hlavou nahrávačky Ovečkové.

15:10
    První chyba z podání, domácí nahrávačka Romanovová nasměrovala svůj servis do zámezí.

16:10
    Gončarovová tentokrát zabodovala ulívkou z hlavního kůlu.

17:10
    Další nečistá nahrávka Ovečkové, tentokrát se dopustila taženého úderu.

18:10
    Petra Kojdová je zablokována při pipu, Dinamo už vede o osm bodů. Libor Gálík reaguje druhým oddechovým časem.

18:11
    Kateřina Kohoutová si poradila s dvojblokem domácího týmu.

18:12
    Kvapilová zahrála velmi dobře v poli, Lucie Nová pak přidává dvanáctý liberecký bod.

18:13
    Ázerbájdžánský rozhodčí Žulfugarov pokračuje v přísném trendu, tentokrát nečistou nahrávku odpískal Romanovové.

19:13
    Fetisovová na středu přidává devatenáctý bod moskevského týmu.

20:13
    Lucie Nová si neporadila s kompaktním dvojblokem.

20:14
    Povedený útok středem sítě od Michaely Nečasové.

21:14
    Na hlavním kůlu uspěla bulharská smečařka Vasilevová.

21:14
    V libereckém týmu se do hry dostávají nahrávačka Skrypaková a Anna Šotkovská, která by měla působit na postu univerzálky.

21:15
    Právě Šotkovská se parádně prosadila na hlavním kůlu útokem po lajně.

21:16
    Další bodový úspěch Šotkovské přináší snížení na 16:21.

22:16
    Smeč Pipuňrovové z hlavního kůlu byla tečována libereckým blokem.

22:17
    Třetí bod Šotkovské v rychlém sledu, pomohla si úderem o domácí blok.

23:17
    Tentokrát je Šotkovská zablokována, nepovedlo se ji vytlouct moskevský blok. Do hry pak míří i Lucie Šulcová.

23:18
    Kateřina Kohoutová zakončila rychlou souhru středem sítě.

23:19
    Kojdová snižuje už na čtyřbodový rozdíl.

24:19
    Krotkovová úspěšně zaútočila o liberecký blok a Dinamo disponuje pěti setboly.

25:19
    Hned první setbol je proměněn, Liberci nevyšla souhra středem sítě a Kohoutová v těžké pozici útočí jen do sítě.

0:0
    Začal druhý set.

1:0
    Elitsa Vasilevová rozehrála druhý set úspěšnou ulívkou.

1:1
    Lucie Nová se prosadila útokem po lajně o domácí blok.

2:1
    Natalija Gončarovová v prvním setu zaznamenala nevídaných devět bodů, teď už své konto zaokrouhluje na deset.

3:1
    Druhý bod Vasilevové v této sadě, tentokrát se prosadila diagonálním útokem.

3:2
    Nikola Kvapilová se trefila po lajně a snižuje stav.

3:3
    Gončarovová je zablokována při útoku ze zadní zóny.

4:3
    Razantní smeč Poljakovové při útoku z jednonožky.

5:3
    Natalija Krotkovová zabodovala na hlavním kůlu, Dinamo znovu mírně odskakuje.

6:3
    Nikola Kvapilová je zablokována při útoku ze zadní zóny.

7:3
    Chybu Nové na příjmu nad sítí potrestala Krotkovová, Libor Gálík si tak znovu bere oddechový čas.

8:3
    Je tu nejdelší série zápasu, Lucie Nová smečuje do zámezí.

9:3
    Tentokrát na příjmu chybovala Kojdová, Liberec uhrál míč jen zadarmo přes a Krotkovová zvyšuje už na 9:3.

10:3
    Do hry se vrátila Šotkovská, byla však ubráněna a Krotkovová zaznamenává sedmý bod Dinama v řadě.

11:3
    Šotkovská je zablokována na hlavním kůlu, obrovská série pokračuje.

11:4
    Vasilevová svoji sérii na servisu ukončila podáním těsně za základní čáru.

11:5
    Petra Kojdová zablokovala Jekatěrinu Poljakovovou při jejím útoku z jednonožky.

11:6
    Liberec se znovu nadechuje, Nikola Kvapilová zabodovala ze zadní zóny.

12:6
    Tentokrát už Poljakovové ta jednonožka vyšla.

12:7
    Ukrajinská nahrávačka Dukly Olga Skrypakovová zabodovala úderem na druhou přes.

13:7
    Po čase boduje Gončarovová útokem za hlavou nahrávačky Romanovové.

14:7
    Nikola Kvapilová je zablokována a Dinamo znovu vede o sedm bodů.

15:7
    Kojdová byla ubráněna domácím blokem, pak se poprvé do bodových statistik zápasu zapisuje bosenská smečařka Edina Begićová.

16:7
    Kojdová smečuje do zámezí, náskok Dinama znovu roste.

17:7
    Kojdová se nepohodla se Šotkovskou na příjmu a Taťana Romanovová tak zaznamenává vůbec první eso zápasu.

17:8
    Petra Kojdová si zlepšila náladu úspěšným útokem po lajně.

17:9
    Přímý bod z podání trefuje také Olga Skrypakovová.

18:9
    Olga Gončarovová zabodovala na hlavním kůlu.

19:9
    Při útoku Fetisovové středem sítě se liberecký blok dotkl sítě.

19:10
    Po perfektním příjmu Dostálové se na středu prosadila Kateřina Kohoutová.

19:11
    Liberecký blok si počíhal na Vasilevovou.

19:12
    Anna Šotkovská uspěla na hlavním kůlu, Liberci se znovu daří drobně snížit stav.

19:13
    Dinamo teď nemělo dobře připravený útok, což trestá Nikola Kvapilová.

19:14
    Další úspěšný útok Kvapilové se domácí obraně nepovedlo zkrotit, situaci pak nad sítí pohlídala Šotkovská.

20:14
    Petra Kojdová zakončila pětibodovou sérii Liberce podáním do sítě a na příjem znovu přichází Lucie Šulcová.

20:15
    Anna Šotkovská se prosadila na hlavním kůlu.

21:15
    Vasilevová uspěla na hlavním kůlu útokem do diagonály.

22:15
    Nikola Kvapilová si neporadila s domácím dvojblokem.

22:16
    Slovenská univerzálka zvládla reparát na výbornou, povedl se ji útok po lajně.

23:16
    Pipuňrovová úspěšně zaútočila do diagonály.

23:17
    Anna Šotkovská se prosadila po své úspěšné obraně a následné nahrávce Šulcové.

23:18
    Pipuňrovová ze záklonu útočí daleko do zámezí.

24:18
    Edina Begićová zabodovala na hlavním kůlu, šest setbolů pro Dinamo.

24:19
    Úspěšná ulívka Kvapilové, druhý set ještě pokračuje.

25:19
    Lucie Šulcová zakončila druhý set útokem do zámezí, což následně potvrdilo i video.

Třetí set od úvodu místo Lucie Nové rozehraje Anna Šotkovská, na palubovce zůstává i nahrávačka Skrypaková.

0:0
    Začal třetí set.

0:1
    Liberec jde poprvé do vedení, při ulívce Kvapilové se domácí blok dotkl sítě.

1:1
    Blokovaná nahrávka je pískána Nečasové.

2:1
    Anna Šotkovská je na hlavním kůlu zablokována při útoku po lajně.

3:1
    Šotkovská jen přehrála míč přes síť, pak zabodovala Gončarovová.

3:2
    Ljubuškinová zaservírovala jen do sítě.

4:2
    Dukla si vedla velmi dobře v obraně, nakonec ale chybuje Kvapilová útokem do zámezí.

4:3
    Při dalším útoku Kvapilové je Dinamu v obraně pískán nečistý úder.

4:4
    Kvapilová se prosadila útokem do diagonály a vyrovnává na 4:4.

4:5
    Poljakovová při útoku z jednonožky zaútočila do zámezí, což potvrdilo i video.

4:6
    Dostálová ubránila Vasilevovou, Kvapilová pak přidává svůj další bod útokem ze zadní zóny.

5:6
    Anna Šotkovská podává jen do sítě.

6:6
    Petra Kojdová ztroskotala na jednobloku nahrávačky Romanovové.

7:6
    S velkou pomocí pásky zaznamenává bod přímo z podání Vasilevová.

8:6
    Petra Kojdová byla ubráněna liberem Bibinovou, Krotkovová pak vrací Dinamu dvoubodový náskok a hostující trenér Gálík si bere oddechový čas.

8:7
    Nikola Kvapilová pokračuje ve výborném výkonu, uspěla útokem ze zadní zóny.

9:7
    Natalija Krotkovová se prosadila na hlavním kůlu.

9:8
    Poljakovová servíruje do zámezí.

9:9
    Nikole Kvapilové se povedlo srovnat na 9:9, parádní výkon slovenské univerzálky ve třetím setu.

10:9
    Petra Kojdová chybuje na podání.

10:10
    Také podání Romanovové doplachtilo do zámezí.

11:10
    Gončarovová si na hlavním kůlu poradila s libereckým dvojblokem.

12:10
    Natalija Gončarovová zablokovala Šotkovskou.

12:11
    Kvapilová přidává do statistik další povedený útok.

12:12
    Nikole Kvapilové se povedlo znovu vyrovnat na 12:12.

12:13
    Po úspěšné smeči Šotkovské jde Dukla dokonce do vedení a hlasatel se snaží probudit domácí obecenstvo.

12:14
    Kateřina Kohoutová se prosazuje z podání a donutila domácího trenéra Ušakova k oddechovému času.

13:14
    Natalija Gončarovová se dokázala nadvakrát prosadit a snižuje na rozdíl jednoho bodu.

14:14
    Po nepřesné přihrávce Skrypaková nedokázala udržet míč na české polovině palubovky.

14:15
    Důrazný útok Anny Šotkovské.

15:15
    Natalija Gončarovová odpovídá podobně razantním útokem.

15:16
    Po ruském dvojstřídání boduje na středu sítě Michaela Nečasová.

15:17
    Po čase jsme viděli delší rozehru, tu zakončila Kojdová vytlučením moskevského bloku a Dukla odskakuje na dvoubodové vedení.

15:17
    Konstantin Ušakov si bere už druhý oddechový čas v této sadě.

16:17
    Povedená kombinace domácích, zakončila ji Vasilevová.

17:17
    Po chybě Kojdové na příjmu bleskově vyrovnává Poljakovová.

18:17
    Nikola Kvapilová se při útoku ze zadní zóny dopustila přešlapu útočné čáry.

18:18
    Tentokrát už Kvapilová úspěšně zakončila.

19:18
    Na středu sítě zabodovala Jekatěrina Poljakovová.

20:18
    Poljakovová přidává i přímý bod z podání a Dinamo odskakuje na dvoubodové vedení, na což trenér Gálík reaguje oddechovým časem.

21:18
    Vasilevová neměla dobře připravený útok ze zadní zóny, přesto se dokázala prosadit.

22:18
    Série Dinama pokračuje, dvaadvacátý bod domácího týmu ve třetím setu přidává Krotkovová.

23:18
    Kvapilové je znovu pískán přešlap, pátý bod Dinama v řadě.

23:19
    Olga Skrypaková úspěšně zahrála přes druhou přes.

24:19
    Po přesné diagonální smeči Pipuňrovové jsou tu mečboly pro Dinamo.

24:20
    Pipuňrovová pak kazí podání, čímž se Dukla poprvé v zápase dostává na dvacet bodů v setu.

25:20
    Chybnou nahrávku Dostálové potrestala Krotkovová a Dinamo Moskva po výhře 25:20 ve třetím setu vítězí nad Duklou Liberec 3:0.

Konec zápasu

Premiéra Dukly Liberec v Lize mistryň končí prohrou 0:3 na palubovce vysoce favorizovaného Dinama Moskva. Ačkoliv všechny sety skončily podobným výsledkem, tak zatímco v prvních dvou mělo Dinamo výraznou převahu, tak ve třetí sadě liberecký tým ještě v druhé polovině setu vedl, nakonec ale Dinamo rozhodlo dějství pětibodovou sérií od stavu 18:18. (18:25:53)