Lipt. Mikuláš – Michalovce 2:4 (kon.) | Trenčín – Spišská N. Ves 5:4 (po pr.) | Nové Zámky – Košice 0:0 (odl.)
Prešov – Nitra 0:0 (odl.) | HC Slovan – B. Bystrica 7:4 (kon.) | Poprad – Zvolen 6:5 (kon.)
HK Poprad
6:5 (2:1, 2:3, 2:1)
HKM Zvolen
Utorok 23.11.2021, 19:30 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 19. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:30.

Vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 19. kola Tipos Extraligy, v ktorom uvidíme aj reprízu minuloročného finále medzi HK Poprad a HKM Zvolen. Stretnutie sa na popradskom zimnom štadióne začína o 19:30.

Poprad prehral v Extralige šesť zápasov v rade a aj to bol dôvod vedúci k zmene na trénerskom poste. Petra Mikulu nahradil rodák z Kanady Corey Neilson, ktorému vyšla premiéra na striedačke. Poprad v poslednom zápase ligy triumfoval na ľade Nových Zámkov 3:5 už aj s viacerými novými hráčskymi posilami v tíme. Víkend absolvovali kamzíci zápasy Kontinentálneho pohára IIHF, kde však neurobili veľmi dobrý dojem. Raz vyhrali, dvakrát prehrali a postúpiť zo skupiny teda nedokázali. V Tipos Extralige Popradu patrí v tabuľke 8. priečka so ziskom 19 bodov a skóre 50:44.

Zvolenskí rytieri sú na tom tabuľkovo podstatne lepšie. Zvolenčania si aktuálne delia líderskú pozíciu s bratislavským Slovanom. Zvolen má na konte 36 bodov a skóre 67:52. Na druhú pozíciu je zosunutý práve kvôli mierne horšiemu skóre než Slovan. Zvolenčania ťahajú trojzápasovú šnúru víťazstiev, ktorú začali doma proti Liptovskému Mikulášu. Liptákov porazili 5:1, následne v predĺžení zdolali Banskú Bystricu 5:4 a v nedeľu zvíťazili doma aj nad Prešovom, a to 3:2.

Jeden ligový vzájomný zápas medzi Popradom a Zvolenom sa už v tejto sezóne odohral a bol poriadne divoký. Trinásťgólovú prestrelku napokon dotiahli 15. októbra do víťazného konca rytieri, ktorí po predĺžení pokorili Poprad 7:6.

HK Poprad: Čiliak (Valluš) – Drgoň, Brejčák, Dalhuisen, Rymsha, Ulrych, M. Mešár, Demo – Ully, Arniel, Bondra – Svitana, Skokan, Livingston – Handlovský, F. Mešár, Šišovský – Jevoš, Bjalončík, Kundrik – Dzivjak
    Tréner: Corey Neilson

HKM Zvolen: Rahm (Halama) – Kotvan, Hain, Diakov, Roy, Hraško, Kubka, Barcík – Zuzin, J. Mikúš, Stupka – Leskinen, Krieger, Puliš – Jedlička, Saracino, Török – Csányi, Marcinek, Chlepčok – Gubančok
    Tréner: Peter Oremus

Rozhodca: Korba, D. Konc st. – Vyšný, Jurčiak.

Na ľadovej ploche už máme oba celky. Zvolenčanov v tmavomodrých dresoch a Popradčanov v bielych.

00:01

00:10
    Hneď do prvého útoku domácich sa hrnul Jamie Arniel, prešiel po pravom krídle, poza bránku, nahadzoval to z otočky pred Rahma, no zvolenský gólman puk bezpečne pokryl.

00:35
    Poprad sa bude brániť v oslabení. Cole Ully hral hokejkou voči protihráčovi príliš vysoko a dostáva zaslúžené dve minúty.

01:12
    Úvod presilovej hry Zvolenčanom zatiaľ nevychádza. Domáci už na dvakrát vyhodili puk preč z obranného pásma.

01:50
    Zvolen dal gól!
    Hoci začiatok presilovky nebol dobrý, Zvolen ju napokon s prehľadom využíva a dostáva sa v zápase do vedenia. Brániaca štvorica kamzíkov úplne zabudla na VILLEHO LESKINENA, ktorý ostal nechránený pred bránkou, Krieger mu poslal prihrávku a Leskinen s prehľadom trafil odkrytú časť brány.
    Asistencie: Peter Krieger, Nick Saracino.

02:34
    Kundrikovi nevyšla krížna prihrávka na Jevoša a Poprad bol donútený opustiť útočné pásmo.

03:07
    Ully prihrávkou na os klziska naštartoval Bondru, ktorý vnikol do útočného pásma a vypálil spomedzi kruhov. Rahmovi síce puk vypadol, ihneď ho však prikryl.

03:45
    Rymsha ešte udržal útočné pásmo na modrej čiare, nahadzoval na bránku, Rahm len jemne hokejkou vyrazil do rohu klziska.

04:04
    Török si prebral prihrávku pri mantineli na modrej čiare, iba nahadzoval do útočnej tretiny a Zvolenčania striedali.

04:57
    Brejčák vysunul prihrávkou na ľavé krídlo Šišovského, ktorý to nahadzoval z kruhu, ale triafal iba bočnú sieť.

05:49
    Kundrik sa zbavil pri mantineli Csányiho a snažil sa to nahadzovať z uhla. Mieril však vedľa brány.

06:15
    Ully zachytil na pravom kruhu nepresnú rozohrávku protihráčov, ponúkol puk medzi kruhy Arnielovi, ktorého strelu Rahm vyrazil.

06:34
    Poprad dal gól!
    Poprad vyrovnáva. Ully sa zmocnil odrazeného puku, nahadzoval pred bránku, kde sa od korčule odrazil puk na hokejku JAMIEHO ARNIELA a ten chladnokrvne zakončil ponad Rahmovu lapačku.
    Asistencie: Cole Ully, Dávid Bondra.

07:06
    Svitana si všimol uvoľneného Drgoňa na pravom kruhu, okamžite mu puk posunul. Drgoňovu strelu Rahm vyrazil, k puku sa snažil dostať Skokan, ale už nedokázal doraziť.

08:04
    Šišovský nahadzoval puk do dobrej príležitosti Mešárovi. Nedokázal si však túto pomerne ťažkú prihrávku popradský mladík vhodne spracovať a zakončiť.

08:32
    Poprad výrazne zvýšil aktivitu, do útoku sa po ľavom krídle dostal Bjalončík, ktorý vystrelil z ľavého kruhu, ale puk bol zblokovaný na ochrannú sieť.

09:14
    Ully ostal zabudnutý na pravom krídle, dostal puk, vnikol do pásma, posunul to do uhla Arnielovi, ktorý to strelecky skúsil, no Rahma neprekvapil.

10:12
    Ulrychovu strieľanú prihrávku od modrej čiary šikovne tečoval Drgoň spred bránky. Rahm ostal trochu zaskočený, dokázal však strelu skrotiť.

11:09
    Zvolen bude hrať opäť presilovú hru. Adam Jevoš dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

12:04
    Zvolenčania sa dokázali rozostaviť v pásme a prišla prvá strela. Mikúš nabíjal za ľavý kruh Marošovi Jedličkovi, ktorý vypálil z prvej. Nik však neclonil Čiliakovi, a tak popradský brankár nemal problém puk zachytiť.

12:38
    Ďalší pokus zvolenských rytierov o zisk útočného pásma je neúspešný, Popradčania bez problémov vyhodili puk preč.

13:44
    Jevoš s Bjalončíkom v rohu klziska nevybojovali puk od Diakova s Royom. Zvolen upokojil situáciu, hráči striedajú.

15:02
    Vývoj ďalšej z popradských akcií nedopadol najlepšie, skončilo sa to ofsajdom.

15:34
    Z vyhraného buly pri vlastnej modrej čiare sa snažil Poprad zahrať hybridný icing, Skokan však bol neskoro pri nahodenom puku.

15:39
    Prvú presilovku v zápase si zahrajú domáci. Peter Krieger dostáva dve minúty za krosček.

16:22
    Dalhuisenov nahodený puk sa snažil tečovať Mešár. Skackajúci puk dokázal Rahm vyraziť.

16:44
    Pri ďalšej strele Rymshu clonil pred bránkou Ully, Rahm musel rýchlo prikryť vyrazený puk. Podarilo sa mu to.

17:09
    Popradčania využívajú presilovú hru a dostávajú sa v zápase do vedenia. Domáci chceli zahrať nacvičený signál, Svitana posúval puk na úroveň bránkovej čiary DÁVIDOVI SKOKANOVI, ktorý to chcel dávať z otočky bekhendom popred bránku, kde si však ľahol hosťujúci Kubka a zrazil si puk nechtiac do bránky.
    Asistencie: Patrik Svitana, Daniel Brejčák.

18:13
    Roy neprihral veľmi dobre Diakovovi, Arniel uchmatol puk pri zadnom mantineli, ihneď sa snažil prihrávkou pred bránu hľadať Bondru, no Rahm využil svoju hokejku.

19:16
    Po dlhšom čase chceli hostia zaútočiť, Török korčuľoval po ľavom krídle, nedostal sa však príliš ďaleko. Stopku mu vystavil Ulrych.

20:00

V úvodnej tretine padli tri góly. Hostia šli do vedenia už v 2. minúte po zásahu Leskinena, no Poprad stav otočil. V 7. minúte vyrovnával Arniel a v 18. minúte pridal gól Skokan.

20:01

20:09
    Po vyhratom buly smeroval Ully dopredu, spomedzi kruhov mu to však bolo zblokované na ochrannú sieť.

20:35
    Leskinen dostal dobrú prihrávku od Kriegera, okamžite vypálil spomedzi kruhov a Čiliak musel expresne zasiahnuť.

21:26
    Handlovský srdnato bojoval o puk s Mikúšom, napokon to lepšie zvládol zvolenský útočník a nedovolil Handlovskému vystreliť.

21:52
    Jevošova mierne stečovaná strela aj so šťastím dorazila na Robina Rahma, ktorý puk dostal pod kontrolu a hru radšej prerušil.

22:19
    Presilovku si zahrajú hokejisti Popradu. Dve minúty za napadnutie hlavy a krku dostáva Václav Stupka.

22:44
    Drgoň vypálil po prihrávke z prvej a strelou príklepom opečiatkoval bližšiu Rahmovu žrď.

23:22
    Svitana dával krížom Drgoňovi na ľavý kruh, no jeho zakončenie bolo nepresné. Popradčania si prihrávajú v pásme, no zatiaľ úspešní nie sú.

23:58
    Dalhuisen po Arnielovej spätnej prihrávke na modrej čiare už nedokázal udržať útočné pásmo, puk prenikol do strednej tretiny.

24:22
    Dalhuisenovi sa podarilo vypáliť až na druhý pokus. Pred Rahmom veľmi nik neclonil, zvolenský gólman bezpečne zakročil.

25:34
    Drgoň z rohu klziska veľa toho nevymyslel, Popradčania napokon po niekoľkých sekundách prišli o útočné pásmo.

25:49
    Hoci Dalhuisenova strela spoza ľavého kruhu bola tvrdá, brankár Rahm zachoval rozvahu, kľakol na kolená a lapačkou bezpečne zachytával.

26:47
    Zvolenčania sa teraz na dlhší čas dostali do útočnej tretiny. Hraškove dva pokusy od modrej čiary však veľmi presné neboli, Čiliak zasiahnuť prakticky nemusel.

27:36
    Mešár sa vďaka svojej rýchlosti dostal po ľavom krídle do útočného pásma, natlačil sa pred bránku a skúsil preveriť Rahma, ktorý stihol zasiahnuť.

28:18
    Brejčák si šikovne obhodil súperových hráčov, prešiel pred bránku a ešte aj zblízka zakončil. Rahm vyrážal, puk sa ihneď odrazil k Václavovi Stupkovi, ktorý vyrazil do protiútoku a zakončil spomedzi kruhov. Čiliak pokryl.

28:58
    Na modrej čiare zachytil puk Kotvan, ktorý to dával strieľanou prihrávkou pred bránu. Tú však zblokoval Demo a nedovolil dorážať Zuzinovi.

29:19
    Ďalšiu streleckú pozíciu mal k dispozícii Peter Hraško, ktorý zakončil spomedzi kruhov a Čiliak úspešne pokryl.

29:53
    Zvolen vyrovnáva približne v polovici riadnej hracej doby stav zápasu. Mierne pochybil Mešár na útočnej modrej, ktorému uchmatol puk PATRIK MARCINEK, prekorčuľoval až k pravému kruhu v útočnom pásme a strelou ponad Čiliakovu vyrážačku rozvlnil sieť.
    Asistencie: Ján Chlepčok, Branislav Kubka.

30:46
    Zvolen sa dokázal oslobodiť vyhodením puku, navyše z toho nie je zakázané uvoľnenie.

31:11
    Samuel Hain pálil príklepom od modrej čiary, no jeho delovka skončila iba na zadnom mantineli.

31:38
    Spoza bránky sa snažil do bránkoviska natlačil Saracino, pomáhal mu aj Krieger. Popradčania si robili poriadok pred vlastným brankárom a nakoniec bola hra prerušená.

31:41
    Presilovku si zahrajú hokejisti HKM Zvolen. Dve minúty za nedovolené bránenie dostáva Mike Dalhuisen.

32:09
    Zuzin dostal krížnu prihrávku od Mikúša. Tvrdou delovkou z prvej však minul bránku Mareka Čiliaka.

32:44
    Mikúš miešal na ľavom kruhu, nakoniec sa rozhodol pre prihrávku na modrú čiaru Kotvanovi, ktorý pálil z prvej a Čiliak vyrážal na ochrannú sieť.

33:17
    Zvolen využíva presilovku a otáča skóre zápasu. Roy vrátil puk na ľavý kruh PETEROVI KRIEGEROVI, ktorý premiešal, pripravil sa na strelu a parádnou prudkou strelou švihom do horného rohu nedal šancu Čiliakovi na zákrok.
    Asistencie: Jérémy Roy, Ville Leskinen.

34:03
    Kamzíci rýchlo odpovedajú na vedúci gól Zvolena. Mešár dostal za ľavý kruh prihrávku, počkal si na pohyb spoluhráča, nastrelil to prízemne o žŕdku, od ktorej sa puk odrazil k hokejke PETRA ŠIŠOVSKÉHO a ten zblízka zasunul odrazený puk do brány.
    Asistencie: Filip Mešár, River Rymsha.

35:04
    Ulrych na modrej čiare nemal veľa času, keďže sa k nemu blížil Zuzin a napokon mu dokázal aj strelu zblokovať.

36:08
    Arniel dostal prihrávku na ľavý kruh a snažil sa to ešte skrášliť prihrávkou Bondrovi. Zvolenčania však tento úmysel prečítali a neponúkli Popradu ďalšiu šancu.

37:31
    Zvolen bude hrať v závere druhej tretiny presilovú hru. Za držanie je vylúčený Peter Šišovský.

38:32
    Po menších komplikáciách v rozohrávke sa Zvolenčania už usadili v pásme.

38:52
    Poprad dáva v oslabení vedúci gól. Kriegerovi vypichol puk na ľavom kruhu ešte v obrannom pásme Popradu Arniel, ktorý vyrazil so spoluhráčom do prečíslenia dvoch proti jednému. Naservíroval puk medzi kruhy DÁVIDOVI BONDROVI a ten spomedzi kruhov trafil výborne.
    Asistencia: Jamie Arniel.

39:12
    Dlho sa domáci z vedúceho gólu neradovali. Puk dostal na modrú čiaru JEREMY ROY, ktorý prišiel bližšie ku kruhu, napriahol a tvrdou bombou prestrelil Čiliaka.
    Asistencie: Peter Zuzin, Maroš Jedlička.

40:00

Prostredná dvadsaťminútovka bola na góly divokejšia. Poprad skóroval dvakrát, presadili sa Šišovský a Bondra. Za Zvolen dali zásahy Marcinek, Krieger a Roy. S gólmi je to ako na hojdačke, po 40 minútach je stav nerozhodný 4:4.

40:01

40:17
    Brejčák chcel vysúvať Arniela, no napokon je z toho len zakázané uvoľnenie.

40:38
    Zuzin zakončoval z ľavého kruhu. Strela bola dobre schovaná, Čiliak veľa toho nevidel, ale dokázal napokon vyraziť.

41:20
    Svitana posunul na modrú čiaru Drgoňovi, ktorý pálil príklepom a Rahm vyrážal.

41:24
    Poprad získava presilovú hru. Ville Leskinen je vylúčený na dve minúty za podrazenie.

41:49
    Rymshova strela od modrej čiary bola tečovaná, Rahm napokon Mešárovu zmenu smeru puku dokázal zaregistrovať.

42:44
    Dalhuisenova strela od modrej čiary trafila iba hradbu tiel stojacu pred Robinom Rahmom. Potom hostia získali puk a vyhodili ho preč.

43:13
    Brejčák nabíjal na ľavý kruh Drgoňovi, ktorý to skúsil z prvej, ale mieril mimo brány.

44:13
    Po ubránenom zvolenskom oslabení prichádza vedúci gól hostí. Nahodený puk na bránku nemal Čiliak pod kontrolou, čo využil MAROŠ JEDLIČKA, ktorý sa najlepšie zorientoval v situácii a pretlačil to za chrbát popradského brankára.
    Asistencia: Oldrich Kotvan.

45:07
    Nahodený puk zo stredného pásma smeroval priamo na Robina Rahma, ktorý to pred korčuľujúcimi popradskými hráčmi radšej prikryl.

45:50
    Zvolenčania si zahrajú presilovku. Cole Ully dostáva dve minúty za hákovanie.

46:40
    Zuzin posunul puk na úroveň bránkovej čiary Törökovi, ktorý vyštartoval do predbránkového priestoru. Čiliak sa však nenechal zaskočiť.

47:12
    Po Zuzinovej delovke sa puk od Čiliaka odrazil, dorážať sa snažil Török, no rýchlejšie zasiahli popradskí hráči.

47:43
    Mikúšova strela z ľavého kruhu bola nepresná, puk letel na plexisklo. Zvolenčania sú však aj v závere presilovky v pásme.

48:54
    Zvolenčania ustáli pokus domácich hráčov o útok. Puk je za zvolenskou bránkou a hostia môžu pokojne rozohrať.

49:39
    Dalhuisenov poľahky nahodený puk od modrej čiary brankár Rahm bezpečne zachytil.

50:26
    Kamzíci nepresne rozohrávali, po zakázanom uvoľnení sa hra presúva pred popradskú bránku.

50:54
    Strela príklepom od modrej čiary z hokejky Branislava Kubku skončila priamo vo výstroji Mareka Čiliaka.

51:44
    Rymsha nabral rýchlosť v strednom pásme, ponúkol puk Svitanovi, ktorý to nahadzoval na zadný mantinel, kde však nebol nik.

52:07
    Skokan prešiel s pukom medzi kruhy, odtiaľ preveril brankára Rahma ľahkou strelou priamo na hruď.

53:14
    Zvolenčania vyhodili puk von z obranného pásma bezpečne tak, aby z toho nebol icing. Poprad sa zatiaľ v tretej tretine nevie dostať do tempa, nemajú takú pohodu na hokejkách ako Zvolenčania.

54:03
    Svitanovi sa na prihrávku ukazoval medzi kruhmi Drgoň, ktorého napokon protihráči pokryli.

54:29
    Poprad prichádza s vyrovnávajúcim gólom. Skokan udržal puk na hokejke, prešiel k pravému kruhu a krížnou prihrávkou našiel MIKEA DALHUISENA, ktorý dobre mierenou strelou švihom prekonal Rahma.
    Asistencie: Dávid Skokan, Patrik Svitana.

55:51
    Ully mal puk na hokejke v útočnom pásme, poľahky ho iba posúval na zadný mantinel, kde ho však Arniel nedokorčuľoval.

56:41
    Svitana obkorčuľoval okolo brány a už mal hlavu hore, aby vyhľadal nakorčuľovaného Bjalončíka. Prihrávku mu však nakoniec neposunul.

58:14
    Leskinen nemal dostatočnú podporu od spoluhráčov, aby niečo vymyslel v útočnom pásme. Na starosť si ho hneď zobrali hráči Popradu a nedovolili mu vystreliť.

58:38
    Minútu a 22 sekúnd pred koncom tretej tretiny je Poprad znovu vo vedení. Veľmi podobná situácia ako pri predošlom góle, MIKE DALHUISEN dostal puk na modrú čiaru a skrytou strelou švihom prekonal zvolenského gólmana.
    Asistencia: Patrik Svitana.

58:48
    Zvolenský tréner Peter Oremus si vyžiadal oddychový čas po prerušení hry.

58:48
    Brankár Robin Rahm odišiel na striedačku, vhadzuje sa pred Čiliakom.

58:53
    Po vyhratom buly vyhodil puk Drgoň preč a cez plexisklo sa odrazil až mimo hracej plochy.

59:12
    Zvolenčania získali puk, od modrej čiary nahadzoval Leskinen a Čiliak si našiel strelu vo svojej moci.

59:29
    Ďalší nahodený puk Čiliak odrazil preč.

59:40
    Kotvanovi ušiel puk do stredného pásma.

Hoci Zvolen v 45. minúte šiel do vedenia po zásahu Jedličku, Poprad v závere tretej tretiny napokon skóroval dvakrát a strelcom oboch gólov a napokon aj teda toho víťazného bol obranca Mike Dalhuisen. Poprad teda získava tri body, Zvolen vychádza naprázdno. (21:59:46)

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 7. Arniel (Ully, Bondra), 18. Skokan (Svitana, Brejčák), 35. Šišovský (F. Mešár, Rymsha), 39. Bondra (Arniel), 55. Dalhuisen (Skokan, Svitana), 59. Dalhuisen (Svitana) – 2. Leskinen (Krieger, Saracino), 30. Marcinek (Chlepčok, Kubka), 34. Krieger (Roy, Leskinen), 40. Roy (Zuzin, Jedlička), 45. Jedlička (Kotvan)

Rozhodca: Korba, D. Konc st. – Vyšný, Jurčiak