Winnipeg – Chicago 5:1 (kon.) | Edmonton – NY Rangers 6:5 (po pr.) | Vancouver – Nashville 2:3 (kon.)
Anaheim – Arizona 3:1 (kon.) | LA Kings – NJ Devils 3:2 (po pr.) | Ottawa – Tampa Bay 3:5 (kon.)
Florida – Carolina 5:2 (kon.)
Ottawa Senators
3:5 (0:1, 2:1, 1:3)
Tampa Bay Lightning
Sobota 06.11.2021, 19:08 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Ottawa odohrala desať zápasov, vyhrala len tri z nich a k šiestim bodom pridala jeden po prehre po riadnom hracom čase. Nachádza sa na siedmom mieste v Atlantickej divízii a vo Východnej konferencii je na tom horšie iba Montreal Canadiens. Najproduktívnejší hráč Drake Batherson získal 11 bodov (5+6), Josh Norris strelil šesť gólov. Len pár hodín dozadu vyšla správa, že novým kapitánom Senators sa stal mladý útočník Brady Tkachuk.

Obhajca posledných dvoch Stanley Cupov nezačal ročník ideálne, ale je na treťom mieste svojej Atlantickej divízie a na deviatej pozícii Východnej konferencie so ziskom dvanástich bodov za bilanciu 5-3-2. Kapitán Steven Stamkos nazbieral dvanásť bodov (5+7), najlepší strelec Alex Killorn strelil sedem gólov. Slovenský obranca Erik Černák zatiaľ získal tri body za asistencie. Pridal osem trestných minút.

Ottawa Senators: M. Murray (A. Forsberg) – Chabot, N. Zajcev, Mete, Zub, Holden, J. Brown – B. Tkachuk (C), Norris, Batherson – Formenton, N. Paul, C. Brown – Stützle, Tierney, P. Kelly – Sanford, Gambrell, L. Shaw.

Tampa Bay Lightning: B. Elliott (Vasilevskij) – Hedman, Rutta, McDonagh, Černák, Claesson, C. Foote – Palát, B. Point, Cirelli – Killorn, Stamkos (C), M. Joseph – Maroon, Bellemare, Perry – Raddysh, Colton, Barre-Boulet..

00:01

00:34
    Po pravom krídle sa k bránke Murrayho dostal Anthony Cirelli, kanadský gólman dokázal zasiahnuť pravou rukou.

00:52
    Zakázané uvoľnenie Tampy Bay.

01:16
    Prihrávku pred bránkovisko si vo veľkej šanci našiel Nick Paul, brankár Brian Elliott reflexívne zasiahol a pri dorážke Formentona mu pomohli aj obrancovia.

02:19
    Josh Brown sa takmer dostal do šance, pred bránkoviskom mu puk ušiel,. Od modrej to skúsil Nick Holden, lenže Brian Elliott zapracoval vyrážačkou.

02:52
    Ryan McDonagh strieľal od modrej čiary, zostrelil útočníka Ottawy Josha Norrisa. Stretnutie sa postupne rozbieha, oba tímy chcú byť aktívne.

03:12
    Ondřej Palát mal tiež streleckú pozíciu na krídle, jeho pokus si bez problémov našiel Matt Murray.

03:53
    Matt Murray sa slušne začína rozchytávať, od modrej čiary ho zamestnal aj obranca Victor Hedman. Kanaďan znova zasiahol lapačkou.

04:11
    Vylúčenie v tíme Ottawa Senators (Dylan Gambrell – 2 min., sekanie).

04:27
    Tampa Bay Lightning dávajú gól!
    Presilovku využili hostia veľmi rýchlo. VICTOR HEDMAN vystrelil od modrej čiary z prvej a Murraymu to prešlo za chrbát.
    04:27 Victor Hedman (TBL) - 0:1

05:12
    Anthony Cirelli sa síce nepresadil v útočnom pásme a prišiel o puk, ale Nikita Zajcev ho len potiahol a nahodil za bránku Elliotta.

06:13
    Steven Stamkos sa takmer dostal do šance, pred bránkoviskom súpera ho puk neposlúchol a od hokejky šiel mimo bránky Murrayho.

07:22
    Veľmi dobrý zákrok predviedol betónom Brian Elliott, zblízka na neho strieľal Connor Brown. Tampa Bay môže ísť dopredu.

08:13
    Ondřej Palát v útočnom pásme proti trojici hráčov Ottawy podržal puk, nakoniec ho nepresne prihrával pred bránku.

08:46
    Pierre-Édouard Bellemare sa snažil niečo vymyslieť na krídle, prihral na modrú čiaru. Následné nahodenie sa mu tečovať nepodarilo.

09:05
    Josh Brown vyčistil priestor pred svojim bránkoviskom, puk zrazil na ochrannú sieť a nasleduje reklamná prestávka.

10:12
    Ottawa sa držala v útočnom pásme bez zakončenia, až to skúsil sprava Nick Paul. Brankár Brian Elliott zasiahol betónom.

10:28
    Ubehlo len niekoľko sekúnd hry a máme tu ďalšiu reklamnú prestávku.

11:12
    Domáci sú v posledných minútach aktívnejším tímom, lenže väčšina času v útočnej tretine trávia pri súbojoch na mantineli.

11:56
    Dlhé prihrávky na útočné modré čiary nevyšli ani na jednej strane klziska, dopredu znova môže ísť Tampa Bay, puk má Fredrik Claesson.

12:31
    Brian Elliott vyriešil ďalšie zakončenie, tentoraz to skúsil cez obrancu Brady Tkachuk. Následne prišiel icing Tampy Bay.

12:56
    Thomas Chabot poslal prudký pokus od modrej čiary, Brian Elliott puk vyrazil pred seba, kde mu pomohli jeho obrancovia.

13:22
    Connor Brown mieril k žrdi, znova výborný Brian Elliott. Následne Arťom Zub trafil dorážkou jedného z obrancov.

13:22
    Vylúčenie v tíme Tampa Bay Lightning (Jan Rutta – 2 min., hákovanie).

13:59
    Tampa Bay sa rýchlo dostala k puku a poslala ho cez všetky čiary. Domácim sa ťažko dostáva naspäť.

14:23
    Anthony Cirelli vypichol puk v obrannom pásme, nazbieral ďalšie cenné sekundy pre hosťujúci celok.

15:22
    Tampa Bay je v plnom počte.

16:18
    Brayden Point dostal puk do útočného pásma, nakoniec strieľal jeho kolega Taylor Raddysh a Matt Murray zasahuje. Je tu tretia reklamná prestávka.

16:54
    Závar pred bránkou Tampy Bay, po nastrelenom puku sa tam snažili zakončiť dvaja útočníci. Brian Elliott ďalej drží čisté konto.

17:25
    Drake Batherson sa krásne dostal až pred bránkovisko, v rozhodujúcom momente mu puk ušiel a nezakončil ideálne. Brian Elliott puk iba vyrazil, no nedorazili ho za neho ani Josh Norris a Brady Tkachuk.

18:42
    Nahodenie na zadný mantinel hostia nezískali, Ottawa puk iba vytlačila do stredného pásma, kde ho má znova Tampa Bay.

19:27
    Ondřej Palát nepresne hľadal spoluhráčov v útočnom pásme, situáciu tam vyriešil obranca Thomas Chabot.

20:00

Zápas zatiaľ nemá ideálne tempo. Ottawa Senators je síce aktívnejšia a mala možnosti, lenže Brian Elliott drží čisté konto a presadiť sa v presilovke dokázal Victor Hedman.

20:01

20:58
    Tampa Bay vstúpila do druhej tretiny aktívne, drží sa v útočnom pásme a snaží sa strelami zamestnávať Murrayho.

21:39
    Ottawa Senators dáva gól!
    CONNOR BROWN sa uvoľnil cez Footea pri mantineli, dostal sa pred bránkovisko a vychutnal si Elliotta.
    21:39 Connor Brown (OTT) - 1:1

22:07
    Patrick Maroon sa dostal k bránkovisku, kde ešte chcel prihrávať. Victor Mete puk zrazil tesne vedľa vlastnej bránky.

22:28
    Prečíslenie dvoch proti jednému mohlo priniesť ďalší gól pre Ottawu, avšak Tim Stützle neprihral okolo ležiaceho obrancu Tampy Bay.

23:32
    Corey Perry sa snažil niečo vymyslieť pri bránke, prihral na modrú čiaru. Tampa Bay sa usadila v útočnom pásme, ale zakončenie na Murrayho neprišlo.

24:30
    Ottawa mala problém prejsť do útočného pásma, po jednom zo súbojov skončil puk na striedačke domáceho tímu.

25:07
    Zakázané uvoľnenie Ottawy.

25:16
    Nahodenie do bránkoviska Ottawy prinieslo zmätok, Matt Murray bol natlačený do vlastnej svätyne a tá sa aj posunula zhruba v čase, kedy Mathieu Joseph gólovo dorazil puk. Jeho radosť bola predčasná, zásah neplatí.

25:16
    Jon Cooper, tréner Tampy Bay, si zobral challenge a situácia sa ešte bude riešiť cez video.

25:16
    Gól neplatí ani po tom ako si rozhodcovia pozreli video.

25:16
    Vylúčenie v tíme Tampa Bay Lightning (Corey Perry – 2 min.).

25:33
    Mathieu Joseph sa v oslabení rútil sám na gólmana Murrayho, chcel to zakončiť medzi betóny. Gólman Ottawy predviedol dôležitý zákrok.

26:29
    Tim Stützle sa dostal do útočného pásma s pukom, domáci toho veľa nevymysleli a iba si bez strely prihrávali.

27:16

27:25
    Corey Perry naskočil z trestnej lavice a strieľal cez jedného z obrancov k bližšej žrdi, kde bol Matt Murray pripravený.

27:35
    Ottawa sa z vlastnej tretiny ihriska dostala veľmi rýchlo do šance, Alex Formenton prešiel k bránkovisku a bol tam sám, jeho pokus švihom Brian Elliott zneškodnil.

28:36
    Domáci sa znova snažia niečo vymyslieť v útočnom pásme, medzi kruhmi mal dobrú streleckú pozíciu Logan Shaw. Minul bránku Elliotta.

29:17
    Patrick Maroon sa po buly dostal k puku, razom bol sám pred Murraym. Zakončenie po ľade gólman Ottawy betónmi vyrazil.

29:47

29:58
    Matt Murray sa pri zákroku trochu vytiahol z bránky, následne prišla prihrávka na ľavý kruh a Victor Hedman to mieril do tej otvorenej časti. Kanaďan sa skvele presunul.

30:06
    Napriek aktivite domácich patrili posledné desiatky sekúnd "bleskom" a obranca JAN RUTTA voľný medzi kruhmi okolo Paula prestrelil Murrayho.
    30:06 Jan Rutta (TBL) - 1:2

30:55
    Logan Shaw nepresne prihrával do útočného pásma, následne prišlo ešte jedno nahodenie. Ottawa však ide striedať.

31:31
    Erik Černák dnes strieľal druhýkrát od modrej čiary, tentoraz netrafil bránku a Matt Murray nemusel zasahovať.

32:34
    Patrick Maroon sa uvoľnil na ľavom krídle, jeho pokus smeroval k žrdi. Na to bol Matt Murray pripravený. Tampa Bay postupne vyrovnala hru.

33:23
    Súboje pri mantinel vedľa bránky Elliotta vyhrali hostia, Fredrik Claesson vyviezol puk dopredu. Nahodenie na zadný mantinel si však našiel len Josh Brown.

33:58
    Steven Stamkos sa uvoľnil v útočnom pásme, poslal štipľavý pokus švihom. Matt Murray iba vyrazil pred seba, lenže dorážky neprišli. Puk si nakoniec kanadský gólman našiel.

34:47
    Vylúčenie v tíme Ottawa Senators (Josh Norris – 2 min., nedovolené bránenie).

35:46
    Tampa Bay zatiaľ nehrá túto presilovku ideálne, nedarí sa jej dostať sa do útočného pásma a usadiť sa v ňom.

36:16
    Anthony Cirelli z ničoho-nič dostal puk pred bránkovisko, skôr sa k nemu odrazil, ale mal ohromnú možnosť. Bol tam sám, Matt Murray si dal veľký pozor.

36:47
    Ottawa Senators je v plnom počte.

37:27
    Josh Norris sa k puku na zadnom mantineli dostal, potom nepresne prihrával a dopredu mohla ísť Tampa Bay. Ani hostia neuspeli svojou aktivitou.

38:23
    Strely v druhej tretine: 18 – 3

39:18
    Podľa všetkého pôjdeme do druhej prestávky za vyrovnaného stavu, pretože po chybe Tampy Bay v strednom pásme potiahol puk Drake Batherson, prihral okolo hokejok dvoch obrancov a voľný BRADY TKACHUK z prvej prekonal Elliotta. Je to jeho prvý gól v pozícii kapitána!
    39:18 Brady Tkachuk (OTT) - 2:2

40:00

Tampa Bay Lightning v prostrednej časti hry zlepšila hru. Connor Brown vyrovnal, ale Jan Rutta dokázal odpovedať. Napriek tomu je skóre vyrovnané, keďže v úplnom závere druhého dejstva udrel Brady Tkachuk.

40:01

40:22
    Tampa Bay začala poslednú tretinu aktívnejšie, prišlo prvé zakončenie, s ktorým si však Matt Murray poradil.

41:02
    Ottawa musí zvýšiť aktivitu, je zatiahnutá v obrannom pásme. Prinieslo to ďalší strelecký pokus hostí.

41:47
    Vylúčenie v tíme Tampa Bay Lightning (Alex Killorn – 2 min., krosček).

42:52
    Ottawa sa nevie usadiť v útočnom pásme, defenzíva Tampy Bay odvádza v oslabení dobrú prácu.

43:47
    Tampa Bay hrá s piatimi hráčmi.

44:21
    Ottawa sa postupne osmeľuje čoraz viac smerom dopredu, z dobrej pozície strieľal mladý Tim Stützle. Pozor si dal brankár Brian Elliott.

45:22
    Dnes je to všeobecne vyrovnaný duel. Nielen výsledkovo, ale aj herne. Tímy sa striedajú v pasážach, kedy je ktorý z nich lepší.

47:32
    Celá druhá formácia zapracovala veľmi dobre, po asistenciách krídelníkov sa presadil center a kapitán STEVEN STAMKOS. Matt Murray znova pokus Killorna iba presadil a Stamkos bol pripravený na dorážku.
    47:32 Steven Stamkos (TBL) - 2:3

48:31
    Znova je to Ottawa Senators, ktorá musí doháňať náskok. Potrebuje ešte viac zvýšiť aktivitu, aj keď efektivita je dobrý. Ak berieme do úvahy pomer striel a gólov.

49:07
    Vylúčenie v tíme Tampa Bay Lightning (Jan Rutta – 2 min., nedovolené bránenie).

50:04
    Ani túto presilovku Ottawa Senators nehrá ideálne. Kanadský tím potrebuje čo najskôr niečo zlepšiť, pretože ani dnes neodíde s bodmi.

51:07

52:03
    Erik Černák s treťou strelou v dnešnom stretnutí, jeho pokus nebol zlý, no Matt Murray si pripísal úspešný zákrok.

53:52
    Brian Elliott s dobrým zákrokom, do jeho bránkoviska sa nedokázal natlačiť Connor Brown. Defenzíva hostí pracuje momentálne spoľahlivo.

54:38
    Sekundy pribúdajú a snaha Ottawy dostať tento duel aspoň do predĺženia čoraz viac vädne.

55:01
    Päť minút do konca riadneho hracieho času. Dokáže Ottawa Senators s výsledkom ešte niečo urobiť?

56:06
    Ondřej Palát mohol definitívne rozhodnúť, mal veľkú šancu pri prázdnej časti bránky domáceho celku. Matt Murray sa ale blysol famóznym zákrokom betónom.

58:19
    ONDŘEJ PALÁT pravdepodobne definitívne rozhoduje o výhre svojho tímu. Presne mu prihral Anthony Cirelli a český útočník trafil medzi betóny Murrayho.
    58:19 Ondřej Palát (TBL) - 2:4

58:49
    Ottawa už nemá čo stratiť, Matt Murray na striedačke a Senators idú hrať powerplay.

59:26
    Je definitívne koniec nádejám Ottawy, do prázdnej bránky sa pri asistencii Paláta presadil ANTHONY CIRELLI.
    59:26 Anthony Cirelli (TBL) - 2:5

59:44
    LOGAN SHAW si už iba vylepšil osobné štatistiky. Domáci nemajú čas na dva góly a dnes odídu bez bodov.
    59:44 Logan Shaw (OTT) - 3:5

Tampa Bay Lightning potvrdila úlohu favorita a získala dva body. Rozhodla v tretej tretine, dovtedy sa Ottawa Senators držala. Ja vám ďakujem ja pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera. (21:42:05)

Matej Kubove

Góly a asistencie: 22. C. Brown, 40. B. Tkachuk (Batherson), 60. L. Shaw – 5. Hedman (Stamkos, B. Point), 31. Rutta (Palát), 48. Stamkos (Killorn, M. Joseph), 59. Palát (Cirelli), 60. Cirelli (Palát)

Ottawa Senators: M. Murray (A. Forsberg) – Chabot (A), N. Zajcev, Mete, Zub, Holden, J. Brown – B. Tkachuk (C), Norris, Batherson – Formenton, N. Paul (A), C. Brown – Stützle, Tierney, P. Kelly – Sanford, Gambrell, L. Shaw.
    Tampa Bay Lightning: B. Elliott (Vasilevskij) – Hedman (A), Rutta, McDonagh (A), Černák, Claesson, C. Foote – Palát, B. Point, Cirelli – Killorn, Stamkos (C), M. Joseph – Maroon, Bellemare, Perry – Raddysh, Colton, Barre-Boulet.