Winnipeg – Chicago 5:1 (kon.) | Edmonton – NY Rangers 6:5 (po pr.) | Vancouver – Nashville 2:3 (kon.)
Anaheim – Arizona 3:1 (kon.) | LA Kings – NJ Devils 3:2 (po pr.) | Ottawa – Tampa Bay 3:5 (kon.)
Florida – Carolina 5:2 (kon.)
Ottawa Senators
3:5 (0:1, 2:1, 1:3)
Tampa Bay Lightning
Sobota 06.11.2021, 19:08 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Tampa Bay Lightning potvrdila úlohu favorita a získala dva body. Rozhodla v tretej tretine, dovtedy sa Ottawa Senators držala. Ja vám ďakujem ja pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera. (21:42:05)

59:44 Logan Shaw (OTT) - 3:5

59:44
    Ottawa Senators dáva gól!
    LOGAN SHAW si už iba vylepšil osobné štatistiky. Domáci nemajú čas na dva góly a dnes odídu bez bodov.
    59:26 Anthony Cirelli (TBL) - 2:5

59:26
    Tampa Bay Lightning dávajú gól!
    Je definitívne koniec nádejám Ottawy, do prázdnej bránky sa pri asistencii Paláta presadil ANTHONY CIRELLI.

58:49
    Ottawa už nemá čo stratiť, Matt Murray na striedačke a Senators idú hrať powerplay.
    58:19 Ondřej Palát (TBL) - 2:4

58:19
    ONDŘEJ PALÁT pravdepodobne definitívne rozhoduje o výhre svojho tímu. Presne mu prihral Anthony Cirelli a český útočník trafil medzi betóny Murrayho.

56:06
    Ondřej Palát mohol definitívne rozhodnúť, mal veľkú šancu pri prázdnej časti bránky domáceho celku. Matt Murray sa ale blysol famóznym zákrokom betónom.

55:01
    Päť minút do konca riadneho hracieho času. Dokáže Ottawa Senators s výsledkom ešte niečo urobiť?

54:38
    Sekundy pribúdajú a snaha Ottawy dostať tento duel aspoň do predĺženia čoraz viac vädne.

53:52
    Brian Elliott s dobrým zákrokom, do jeho bránkoviska sa nedokázal natlačiť Connor Brown. Defenzíva hostí pracuje momentálne spoľahlivo.

52:03
    Erik Černák s treťou strelou v dnešnom stretnutí, jeho pokus nebol zlý, no Matt Murray si pripísal úspešný zákrok.

51:07
    Tampa Bay je v plnom počte.

50:04
    Ani túto presilovku Ottawa Senators nehrá ideálne. Kanadský tím potrebuje čo najskôr niečo zlepšiť, pretože ani dnes neodíde s bodmi.

49:07
    Vylúčenie v tíme Tampa Bay Lightning (Jan Rutta – 2 min., nedovolené bránenie).

48:31
    Znova je to Ottawa Senators, ktorá musí doháňať náskok. Potrebuje ešte viac zvýšiť aktivitu, aj keď efektivita je dobrý. Ak berieme do úvahy pomer striel a gólov.
    47:32 Steven Stamkos (TBL) - 2:3

Matej Kubove

Góly a asistencie: 22. C. Brown, 40. B. Tkachuk (Batherson), 60. L. Shaw – 5. Hedman (Stamkos, B. Point), 31. Rutta (Palát), 48. Stamkos (Killorn, M. Joseph), 59. Palát (Cirelli), 60. Cirelli (Palát)

Ottawa Senators: M. Murray (A. Forsberg) – Chabot (A), N. Zajcev, Mete, Zub, Holden, J. Brown – B. Tkachuk (C), Norris, Batherson – Formenton, N. Paul (A), C. Brown – Stützle, Tierney, P. Kelly – Sanford, Gambrell, L. Shaw.
    Tampa Bay Lightning: B. Elliott (Vasilevskij) – Hedman (A), Rutta, McDonagh (A), Černák, Claesson, C. Foote – Palát, B. Point, Cirelli – Killorn, Stamkos (C), M. Joseph – Maroon, Bellemare, Perry – Raddysh, Colton, Barre-Boulet.