Slavia – Frýdek-M. 2:1 (1:0 po s.n.) | Sokolov – Ústí n/L 8:2 (kon.) | Litoměřice – Benátky n/J 5:2 (kon.)
Vrchlabí – Kolín 4:3 (kon.) | Přerov – Šumperk 4:3 (po pr.) | Poruba 2011 – Kadaň 6:1 (kon.)
Vsetín – Jihlava 4:2 (kon.) | Třebíč – Havířov 1:2 (po pr.)

Lukáš ŽEJDL - 2:1

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Slavia Praha. Jediným úspěšným střelcem byl Lukáš Žejdl.

1:0
    Lukáš ŽEJDL proměňuje. Našel volný prostor u pravé tyčky.

Samostatné nájezdy začínají.

Ještě než se dočkáme konečného rozuzlení, proběhne opět krátká úprava ledu.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:32
    Vlček se ze zabrankového prostoru otočil kolem branky a snažil se překvapit Šimbocha. Hostující golman byl ale pozorný a gól tak nepadl.

64:00
    Do poslední minuty prodloužení vstupují s pukem na holi hosté. Po nepřesné přihrávce o něj ale rychle přicházejí.

62:57
    Peterkův pokus zamířil vysoko do ochranné sítě.

62:15
    Rozvážnou kombinaci domácích vyhnal z útočného pásma poskakující puk. Slávisté se ale rychle dostávají zpátky do útočného pásma. Ani Šteinerův pokus se neuchytil.

60:19
    Žejdl se chvilku po začátku utkání uvolnil na levé straně a jeho svižná rána jen těsně minula klec hostů!

60:01

Bezgólová třetí třetina nerozhodla o osudu dnešního utkání. po tříminutové pauze tak v Edenu uvidíme prodloužení.

60:00

58:45
    Hovorka vypálil z pravé strany a rozvlál boční síť hostující branky. Puk se pak odrazil příhodně pro Žejdla, ale ani zkušený slávistický forward nedokázal svým pokusem zaskočit hostujícího golmana.

57:55
    Štiplavou ránu poslal na branku hostů rozjetý Šteiner. Šimboch dnes ale hraje skvělé utkání a nebezpečný pokus vykryl pravým ramenem.

55:43
    Vracovský vypálil a střelu se mu podařilo schovat za jednoho z beků. Hostující golman se ale stihl přesunout a puk ukryl v lapačce.

55:42

54:42
    Krejčí vypálil od modré a puk proskákal jen těsně vedle branky hostů. Ani Knotkovy následné dorážky z pravého kruhu nerozjásaly sešívané hráče a fanoušky.

53:42
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jakub Teper – 2 min., nedovolené bránění).

53:10
    Žejdl si sjel z levé strany do předbrankového prostoru. Ondráček mu předložil puk, Žejdl ale neodhadl směr přihrávky a ve velké příležitosti jen promáchl.

52:19
    Kadeřávek vystihl přihrávku směřující před slávistickou branku. Puk červenobílý bek posílá na hůl svým spoluhráčům.

50:47
    Veber počkal na modré čáře na Šteinerovu přihrávku. Prvně jmenovaný následně poslal žabku přímo na hůl Pšeničky. Střelec slávistické branky ale tentokrát nedokázal usměrnit skákavý puk do sítě.

50:05
    Přesilová hra hostů skončila bez vstřelené branky. Hosté jsou ale i po jejím skončení aktivnější.

49:21

47:50
    Hosté se usadili v útočném pásmu. Kombinaci v přesilovkové vzorci ale překazil Radek Havel. sešívaný bek šikovně holí vystihl dráhu letícího puku. Hosté se tak budou muset znova dobývat do útočného pásma.

47:21
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Patrik Kadeřávek – 2 min., držení).

46:38
    Roman Málek pokryl schované nahození Mikuláše Zbořila. Vhazovat se tak bude znova po pravici domácího golmana.

45:51
    Hostující útočník Peterek nabral pořádnou rychlost a upláchl všem sešívaným hráčům. Krejčí se ale dobře vrátil a nataženou hokejkou dokázal Peterkovu střelu přizvednout.

43:43
    Knotkova rána ze strany letěla mimo, ani dorážka Vracovského se neuchytila. Hosté dojíždějí pro puk a rozjíždějí útok. Ten ale také nemá dlouhého trvání. Kadeřávek šikovně vypíchl kotouč a posílá puk na Poletína.

42:29
    Tomáš Pšenička se dokázal hostujícímu bekovi utrhnout a dostal se do bezprostřední blízkosti přímo před Šimbocha. Hostující golman si ale pohlídal bližší tyč a nepustil sešívané hokejisty zpět do vedení.

41:30
    Vracovský poslal puk do útočné třetiny. Mezitím slávisté vystřídali. Čerstvá síla na domácí straně tak začne rovnou v útočné třetině.

40:29

40:01

Druhá perioda je za námi, hned po jejím skončení se odehraje třetí třetina.

40:00

39:30
    Žejdl pohlídal kotouč, hosté se přesto dostali do útočného pásma.

39:06
    Puk už zase klouže po ledové ploše a hosté se snaží využít početní výhody. Při přechodu modré čáry byl ale jeden z hostujících útočníku rychlejší než puk. Pískáno je tak ofsajdové postavení.

Hráči domácího týmu už jsou na ledě, za malou chvíli se dohraje zbytek druhé třetiny.

Z důvodu poškození ledové plochy je vyhlášena 18minutová přestávka na úpravu ledu! Poté bude zbytek utkání odehrán.

38:29
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jiří Doležal – 2 min., hákování).

37:02
    Tomáš Knotek si sice šikovně prohodil protihráče, obránce ho ale dokázal posunout ke straně. Případná střela by tak nebyla tak nebezpečná. Knotek ale stejně raději zvolil přihrávku na Machače.

35:42
    Vlček vyhrál důležitý bruslařský souboj v rohu kluziště. Hosté ho ale o puk rychle připravili a založili protiútok. Na konci kombinace hostů se ocitl Martynek, jeho střela ale neměla gólové parametry. Málek ve velkém klidu ukrývá puk ve své lapačce.

34:10
    Puk poskakoval podél mantinelu u střídačky hostujícího celku. To způsobilo zmatek na lavičce hostů, protože hrozila hra v šesti hráčích. Frýdek-Místek ale situaci ustál a dokonce ještě zvládl nahodit puk na Málka.

33:24
    Přihrávka na slávistického kapitána Poletína neprošla. Krosová přihrávka byl sražena holí jednoho z beků Frýdku-Místku.

32:31
    Hra se přelévá ze strany a stranu. Brož našel přihrávkou po mantinelu Šteinera. Druhý jmenovaný se ale nedokázal vytočit z oblouku tak, aby si připravil dobrou střeleckou příležitost.

31:26
    Hostům se podařilo uzamknout domácí v jejich obranné třetině. Slávisté se jen osvobozují vyhozením na zakázané uvolnění.

29:16
    Sešívaní po inkasované brance nehrají v takovém tempu, jako těsně před ní. Stále se sice hraje více v obranné třetině hostů, střelecké pokusy ale nejsou tak nebezpečné.
    28:00 Jonáš PETEREK - 1:1

28:00
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Po několika nevyužitých šancí domácího celku přichází tvrdá lekce. Hosté se prosadili po rychlém protiútoku. Jakub Šlahař poslal puk na JONÁŠE PETERKA, který si z blízkosti dokázal poradit a vyzrál na sešívaného golmana. Asistence: Jakub Šlahař.

27:00
    Sešívaní po velkém a stupňujícím se tlaku trefují tyč! Žejdlův pokus byl velmi blízko.

25:50
    Po skvělém sklepnutí se pálil z první Doležal. Tvrdá rána se ale jen odráží od zadního mantinelu. Znovu to však jsou hráči domácího celku, kdo je dřív na puku. Po ráně z modré tečoval puk aktivní Doležal, Kotouč ale nakonec zamířil mimo.

25:23
    Z protiútoku si červenobílí vytvořili hned dvě velké příležitosti. Po pěkné kombinaci se ocitl sám před golmanem hostů Tomáš Vracovský. Jeho pokus a i následná dorážka ale za zády Šimbocha neskončily.

24:55
    Po akci slávistů přecházejí do rychlého protiútoku hráči hostujícího týmu. Jejich akce ale rychle končí a sešívaní otáčejí hru.

24:00
    Ani další rána sešívaných se neujala. Weinholdovu ránu od modré kryje Šimboch. Puk odskakuje do rohu, kde je zašlápnutý. Sudí tentokrát hru přerušuje a vhazovat se tak bude po levici hostujícího brankáře.

21:38
    Machač rozehrál z rohu na Vracovského, jeho střela z velkého úhlu ale branku hostů neohrozila. Hosté se zmocňují puku a vjíždějí do útočné třetiny.

20:30
    Šlahař unikl po levé straně, domácí obránce Havel mu ale stačil holí vypíchnout kotouč.

20:01

Z prvních dvaceti minut nakonec budou šťastnější domácí slávisté, kteří jsou zatím aktivnější a odměnou jim byl gól vstřelený z přesilové hry. Gól padl navíc deset vteřin před první sirénou. Hosté mohli vstřelit gól už po třech minutách hry, golman Málek ale dokázal vynulovat hostujícího forwarda.

20:00
    19:50 Tomáš PŠENIČKA - 1:0

19:50
    Slavia právě vstřelila branku!
    Autorem branky je TOMÁŠ PŠENIČKA, který sebral odražený puk a z pravé strany vyslal tvrdou ránu do odkryté Šimbochovy branky. Asistence: Tomáš Vracovský.

19:24
    Přesilová hra domácích se ale odehrává po většinu času daleko od brány hostů.

18:40
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Matouš Čmiel – 2 min., hákování).

17:07
    Žejdl se skvělým zákrokem dostal k puku po vysunutém napadání hostující rozehry. Puk poslal na Ondráčka, který s ním objel branku a hledal zpátky volného Žejdla. Přihrávku ale stihl tečovat golman hostujícího celku a puk se tak k Žejdlovi nedostal.

16:03

15:17
    Lyszczarczykova rána z levé strany byla tvrdá, nakonec ale jen prolétla kolem Málkovy branky.

14:08
    Ihned po buly vyhazuje puk do bezpečí Ondráček. Hosté se ale rychle dostali zpět do výhodného postavení ve své útočné třetině.

14:03
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jan Kern – 2 min., sekání).

13:17
    Lukáš Žejdl sebral ve vlastní třetině puk u levého mantinelu a projel s ním přes celé hřiště. Jeho tvrdý pokus z levého kruhu končí ale hned na prvním obránci. Žejdl pak ještě chtěl najít přihrávkou nějakého spoluhráče v lepší palebné pozici, než se ale rozmyslel, tak o puk přišel.

11:20
    Vlček se šikovně probil přes obranný blok frýdeckých a s pukem se najednou zjevil v dobré střelecké pozici na pravém kruhu. Slávista se ale nakonec rozhodl pro přihrávku a poslal puk na druhou stranu kluziště. K jeho smůle ale nikoho nenašel.

10:17
    Krejčí ještě stihl puk před modrou čárou, jeho přihrávka ale nenašla nikoho ve stejném dresu. Hosté ale také nezvolili ideální řešení. Po dlouhé a nepřesné přihrávce letí puk za Málkovu branku. Píská se tak jen zakázané uvolnění.

08:49
    Znovu vidíme dlouhou pasáž, kdy slávisté drží puk v pásmu kolem branky Šimbocha. Žádná ze střel ale neznamenala ani nejmenší nebezpečí pro hostujícího golmana.

07:37
    Adámek pálil z modré, Doležal do střely ale skočil a puk se odrazil do rohu. Tam se ho zmocnili sešívaní a zavážejí ho do útočného pásma.

06:46
    Slávistický kapitán Michal Poletín šikovně udržel puk za brankou hostů. Vyhnul se dojíždějícímu obránci a pak puk předložil Žejdlovi. Ten ještě našel na modré dalšího spoluhráče, vyslaná střela ale k brance ani nedolétla. Zbořil totiž do střely vložil svoji hůl a puk letěl mimo.

05:10
    Domácí se konečně dostávají více do hry. Hráče Frýdku Místku dlouho nepustili ven z jejich obranné třetiny. Sešívaná kombinace je zatím velmi přesná, následné střely ale už takovou přesnost nemají.

03:12
    Hosty od první branky zápasu dělily jen milimetry! Po útoku vedeném z pravé strany posunul puk hostující útočník na druhou stranu, kde se zjevil osamocený Šlahař. Ten sice pohotově zakončil, domácí golman Málek mu ale překazil radost úchvatným zákrokem po rozkleku.

01:20
    Puk se po zašlápnutí hostujících hráčů dlouho nehýbal. Rozhodčí se však rozhodli nepřerušovat hru, a tak ho slávista Doležal čistým způsobem získal. Ke střele se ale sešívaní nedostali.

00:02
    Slávisté zavezli kotouč po vyhraném buly za vlastní branku. Po rychlém přechodu domácího celku se hostům nepovedla protiakce a po pár vteřinách hry tak vyhazují na zakázané uvolnění.

00:01

Hráči obou týmů už jsou na ledě, za malou chvíli začínáme.

HC Slavia Praha: R. Málek (M. Michajlov) – R. Havel, Veber, Weinhold, T. Duda, Kadeřávek, Daniel Krejčí, Mikuláš Hovorka – M. Ondráček, Žejdl, Poletín – Vracovský, T. Knotek, P. Machač – Kern, Vlček, J. Doležal – Jaroslav Brož, Šteiner, T. Pšenička.

HC Frýdek-Místek: Šimboch (Nešpůrek) – Ciura, Teper, Matyáš, Z. Malík, Zbořil, J. Adámek – Peterek, Tadeáš Král, Šlahař –– Klimša, Matiaško, Martynek – Lyszczarczyk, Komorski, Christov – Čmiel.

Rozhodčí: Jechoutek, Čáp – Jindra, Horažďovský..

HC FRÝDEK-MÍSTEK

Také hráči Frýdku přerušili nepříznivou sérii porážek, když na konci října ve svém zatím posledním utkáním zdolali Litoměřice 4:3. Předtím ale prohráli čtyři z pěti utkání a s 21 body se nacházejí na třinácté pozici. Rysi budou moci nově využít dvojici Jiří Goiš a Jan Křivohlávek, která má od konce října vyřízené do Frýdku střídavé starty.

HC SLAVIA PRAHA

Hokejisté Slavie se oklepali ze sedmizápasové série proher a v poslední době najeli na opačnou výsledkovou trajektorii. Vyhráli čtyřikrát v řadě, když postupně porazili Sokolov (4:3sn), Prostějov (4:1), Ústí nad Labem (4:3p) a Havířov (4:2). Se ziskem celkových 25 bodů se tak posunuli na devátou příčku, která zajišťuje postup do předkola play-off.

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás u zápasu 19. kola Chance ligy mezi hokejisty HC Slavia Praha a HC Frýdek-Místek. Úvodní vhazování je naplánováno na 15:00 na led pražského Edenu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Michael Schuster

Góly a asistencie: 20. T. Pšenička (Vracovský), rozh. náj. Žejdl – 28. Peterek (Šlahař)

1:0   Vít Christov (FRM)

HC Slavia Praha: R. Málek (M. Michajlov) – R. Havel, Veber, Weinhold, T. Duda, Kadeřávek, Daniel Krejčí, Mikuláš Hovorka – Kern, Jaroslav Brož, P. Machač – Šteiner, Vracovský, T. Pšenička – M. Ondráček, J. Doležal, Žejdl – Vlček, T. Knotek, Poletín.
    HC Frýdek-Místek: Šimboch (Nešpůrek) – Ciura, Teper, Matyáš, Z. Malík, Zbořil, J. Adámek – Komorski, Tadeáš Král, Čmiel – Klimša, Matiaško, Ján Blaško – Šlahař, Lyszczarczyk, Peterek – Christov.

Rozhodca: Jechoutek, Čáp – Jindra, Horažďovský.