Kazaň – Novosibirsk 0:2 (kon.) | Čerepovec – Jekaterinburg 3:2 (kon.) | Jaroslavľ – Metallurg Magnitogorsk 3:2 (kon.)
Novgorod – Dinamo Minsk 4:0 (kon.) | Petrohrad – S.Moskva 1:2 (po pr.)
SKA Petrohrad
1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Spartak Moskva
cz Štvrtok 04.11.2021, 15:00 • Ledovyj dvorec, Petrohrad • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásné čtvrteční odpoledne. vítám vás při sledování ruské KHL, u zápasu mezi Petrohradem a Spartakem Moskva.

Petrohrad každoročně patří mezi horké kandidáty na zisk Gagarinova poháru. Nejinak tomu je i letos a svěřenci kouče Bragina v dosavadním průběhu sezóny ukazují svou kvalitu, když jsou po pětadvaceti odehraných zápasech na čele Západní konference o skóre před Jokeritem. SKA drželo pěknou šňůru pěti vítězství v řadě, kterou v úterý ukončil Magnitogorsk, jenž vyhrál na ledě soupeře 3:2 po prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Andrej Kuzmenko s 28 body.

Moskevský Spartak spíše sní o zisku trofeje pro mistra ligy, než že by o ni reálně mohl uvažovat. Cílem je hlavně postoupit do play-off, což by se za současné situace podařilo, Mironovova družina drží poslední postupové osmé místo Západní konference, na devátý Nižnij Novgorod má k dobru dva body. Forma z posledních utkání není dobrá, celek z hlavního města Ruska prohrál tři zápasy v řadě, naposledy v Čerepovci 2:3 po nájezdech. Týmové produktivitě vévodí devatenáctibodový Fin Jori Lehtera.

SKA Petrohrad: Lars Johansson (Samonov) – Fantenberg, Kirsanov, M. Robinson, M. Lehtonen, Pylenkov, Falkovskij, Smirnov – Kemppainen, Švec-Rogovoj, K. Marčenko – M. Vorobjov, Alexandr Volkov, N. Gusev – Timkin, Cicjura, Danila Moisejev – Ivan Morozov, Chusnutdinov, Ketov – E. Galimov.

Spartak Moskva: Dansk (Skovronskij) – Heed, Nikišin, D. Višněvskij, Ručkin, Bryncev, Mamkin, Savikov, Jevenko – Širokov, Lehterä, Jake Virtanen – Loktionov, Kugryšev, Chochlačov – Emil Pettersson, M. Cyplakov, Čebykin – Drozdov, Soloduchin, Švyrjov.

Rozhodčí: Gašilov, Ravodin – Viljugin, Novikov.

00:01

03:30
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů na ledě).

05:03
    Střela od modré šla vedle levé tyči, kde se snažil letící kotouč tečovat jeden z clonících hráčů. Puk schytal pouze do chráničů.

Omlouvám se technické potíže, nyní je vše v pořádku.

10:43
    Pasáž dlouhou téměř pět minut přerušil zákrok Danska.

11:13
    U nahození byl jako první v obranném pásmu Nikišin, který pasem do středu hřiště vyslal do útoku Lehteru.

12:07
    Obrana SKA si za vlastní brankou poradila s náporem a domácí nyní mohou vyvést puk od své branky.

12:37
    Kirsanovovi se otevřela skulinkou, kterou našel nově naskočeného Marčenka. Jeho pokus z pravého kruhu byl ovšem sražen do rohu kluziště.

13:03
    S Marčenkovým pokusem se domácí SKA nastěhovali do útočné třetiny, kde drží soupeře pod tlakem.

13:28
    Po nepřesné rozehrávce vyrazil jeden z hostujících hráčů do protiútoku a po překonání útočné modré přišla prověrka pozornosti Johanssona.

15:00
    Zmatků v obraně se pokusil využít přízemní střelou zápěstím Smirnov, ale Dansk nemusel zasahovat.

17:07
    Gusev si na modré všiml najíždějícího Vorobjova, ten ale zatím neměl dostatečnou rychlost a křižnou přihrávku nezpracoval.

17:49
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Domácí vytlačili soupeře z obranné třetiny a okamžitě přešli do přečíslení! To vedl z pravého křídla MICHAIL VOROBJOV, jehož při přečíslení podpořil ještě z osy hřiště Švec-Rogovojov, který přihrávku okamžitě vrátil a Vorobjov střelou nad lapačku překonal Danska, jenž si právě svou výstrojí sáhl na letící kotouč! Asistence: Arťom Švec-Rogovoj.
    17:49 Michail VOROBJOV - 1:0

19:44
    Pár vteřin před koncem ještě hráči SKA dobývají branku soupeře, ale kotouč spíše lítá sem tam. Dansk i přesto musí dávat pozor na náhodný odraz.

20:00

První třetina nabídla větší tlak domácího Petrohradu, který v závěru potrestal propadnutí obranu Spartaku a do kabin jde s těsným vedením.

20:01

20:05
    Ihned zkraje druhé části Lehterä prověřil Johanssona.

20:35
    Další nahození z pravé části modré čáry Johansson pokryl a hru raději přerušil.

21:16
    Po přihrávce se natahoval Robinson, ale prudký kotouč se mu od hole odrazil do hlediště.

22:36
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Oscar Fantenberg – 2 min., podrážení).

22:51
    Moisejev vyrazil do útoku a hned z toho bylo přečíslení dva na jednoho! Přihrávku ale tečovala hostující obrana.

24:36
    Petrohrad oslabení ustál bez větších problémů. Vyloučený Fantenberg je zpět ve hře.

26:09
    Spartak ve střední třetině ztratil kotouč a do útoku přešel pohotově Robinson, jehož pokus na vzdálenější tyč zastavil Dansk.

26:59
    Kugryšev ani Chochlačov neměli komu přihrát a od hrazení se Spartak nikam dál ke střele nedostal.

28:56
    Zcela osamocený Švec-Rogovoj zůstal před brankou, kam mu spoluhráč z pravého křídla "nadhodil" kotouč. Rogojov zkusil baseballový úder, ale puk jen škrtl.

30:18
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Tim Heed – 2 min., krosček).

30:33
    Obranná čtyřka Spartaku začala oslabení dobře, rychlá dvě vyhození stála SKA dobrých třicet vteřin.

31:18
    Lehtonen měl před sebou spoustu prostoru, ale obránce Petrohradu raději zkusil přihrávat k levé tyči.

32:18
    Hosté jsou v plném počtu. Střely na branku jsou v této třetině spíše chabé – 4:4.

33:45
    Oba týmy předvádí další dlouhou pasáž bez přerušení. Nyní je to kolem tři a půl minuty. Hra se přelévá ze strany na stranu.

35:34
    Fantenbergovo nahození bylo sraženo hromadou hráčů za branku. SKA se usadila v pásmu Spartaku. Hra stále pokračuje bez přerušení.

35:52
    Bezmála šest minut bylo konečně zastaveno a hráči mohou vehnat do plic čerstvý vzduch.

36:14
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Sergej Širokov – 2 min., podrážení).

37:56
    Okamžitá střela po vhazování před Johanssonem, který se po puku hodně natahoval, nakonec však zasahovat nemusel.

38:17
    Širokov se z trestné lavice zapojuje do hry. U hrazení jej zbrzdil Robinson.

38:53
    Cicjurova střela v pokleku zaměstnala Danska, který hru raději přerušil.

39:13
    Ofsajd téměř o metr utekl čárovému rozhodčí a Timkin žabičkou nahodil puk na Danska, kterému vypadl před sebe. To už se přiřítil dorážející Timkin, ale brankář Spartaku kotouč rychle ukryl.

40:00

40:01

45:33
    Fantenbergovu střelu z levé strany modré čáry Dansk viděl a bez větších komplikací přerušil svým zásahem hru.

47:00
    Hru kontroluje SKA, která nyní operuje kolem branky Danska.

47:57
    Dansk vyrazil puk před sebe a ve vzduchu se jej snažil zasáhnout Moisejev, který málem krosčekoval brankáře Spartaku do přilby.

51:37
    Spartak právě vstřelil branku!
    Velká chyba domácích při vlastní rozehrávky z obranné třetiny. Kotouč byl zachycen ještě v pásmu a po pár přihrávkách přišla Višněvskijova střela od modré, kterou Johansson vyrazil před sebe. K dorážce se dostal jako první ANDREJ LOKTIONOV, jehož první pokus Johansson ještě zastavil, ale na ten druhý už nedosáhl. Asistence: Dmitrij Kugryšev a Dmitrij Višněvskij.
    51:37 Andrej LOKTIONOV - 1:1

56:44
    Spartak Moskva povzbuzen vyrovnávací brankou nakonec zatápí Johanssonovi. Ten musí být ve své brance ostražitý.

60:00

60:01

60:26
    Lehterä si vyšlápl na Fantenberga, který raději stáhl hru až do obranné třetiny.

61:00
    Před levou tyč se snažil protlačit Chochlačov, ale obrana SKA mu nedovolila zakončit.

61:41
    Z ostrého úhlu to zkusil při střídání Širokov.

62:07
    Velkou chybou Moisejeva, který v obranném pásmu ztratil kotouč, což vedlo k přečíslení dva na nikoho vyhrává moskevský Spartak. ALEXANDR CHOCHLAČOV pobídl k zakončení Loktionova, ale ten kotouč ještě vrátil a Chochlačov měl zcela odkrytou branku. Asistence: Andrej Loktionov.
    62:07 Alexandr CHOCHLAČOV - 1:2

SKA Petrohrad byl aktivnějším týmem, který se ale nedokázal krom jediné branky prosadit. Naopak Spartak, který měl o polovinu méně střel dokázal v závěru třetí části po chybné rozehrávce srovnat. Navíc i druhá branka byla ze špatné rozehrávky a Spartak Moskva se tak může radovat z cenného vítězství. (17:18:51)

Lukáš Ureš

Góly a asistencie: 18. M. Vorobjov (Švec-Rogovoj) – 52. Loktionov (Kugryšev, D. Višněvskij), 63. Chochlačov (Loktionov)

SKA Petrohrad: Lars Johansson (Samonov) – Fantenberg, Kirsanov, M. Robinson, M. Lehtonen, Pylenkov, Faľkovskij, Smirnov – Kemppainen, Švec-Rogovoj, K. Marčenko – M. Vorobjov, Alexandr Volkov, N. Gusev – Timkin, Cicjura, Danila Moisejev – Ivan Morozov, Chusnutdinov, Ketov – E. Galimov.

Rozhodca: Gašilov, Ravodin – Viljugin, Novikov