Florida – Boston 4:1 (kon.) | Washington – Detroit 2:3 (po pr.) | Chicago – Toronto 2:3 (po pr.)
Dallas – Vegas 2:3 (po pr.) | Edmonton – Philadelphia 3:5 (kon.)
Dallas Stars
2:3 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Vegas Golden Knights
cz Štvrtok 28.10.2021, 02:40 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Dallas Stars a Vegas Golden Knights.

Domácí tým je zatím v Centrální divizi na pátém místě tabulky, když v šesti odehraných zápasech nasbíral šest bodů. Naposledy se Dallas představil na ledě Columbusu, kde skóroval pouze jednou z hole Seguina a tato branka pouze korigovala výsledek po porážce 1:4. Za Columbus se v tomto duelu trefili Bjorkstrand, Hofmann, Werenski a Texier. Mužstvo z Texasu tak nemělo zrovna povedený start a dnes se to pokusí alespoň o něco vylepšit.

Tyler Seguin 3 (2+1)

Hosté jsou na tom v tabulce dokonce ještě hůře. Také odehráli šest zápasů, v nich však získali pouze čtyři body a v Pacifické divizi jsou až na sedmém místě. Alespoň mírné zlepšení přišlo v posledním představení, to se mužstvo předvedlo v Coloradu, o góly se postarali Stephenson, Smith a Dadonov a jelikož za domácí se trefil pouze Makar, skončil zápas výhrou Vegas v poměru 3:1.

Andrej Sekera (DAL) 1 (0+1)

Zápas v American Airlines Center začne ve 2:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Dallas Stars: Chudobin (Holtby) – J. Klingberg, R. Suter, M. Heiskanen, Lindell (A), Hakanpää, Sekera – Pavelski, Hintz, J. Robertson – A. Radulov, Jamie Benn (C), Gurjanov – Glendening, Seguin (A), Kiviranta – Comeau, Faksa, M. Raffl.

Vegas Golden Knights: Brossoit (Lehner) – Pietrangelo (A), Hague, Theodore, Martinez (A), Coghlan, McNabb, Miromanov – Krebs, Stephenson, W. Carrier – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Kolesar, N. Roy, Dadonov – Leschyshyn, B. Howden.

Rozhodčí: McIsaac, MacDougall – Baker, Suchánek.

00:01

00:45
    Hráči Vegas se poprvé dostali před Chudobina, nebylo v tom ale nic, co by jej ohrozilo.

01:57
    Hned od začátku se hraje ve vysokém tempu a zároveň bez zbytečného přerušování.

02:20
    Dallas právě vstřelil branku!
    No a první přerušení hry znamená první gól v síti hostujícího týmu. Po krátkém boji o puk u mantinelu za branku se hra posunula k modré čáře, odkud vystřelil Heiskanen a jeho prudký pokus tečoval za Brossoitova záda LUKE GLENDENING – 1:0. Asistence: Miro Heiskanen, Joel Kiviranta.
    02:20 Luke GLENDENING - 1:0

03:38
    Nahození ze středního pásma skončilo u Chudobina, ten ihned rozehrál.

03:47
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    TO se ale moc nepovedlo, jeho spoluhráči ztratili puk, od modré čáry si blíže brance sjel SHEA THEODORA a jeho nahození nakonec brankáři Dallasu proklouzlo přes stínění dvou hráčů za záda do sítě – 1:1. Bez asistence.
    03:47 Shea THEODORE - 1:1

04:51
    Hraje se hodně aktivně a útočně, najednou se před brankou hostů objevil Hintz, jenže zblízka nedokázal puk zvednout tak, aby tím i překonal Brossoita.

05:48
    Další pokusy domácích na Brossoita, ten si teď dává velký pozor na každé nahození.

06:49
    Raffl bojoval o puk za brankou hostů, Karlsson byl v této činnosti ale úspěšnější a Vegas jde do protiakce.

07:48
    Trocha soubojů o puk ve středním pásmu, domácí nakonec puk ukořistili a začínají od své branky.

08:51
    Nahození domácích skončilo mimo ledovou plochu, vhazuje se ve středním pásmu u modré čáry Vegas.

09:23
    Přes obránce nahazoval na hostující branku Klingberg, Brossoit si dokázal puk najít a vyrazit.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

09:52
    O něco podobného se na druhé straně pokoušel Pietrangelo, dopadlo to úplně stejně.

10:12
    Další Klingbergův pokus z dálky, tentokrát toho Brossoit mnoho neviděl, přesto nějakým způsobem puk srazil do rohu.

10:56
    Ve velké šanci byl po přiklepnutí Esa Lindell, jenže jeho švih skončil pod betonem gólmana Brossoita!
    10:56 Lindell mohl vrátit domácím vedení, gólman Brossoit jeho šanci chytil

11:56
    Nepřesná přihrávka domácích, puk proklouzal středním pásmem a Vegas už míří do protiútoku.

12:30
    Seguin z otočky vracel od modré čáry puk před branku hostů, nahození na náhodu skončilo mimo centrum dění.

13:49
    Nenápadně si pravou stranou najel do útočného pásma hostující Kolesar, naznačil zahranění, aby se pak uvolnil a zkusil švih na Chudobina.

14:39
    Už to vypadalo, že se po Stephensonově podklouznutí dostanou domácí do brejku, jenže po kombinaci utekl Bennovi puk od hokejky k mantinelu...

15:39
    Po trochu divočejším úvodu zápasu tu máme pokles tempa, oba celky převážně nahazují puky do útočného pásma – tak jako nyní hostující Theodore. No a to si obrany zvládají pokrýt.

16:43
    Hostující Pietrangelo dostal na modré čáře prostor pro akci, sjel si ke kruhům, odtud ale jeho prudký pokus skončil vedle Chudobinovy branky.

17:29
    Za domácí hrozil z vrcholu levého kruhu Jamie Benn, jeho švih dokázal Brossoit vytěsnit vyrážečkou.

18:07
    Střela Riellyho Smithe z levého kruhu byla sražena a puk skončil vedle Chudobinovy branky.

19:03
    Comeau se neprosmýkl kolem pravého mantinelu, udržel však pásmo a nakonec se po jistícím Brossoitově zákroku vhazuje právě po levici brankáře hostů.

19:11
    V závěru třetiny je tu první vyloučení, přesilovku si zahraje Dallas. Dvě minuty za podrážení dostal William Carrier.

19:54
    Hostům se po mantinelu povedlo vyhodit do středního pásma, v této třetině se už nic nestane.

20:00

Je za námi první třetina, která měla hodně akční úvod a už ve čtvrté minutě jsme za sebou měli dvě branky. Jako první se po Heiskanenově střele prosadil tečí domácí Luke Glendening, ale hosté odpověděli prakticky vzápětí a srovnal Shea Theodore. Dallas poté byl střelecky aktivnějším týmem, ve slušných šancích byli Hintz a Lindell, k další změně skóre už ale nedošlo a do kabin se odešlo za stavu 1:1.

20:38
    Domácí pokračují v přesilovce, hráčům Vegas se ale daří vyhazovat.

21:16
    Po Seguinově přihrávce vystřelil z levého kruhu Gurjanov, tohle ale nebyla pro Brossoita těžká práce. Hosté už jsou navíc v plném počtu.

22:29
    Marchessaultovo nahození skončilo pouze za brankou Dallasu, Chudobin puk zastavil, počkal na spoluhráče a rozehrál.

23:47
    Neuspěl ani Martinez, jeho nahození se pak ještě pokusil dojet Krebs, proti přesile ale neměl mnoho šancí.

24:18
    Gurjanov hledal prudkým pasem rozjetého Radulova, ten přihrávku nezpracoval, puk skončil v rohu.

24:40
    Pod horní tyčku mířil z dobré pozice domácí Hintz, Brossoit zakročil, přesto puk i zacinkal o břevno.
    24:40 Hintz zacinkal na břevno hostující branky

25:02
    Na ledě leží hostující Carrier, který dostal pukem do nechráněného místa u kolene. Poměrně dlouhou dobu se ještě hrálo, než sudí konečně přerušili hru. Carrier nyní míří za pomoci svých spoluhráčů a lékařů rovnou do šaten.

25:48
    Závar před Brossoitem, několikrát se za něj pokoušel dopíchnout Faksa, gólman Vegas ale dokázal vyřešit i tohle.

26:21
    Úspěšný zákrok si připsal i na druhé straně Chudobin, ten pod sebou skryl švih z pravého kruhu.

26:56
    Domácí opět vedou. Po krátkém tlaku v útočném pásmu a jedné nepřesné střele se puk dostal na modru čáru, odkud nahodil Hakanpää a jeho švih perfektně tečoval ALEXANDR RADULOV. Brossoit zakročit nedokázal a je to 2:1! Asistence: Jani Hakanpää, Jamie Benn.
    26:56 Alexandr RADULOV - 2:1

27:54
    Dallas je teď v tlaku a hosté neví, kam dřív skočit. Brossoit se rozhodně nenudí.

28:48
    U levého kruhu se už na střelu chystal hostující Smith, puk mu ale v rozhodujícím okamžiku odskočil od hole.

29:50
    Krebs i najížděl na přihrávku před Chudobinovu branku, bylo to ale na něj příliš prudké a akce skončila v rohu.

30:24
    Hostům nelze upřít snahu udělat něco s nepříznivým výsledkem, akce ale zhusta končí ještě před modrou útočnou čárou.

31:21
    Na druhé straně si zleva najížděl Robertson, mířil ale vedle Brossoitovy branky.

32:36
    Náznak přečíslení Dallasu, Radulov hledal na levé straně Gurjanova, jenže mu poslal pouze přihrávku na paty.

33:03
    Chudobin zazářil na brankové čáře, vyrazil jak nepříjemný bekhend od Karlssona, tak i od Kolesara. A od publika si za to vysloužil bouřlivý aplaus.

34:00
    Pietrangelova střela od modré čáry byla sražena za branku, hosté ale pokračují v náporu.

34:31
    O další střelu z dálky se pokoušel Marchessault, jeho švih byl sražen hned u modré čáry a puk skončil ve středním pásmu.

35:12
    Hosté začínají přidávat na tempu, Dallas se nyní pouze brání.

35:29
    Faksa u mantinelu tvrdě zpracovával soupeře a i když to bylo přímo před zraky hlavního sudího, vylučovat se nebude.

35:31
    O malou chvíli později se už ale pískalo a dvě minuty za hrubost dostal domácí Blake Comeau.

36:45
    Hosté v útočném pásmu, není to ale zatím nic, s čím by si obrana Dallasu neměla poradit.

37:23
    Z levého křídla to zkusil Smith, Chudobin pro jistotu přerušil hru.

37:31
    Přesilovka Vegas je u konce, Comeau se vrátil na ledovou plochu.

38:19
    Radulov je jedním z nejaktivnějších hráčů Dallasu, nyní se snažil vymanit zpoza hostující branky a najít spoluhráče, hosté měli co dělat, aby jej odstavili od puku.

38:58
    Pavelski se svou akcí skončil ve středním pásmu, ta schytal u mantinelu nepříjemný hit.

39:36
    Na opačné straně hýří aktivitou Reilly Smith, zleva se teď ale ke střele neprobil. Sekera už vyhazuje puk do středního pásma.

40:00

Čtyřicet minut hry je za námi a blíže k výhře jsou zatím domácí hráči. Ve druhé třetině jsme viděli ze strany Vegas rozhodně lepší představení, než v první dvacetiminutovce, jenže veškeré šance, které si hosté vypracovali, skončily buď mimo, nebo na skvěle chytajícím Chudobinovi. A tak se jediný gól odehrál na opačné straně, kdy na konci 27. minuty tečoval nahození od modré čáry Alexandr Radulov a ustanovil současný stav 2:1.

40:55
    Raffl se pokoušel vyjet zpoza branky a zasunout za tyčku, narazil ale na Smithe a ten jej odzbrojil.

41:49
    Z mezikruží vyslal prudkou střelu Benn, jenže přesně doprostřed branky, kde byl připravený Brossoit.

42:03
    Na opačné straně hledal Coghlan Karlssona, ten byl pod přísnou obranou Dallasu a Chudobina neohrozil.

42:55
    Ryan Suter osvobodil svůj tým vyhozením do středního pásma, hosté pospíchají za volným pukem.

43:32
    Od modré čáry střílel Hakanpää, jeho dělovka byla sražena mimo brankoviště.

44:09
    Kombinace domácích v plné jízdě skončila u Hintze, tomu puk odskočil od hokejky.

44:37
    Navýšit náskok mohl Radulov, když dostal přihrávku do sóla, jenže jeho střelu pod horní tyčku dokázal Brossoit vyrazit svou maskou!
    44:37 Radulov svůj brejk nedotáhl do zdárného konce

45:47
    Docela se nám na ledě i přitvrdilo, rozhodčí jsou ale zatím v klidu a nechávají hru volně plynout.

46:51
    Křížná přihrávka mířila na Pavelskiho, ten ale poskakující puk nedokázal zpracovat a skončil hned u modré čáry.

47:21
    Z vrcholu pravého kruhu to technicky zkoušel Marchessault, Chudobin vyrazil svým betonem.

48:21
    Coughlan nahazoval od modré čáry na Krebse, poslal mu ale o trochu prudší přihrávku, než bylo nutné a adresát se marně natahoval.

49:03
    Teď se už Krebs k puku dostal, jenže z mezikruží nemířil přesně. A tohle nebyla vůbec marná pozice...

50:12
    Po rychlém přechodu do útoku vystřelil Faksa, jeho pokus na Brossoitovu lapačku šel nad branku.

50:38
    Brossoita vyzkoušel i Kiviranta, gólman Vegas pro tuto chvíli raději přerušil hru.

51:29
    Hosté začínají lehce stupňovat svůj tlak, koncovka ale stále nepatří k silným stránkám tohoto celku.

51:54
    A tak se na druhé straně zase dostal do zakončení Kiviranta, tentokrát ale Brossoitovu branku minul.

52:40
    Reilly Smith pouze nahodil do útočného pásma a odjel střídat. Domácí tak lehce vyváží puk k červené čáře.

53:09
    Od odré čáry nahazoval domácí Suter a u tyčky číhal najetý Raffl. Jeho sklepnutí skončilo těsně vedle!

53:56
    Nahazující Martinez branku netrefil, hosté ale pokračují v tlaku pokusech překvapit Chudobina.

54:24
    Chudobin si poradil i s dělovkou Smithe, jeho spoluhráči poté alespoň na chvíli vyhodili ven z pásma.

55:16
    Kolesar skončil z zadního mantinelu, tvrdým způsobem jej tam atakoval domácí Klingberg.

56:13
    Faksa drží puk v útočném pásmu, dá se říci, že tohle domácím v tuto chvíli i stačí.

56:54
    Radulov se prohnal pravým křídlem a cpal se do bekhendového zakončení. Na poslední chvíli byl vytlačen z dobrého úhlu.

57:21
    Brossoit je na střídačce, začíná dlouhá power-play hostujícího celku!

57:51
    Chudobin vyrazil prudkou střelu z levého křídla svým ramenem, jeho spoluhráči pak vyhodili puk na střídačku.

57:59
    Nahození Pietrangela bylo tečováno těsně vedle Chudobinovy branky, hosté pokračují v tlaku

58:25
    Faksa vyhrál nad Karlssonem vhazování, domácí poté obloučkem vyhodili do středního pásma.

58:58
    Tak to hostům vyšlo a v power-play srovnávají. Chudobin nezastavil za svou brankou puk, hosté se jej zmocnili a po přihrávce na kruh pro vhazování se střelou z první trefil JONATHAN MARCHESSAULT – 2:2. Asistence: Shea Theodore, Chandler Stephenson.
    58:58 Jonathan MARCHESSAULT - 2:2

59:40
    Rozhodnout mohl Glendening, když dostal po chybě hostů v rozehrávce přihrávku před branku, jenže Brossoit se stačil bleskově přemístit a jeho střelu vykopnout!
    59:40 Domácí mohli vyhrát ještě v základní hrací době

60:00

Šedesát minut hry je za námi a byť byli domácí velice blízko výhře, stále není rozhodnuto. Ve třetí třetině jsme dlouho pozorovali marnou snahu Vegas srovnat nepříznivý stav a opravdu to vypadalo, že Dallas náskok udrží a připíše si výhru. Náskok navíc mohl navýšit Radulov, jenže svůj brejk nedotáhl do konce a v závěru se toto zaváhání domácím vymstilo. Trenér Vegas odvolal gólmana a v power-play srovnal Jonathan Marchessault. Stav je tedy 2:2 a jdeme do prodloužení.

60:34
    První střelu prodloužení předvedl Benn, byl ale zablokován.

60:50
    Neuspěl ani Robertson, jeho švih přes obránce vytěsnil Brossoit vyrážečkou.

61:37
    Několik pokusů hostů dobýt útočné pásmo, dvakrát se z něj ale sami dostali chybnou rozehrou.

61:59
    Je rozhodnuto, hosté dokonali obrat a berou druhý bod. V útočném pásmu obral Roy Klingberga o puk, přihrál před branku na JEVGENIJE DADONOVA a ten zblízka prostřelil Chudobina – 2:3. Asistence: Nicolas Roy.
    61:59 Jevgenij DADONOV - 2:3

Je dobojováno. Prodloužení nemělo dlouhého trvání a na obou stranách bylo k vidění několik možností. Domácí v nich neuspěli a tak nakonec udeřilo na opačné straně. Roy vybojoval v rohu kluziště puk, přihrál jej na Jevgenije Dadonova a ten ve své pozici nezaváhal. Vegas ještě chvíli před koncem třetí třetiny prohrávalo, nakonec si ale z Dallasu odváží dva body. Vegas tak vítězí podruhé v řadě a je se šesti body na pátém místě Pacifické divize, Dallas naopak podruhé za sebou prohrál a se sedmi body mu patří v Centrální divizi čtvrté místo.

Utkání sledovalo 18 114 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:30:54)

Aleš Pur

Góly a asistencie: 3. Glendening (M. Heiskanen, Kiviranta), 27. A. Radulov (Hakanpää, Jamie Benn) – 4. Theodore, 59. Marchessault (Theodore, Stephenson), 62. Dadonov (N. Roy)

Dallas Stars: Chudobin (Holtby) – J. Klingberg, R. Suter, M. Heiskanen, Lindell (A), Hakanpää, Sekera – Pavelski, Hintz, J. Robertson – A. Radulov, Jamie Benn (C), Gurianov – Glendening, Seguin (A), Kiviranta – Comeau, Faksa, M. Raffl.

Rozhodca: McIsaac, MacDougall – Baker, Suchánek

Diváci: 18 114