Lipt. Mikuláš – Michalovce 1:4 (kon.) | Košice – Nové Zámky 4:0 (kon.) | Nitra – Prešov 8:3 (kon.)
Spišská N. Ves – Trenčín 5:2 (kon.) | Zvolen – Poprad 7:6 (po pr.) | HC Slovan – B. Bystrica 2:3 (1:2 po s.n.)
po s.n. (1:2)
HC SLOVAN Bratislava
2:3 (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
Piatok 15.10.2021, 18:00Tipos Extraliga (SR) • 8. kolo

Banská Bystrica víťazí nad Slovanom 3:2 po samostatných nájazdoch. (20:45:10)

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HC 05 Banská Bystrica.

Samostatné nájazdy začínajú.

Ani predĺženie nerozhodlo o víťazovi dnešného stretnutia, po krátkej úprave ľadovej plochy budeme svedkami samostatných nájazdov.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:25
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Matoušek – 2 min., držanie).

63:45
    Šoltés obišiel bránu a po ľade sám spoza nej zakončil, Gudlevskis si dal pozor.

62:34
    Yogan korčuľoval sám na bránu, mieril medzi betóny, ale hosťujúci gólman puk vyrazil do strany!

62:14
    Zasahovať musel na druhej strane aj Belányi, skóre sa nemení.

61:21
    Berger dostal výbornú prihrávku do jazdy, no pravým betónom ho vychytal Gudlevskis!

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Po tretej tretine je skóre nerozhodné 3:3, o malú chvíľu začne predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:49
    Takáč prešiel sám s pukom veľkú časť klziska, no potom už nedokázal presne prihrať Rapuzzimu.

59:09
    Hosťom nevyšla rozohrávka, vhodí sa pred Belányim.

58:11
    Gachulinec prihral Sersenovi, jeho strela tentokrát nebola taká úspešná, následne ale kapitán belasých strieľal opäť a Belányi jeho pokus chytil, aj keď mal zakrytý výhľad.

57:00
    Gudlevskis kryl pokus z uhla, ktorý vyslal Vašaš.

56:15
    Veľmi dlho sa hrá bez prerušenia, aktívnejší sú domáci, ktorí chcú rozhodnúť v riadnom hracom čase.

54:22
    Mistele bol vo výbornej pozícii, no spomedzi kruhov trafil iba Gudlevskisa, ktorý vykorčuľoval z brány!

53:46
    Yogan prenikol po ľavom krídle, obišiel bránu, jeho prihrávku medzi kruhy Valach nezužitkoval.

53:01
    MacKenzie prihral na ľavý kruh Jääskeläinenovi, s jeho strelou si hosťujúci brankár poradil.

52:21
    Závar pred Belányim, napokon je hra prerušená a vhodí sa po jeho ľavici.

51:44
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Fossier – 2 min., hákovanie).

51:07
    Fossier nahodil puk na zadný mantinel, kde ho získal Valach, ale iba na chvíľu. Bystričania sa však dlho v útočnom pásme nezdržali.

49:32
    Belasí viditeľne ožili a snažia sa otočiť zápas. Ďalšia strela však presná nebola.

48:35
    Slovan Bratislava dal gól!
    MICHALOVI SERSENOVI strela sadla ako uliata a jeho príklep z ľavej strany od modrej čiary skončil v bráne! Je vyrovnané, 2:2.
    Asistencia: Daniel Gachulinec

48:03
    Následne išiel Slovan dopredu, no bránu hostí výrazne neohrozil.

47:38
    Zigo sa dobre vrátil a zblokoval prihrávku na hráča medzi kruhmi.

46:44
    Valachovo nahodenie Belányimu vypadlo z lapačky, Valach išiel za pukom a s pomocou Rapuzziho ho aj belasí získali.

45:57
    Urbánek vystrelil spoza hráča, no pre Belányiho to bol jednoduchý zákrok, puk vyrazil.

45:09
    Hostia sa ubránili ďalšej akcii domácich a vyhadzujú puk popri mantineli.

43:25
    Urbánek chcel prejsť po pravej strane, no v súboji jedna na jedna nebol úspešný.

42:40
    Pomerne ľahký puk Gudlevskis prikryl a prerušil hru, pretože pred bránou dobiedzal Vašaš.

41:58
    MacKenzie nenašiel prienikovou prihrávkou Ziga, ten sa navyše pošmykol.

41:20
    Ihnačákovu prihrávku vzduchom bolo ťažké spracovať, no Gudlevskis dlho bez práce nezostal.

40:01

40:00

39:44
    S pokusom z diaľky nemal Belányi žiaden problém a prerušil hru.

39:28
    Takáč pálil dvakrát po sebe, prvá jeho strela bola zblokovaná, tú druhú hosťujúci gólman vtesnil vedľa žrde.

38:48
    Levin s Rapuzzim bojovali o puk na zadnom mantineli, ten sa po súboji s brániacim hráčom odrazil pred bránu, kde ho Belányi prikryl.

37:46
    Hostia sa nasťahovali do útočnej tretiny, vyslali tečovaný pokus, ktorý Gudlevskis vyrazil.

37:03
    Už sa dohráva druhá tretina, Tamáši nahodil puk na zadný mantinel, avšak z vlastnej polovice, takže sa píska icing.

36:27
    V Bratislave po jednom z osobných súbojov nevydržalo plexisklo, ktoré sa dostalo mimo svojho miesta, druhá tretina je tak predčasne ukončená, nasleduje prestávka v trvaní 18 minút a potom rovno tretia tretina.

35:21
    Matoušek mal našliapnuté, no bol tiesnený a jeho bekhendové zakončenie skončilo nad bránou B. Bystrice.

34:27
    Banská Bystrica dala gól!
    Hostia otáčajú skóre a po prvýkrát v dnešnom stretnutí vyhrávajú! Fossier si počkal na pohyb DÁVIDA ŠOLTÉSA a spoza brány mu adresoval presný pas, Šoltés trafil popod Gudlevskisov betón k pravej žŕdke!
    Asistencie: Mitchell Fossier, Ján Brejčák

33:55
    Propagačná strela od Yogana skončila v moci Belányiho. Medzitým sú už hostia v plnom počte.

33:17
    Zigo sa už chystal zakončiť do odkrytej brány, no v poslednej chvíli sa puk odrazil mimo jeho čepele!

32:54
    Yogan vypálil bezprostredne po buly, Belányi bol pripravený aj na túto variantu.

32:39
    Harris skúsil štipľavú strelu po ľade, no jeho pokus zblokoval brániaci hráč.

32:02
    Takáč sa pri bránke otáčal s pukom, no tri žrde minul. Slovan zostáva v pásme.

31:48
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Ihnačák – 2 min., nedovolené bránenie).

30:28
    Harris tvrdo narazil Brejčáka o znížený mantinel pri striedačkách, no bolo to čisté.

29:24
    Pred domácim gólmanom bolo poriadne husto, opäť nič nevidel, no tentokrát úspešne kryl strelu od modrej čiary.

28:18
    JÁN BREJČÁK vypálil po prihrávke Bergera z prvej od modrej, Gudlevskis mal zakrytý výhľad, nestihol správne zareagovať a puk skončil za jeho chrbtom. Je vyrovnané, 1:1!
    Asistencie: Charles Berger, Mitchell Fossier

27:42
    Harris vybojoval puk na mantineli za bránou, pred bránou mal Ziga, no neposlal mu presnú prihrávku.

27:08
    Hostia v nápore, no Kabáč sa k puku nedostal a beci Slovana hostí vytlačili až do stredného pásma.

25:42
    Gudlevskis išiel na ľad a výborným zákrokom zachránil svoj tím od vyrovnávajúceho gólu!

25:02
    Slovan hrozí aj v oslabení, stopercentnú šancu nepremenil Harris!

24:35
    Matoušek bojoval, no puk na zadnom mantineli nezískal, získal však cennú sekundy.

23:59
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Zigo – 2 min., sekanie).

23:48
    Takáč vystihol rozohrávku súpera a ihneď strieľal, no pripraveného Belányiho neprestrelil.

22:51
    Valach si urobil útočný výlet, no pri mantineli o puk prišiel.

22:28
    Icing Slovan – B. Bystrica získala útočné pásmo a buly pred Gudlevskisom.

21:26
    Zakončenie po ľade spoza brány Gudlevskis kryl, do ďalšej šance sa už hostia nedostali, nedokázali sa odpútať od mantinelu.

20:47
    Takáč strieľal z pravej strany z pomerne veľkého uhla, Belányi všetko videl a zasiahol pri bližšej žŕdke.

20:01

Prvá tretina je za nami, aj keď v nej najmä spočiatku dominovali hostia, skóre otvorili domáci. V 16. minúte sa presadil Matoušek a Slovan vyhráva 1:0.
    Druhá tretina sa začne o 18:58.

20:00

19:48
    Gabor sa predieral do zakončenia, čisto ho odzbrojil Matoušek.

19:12
    B. Bystrica mohla vyrovnať! Šoltés našiel krížnou prihrávkou Fossiera, ktorý zakončoval z prvej do odkrytej brány, no Gudlevskis sa presunul a ukryl puk v lapačke!

18:52
    Takáč to nahodil pred bránu, hostia sa ubránili a vyrazili do útoku, no zastavil ich ofsajd.

18:38
    Domáci sa nasťahovali do útočného pásma, no hra je prerušená pre postavenie točiaceho hráča v bránkovisku.

16:52
    Strela Výhonského zblízka mierila iba nad bránu Gudlevskisa.

16:21
    Sersenov príklep bol ešte tečovaný, no hra je aj tak prerušená, pretože Zigo zbúral hosťujúceho gólmana.

15:19
    Situácia ešte bola posudzovaná na videu, zisťovalo sa, či bránka nebola posunutá skôr, ako bol vsietený gól. To sa nestalo, a tak gól definitívne platí.

15:19
    Úvodný gól stretnutia strieľa Slovan. Presadil sa z rýchleho útoku, keď strelu Sukeľa do hornej časti brány Belányi kryl, no na dorážku TOMÁŠA MATOUŠEKA už bol prikrátky.
    Asistencia: Jakub Sukeľ

14:58
    Bystričania zakombinovali na malom priestore, Gabor trafil z uhla bočnú sieť.

13:41
    Golianovo nahodenie vzduchom si efektne spracoval Harris, no sám sa dostal mimo streleckej pozície až za bránku súpera.

12:58
    Výborná šanca hostí. Po prihrávke Fossiera zakončoval z bezprostrednej blízkosti Tamáši, no trafil len výborného brankára!

12:14
    Tentokrát Ihnačák zakončoval sám z ľavej strany, Gudlevskis vyrazil pred seba a jeho spoluhráči vyhodili puk.

12:02
    Ihnačák nabil Bretonovi, jeho bombu od modrej Gudlevskis chytá.

11:30
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Sersen – 2 min., nedovolené bránenie).

11:02
    Hráči B. Bystrice zachytávajú všetky puky, Slovan je zatiaľ smerom dopredu bezzubý.

09:41
    Ďalšie zakončenie hostí po ľade, Gudlevskis pozorný.

09:23
    Gabor vydoloval puk pri mantineli a ocitol sa s ním sám zoči voči domácemu gólmanovi, dal si to na bekhend, no nedvihol puk ponad Gudlevskisov betón!

08:46
    Belányi si vôbec nezachytal, Sersen len nahodil puk na zadný mantinel,, majú ho hostia.

08:02
    Yogan prihrával za seba, no Valach už puk na modrej nestihol.

07:05
    Hosťom sa podarilo poslať puk cez všetky čiary a ešte aj napádajú rozohrávku.

06:21
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Ihnačák – 2 min., hákovanie).

06:18
    Hostia dobre bránia svoju modrú čiaru, Slovan má problém dostať sa do pásma.

05:04
    Slovan to skúsil prudkou prienikovou prihrávkou na Matoušeka, no ten sa puku nedotkol a tak sa píska icing.

04:05
    B. Bystrica chybovala v rozohrávke, puk získal Zigo, zoči voči Belányimu však netrafil bránu.

03:12
    Štajnoch nepustil do zakončenia Gabora.

02:41
    Vašaš strieľal z pravej strany, Gudlevskis nadvakrát zasiahol. Mal šťastie, pretože pred bránou už dobiedzal Bubela.

02:03
    Strela Slovana z ľavého krídla a následne posunutá bránka hostí, hra musí byť prerušená.

01:30
    Yogan nespracoval prudkú prihrávku na pravom krídle a o puk prichádza.

00:41
    Hostia začali aktívne, zakázané uvoľnenie domácich.

00:19
    Gudlevskis si hneď pripísal prvý úspešný zákrok a prerušil hru.

00:01

HC Slovan Bratislava: Gudlevskis (Hlavaj) – MacKenzie, Golian, Valach, Maier, Gachulinec, Sersen, Štajnoch – Zigo, Harris, Takáč – Jääskeläinen, Rapuzzi, Yogan – Sukeľ, Kytnár, Matoušek – Lukošík, Preisinger, Urbánek

HC 05 Banská Bystrica: Belányi (Gajan) – Breton, Brejčák, Žiak, Crevier-Morin, Ďatelinka, Bdžoch – Gabor, Ihnačák, Shcherbak – Fossier, Berger, Šoltés – Vašaš, Bubela, Mistele – Výhonský, Tamáši, Kabáč

Rozhodca: Konc D., Krajčík – Knižka, Jedlička.

Dnes sa hrá kompletné ôsme kolo Tipos Extraligy, v akcii bude všetkých dvanásť tímov našej najvyššej hokejovej súťaže. Nás bude najviac zaujímať súboj, ktorý sa začína o 18:00 na ZŠ Ondreja Nepelu, kde HC Slovan Bratislava privíta mužstvo HC 05 Banská Bystrica.

Slovan figuruje po siedmich odohraných zápasoch na priebežnom druhom mieste s pätnástimi bodmi, na vedúcu Nitru stráca jeden. V minulom kole v dramatickom zápase zdolal Liptovský Mikuláš, keď najprv viedol 2:0, Liptáci otočili na 3:2, no Slovanisti o výhre a troch bodoch rozhodli v poslednej minúte tretej tretiny.

Banská Bystrica sa nachádza na siedmej priečke, doposiaľ nazbierala desať bodov. Ťahá nelichotivú trojzápasovú šnúru prehier. Nestačila na Košice, Zvolen a v uplynulom kole podľahla aj Nitre, konkrétne 2:5.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Daniela Mesíková

Góly a asistencie: 16. Matoušek (Sukeľ), 49. Sersen (Gachulinec) – 29. Brejčák (Berger, Fossier), 35. Šoltés (Fossier, Berger), rozh. náj. Ihnačák