Lipt. Mikuláš – Michalovce 1:4 (kon.) | Košice – Nové Zámky 4:0 (kon.) | Nitra – Prešov 8:3 (kon.)
Spišská N. Ves – Trenčín 5:2 (kon.) | Zvolen – Poprad 7:6 (po pr.) | HC Slovan – B. Bystrica 2:3 (1:2 po s.n.)
HK Spišská Nová Ves
5:2 (0:1, 2:1, 3:0)
HK DUKLA Trenčín
Piatok 15.10.2021, 18:00 • Stez Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 8. kolo

Záverečný trest pre Valacha prišiel až po hvizde. No jeho seknutie už v podstate nič nerieši, pretože sa nehrá žiadna presilovka, ani oslabenie. Minúsku si pripíše, no rozhodcovia to už nechali tak. Toto asi tak trochu hodnotí i ich výkon v dnešnom stretnutí. V ktorom sa domáci pekne rozstrieľali. Trenčín ostáva naďalej bez bodov.
    Ja Vám ďakujem za pozornosť. (20:30:36)

59:42
    Obrovská šanca, domáci sa rútili dopredu v trojici. Tyczynskí sa, ale nepresadil.

59:10
    Možno je toto posledná akcia hostí.

58:22
    Bežia posledné dve minúty tretej tretiny. Trenčín sa nevie dostať cez stred.

57:43
    Melicherčík sa za bránou zapojil do hry, puk však jeho tretinu neopustil.

57:10
    Valent je nazad v bráne, Nemčíkovi strela nesadla a trafil nepresne.

56:48
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Na dva krát, ale predsa. HALAMA nespanikáril a vyšachoval obranu hostí. Hoci sa mu obetavo hádzali do striel. Zakončil do prázdnej brány.
    Bez asistencie.

55:57
    Tybor sa chystal na strelu z osy ihriska, no zaváhal.

55:43
    Starosta teraz režíruje hru hostí, domáci, len odpaľujú puky.

55:40
    Oddychový čas hostí.

55:26
    Domáci poslali puk až za Valenta, oba celky rýchlo striedajú.

54:46
    Štrauch stráži prechod do pásma a podporuje útok domácich.

53:47
    KURU, to trafil priamo nad vyrážačku a zvyšuje na 4:2. Presadil sa sám potom, čo puk sa k nemu odrazil.

53:32
    Čas sa seká, zakázané uvoľnenie domácich.

53:16
    Melicherčík zvládol skúšku nervov a stav sa nemení.

53:09
    Minárik zapracoval a v súboji jedného na jedného úspel. Dukla tak útočí vo dvojici.

52:59
    Nervozita panuje i na domácej strane. Česánek nezvládol nervy a je v šarvátke.

52:28
    Hostia chvíľu hrali v 6 tých. No už je všetko v poriadku.

Dana Kontuľová

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Spišská Nová Ves. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 21. Černý (Atwal), 27. Chovan (Černý), 42. Česánek (Malina), 54. Kuru, 57. Halama – 2. Minárik, 37. Paukouček (Mykiska)

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík, Surák- Atwal, Romaňák, Grec, Ordzovenský, (C) Petgrave, Malina, Česánek, Chovan-, Černý, Hamráček, Tyczynskí,- Giľák, (A), Olejník, Tomala,- Ščurko(A), Kuru, Štrauch,- Vrábeľ, Džugan, Halama,
    HK DUKLA Trenčín: Valent, (Bowns),- Lemcke, Crinon, Stránský, Urban, Starosta (C), Kudla, Nemčík (A), Švec. E.- Švec. J. (A), Tybor, Bezúch- Krajčovič, Minárik, Valach,- Mikyska, Honzek, Beták,- Krajč, Rehuš, Paukovček,

Rozhodca: Snášel, Výleta- Stanzel, Bogdaň, Gajan