Česko – Wales 2:2 (kon.) | Estónsko – Bielorusko 2:0 (kon.) | Gibraltar – Čierna Hora 0:3 (kon.)
Lotyšsko – Holandsko 0:1 (kon.) | Turecko – Nórsko 1:1 (kon.) | Cyprus – Chorvátsko 0:3 (kon.)
Malta – Slovinsko 0:4 (kon.) | Rusko – Slovensko sk 1:0 (kon.) | Nemecko – Rumunsko 2:1 (kon.)
Island – Arménsko 1:1 (kon.) | Lichtenštajnsko – S. Macedónsko 0:4 (kon.)
Cyprus
0:3 (0:1)
Chorvátsko
cz Piatok 08.10.2021, 20:45 • AEK Arena - George Karapatakis • Kvalifikácia MS (Európa) • Skupina H

Z tohoto online přenosu je to ode mne vše. Děkuji, že jste ho sledovali a u dalších se budu těšit napočtenou. Jakub Mahr (22:39:59)

Sudí odpískal konec zápasu. Ve druhé polovině byla k vidění podobná hra jako v té první. Kyperští fotbalisté se sice dostali do více šancí, ani jednu se jim ale využít nepodařilo. Za to hosté skórovali dvakrát. Nejprve se v osmdesáté minutě trefil Gvardiol, v druhé minutě nastavení pak na finálních 3:0 upravil Livaja.

90+3
    90+2. Marko LIVAJA - 0:3

90+2
    Chorvatsko právě vstřelilo branku!
    Kyperské zaváhaní znamená třetí branku Chorvatska. MARKO LIVAJA využil nabídky od Brekala a skluzem dotlačil míč do brány minutu před koncem.

90
    Nastavují se 3 minuty.

87
    Tempo polevuje, domácí se snaží ještě ze všech sil něco vymyslet, hosté už ale hrají s klidem v duši.

85
    Chorvatsko se snaží znovu dostat před bránu domácích, jde ale vidět, že hraje ve větší pohodě.

83
    Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Luka Ivanušec.
    80. Joško GVARDIOL - 0:2

80
    Po rohovém kopu se hosté dostávají do dvoubrankového vedení. V pokutovém území se odraženého míče zhostil JOŠKO GVARDIOL, který jej zblízka poslal do kyperské sítě.

77
    Modrić při náběhu původně zamýšlel přihrávat, nakonec ale vystřelil sám, Kyperskou bránu minul jen o kousek.

76
    Po rohovém kopu se dostal ke střele z dálky jeden z hráčů hostí, dělovku zpoza šestnáctky si ale gólman Kypru pohlídal.

74
    Perišić to zkusil sám z pokutového území, Michael ale jeho ránu chytá do náruče.

73
    Další ofsajd, tentokrát ale na druhé straně hřiště.

71
    Chorvatsko se při rychlé kombinaci dostává do ofsajdu.

68
    Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Nikola Vlašić, přichází Josip Brekalo.
    Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Marko Livaja.

66
    Kyperský pokus z dálky vysoko přeletěl bránu hostí.

Jakub Mahr

Góly: 45+2. Perišić (Modrić), 80. Gvardiol, 90+2. Livaja (Brekalo)

Karty:   33. Artymatas (CYP), 44. Avraam (CYP) – 33. Kovačić (CRO)

Nepremenená penalta: 53. Modrić (CRO), brankár Michael zneškodnil

Držení míče: 25 % : 75 %.
    Střely na branku: 1:11. Střely mimo: 6:16. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 6:4. Fauly: 11:7.
    Cyprus: Michael – Psaltis, Andreou, Soteriou, N. Ioannou, Avraam (61. Antoniades), Pittas (45. Tzionis), Artymatas, Kastanos, Papoulis, Sotiriou.
    Náhradníci: Demetriou – Antoniades, Gogic, Ch. Kyriakou, Panayiotou, Loizou, Elia, Tzionis.

Chorvátsko: Livaković – Juranović, Ćaleta-Car, Gvardiol, Sosa – Modrić (83. Ivanušec), Brozović, Kovačić (63. Pašalić) – Vlašić (68. Brekalo), Kramarić (68. Livaja), Perišić.
    Náhradníci: Sluga – Uremović, Barišić, Brekalo, Livaja, Pašalić, Škorić, Ivanušec, D. Vida.