Česko – Wales 2:2 (kon.) | Estónsko – Bielorusko 2:0 (kon.) | Gibraltar – Čierna Hora 0:3 (kon.)
Lotyšsko – Holandsko 0:1 (kon.) | Turecko – Nórsko 1:1 (kon.) | Cyprus – Chorvátsko 0:3 (kon.)
Malta – Slovinsko 0:4 (kon.) | Rusko – Slovensko sk 1:0 (kon.) | Nemecko – Rumunsko 2:1 (kon.)
Island – Arménsko 1:1 (kon.) | Lichtenštajnsko – S. Macedónsko 0:4 (kon.)
Lotyšsko
0:1 (0:1)
Holandsko
cz Piatok 08.10.2021, 20:45 • Stadion Daugava, Riga • Kvalifikácia MS (Európa) • Skupina G

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (22:46:50)

Držení míče: 25 % : 75 %.
    Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 4:10. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:9.

Nizozemci se osamostatnili na čele kvalifikační skupiny G. Díky remíze Norů s Turky získali dvoubodový náskok. Lotyši jsou s pěti body pátí.

Nezáživný duel končí povinnou výhrou Nizozemců, kteří měli celý zápas navrch, i když v něm fungovali sotva na půl plynu. O třech bodech pro tým van Gaala rozhodl rohový kop z devatenácté minuty a přesný zásah Klaassena. Lotyši v útoku moc věcí neměli. Platilo to až do nastavení druhé půle, kdy Tarasovsovu šanci prvním zákrokem zastavil Bijlow.

90+3
    90+2. Igors Tarasovs (LAT)

90+2
    Nescházelo mnoho a Nizozemci za svou pasivitu v ofenzivě skutečně draze zaplatili. Vůbec poprvé v zápase se musel činit Bijlow, jenž skokem k pravé tyči eliminoval hrozbu ze střely Tarasovse. Dorážka Savalniekse neprošla přes Gravenbercha.

90+1
    Hrubka Langa vedle vlastní brány. Míč mu školácky utekl za koncovou čáru a daroval Lotyšům rohový kop.

90
    Čtvrtý arbitr signalizuje tříminutový přídavek nad rámec druhé půle.

89
    Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Roberts Uldriķis, přichází Igors Tarasovs.

89
    Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Eduards Emsis, přichází Ingars Stuglis.

88
    Zleva doprava a zase zpátky. Nizozemcům stačí držet míč a neriskovat jeho ztrátu.

86
    Už je to docela dlouho, co se Lotyši naposledy zjevili na útočné třetině hřiště. Na vyrovnání to v tuto chvíli nevypadá.

84
    Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Mārtiņš Ķigurs, přichází Raimonds Krollis.

84
    Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Artūrs Zjuzins, přichází Krišs Kārkliņš.
    83. Memphis Depay (NED)

83
    Jenom to zahučelo, když si Depay zpracoval dlouhý míč ze středu pole a technickou ranou z rohu vápna jen těsně minul zadní horní roh brány.

82
    Eduards Emsis byl Weghorstem trefen rukou do hlavy. Rozhodčí ale nepískal a Lotyši zůstávají zaseklí na své půlce.

81
    Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Alvis Jaunzems, přichází Daniels Ontužāns.