Vancouver – Winnipeg 3:2 (kon.) | Dallas – Arizona 6:3 (kon.)
cz Pondelok 04.10.2021, 01:00 • Rogers Arena, Vancouver • Príprava NHL

Jaroslav Halák (VAN) – 9 zákroků, 1 OG, úspěšnost 90 %, odchytal 40:00
    Michael DiPietro (VAN) – 7 zákroků, 1 OG, úspěšnost 87,5 %, odchytal 20:00
    Michail Berdin (WPG) – 30 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,9 %, odchytal 58:07

Česká a slovenská stopa

Kristian Reichel (WPG) – 1+1, +2 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 10:51

Tři hvězdy utkání

1. Tanner Pearson (VAN) 1+1
    2. Jeff Malott (WPG) 1+1
    3. Bo Horvat (VAN) 1+1

I když to nebylo bez komplikací, Vancouver nakonec v závěru uhájil výsledek 3:2 a bere zaslouženou výhru. V poslední periodě se nejprve trefil Tanner Pearson a zdálo se, že do té doby zcela bezzubý Winnipeg už nedostane šanci. Jenže dvoubodový Kristian Reichel dokázal k asistenci přidat i branku a snížil na rozdíl jediného gólu. Hosté pak sehráli vcelku povedenou powerplay, utkání ovšem do prodloužení nedostali.

59:59
    Dnešní utkání sleduje 9108 diváků.

59:50
    Další vyhození. Zbývá 10 vteřin a hosté jsou ve vlastním pásmu.

59:26
    Výtečně Tucker Poolman. Soupeře vyhnal za modrou čáru a pro Winnipeg už to bude hodně složité.

59:17
    Bo Horvat i Andrej Svečnikov schytávají dvě minuty za hrubost, Rus navíc dostal ještě desetiminutový osobní trest.

59:17
    Nejdéle se drželi Bo Horvat a Jevgenij Svečnikov. Oba by měli navštívit trestnou lavici.

59:17
    Andrew Copp hledal v brankovišti Harkinse, ale to se mu nepodařilo. DiPietro pak zachytává jeho střelu tahem a před bránou dochází ke strkanici.

58:46
    Canucks takticky zdržovali puk u mantinelu, pak jim ale ujel Dubois, který málem umísťoval střílenou přihrávku do zpola odkryté klece.

58:21
    Po buly se z pravé strany prezentoval střelou zápěstím Dubois, ale narazil jen na hradbu těl.

58:16
    Oddechový čas pro hosty.

58:16
    Na trestnou lavici zamíří Dowling, který si přidržel Duboise. To je velká šance na vyrovnání stavu.

58:07
    Tak pozor! Vhazování v útočném pásmu Jets a hosté posílají Berdina na střídačku. Hraje se v poměru pět na pět.

58:07
    I v oslabení to Winnipeg zkoušeí a brankář DiPietro poděkuje Ekmanu-Larssonovi, který dokonce nadvakrát zastavil Nashe.

57:26
    Akcie Jets hodně sráží Austin Poganski, který se v útočném pásmu neubránil vysoké holi a půjde na dvě minuty sedět.
    56:44 K. REICHEL - 3:2

56:44
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Stačilo vyhrané buly v útočném pásmu a hosté jsou zpátky ve hře. Také v druhé brance má prsty KRISTIAN REICHEL, který si skvěle počkal na odražený kotouč a vyslal ho za záda Michaela DiPietra. Šance na vyrovnání tak přece jen ještě žije. Asistence: Malott a Gustafsson.

Patrik Czepiec

Góly a asistencie: 4. Horvat (T. Pearson), 26. Petan (Bowey, J.T. Miller), 53. T. Pearson (Höglander, Horvat) – 13. Malott (K. Reichel, Gawanke), 57. Reichel (Malott, Gustafsson)

Vancouver Canucks: Halák (41. DiPietro) – Ekman-Larsson, T. Poolman, Rathbone, Bowey, B. Hunt, K. Burroughs – T. Pearson, Horvat, Höglander – Petan, J.T. Miller, A. Chiasson – Di Giuseppe, Dowling, Garland – Podkolzin, Focht, Lockwood
    Winnipeg Jets: Berdin (Comrie) – DeMelo, Heinola, Beaulieu, Kovacevic, Stanley, Gawanke – Copp, Dubois, J. Svečnikov – Vesalainen, Harkins, Nash – Malott, L. Johnson, Poganski – Eyssimont, Gustafsson, K. Reichel

Rozhodca: Sutherland, R. Anderson – K. Murchison, Mills