cz Nedeľa 26.09.2021, 16:00 • Tatněfť Arena, Kazaň • KHL

Čas v útoku 10:01 – 9:20
    Vyloučení 4:5, bez využití.

Československá stopa
    Jakub Jeřábek (SPM) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:55 (18:21:10)

Hokejisté Kazaně se střelecky rozjeli a po čtyřech vítězstvích o gól tentokrát vítězí dvoubrankovým rozdílem. Domácí měli v prvních dvou třetinách výraznou převahu a řadu šancí, ovšem hrozil i Spartak, který spoléhal především na protiútoky. Na vedoucí gól Kazaně po krásném sólu Safonova dokázal rychle odpovědět hostující Nikišin a skóre 1:1 vydrželo dlouho, až ve 37. minutě vsítil vítězný gól z úhlu do odkryté brány Petrov. V závěrečné části ještě zvýšil se štěstím o brusli protihráče Galimov.

59:36
    Spartak to přece jen zkusí v šesti.

59:00
    Na začátku poslední minuty drží domácí hokejisté soupeře daleko od své brány a nedovolují mu ani pomýšlet na nějaký závěrečný nápor.

58:02
    Domácí překombinovali nadějné přečíslení tří na jednoho a ani nezakončili.

57:26
    Ak Bars vyhazuje na zakázané uvolnění.

57:12
    Závar na kazaňském brankovišti po výpadu Sergeje Širokova domácí ustáli, vhazovat se bude v jejich pásmu.

56:21
    Michail Mamkin vypálil prudce zápěstím od pravého mantinelu, Biljalov vyráží a kotouče se zmocňují domácí.

54:45
    Hokejisté z tatarské metropole jsou při chuti, Safonov zleva nabil najíždějícímu Chenkelovi, ale jeho ránu zblokovali obránci.
    52:57 Arťom GALIMOV - 3:1

52:57
    Kazaň vstřelila branku!
    ARŤOM GALIMOV prodribloval útočné pásmo a bekhendem nahazoval před bránu zpět na Kampfera, ovšem kotouč se mezi Danskovy betony odráží od brusle jednoho z bránících hráčů.
    Asistence: Steven Kampfer, Kristian Chenkel.

51:42
    Poslední komerční přestávka dnešního zápasu.

50:46
    Andrej Loktionov dorážel nastřelený puk o zadní hrazení pod Biljalovův beton. Vhazuje se v kazaňském obranném pásmu.

49:13
    Obě mužstva několik posledních střídání zodpovědně brání střední pásmo a nedostávají se na dostřel.

47:19
    Obránce Jakov Rylov napálil tvrdou střelou k tyči vyrážečku kazaňského brankáře Biljalova, který šel do rozštěpu na čáře.

46:31
    Kovalenko si naváděl kotouč kolem natažených holí moskevských hráčů křížně na bránu, ale ještě před závěrečným blafákem se dostal s přispěním obránce Višněvského mimo střelecký úhel.

45:17
    Hra má spád, Moskvané se nehodlají smířit s výsledkem a Kvartalnov zařídil ranou do brankáře vhazování před bránou Kazaně. K tomu dojde až po reklamní přestávce.

44:01
    Ilja Safonov se protahoval osou hřiště, při poslední kličce mu kotouč čistě vypíchl Dmitrij Višněvskij.

43:04
    Steven Kampfer rozezvučel z rychlého kontru příklepem levou tyčku spartakovské brány!

42:52
    Po Lehteräho střílené přihrávce ohrozil Biljalova tečí zblízka Širokov.

42:14
    Obě mužstva jsou na ledě v plné síle.

41:34
    Petrov zakončil únik po levém křídle nepřesnou křížnou střelou.

40:40
    Kagarlickij si na pravém křídle položil beka na led, z úhlu však nenašel skulinku v Danskově postoji.

40:14
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jori Lehterä – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Alexandr Burmistrov – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

40:01

Kirill Petrov z pokleku z těžkého úhlu rozvlnil síť ve spartakovské bráně a stanovil skóre 2:1 po dvou třetinách. Vedení Kazaně je zasloužené, v prostřední části hry měla výraznou převahu, ovšem i Spartak dokáže být v rychlých protiútocích velmi nebezpečný.
    Ak Bars vyhrál čtyři zápasy v řadě o gól (včetně výher na nájezdy) a zatím to vypadá na pátý korálek na této kuriózní šňůře.

Střely na bránu 24:12 (11:7, 13:5), vhazování 15:25, hity 7:4, čas v útoku 7:06 – 5:38, vyloučení 3:4, bez využití.

40:00

39:35
    Teď pro změnu nastřelený kotouč prověřil pozornost odpočívajících hráčů na lavičce Spartaku.

39:04
    Tečovaný kotouč přeletěl plexisklo, vhazuje se v pásmu Spartaku.

38:22
    Dmitrij Voronkov dostal přihrávku z rohu kluziště a snad byl sám zaskočen, kolik času a prostoru měl na zakončení mezi kruhy. Šanci však prováhal, nechal si přejet protihráče a pak pálí do ramene Oscara Danska.
    36:51 Kirill PETROV - 2:1

36:51
    Domácí se rozjeli do útoku v houfu, KIRILL PETROV nejdříve nastřeloval puk do ohně zprava, po chvilce se k němu ze skrumáže vrátil a tentokrát ho už nikým neobtěžován napálil z úhlu přímo do sítě.
    Asistence: Pär Lindholm, Daniil Tarasov.

34:57
    Z trestné lavice se Adamčuk rovnou zapojil do přečíslení 3 na 2, které zakončil Galimov švihem těsně vedle.

34:47
    Vteřinu před vypršením trestu kryje Timur Biljalov s jistotou Jeřábkovu střelu z levého kruhu.

34:12
    Chochlačov vyslal překvapivě ukrytou střelu zápěstím, proletěla těsně vedle zadní tyčky.

33:47
    Dmitrij Višněvskij se nenechal rozhodit oklepáváním vysunutých domácích tykadel a od modré čáry vyzval chladnokrevnou zadovkou Chochlačova, který střílí jen doprostřd brány.

32:48
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Kirill Adamčuk – 2 min., hrubost).

30:52
    Krásná souhra Lukojanova s Petrovem končí střelou prvně jmenovaného do výstroje brankáře Spartaku.

29:33
    Ak Bars podniká rychlý výpad zpoza vlastní brány, Arťom Galimov se zprava protáhl před bránu, ovšem z blízkosti nedokázal blafákem přehodit roztaženého Danska.

27:51
    Spartak se z neustálého sevření poprvé za dlouhou dobu vymanil a hned mohl otočit skóre. Virtanen z dobré pozice napravo mířil jen do boční sítě a k dorážce nezpracoval Lehterä puk, který mu zpoza brány přihrál Širokov.

27:15
    Daniil Žuravljov se dostal zdarma k puku po hrubce hostující obrany, jenže od útočné modré čáry nasměroval přihrávku jen na brusle vlastního spoluhráče.

25:26
    Průnik Nikolaje Kovalenka končí po rychlé narážečce napříč pásmem pod tělem spartakovského brankáře.

24:42
    Kazaňský nápor pokračoval ještě dlouho po skončení přesilovky. Danskovi vypadl puk z lapačky po tvrdé střele Kovalenka, Weal dorážel z úhlu těsně vedle.

23:21

22:48
    Galimov se rozjel po pravém mantinelu, vyměnil si kotouč s Kagarlickým a najel si na střed, ovšem střela mu příliš nesedla a končí v rohu kluziště.

21:50
    Dmitrij Voronkov uvolnil doprava Alexandra Burmistrova, jehož dobře mířenou střelu na bližší tyč Dansk stačil reflexivně vyrazit.

21:21
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Alexandr Nikišin – 2 min., podrážení).

20:10

20:01

Úvodní třetina přinesla atraktivní útočný hokej. I díky brzké přesilovce se rychleji dostali do tempa a také do vedení hráči Kazaně, hostům se však na gólový průnik Safonova přes celé hřiště podařilo v 11. minutě odpovědět Nikišinem.

Střely na bránu 11:7, vhazování 10:14, hity 6:1, čas v útoku 3:35 – 2:42, vyloučení 2:3, bez využití.

20:00

19:40
    Spartakovcům znovu utíká kotouč do středního pásma.

19:08
    Jeřábek nastřelil od modré jen obránce Kazaně, při dorážce domácí hokejisté vyhazují z vlastního pásma.

18:56
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Kirill Adamčuk – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Maxim Cyplakov – 2 min., hrubost).

18:10
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Jordan Weal – 2 min., podrážení).

17:05
    Moskvanům se podařilo vyhodit kotouč, Cyplakov pak zjevně sekl přes rukavici Judina, ale ani jeden z rozhodčích si jeho prohřešku nevšimnul.

16:30
    Dansk měl kliku, když mu Chenkelova rána od modré propadla podpažím a doklouzala těsně vedle tyčky.

15:48

14:58
    Domácím hráčům trvalo minutu, než se dostali do útočného pásma. Nikolaj Kovalenko se prosmýkl mezi zadáky a skvělou zadovkou našel před bránou úplně volného Voronkova, jehož tutovku zlikvidoval Dansk úžasným semaforem.

13:48
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Dmitrij Višněvskij – 2 min., nedovolené bránění).

13:23
    Kazaň hraje v šesti při signalizované výhodě.

10:55
    Ilja Talalujev pálil po zpětné přihrávce z pravého kruhu do kazaňského gólmana Biljalova.
    10:28 Alexandr NIKIŠIN - 1:1

10:28
    Spartak právě vstřelil branku!
    Hosté obehráli s pukem celé útočné pásmo a prudkou přihrávku Loktionova z rohu kluziště došťouchl v pádu do brány ALEXANDR NIKIŠIN.
    Asistence: Andrej Loktionov, Alexandr Chochlačov.

9:52
    Postavení mimo hru je pískáno domácím.

8:27
    Kazaňci nedotáhli útočnou akci a střídají, Spartak bude rozjíždět protiútok zpoza vlastní brány.
    6:46 Ilja SAFONOV - 1:0

6:46
    Přímo z protiútoku po velkém tlaku a sérii střel Spartaku ujel přes celé hřiště proti přesile ILJA SAFONOV a z těžkého úhlu vymetl šibenici nad Danskovým ramenem.
    Asistence: Arťom Galimov, Dmitrij Voronkov.

6:22
    Jori Lehterä se dostal k odraženému puku, kličkou na bekhend mířil do odkryté části brány, ale ani nadvakrát nepřekonal Biljalova.

5:04
    Adamčuk nepřesnou přihrávkou vysunul do protiútoku Chochlačova, který střílí do lapačky kazaňského brankáře. Následuje komerční přestávka.

4:06

3:50
    Jordan Weal převzal Kovalenkovu zadovku, rychle zamíchal pukem, ale blafákem po ledě ho nedostal za Danskova záda.

2:47
    V oslabení měl velkou šanci Spartak! Ivan Drozdov vystihl na modré čáře nepřesnou přihrávku domácích, natáhl na sebe dva hráče a přihrál úplně volnému Višněvskému, který trefuje jen Biljalovovo rameno.

2:26
    Pär Lindholm rychle zabrzdil a z otočky nabil pod sebe najíždějícímu Kampferovi, který střílí do brankáře Spartaku.

2:06
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Danila Kvartalnov – 2 min., držení).

1:02
    Dmitrij Kagarlickij zblízka přinutil Oscara Danska k zahřívacímu rozkleku.

0:01
    Ak Bars dnes hraje v černých dresech, Spartak v bílo-červených.

Ak Bars Kazaň: Biljalov (Bobkov) – Chenkel, Kampfer, Žuravljov, Rukavišnikov, Adamčuk, Ljamkin – Gluchov, Burmistrov, Lukojanov – Weal, Kagarlickij, Kovalenko – Voronkov, Safonov, Galimov – Petrov, Tarasov, Lindholm – A. Kvartalnov.

Spartak Moskva: Dansk (Krasikov) – Jeřábek, Heed, Nikišin, Višněvskij, Rylov, Mamkin, Bryncev – Širokov, Lehterä, Virtanen – Chochlačov, Drozdov, Loktionov – Cyplakov, Talalujev, D. Kvartalnov – Avcin, Baranov, Šaškov – Miller.

Rozhodčí: Běljajev, Fraňo – Gorděnko, Sadovnikov.

Jakub Jeřábek (SPM) 9 / 0+1

Vzájemné zápasy
    Dlouhodobě má výrazně lepší bilanci Kazaň, v minulém ročníku ale vyhrál Spartak na kazaňském ledě 3:2 po prodloužení, když předtím v Moskvě prohrál s celkem Ak Bars 0:3.

V ruské metropoli vytěžil Spartak ze čtyřzápasové domácí šňůry jen dva body, postavení v postupové osmičce si svěřenci Borise Mironova opět upevnili páteční výhrou 3:2 po prodloužení v Nižněkamsku.

Kanadské bodování:
    Alexandr Chochlačov 5+2
    Emil Pettersson 4+2
    Jori Lehterä 2+4

Vítěz Gagarinova poháru z roku 2018 získává v posledním týdnu body značně úsporným způsobem, když mu na čtyři výhry stačilo pouhých šest vstřelených gólů – dvakrát zvítězila Kazaň rozdílem jedné branky, dvakrát na nájezdy. Takto skončil po remíze 1:1 i poslední duel se staronováčkem z Vladivostoku. Od posíleného útoku Kazaně v čele s Kagarlickým z Dynama Moskva se určitě čekala impozantnější představení, ovšem sezóna se teprve rozjíždí. Dnes nastoupí Ak Bars počtvrté za sebou na domácím ledě.

Dmitrij Kagarlickij 3+1
    Jordan Weal 1+3
    Kirill Petrov 2+1

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Karel Jedlička

Góly a asistencie: 7. Safonov (A. Galimov, Voronkov), 37. K. Petrov (P. Lindholm, Tarasov), 53. A. Galimov (Kampfer, Chenkeľ) – 11. Nikišin (Loktionov, Chochlačov)

Ak Bars Kazaň: T. Biljalov (I. Bobkov) – Chenkeľ, Kampfer, Žuravljov, Rukavišnikov, Adamčuk, Ľamkin – M. Gluchov, Burmistrov, Lukojanov (C) – Weal, Kagarlickij, Kovalenko – Voronkov, Safonov, A. Galimov – K. Petrov, P. Lindholm, Tarasov.
    Spartak Moskva: Dansk (Krasikov) – Jeřábek, Heed, Nikišin, D. Višněvskij, Rylov, Mamkin, Bryncev – Širokov (C), Lehterä, Virtanen – Loktionov, Chochlačov, Drozdov – Kvartaľnov, M. Cyplakov, Talalujev – Šaškov, I. Baranov, Avcin.

Rozhodca: Běljajev, Fraňo – Gorděnko, Sadovnikov